DevOps Engineer - Kurzy pre DevOps Engineer

Práca DevOps Engineer, poradenstvo pre pracovné ponuky DevOps Engineer

Práca DevOps Engineer, poradenstvo pre pracovné ponuky DevOps Engineer
Tagy a kľúčové slová pre kurzy: 365, python,
Čo robí DevOps Engineer ?

DevOps Engineer je zodpovedný za integráciu a automatizáciu procesov medzi softvérovým vývojom a IT operáciami. Hlavnou úlohou DevOps Engineera je zabezpečiť plynulé a efektívne nasadzovanie aplikácií a služieb, zvyšovanie kvality softvéru a skrátenie vývojového cyklu.

Ako toto povolanie vzniklo

Povolanie DevOps Engineera vzniklo s rastúcim dôrazom na rýchle a efektívne nasadzovanie softvérových aplikácií a služieb. Ako sa vývojové cykly skracovali a zvyšovali sa požiadavky na kvalitu softvéru, vznikla potreba odborníkov, ktorí by dokázali integrovať a automatizovať procesy medzi vývojom a IT operáciami. DevOps Engineeri kombinujú technické zručnosti s analytickým myslením na zlepšenie efektivity a spoľahlivosti softvérových riešení.


Hlavné pracovné povinnosti pre pracovnú pozíciu DevOps Engineer

 • Automatizácia procesov: Implementácia a údržba automatizačných nástrojov a skriptov na zefektívnenie vývojových a nasadzovacích procesov.
 • Správa CI/CD: Nastavenie a správa kontinuálnej integrácie a kontinuálneho nasadzovania (CI/CD) na zlepšenie vývojového cyklu.
 • Monitorovanie a optimalizácia: Monitorovanie výkonu aplikácií a infraštruktúry, identifikácia a riešenie problémov na zvýšenie efektivity a spoľahlivosti.
 • Spolupráca s tímami: Úzka spolupráca s vývojármi, IT operáciami a QA tímom na zabezpečenie plynulého priebehu vývojových a nasadzovacích procesov.
 • Zabezpečenie infraštruktúry: Implementácia bezpečnostných opatrení na ochranu aplikácií a infraštruktúry.
 • Dokumentácia: Vytváranie a udržiavanie technickej dokumentácie a postupov.

IT vedomosti, ktoré by mal vedieť a ovládať DevOps Engineer

 • Automatizačné nástroje: Jenkins, Ansible, Puppet, Chef. Tieto nástroje umožňujú automatizáciu vývojových a nasadzovacích procesov.
 • Kontajnerizačné technológie: Docker, Kubernetes. Používanie týchto technológií umožňuje efektívnu správu aplikácií a infraštruktúry.
 • Cloudové platformy: AWS, Azure, Google Cloud. Tieto platformy umožňujú správu a nasadzovanie cloudových riešení.
 • Skripty: Znalosť Bash, Python, Ruby. Tieto jazyky umožňujú tvorbu automatizačných skriptov.
 • Monitorovacie nástroje: Nagios, Prometheus, Grafana. Tieto nástroje umožňujú monitorovanie a optimalizáciu výkonu aplikácií a infraštruktúry.

Odporúčané kurzy pre pracovnú pozíciu DevOps Engineer

Funkcionalitu pripravujeme, ak sa potrebujete poradiť ohľadom kurzov, môžete nás kontaktovať. Poradenstvo, objednávky a informácie: 02 / 49 20 30 80 alebo info@itlearning.sk
Všetky informácie uvedené na tejto stránke sú všeobecné a odporúčania nemožno brať ako záväzné, len ako informačné. Cieľom tejto podstránky je poradiť ohľadom pracovnej pozície pre správny výber kurzu, nie ponúkať prácu ani pracovné pozície. Každé zameranie kurzu, ako aj konkrétnu pozíciu, o ktorú má uchádzač záujem, je nutné si preveriť u potenciálneho zamestnávateľa, ktorý môže mať iné požiadavky na uchádzača, ako sú napísané na tejto podstránke. Nezodpovedáme za pravdivosť údajov a informácie môžu obsahovať chyby a nepresnosti. Kurzy uvedené na stránke sú uvedené ako odporúčania a nemusia sa zhodovať s konkrétnou pracovnou pozíciou.


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave