Počítačový kurz MOC 20742 – Windows Server 2016 - správa účtov Active Directory, Group Policy, ADFS, ADCS, ADRMS

Počítačový kurz MOC 20742 – Windows Server 2016
správa účtov Active Directory, Group Policy, ADFS, ADCS, ADRMS

Najbližší termín
Najlepší termín kurzu denný kurz
10.06.2024
denný kurz v Bratislave
Cena: 1 117,00 € bez DPH
Objednať tento termín
Zobraziť všetky termíny (2)
Dĺžka kurzu / počítačového školenia
dĺžka kurzu
5 dní
Cena kurzu / počítačového školenia
cena kurzu bez zliav
1 117,00 € bez DPH
1 340,40 € s DPH
Otvorených termínov kurzu / školenia
otvorených termínov:
skupinové: 2
Zľavnená cena kurzu / počítačového školenia
lastminute zľava
nie je
Hotnotenia kurzu / počítačového školenia
hodnotenia účastníkov
priemerne 98,57 %
Miesto kurzu
Miesta otvorených kurzov:
Bratislava - centrum

Anotácia, popis kurzu:

certifikované školiace stredisko - garancia spokojnosti - opakovanie kurzu zdarma

Tento kurz bol oficiálnym kurzom spoločnosti Microsoft pod číslom 20742. Ku dňu 31.12.2021 však Microsoft zrušil podporu tohto kurzu, a teda oficiálne už nie je možné ho poskytovať. Keďže teoretické a praktické poznatky, ktoré študenti môžu získať, ako aj koncepcia celého kurzu sa nám zdá byť dobrá, bola by škoda, keby sme kurz vyradili z ponuky. Kurz poskytujeme naďalej v pôvodnej podobe s podkladmi od našej spoločnosti IT Learning.

O kurze:
Tento päťdňový kurz naučí IT profesionálov, ako nasadiť a konfigurovať Active Directory Domain Services (AD DS) v podnikovom prostredí, ako implementovať Group Policy, ako vykonávať zálohovanie a obnovu v rámci AD DS a ako monitorovať a riešiť problémy súvisiace s AD DS v rámci Windows Server 2016. Okrem toho sa na tomto kurze dozviete, ako nasadiť ďalšie serverové role, ako sú Active Directory Federation Services (AD FS) a Active Directory Certificate Services (AD CS).

Zameranie:
Tento kurz je primárne určený pre IT profesionálov, ktorí majú základné znalosti a skúsenosti s AD DS a ktorí si potrebujú prehĺbiť svoje znalosti v oblasti technológií identity a prístupu vo Windows Server 2016. Toto spravidla zahŕňa:
AD DS administrátorov, ktorí potrebujú natrénovať technológie prístupu a identity na Windows Server 2012 alebo Windows Server 2016.
Systémoví alebo infraštruktúrní administrátori so všeobecným prehľadom z oblasti AD DS, ktorí potrebujú prakticky natrénovať prácu s technológiami identity a prístupu v prostredí Windows Server 2012 alebo Windows Server 2016.
Sekundárna audiencia pre tento kurz sú IT profesionáli, ktorí chcú absolvovať oficiálny Microsoft test MCSA 70-742: Identity with Windows Server 2016.
materiály, ktoré sú súčasťou kurzu: Účastník školenia dostane elektronické materiály ku kurzu v slovenskom a/alebo anglickom jazyku.
používaná verzia software: Toto oficiálne školenie spoločnosti Microsoft je navrhnuté pre Windows Server 2016 je však rovnako relevantné aj pre staršie verzie.
3x

BONUS ku kurzu - po absolvovaní kurzu získavate bezplatný prístup k týmto našim videám, videokurzom a praktickým návodom:
1. Vzdialené pripojenie do konzoly Hyper-V Manager z počítača mimo domény
2. Inštalácia Hyper-V na Windows 11
3. Inštalácia Hyper-V na Windows 10
Pozrieť videokurzy
Bezplatné opakovanie kurzu
Tento kurz môžete bezplatne opakovať, ak by ste kurz nezvládli na prvý raz.
Certifikovaný akreditovaný kurz
Certifikát získavate ihneď po kurze - bezplatne.
Všetko je v cene kurzu
Nemusíte si k nám nič nosiť, v cene kurzu sú materiály aj občerstvenie.

Termíny a cena kurzu MOC 20742 – Windows Server 2016 - správa účtov Active Directory, Group Policy, ADFS, ADCS, ADRMS:

všetky termíny kurzov
Vysvetlivky a informácie

skupinové kurzy - tieto termíny sa realizujú ako skupinové od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov v našich učebniach, alebo živou on-line formou.
otvorený termín - tento termín kurzu je plánovaný a môžete sa prihlásiť, v tomto termíne budeme po naplnení kurz realizovať
garantovaný termín - na tento termín sú už prihlásení viacerí účastníci, kurz sa bude realizovať
online živý kurz - realizuje sa bez fyzického kontaktu prostrednístvom online výučby
denný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - kurz prebieha v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
zlavnený termín - na tento termín je aktuálne zľava, ktorá sa može zrušiť alebo znížiť po dopredaní určitého počtu miest. Ak chcete získať zľavu, ponáhľajte sa!
Otvorený termín

denný
10.06. - 14.06.
od pondelka v Bratislave
1 117,00 €
1 340,40 € s DPH
Otvorený termín

denný
10.06. - 14.06.
od pondelka živý online kurz
1 117,00 €
1 340,40 € s DPH
Poznámka: Online skupinový živý kurz - tento termín budeme realizovať online, ako živý kurz, to znamená, že nemusíte nikam fyzicky chodiť. Učivo v kurze vás naučíme do vašej pracovne, obývačky alebo firmy. Realizovať sa bude v malej skupine v našej virtuálnej učebni, kde naživo uvidíte a budete počuť lektora, uvidíte jeho prezentáciu a on taktiež uvidí vašu prácu a pracovnú plochu. Pri výuke môžete aj vy používať mikrofón a kameru. Pripojenie je jednoduché a nebudete pre výuku potrebovať žiadny špeciálny software, postačí internetový prehliadač.
Lektori uvedení pri kurzoch budú s najväčšou pravdepodobnosťou termín kurzu aj prednášať. Lektor sa však pri termíne kurzu môže zmeniť v prípade choroby, obsadenia alebo zmeny kurzu v danom termíne.

online kurz
Živé online kurzy

denný kurz - kurz prebieha online formou cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - kurz prebieha online formou cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - kurz prebieha online formou v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
Skupinové živé online kurzy sa realizujú v našej virtuálnej učebni s účastníkmi pripojenými online. Pre absolvovanie kurzu nebudete potrebovať nikam fyzicky chodiť, budete potrebovať bežný počítač, internetové pripojenie a minimálne mikrofón, ideálna je aj kameru, aby vás lektor videl – nie je to ale podmienka.

Ako to funguje?

Vy uvidíte lektora, jeho prezentáciu, výklad a lektor uvidí vašu prácu a pracovnú plochu, aby vás mohol viesť a usmerňovať pri praktických zadaniach a príkladoch.

Pripojenie do virtuálnej učebne je jednoduché a nebudete potrebovať žiadny špeciálny software, postačí Vám internetový prehliadač. Pripojenie a technické detaily s Vami pred kurzom prekonzultuje náš pracovník a pomôže Vám pripraviť Váš počítač na online kurz. Všetky študijné materiály sú pre Vás pripravené online.

denný termín
Skupinové denné termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 9:00 do 15:00

Denný kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 15:00 hod. Medzi 12:00 a 13:00 hod. je prestávka určená na obed. Počas dňa sú ešte 2 krátke prestávky na kávu, vodu, čaj a iné.

Denné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5.

večerné termíny
Skupinové večerné termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 16:00 do 20:00

Večerný kurz sa realizuje v čase od 16:00 do 20:00 hod. Približne okolo 18:00 hod. je kratučká prestávka na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety.

Večerné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

víkendové termíny
Skupinové víkendové termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez víkendy v našich učebniach od 9:00 do 14:00

Víkendový kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 14:00 hod. iba v sobotu a v nedeľu podľa počtu dní trvania kurzu. Ak má kurz viac ako 2 dni, jeho trvanie sa rozloží na viacero víkendov.

Kurzy sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

Cez víkend sú počas kurzu 3 kratučké prestávky na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety. Hodinová prestávka na obed nie je plánovaná, no pokiaľ sa skupina s lektorom dohodne na obedovej prestávke - je možná.

individuálny počítačový kurz

Individuálny kurz a jeho termíny

Okrem skupinových kurzov vám ponúkame aj individuálne kurzy či konzultácie. Termín kurzu MOC 20742 – Windows Server 2016 - správa účtov Active Directory, Group Policy, ADFS, ADCS, ADRMS si stanovíte podľa poteby a Vášho voľného času a my sa Vám pokúsime prispôsobiť.

cena individuálneho počítačového kurzu
Cena individuálneho termínu kurzu

Cena individuálneho vzdelávania je prirodzene vyššia ako cena skupinového školenia, pretože sa naše kapacity venujú iba Vám.

Cena za individuálny kurz MOC 20742 – Windows Server 2016 - správa účtov Active Directory, Group Policy, ADFS, ADCS, ADRMS sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba?
Nevyhovuje Vám skupinové vzdelávanie?

Aj tento kurz Vám vieme ponúknuť ako individálny. Individuálny kurz znamená, že lektor sa bude venovať iba Vám a môžete si upravovať učebnú kurzu osnovu v rámci dĺžky kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti individuálneho kurzu MOC 20742 – Windows Server 2016 - správa účtov Active Directory, Group Policy, ADFS, ADCS, ADRMS

forma kurzu: online, denná, večerná, víkendová, iná
termín kurzu: môžete si vybrať
miesto kurzu: prezenčne u nás, u vás vo firme
angličtina a nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
môžete sa pýtať na Vaše konkrétne problémy a otázky
lektor sa prispôsobí Vášmu vnímaniu a prispôsobí tempo výučby Vám
lektor môže vysvetľovať a prezentovať na Vašich príkladoch

Zaujala Vás táto ponuka?
Máte záujem o tento kurz v individuálnej forme?

Firemné uzatvorené termíny

Aj tento kurz vieme uzatvoriť a realizovať iba pre vašu firmu. Od troch účastníkov sa nemusíte zaradiť do skupín, ale pripravíme vám uzatvorený vlastný termín kurzu, ktorý si navrhnete a to kdekoľvek na Slovensku. Kurz zrealizujeme v našich počítačových učebniach alebo u vás na našich počítačoch.


Cena uzatvoreného terminu kurzu pre vašu spoločnosť

Cena sa určuje podľa miesta školenia, formy školenia a odvíja sa od počtu účastníkov a pripadnej modifikácie dĺžky alebo obsahu kurzu.

Cena za uzatvorený kurz MOC 20742 – Windows Server 2016 - správa účtov Active Directory, Group Policy, ADFS, ADCS, ADRMS sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba a vašich kolegov?
Nevyhovuje vám otvorený kurz?

Aj kurz MOC 20742 – Windows Server 2016 - správa účtov Active Directory, Group Policy, ADFS, ADCS, ADRMS vám vieme ponúknuť vo forme firemného vzdelávania. Táto forma je vhodná, ak chcete prihlásiť viac ako 3 osoby a prajete si kurz uzatvoriť iba pre seba a pre vašich kolegov. S termínmi kurzu sa vám prispôsobíme v maximálnej možnej miere a lektor sa bude venovať iba vašej skupine, môžete si aj upravovať učebnú osnovu kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti firemného uzatvoreného kurzu

termín kurzu: môžete si navrhnúť
miesto kurzu: u nás alebo u vás vo firme
kdekoľvek na Slovesnku, prídeme za vami aj s technikou
angličtina, nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
možnosť kurz skrátiť, predĺžiť alebo upraviť osnovu kurzu
lektor sa prispôsobí tempu skupiny
pomôžeme vám s rozdelením účastníkov do skupin podľa úrovne prostredníctvom on-line testov
komplexné zastrešenie vzdelávania od analýzy vedomostí a plánovania vzdelávacích aktivít, až po samotnú realizáciu kurzov

Pri firemných otvorených termínoch môžete využiť skupinové zľavy:
skupina od troch účastníkov: ZĽAVA 10%,
skupina od piatich účastníkov: ZĽAVA 15%,
skupina od ôsmich účastníkov: ZĽAVA 25%
skupina od 10 účastníkov na skupinu – zľava na vyžiadanie

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o uzatvorený kurz pre vašu firmu?

Napíšte nám Vašu predstavu a my Vám obratom zašleme nielen cenovú ponuku, ale aj referencie a profily lektorov. Môžeme Vám pripraviť aj školenie na mieru, zložiť učebnú osnovu z viacerých kurzov.

vlastný termín kurzu

Mám záujem o vlastný termín

My sme tu v prvom rade pre Vás a ak vám nevyhovuje žiaden skupinový termín kurzu - ani denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online termímn, kontaktujte nás. Nájdeme pre Vás riešenie.

Navrhnite si vlastný termín kurzu

U nás kurzy neotvárame podľa toho, ako to vyhovuje nám, ale v prvom rade podľa toho, ako to vyhovuje vám. Naše otvorené skupinové terminy kurzov sú predovšetkým zrkadlom vašich potrieb, teda potrieb našich zákazníkov.

Ak vám nevyhovuje žiadny skupinový termín kurzu - denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online kurz - napíšte nám. Preveríme možnosti a pokiaľ budeme mať voľné kapacity a učebne, Váš termín vyhlásime za verejný. Všetci sa prispôsobíme Vám.

Výhody a možnosti vlastného termínu

návrh termínu je bezplatný
od jednej osoby
pre firmy aj pre jednotlivcov
ideálna možnosť pri dlhodobom plánovaní kurzov v balíku
forma termínu: denná, večerná, víkendová, online živý kurz
obratom preverujeme naše kapacity a dáme Vám vedieť, aké sú možnosti
všetci sa prispôsobujú Vám a Vášmu kalendáru

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o vlastný termín kurzu?

Napíšte nám do správy Vašu predstavu a my Vám obratom odpíšeme.

Nevyhovuje Vám žiadny termín ani miesto?

Sme tu pre Vás aj mimo bežných otvorených termínov či už pre jednotlivca alebo pre firemné skupiny. Vieme Vám ponúknuť individuálny kurz alebo pripraviť skupinový termín podľa Vašej potreby. Vyberte si, ako Vám môžme pomôcť s termínom pre počítačový kurz MOC 20742 – Windows Server 2016 - správa účtov Active Directory, Group Policy, ADFS, ADCS, ADRMS.

Aktivujte si strážneho psa - posielanie nových termínov priamo na Váš e-mail

Strážny pes

Aktivovať stráženie

Otvoríme nový skupinový termín, ktorý Vám bude vyhovovať

Vlastný termín

Vyžiadať vlastný termín

Ponúkneme Vám uzatvorený termín pre väčšiu skupinu u nás alebo u Vás vo firme

Firemný termín

Mám záujem

Učebná osnova počítačového školenia
MOC 20742 – Windows Server 2016 - správa účtov Active Directory, Group Policy, ADFS, ADCS, ADRMS

Modul 1: Inštalácia a konfigurácia doménových radičov

Tento modul popisuje vlastnosti Active Directory Domain Services (AD DS) a postup, ako inštalovať doménové radiče (DC). Okrem toho pokrýva dôležité postupy plánovania pred nasadením služby AD DS.

 • Lekcie:
  • Prehľad AD DS
  • Prehľad doménových radičov AD DS
  • Nasadenie doménového radiča
 • Praktické cvičenie: Nasadenie sa správa AD DS
  • Nasadenie AD DS
  • Nasadenie doménových radičov pomocou klonovania doménového radiča
  • Správa AD DS

Modul 2: Spravovanie objektov v AD DS

Tento modul popisuje, ako použiť rôzne techniky na správu objektov v rámci AD DS. Toto zahŕňa vytváranie a konfiguráciu užívateľov, skupín a počítačov.

 • Lekcie:
  • Správa užívateľských účtov
  • Správa skupín v AD DS
  • Správa účtov počítačov v AD DS
  • Použitie Windows PowerShell pri správe AD DS
  • Implementácia a správa organizačných jednotiek (OU)
 • Praktické cvičenie: Správa objektov AD DS
  • Vytváranie a správa skupín v AD DS
  • Vytváranie a konfigurácia užívateľských účtov v AD DS
  • Správa účtov počítačov v AD DS
 • Praktické cvičenie: Správa AD DS
  • Delegovanie administrácie pre OU
  • Vytváranie a úprava AD DS objektov pomocou Windows PowerShell

Modul 3: Pokročilá správa AD DS infraštruktúry

Tento modul popisuje, ako nasadiť AD DS v prostredí, ktoré zahŕňa niekoľko domén a doménových lesov (forests). Tento modul poskytuje prehľad komponentov na pokročilé nasadenie AD DS, proces implementácie AD DS vo väčšej spoločnosti so zložitejšou štruktúrou a proces konfigurácie vzťahov dôvery AD DS domén.

 • Lekcie:
  • Prehľad pokročilého nasadenia AD DS
  • Nasadenie distribuovaného AD DS prostredia
  • Konfigurácia vzťahov dôvery AD DS domén
 • Praktické cvičenie: AD DS Domains and Trusts
  • Implementácia Forest trusts
  • Implementácia subdomén v AD DS

Modul 4: Implementácia a správa lokalít AD DS a replikácia

Tento modul popisuje, ako nasadiť AD DS v prostredí, ktoré zahŕňa niekoľko lokalít. Modul vysvetľuje, ako funguje replikácia AD DS v prostredí Windows Server 2016.

 • Lekcie:
  • Prehľad replikácie AD DS
  • Konfigurácia lokalít (Sites)
  • Konfigurácia a monitorovanie AD DS replikácie
 • Praktické cvičenie: Implementácia AD DS lokalít a replikácie
  • Úprava predvolenej lokality
  • Vytvorenie dodatočných lokalít a podsietí
  • Konfigurácia AD DS replikácie
  • Monitorovanie a riešenie problémov s replikáciou AD DS

 Modul 5: Implementácia skupinových politík Group Policy

Tento modul popisuje, ako implementovať GPO infraštruktúru. Tento modul poskytuje prehľad komponentov a technológií, ktoré vytvárajú systém Group Policy.

 • Lekcie:
  • Predstavenie politík skupiny
  • Implementácia a správa GPO
  • Group Policy Scope a Group Policy processing
  • Riešenie problémov pri aplikovaní GPO
 • Praktické cvičenie: Implementácia infraštruktúry politík skupiny
  • Vytvorenie a konfigurácia GPO
  • Správa Group Policy scope
 • Praktické cvičenie: Riešenie problémov s infraštruktúrou Group Policy
  • Kontrola aplikovania GPO
  • Riešenie problémov s GPO

Modul 6: Správa užívateľských nastavení pomocou Group Policy

Tento modul popisuje, ako konfigurovať Group Policy Settings a Group Policy Preferences. Toto zahŕňa implementáciu Administrative templates, konfiguráciu presmerovania priečinkov a skriptov a konfiguráciu Group Policy Preferences.

 • Lekcie:
  • Implementácia Administrative templates
  • Konfigurácia presmerovania priečinkov, inštalácie softvéru a skriptov
  • Konfigurácia Group Policy Preferences
 • Praktické cvičenie: Správa užívateľských nastavení pomocou GPO
  • Použitie Administrative templates na správu užívateľských nastavení
  • Implementácia nastavení s použitím Group Policy Preferences
  • Konfigurácia presmerovania priečinkov
  • Plánovanie Group Policy

Modul 7: Zabezpečenie Active Directory Domain Services

Tento modul vysvetľuje, ako konfigurovať bezpečnosť doménových radičov, bezpečnosť užívateľských účtov, bezpečnosť hesla a Group Managed Service Accounts (gMSA).

 • Lekcie:
  • Bezpečnosť doménových radičov
  • Implementácia bezpečnosti užívateľských účtov
  • Implementácia autentifikačného auditu
  • Konfigurácia Group Managed Service Accounts
 • Praktické cvičenie: Zabezpečenie AD DS
  • Implementovanie bezpečnostných politík pre účty, heslá a administratívne skupiny
  • Nasadenie a konfigurácia RODC
  • Vytvorenie a asociácia Group MSA

Modul 8: Nasadzovanie a správa AD CS

Tento modul vysvetľuje, ako nasadiť server certifikačných služieb (AD CS). Toto zahŕňa nasadenie, administráciu a riešenie problémov s CA.

 • Lekcie:
  • Nasadenie CA
  • Administrácia CA
  • Riešenie problémov a údržba CA
 • Praktické cvičenie: Nasadenie a konfigurácia dvojstupňovej CA hierarchie
  • Nasadenie offline koreňovej CA
  • Nasadenie firemnej podriadenej CA

Modul 9: Nasadzovanie a správa certifikátov

Tento modul popisuje, ako nasadiť a spravovať certifikáty v prostredí AD DS. Toto zahŕňa nasadenie a správu šablón certifikátov, odvolávanie a obnovenie, používanie certifikátov vo firemnom prostredí  a implementáciu čipových kariet.

 • Lekcie:
  • Nasadenie a správa šablón certifikátov
  • Spravovanie nasadzovania, odvolávania a obnovovania certifikátov
  • Použitie certifikátov vo firemnom prostredí
  • Implementácia a správa smart kariet
 • Praktické cvičenie: Nasadenie a používanie certifikátov
  • Konfigurácia šablón certifikátov
  • Zápis a používanie certifikátov
  • Konfigurácia a implementácia obnovy kľúčov

Modul 10: Implementovanie a správa Active Directory Federation Services

Tento modul popisuje AD FS a konfiguráciu AD FS v prostredí jedinej organizácie a v prostredí partnerských organizácií.

 • Lekcie:
  • Prehľad AD FS
  • Požiadavky a plánovanie nasadenia AD FS
  • Nasadenie a konfigurácia AD FS
  • Prehľad webového aplikačného proxy
 • Praktické cvičenie: Implementácia AD FS
  • Príprava inštalácie AD FS
  • Inštalácia a konfigurácia AD FS
  • Konfigurácia internej aplikácie pre AD
  • Konfigurácia AD FS pre federovaných partnerov

Modul 11: Implementovanie a správa Active Directory Rights Management Services

Tento modul vysvetľuje, ako nasadiť AD RMS. Tento modul poskytuje prehľad Active Directory Rights Management Services (AD RMS) a vysvetľuje, ako nadsadiť a spravovať AD RMS infraštruktúru a ako konfigurovať ochranu obsahu dokumentov pomocou AD RMS.

 • Lekcie:
  • Prehľad AD RMS
  • Nasadenie a správa AD RMS infraštruktúry
  • Konfigurácia ochrany obsahu pomocou AD RMS
 • Praktické cvičenie: Implementácia infraštruktúry AD RMS
  • Inštalácia a konfigurácia AD RMS
  • Konfigurácia AD RMS šablón
  • Použitie AD RMS na klientoch

Modul 12: Implementácia synchronizácie firemnej domény s Microsoft Azure Active Directory

Tento modul popisuje, ako plánovať a konfigurovať synchronizáciu medzi on-premise Active Directory doménou a Microsoft Azure Active Directory. Tento modul popisuje rôzne scenáre synchronizácie ako sú Azure AD Sync, AD FS a Azure AD Connect.

 • Lekcie:
  • Plánovanie a príprava na synchronizáciu Active Directory
  • Implementácia synchronizácie Active Directory s použítím Azure AD Connect
  • Správa identít so synchronizáciou Active Directory
 • Praktické cvičenie: Konfigurácia synchronizácie Active Directory
  • Príprava na synchronizáciu Active Directory
  • Konfigurácia synchronizácie Active Directory
  • Správa užívateľov a skupín v Active Directory

Modul 13: Monitorovanie, správa a obnova AD DS

Tento modul vysvetľuje, ako monitorovať, spravovať a udržiavať AD DS na dosiahnutie vysokej dostupnosti služieb AD DS.

 • Lekcie:
  • Monitorovanie AD DS
  • Správa databázy Active Directory
  • Možnosti zálohovania a obnovy Active Directory
 • Praktické cvičenie: Obnova objektov v AD DS
  • Zálohovanie a obnova AD DS
  • Obnova objektov v AD DS

Výstupné vedomosti po kurze / školení:

Po skončení kurzu bude absolvent schopný:
• Inštalovať a konfigurovať doménové radiče
• Spravovať objekty v rámci AD DS pomocou GUI a Windows PowerShell
• Implementovať AD DS v komplexnom prostredí
• Implementovať AD DS lokality (Sites), konfigurovať a spravovať ich replikáciu
• Implementovať a spravovať Group Policy Objects (GPO)
• Spravovať užívateľské nastavenia pomocou GPO
• Zabezpečiť AD DS a užívateľské účty v AD DS
• Implementovať a spravovať Certifikačnú Autoritu (CA) v rámci služby AD CS
• Nasadiť a spravovať bezpečnostné certifikáty
• Implementovať a spravovať AD FS
• Implementovať a spravovať Active Directory Rights Management Services (AD RMS)
• Implementovať synchronizáciu medzi AD DS a Azure AD
• Monitorovať, riešiť problémy a vytvoriť Business Continuity Management pre službu AD DS

Bezplatné videokurzy pre účastníkov kurzu:

Naši lektori tohto kurzu - zistite, kto Vás bude učiť

Mgr. Michal Dobšovič
Mgr. Michal Dobšovič
Hodnotenie lektora 98,43% spokojnosť

Michal je našim lektorom už od vzniku spoločnosti. Venuje sa administrácii operačných systémov Windows Server a Linux, administrácii serverových služieb, najmä SQL Server a Exchange Server a implementáciou cloudových služieb Azure a Office 365. Michal je držiteľom v súčasnosti najvyššej úrovne certifikácie od spoločnosti Microsoft: MCSE – Microsoft Certified Solutions Expert v oblastiach Productivity (Office 365 a Exchange Server) a Core Infrastructure (Windows Server) a je aj držiteľom prestížneho titulu Microsoft Certified Trainer už od roku 2008. Okrem toho pôsobí ako konzultant a externý správca serverov pre rôzne, aj nadnárodné spoločnosti. V našej spoločnosti ho môžete stretnúť na kurzoch Windows Server, SQL Server, Microsoft Exchange, PowerShell a na kurzoch počítačových sietí. Vo voľnom čase sa venuje vývoju webových aplikácií na platforme PHP, pričom sa zameriava najmä na objektové programovanie.

Posledné komentáre účastníkov, ktorí už absolvovali tento kurz

Počítačový kurz MOC 20742 – Windows Server 2016 - správa účtov Active Directory, Group Policy, ADFS, ADCS, ADRMS od roku 2008 u nás absolvovalo už približne 203 účastníkov. Hodnotenia a reakcie sa zobrazujú iba z vyplnených hodnotení od roku 2014.
zobrazených komentárov: 7 z celkového počtu 7 priemerné hodnotenie: 98,57%
Daniel B.
02.04.2023

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu
Absolvoval/a: MOC 20742 – Windows Server 2016 - správa účtov Active Directory, Group Policy, ADFS, ADCS, ADRMS
Kurz naplnil moje očakávania na 120 percent, bol to už môj tretí kurz s lektorom p. Dobšovičom a vždy som si z kurzu odniesol maximum. Pán Dobšovič má obrovské množstvo teoretických znalostí, ktoré výborne dopĺňa skúsenosťami priamo z praxe vďaka čomu dokáže nie len veci vysvetliť ale priamo ukázať ich reálne využitie. Ďakujem.
Peter S.
13.12.2021

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu
Absolvoval/a: MOC 20742 – Windows Server 2016 - správa účtov Active Directory, Group Policy, ADFS, ADCS, ADRMS
Chceli by ste rovnakého lektora aj na Vašom nasledujúcom kurze? = jednoznacne ano!
Martin K.
28.01.2020

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu
Štefan P.
28.01.2020

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu
Miroslav J.
24.05.2019

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu
Absolvoval/a: MOC 20742 – Windows Server 2016 - správa účtov Active Directory, Group Policy, ADFS, ADCS, ADRMS
P. Dobšovič je skúsený administrátor a človek z praxe. Bol ochotný vysvetliť a názorne ukázať aj záležitosti nad rámec školenia. Maximálna spokojnosť.
Štefan P.
06.02.2019

hodnotenie lektora:
95%
Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu
Jonáš S.
04.02.2019

hodnotenie lektora:
95%
Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu


U nás si nekupujete iba kurz,
ponúkame Vám komplexné vzdelávanie

Ak nám na niečom naozaj maximálne záleží, tak je to Vaša spokojnosť a tej sa sanžíme všetko prispôsobiť. Nechceme Vám ponúknuť iba kurz, na ktorý prídete a odídete, ale už 16. rok ponúkame komplexné a garantované vzdelávanie.
V cene tohto kurzu máte nasledovné výhody:
garancia spokojnosti, ak nebudete spokojný, vrátime Vám peniaze
tento kurz môžete zadarmo opakovať po absolvovaní
v cene kurzu máte materiály a písacie potreby
špičkové, moderné učebne a kvalifikovaní lektori z praxe
bohaté občerstvenie, kvalitná káva, čaje, voda a rôzne nápoje


Máte otázky, alebo sa chcete prihlásiť?

Získajte ďalšie informácie ohľadom počítačového kurzu MOC 20742 – Windows Server 2016 - správa účtov Active Directory, Group Policy, ADFS, ADCS, ADRMS a zavolajte nám, alebo nám napíšte nám správu cez kontaktný formulár.

Sme tu pre Vás od 8:00 do 20:00
poradenstvo, objednávky a informácie: 02/4920 3080
e-mailový kontakt: info@itlearning.sk


Zaujal Vás tento počítačový kurz? Chcete sa prihlásiť na kurz a potrebujete pomôcť? Chcete sa poradiť pred nástupom na kurz s lektorom? Radi Vám zodpovieme Vaše otázky ohľadom kurzu MOC 20742 – Windows Server 2016 - správa účtov Active Directory, Group Policy, ADFS, ADCS, ADRMS, prihlásime Vás na kurz, alebo Vám poradíme vybrať si vhodné metodické riešenie pre Vás alebo Vašu firmu.
Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave