Počítačové školenie Oracle - administrácia

Počítačové školenie Oracle
administrácia

Tento kurz otvárame podľa počtu záujemcov. Bez problémov otvoríme tento kurz iba pre Vás.

Navrhnite si vlastný termín!
Dĺžka kurzu / počítačového školenia
dĺžka školenia
5 dní
Cena kurzu / počítačového školenia
cena školenia bez zliav
835,00 € bez DPH
1 002,00 € s DPH
Otvorených termínov kurzu / školenia
otvorených termínov:
skupinové: 0
Zľavnená cena kurzu / počítačového školenia
lastminute zľava
nie je
Hotnotenia kurzu / počítačového školenia
hodnotenia účastníkov
priemerne 95,00 %
Miesto kurzu
Miesta otvorených kurzov:
Bratislava - centrum

Anotácia, popis školenia:

certifikované školiace stredisko - garancia spokojnosti - opakovanie kurzu zdarma

Počítačové školenie Oracle administrácia je prvým krokom k tomu, aby ste sa stali Oracle profesionálom. Poskytne vám pevné základy pre administráciu databáz. Naučíte sa, ako nainštalovať a spravovať Oracle databázu. Získate koncepčné informácie o architektúre Oracle databázy a o fungovaní a vzájomnom pôsobení jej komponentov. Ďalej sa naučíte, ako vytvoriť operačnú databázu a efektívne a účelne spravovať jej rozličné štruktúry vrátane monitorovania výkonu, zabezpečenia databázy, správy používateľov a metód zálohovania/obnovy. Témy školenia sú doplnené štruktúrovanými praktickými cvičeniami.
materiály, ktoré sú súčasťou kurzu: v cene kurzu
Hodnotenie kurzu
Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu
Martin S. - hodnotenie kurzu: 95%
Kurz sme si vyziadali od vedenia firmy, nakolko sme mali nejake technicke problemy s nasou firemnou databazou a nemali sme vo firme ziadneho administratora. Este pocas skolenia sme si paralelne sledovali co sme sa ucili aj na vlastnej databaze a podarilo sa nam hned odhalit niekolko drobnych nezrovnalosti v nasej DB. Akonahle sme niekotre parametre upravili ci pridali nejake indexy vykon databazy sa viditelne zlepsil. Takze velka spokojnost s kurzom. Bez problemov bol ochotny vysvetlit aj veci, ktore sa priamo netykali osnovy kurzu, ale ktore nas zaujimali. Skolenie som vyhladaval ja s pomerne presnymi poziadavkami a toto skolenie ich ako obsahovo jedine splnalo vsetky. Kedze bolo ale organizovane bolo mojim zamestnavatelom v nasich firemnych priestoroch, v tejto sekcii vsetky body hodnotim neutralne.
Bezplatné opakovanie kurzu
Tento kurz môžete bezplatne opakovať, ak by ste kurz nezvládli na prvý raz.
Certifikovaný akreditovaný kurz
Certifikát získavate ihneď po kurze - bezplatne.
Všetko je v cene kurzu
Nemusíte si k nám nič nosiť, v cene kurzu sú materiály aj občerstvenie.

Termíny a cena školenia Oracle - administrácia:

všetky termíny kurzov
Vysvetlivky a informácie

skupinové kurzy - tieto termíny sa realizujú ako skupinové od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov v našich učebniach, alebo živou on-line formou.
otvorený termín - tento termín kurzu je plánovaný a môžete sa prihlásiť, v tomto termíne budeme po naplnení kurz realizovať
garantovaný termín - na tento termín sú už prihlásení viacerí účastníci, kurz sa bude realizovať
online živý kurz - realizuje sa bez fyzického kontaktu prostrednístvom online výučby
denný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - kurz prebieha v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
zlavnený termín - na tento termín je aktuálne zľava, ktorá sa može zrušiť alebo znížiť po dopredaní určitého počtu miest. Ak chcete získať zľavu, ponáhľajte sa!

Termín kurzu musíme otvoriť

Pre tento kurz, aktuálne nemáme otvorený ani plánovaný žiadny denný termín. Bez problémov vieme pre vás v dohľadnej dobe tento kurz otvoriť.

Kontaktujte nás čo najskôr s vašou predstavou a my pre vás tento kurz otvoríme - skupinovo alebo individuálne v našich učebniach alebo online formou.

online kurz
Živé online kurzy

denný kurz - školenie prebieha online formou cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - školenie prebieha online formou cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - školenie prebieha online formou v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
Skupinové živé online kurzy sa realizujú v našej virtuálnej učebni s účastníkmi pripojenými online. Pre absolvovanie kurzu nebudete potrebovať nikam fyzicky chodiť, budete potrebovať bežný počítač, internetové pripojenie a minimálne mikrofón, ideálna je aj kameru, aby vás lektor videl – nie je to ale podmienka.

Ako to funguje?

Vy uvidíte lektora, jeho prezentáciu, výklad a lektor uvidí vašu prácu a pracovnú plochu, aby vás mohol viesť a usmerňovať pri praktických zadaniach a príkladoch.

Pripojenie do virtuálnej učebne je jednoduché a nebudete potrebovať žiadny špeciálny software, postačí Vám internetový prehliadač. Pripojenie a technické detaily s Vami pred kurzom prekonzultuje náš pracovník a pomôže Vám pripraviť Váš počítač na online kurz. Všetky študijné materiály sú pre Vás pripravené online.

denný termín
Skupinové denné termíny školenia

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 9:00 do 15:00

Denný kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 15:00 hod. Medzi 12:00 a 13:00 hod. je prestávka určená na obed. Počas dňa sú ešte 2 krátke prestávky na kávu, vodu, čaj a iné.

Denné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5.

večerné termíny
Skupinové večerné termíny školenia

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 16:00 do 20:00

Večerný kurz sa realizuje v čase od 16:00 do 20:00 hod. Približne okolo 18:00 hod. je kratučká prestávka na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety.

Večerné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

víkendové termíny
Skupinové víkendové termíny školenia

prezenčný kurz realizujeme cez víkendy v našich učebniach od 9:00 do 14:00

Víkendový kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 14:00 hod. iba v sobotu a v nedeľu podľa počtu dní trvania kurzu. Ak má kurz viac ako 2 dni, jeho trvanie sa rozloží na viacero víkendov.

Kurzy sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

Cez víkend sú počas kurzu 3 kratučké prestávky na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety. Hodinová prestávka na obed nie je plánovaná, no pokiaľ sa skupina s lektorom dohodne na obedovej prestávke - je možná.

individuálny počítačový kurz

Individuálny kurz a jeho termíny

Okrem skupinových kurzov vám ponúkame aj individuálne kurzy či konzultácie. Termín kurzu Oracle - administrácia si stanovíte podľa poteby a Vášho voľného času a my sa Vám pokúsime prispôsobiť.

cena individuálneho počítačového kurzu
Cena individuálneho termínu kurzu

Cena individuálneho vzdelávania je prirodzene vyššia ako cena skupinového školenia, pretože sa naše kapacity venujú iba Vám.

Cena za individuálny kurz Oracle - administrácia sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba?
Nevyhovuje Vám skupinové vzdelávanie?

Aj tento kurz Vám vieme ponúknuť ako individálny. Individuálny kurz znamená, že lektor sa bude venovať iba Vám a môžete si upravovať učebnú kurzu osnovu v rámci dĺžky kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti individuálneho kurzu Oracle - administrácia

forma kurzu: online, denná, večerná, víkendová, iná
termín kurzu: môžete si vybrať
miesto kurzu: prezenčne u nás, u vás vo firme
angličtina a nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
môžete sa pýtať na Vaše konkrétne problémy a otázky
lektor sa prispôsobí Vášmu vnímaniu a prispôsobí tempo výučby Vám
lektor môže vysvetľovať a prezentovať na Vašich príkladoch

Zaujala Vás táto ponuka?
Máte záujem o tento kurz v individuálnej forme?

Firemné uzatvorené termíny

Aj tento kurz vieme uzatvoriť a realizovať iba pre vašu firmu. Od troch účastníkov sa nemusíte zaradiť do skupín, ale pripravíme vám uzatvorený vlastný termín kurzu, ktorý si navrhnete a to kdekoľvek na Slovensku. Kurz zrealizujeme v našich počítačových učebniach alebo u vás na našich počítačoch.


Cena uzatvoreného terminu kurzu pre vašu spoločnosť

Cena sa určuje podľa miesta školenia, formy školenia a odvíja sa od počtu účastníkov a pripadnej modifikácie dĺžky alebo obsahu kurzu.

Cena za uzatvorený kurz Oracle - administrácia sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba a vašich kolegov?
Nevyhovuje vám otvorený kurz?

Aj kurz Oracle - administrácia vám vieme ponúknuť vo forme firemného vzdelávania. Táto forma je vhodná, ak chcete prihlásiť viac ako 6 osôb a prajete si kurz uzatvoriť iba pre seba a pre vašich kolegov. S termínmi kurzu sa vám prispôsobíme v maximálnej možnej miere a lektor sa bude venovať iba vašej skupine, môžete si aj upravovať učebnú osnovu kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti firemného uzatvoreného kurzu

termín kurzu: môžete si navrhnúť
miesto kurzu: u nás alebo u vás vo firme
kdekoľvek na Slovesnku, prídeme za vami aj s technikou
angličtina, nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
možnosť kurz skrátiť, predĺžiť alebo upraviť osnovu kurzu
lektor sa prispôsobí tempu skupiny
pomôžeme vám s rozdelením účastníkov do skupin podľa úrovne prostredníctvom on-line testov
komplexné zastrešenie vzdelávania od analýzy vedomostí a plánovania vzdelávacích aktivít, až po samotnú realizáciu kurzov

Pri firemných otvorených termínoch môžete využiť skupinové zľavy:
skupina od troch účastníkov: ZĽAVA 10%,
skupina od piatich účastníkov: ZĽAVA 15%,
skupina od ôsmich účastníkov: ZĽAVA 25%
skupina od 10 účastníkov na skupinu – zľava na vyžiadanie

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o uzatvorený kurz pre vašu firmu?

Napíšte nám Vašu predstavu a my Vám obratom zašleme nielen cenovú ponuku, ale aj referencie a profily lektorov. Môžeme Vám pripraviť aj školenie na mieru, zložiť učebnú osnovu z viacerých kurzov.

vlastný termín kurzu

Mám záujem o vlastný termín

My sme tu v prvom rade pre Vás a ak vám nevyhovuje žiaden skupinový termín kurzu - ani denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online termímn, kontaktujte nás. Nájdeme pre Vás riešenie.

Navrhnite si vlastný termín kurzu

U nás kurzy neotvárame podľa toho, ako to vyhovuje nám, ale v prvom rade podľa toho, ako to vyhovuje vám. Naše otvorené skupinové terminy kurzov sú predovšetkým zrkadlom vašich potrieb, teda potrieb našich zákazníkov.

Ak vám nevyhovuje žiadny skupinový termín kurzu - denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online kurz - napíšte nám. Preveríme možnosti a pokiaľ budeme mať voľné kapacity a učebne, Váš termín vyhlásime za verejný. Všetci sa prispôsobíme Vám.

Výhody a možnosti vlastného termínu

návrh termínu je bezplatný
od jednej osoby
pre firmy aj pre jednotlivcov
ideálna možnosť pri dlhodobom plánovaní kurzov v balíku
forma termínu: denná, večerná, víkendová, online živý kurz
obratom preverujeme naše kapacity a dáme Vám vedieť, aké sú možnosti
všetci sa prispôsobujú Vám a Vášmu kalendáru

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o vlastný termín kurzu?

Napíšte nám do správy Vašu predstavu a my Vám obratom odpíšeme.

Nevyhovuje Vám žiadny termín ani miesto?

Sme tu pre Vás aj mimo bežných otvorených termínov či už pre jednotlivca alebo pre firemné skupiny. Vieme Vám ponúknuť individuálny kurz alebo pripraviť skupinový termín podľa Vašej potreby. Vyberte si, ako Vám môžme pomôcť s termínom pre počítačové školenie Oracle - administrácia.

Aktivujte si strážneho psa - posielanie nových termínov priamo na Váš e-mail

Strážny pes

Aktivovať stráženie

Otvoríme nový skupinový termín, ktorý Vám bude vyhovovať

Vlastný termín

Vyžiadať vlastný termín

Ponúkneme Vám uzatvorený termín pre väčšiu skupinu u nás alebo u Vás vo firme

Firemný termín

Mám záujem

Učebná osnova počítačového školenia
Oracle - administrácia

I. Architektúra databáz Oracle
Pamäťové štruktúry, ich popis a možnosti nastavenia
Komponenty SGA
Využitie PGA
Prehľad procesov Oracle
Background procesy
Operácie v Database Buffer Cache
Fyzická štruktúra databázy
Bloky, extenty, segmenty, tablespace
Databázoví užívatelia a schémy


II. Inštalácia a vytváranie databáz Oracle
Nástroje pre inštaláciu a vytváranie databáz
Optimal Flexible Architecture (OFA)
Premenné prostredia
Database Configuration Assistant (DBCA)


III. Správa Oracle inštancie
Nástroje pre správu Oracle databázy - Oracle Enterprise Manager, SQL*Plus, SQL Developer
Spúšťanie a zastavenie databázy vrátane rozšírených možností, štádiá spustenia


IV. Monitorovanie a nastavenie dátových štruktúr
Správa tabuľkových priestorov v EM a pomocou SQL
Úprava veľkosti tabuľkového priestoru a pridanie databázového súboru
Vytvorenie tabuľkového priestoru
Správa Redo log súborov, princípy, využitie, nastavenia, multiplexovanie a automatická archivácia


V. Správa užívateľov a privilégií
Užívatelia a schémy v databáze Oracle
Vytváranie a nastavenia užívateľských účtov cez EM a SQL
Zobrazenie užívateľov a sessions
Užívateľské profily
Systémové privilégiá
Objektové privilégiá
Role


VI. Technológie Flashback a LogMiner
Flashback query, Flashback version query, Flashback transaction query
Flashback table a Flashback drop (Recycle bin)
Flashback database
Flashback Data Archive
LogMiner


VII. Zálohovanie a obnova údajov
Scenáre zálohovania a obnovy
Archívny mód (ARCHIVELOG)
Nastavenia a vytváranie záloh v EM
Zálohovanie cez RMAN
Zálohovanie užívateľským skriptom
Postupy riešenia problémov - strata Controlfile, strata dátového súboru cez RMAN, strata dátového súboru cez EM


VIII. UNDO dáta
Princíp generovania UNDO dát a ich využitie
Monitorovanie UNDO dát
Konfigurácia retencie UNDO dát, vplyv jej nastavenia na výkon databázy


IX. Monitorovanie a ladenie výkonu
Automatic Workload Repository
Vytvorenie SQL Tuning Setu
SQL Advisory - SQL Access Advisor, SQL Tuning Advisor
Automatic SQL Tuning
SQL Performance Analyzer
Segment Advisor
Automatic Database Diagnostic Monitor - ADDM


X. Sieťové nastavenia
Nastavenie Listenera
Net Services Administration


XI. Export a import údajov
Datapump
SQL*Loader
Clone Database

Výstupné vedomosti po kurze / školení:

Absolvent počítačoveho školenia Oracle III. administrácia bude teoreticky a prakticky oboznámený s nasledovnými témami Oracle: Inštalácia Oracle databázy a konfigurácia databázy, Riadenie inštancie Oracle, Spravovanie štruktúr pamäťového priestoru databázy, Vytvorenie a administrácia používateľských kont, Vykonanie zálohovania a obnovy databázy, Monitorovanie, riešenie problémov a správa databázy, Konfigurácia služieb Oracle Net Services, Presun údajov medzi databázami a súbormi

Naši lektori tohto kurzu - zistite, kto Vás bude učiť

Posledné komentáre účastníkov, ktorí už absolvovali tento kurz

Počítačové školenie Oracle - administrácia od roku 2008 u nás absolvovalo už približne 480 účastníkov. Hodnotenia a reakcie sa zobrazujú iba z vyplnených hodnotení od roku 2014.
zobrazených komentárov: 10 z celkového počtu 10 priemerné hodnotenie: 95,00%
Viktor B.
03.03.2018

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu
Juraj L.
16.12.2016

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu
Absolvoval/a: Oracle - administrácia
Lektor ovládal tému, dával kedykoľvek praktické príklady, pohotovo reagoval na otázky. Celková atmosféra kurzu bola veľmi neformálna a uvoľnená. Bolo to príjemné. Pre vašu spoločnosť som sa rozhodol po prečítaní referencií a po skúsenosti v inej školiacej firme.
Pavel D.
22.06.2016

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu
Absolvoval/a: Oracle - administrácia
Som spokojný, tempo primerané.
Martin V.
20.06.2016

hodnotenie lektora:
85%
Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu
Absolvoval/a: Oracle - administrácia
Užitočné pre prácu na reálnych projektoch.
Bohuslav S.
17.03.2016

hodnotenie lektora:
85%
Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu
Martin S.
17.02.2016

hodnotenie lektora:
95%
Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu
Absolvoval/a: Oracle - administrácia
Kurz sme si vyziadali od vedenia firmy, nakolko sme mali nejake technicke problemy s nasou firemnou databazou a nemali sme vo firme ziadneho administratora. Este pocas skolenia sme si paralelne sledovali co sme sa ucili aj na vlastnej databaze a podarilo sa nam hned odhalit niekolko drobnych nezrovnalosti v nasej DB. Akonahle sme niekotre parametre upravili ci pridali nejake indexy vykon databazy sa viditelne zlepsil. Takze velka spokojnost s kurzom. Bez problemov bol ochotny vysvetlit aj veci, ktore sa priamo netykali osnovy kurzu, ale ktore nas zaujimali. Skolenie som vyhladaval ja s pomerne presnymi poziadavkami a toto skolenie ich ako obsahovo jedine splnalo vsetky. Kedze bolo ale organizovane bolo mojim zamestnavatelom v nasich firemnych priestoroch, v tejto sekcii vsetky body hodnotim neutralne.
Peter S.
15.12.2015

hodnotenie lektora:
95%
Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu
Absolvoval/a: Oracle - administrácia
Vysoka odbornost, ako aj ochota su naozajstnymi devizami pana Loveckeho.
Tomáš G.
30.06.2015

hodnotenie lektora:
90%
Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu
Absolvoval/a: Oracle - administrácia
Vyborne pripraveny lektor, tempo trochu vysoke na moj vkus... Vyborne prakticke ukazky a komunikacia s ucastnikmi kurzu. Vsetko v poriadku.
Ladislav H.
01.06.2015

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu
Absolvoval/a: Oracle - administrácia
Výborný kurz a aj výborný lektor.
Tomáš H.
19.09.2014

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu
Absolvoval/a: Oracle - administrácia
V prvom rade by som chcel povedat ze kurz bol vyborny ako aj z hladiska osnovy ale hlavne lektora, ktory odpovedal aj na otazky mimo danu problematiku aj na specifickejsie otazky. Poznatky zo skolenia som okamzite aplikoval aj vo firme, kde sa vyskitol problem a par prikazmi som dokazal zistit kde je chyba, co by som bez skolenia hladal asi niekolko hodin. Keby sa dalo dat viac hviezdiciek tak by som dal. MOzno strava v areali budovy a v okoli ale to je asi vsetko.


U nás si nekupujete iba kurz,
ponúkame Vám komplexné vzdelávanie

Ak nám na niečom naozaj maximálne záleží, tak je to Vaša spokojnosť a tej sa snažíme všetko prispôsobiť. Nechceme Vám ponúknuť iba kurz, na ktorý prídete a odídete, ale už 16. rok ponúkame komplexné a garantované vzdelávanie.
V cene tohto kurzu máte nasledovné výhody:
garancia spokojnosti, ak nebudete spokojný, vrátime Vám peniaze
tento kurz môžete zadarmo opakovať po absolvovaní
v cene kurzu máte materiály a písacie potreby
špičkové, moderné učebne a kvalifikovaní lektori z praxe
bohaté občerstvenie, kvalitná káva, čaje, voda a rôzne nápoje


Máte otázky, alebo sa chcete prihlásiť?

Získajte ďalšie informácie ohľadom počítačového kurzu Oracle - administrácia a zavolajte nám, alebo nám napíšte nám správu cez kontaktný formulár.

Sme tu pre Vás od 8:00 do 20:00
poradenstvo, objednávky a informácie: 02/4920 3080
e-mailový kontakt: info@itlearning.sk


Zaujal Vás tento počítačový kurz? Chcete sa prihlásiť na kurz a potrebujete pomôcť? Chcete sa poradiť pred nástupom na kurz s lektorom? Radi Vám zodpovieme Vaše otázky ohľadom kurzu Oracle - administrácia, prihlásime Vás na kurz, alebo Vám poradíme vybrať si vhodné metodické riešenie pre Vás alebo Vašu firmu.
Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave