Kurz Excel vzorce a funkcie III - Analyzovanie hodnôt funkciami bez použitia kontingenčnej tabuľky

Kurz Excel vzorce a funkcie III
Analyzovanie hodnôt funkciami bez použitia kontingenčnej tabuľky

Tento kurz otvárame podľa počtu záujemcov. Bez problémov otvoríme tento kurz iba pre Vás.

Navrhnite si vlastný termín!
Dĺžka kurzu / počítačového školenia
dĺžka kurzu
2 dni
Cena kurzu / počítačového školenia
cena kurzu bez zliav
157,00 € bez DPH
188,40 € s DPH
Otvorených termínov kurzu / školenia
otvorených termínov:
skupinové: 0
Zľavnená cena kurzu / počítačového školenia
lastminute zľava
nie je
Hotnotenia kurzu / počítačového školenia
hodnotenia účastníkov
priemerne 100,00 %
Miesto kurzu
Miesta otvorených kurzov:
Bratislava - centrum

Anotácia, popis kurzu:

certifikované školiace stredisko - garancia spokojnosti - opakovanie kurzu zdarma

Ak potrebujeme v Exceli urobiť nejakú aj jednoduchú analýzu (súčty alebo počty hodnôt) tak spravidla siahneme po kontingenčnej tabuľke. Sú však situácie v ktorých nám kontingenčná tabuľka nepomôže. Môže to byť napr. vtedy ak naše údaje nemajú tvar štandardnej (tzv. databázovej tabuľky). Ďalšia možnosť je, že potrebujeme urobiť tabuľku ku grafu avšak daný typ grafu nepodporuje nástroj kontingenčná tabuľka (napr. bublinový graf). Alebo je na naše výpočty kontingenčná tabuľka krátka, lebo nevie daný typ výpočtu urobiť (napr. rankovanie, medián alebo kvartil). Toto sú hlavné dôvody prečo potrebujeme používať tzv. agregačné funkcie.
Kurz Excel vzorce III. sa zaoberá tzv. agregačnými funkciami. Do tejto kategórie spadajú funkcie súčet, počet alebo priemer, ktoré asi pozná každý, kto už s Excelom pracoval. Tieto funkcie asi najlepšie ilustrujú, čím sa tento kurz zaoberá. Kurz rozoberá, ktoré funkcie použiť ak potrebujeme urobiť súčet/počet/priemer s jednou alebo niekoľkými podmienkami alebo akúkoľvek zložitú kombináciu podmienok. Kurz sa zaoberá problémami, ktoré môžu nastať pri tvorení týchto funkcií, ako aj niektorými špeciálnymi kombináciami funkcií. Kurz sa v neposlednom rade zaoberá aj tým, ako tvoriť vlastné podmienky v agregačných funkciách pomocou tzv. maticových výpočtov.
Kurz je v prvom rade určený pre používateľov analytikov, ktorý potrebujú okrem kontingenčnej tabuľky používať aj funkcie pre tvorbu svojich reportov. Kurz môže byť rovnako zaujímavý aj pre absolventov kurzu Excel 3 ktorý si chcú rozšíriť svoje znalosti Excelu v oblasti analyzovania údajov o pokročilé agregačné funkcie. Funkcie preberané na tomto kurze nie sú určené ako primárny nástroj analýzy, na to slúži nástroj kontingenčná tabuľka. Ak ho potenciálny uchádzač nepozná, tak je dobré sa najskôr oboznámiť najskôr s kontingenčnou tabuľkou. Napomôže to k pochopeniu niektorých konceptov z tohto kurzu.

materiály, ktoré sú súčasťou kurzu: Učebné materiály, príručka sú v cene kurzu.
používaná verzia software: Školenie sa realizuje na Microsoft Office 2021.
5x

BONUS ku kurzu - po absolvovaní kurzu získavate bezplatný prístup k týmto našim videám, videokurzom a praktickým návodom:
1. Ako si vybrať kurz - Excel kurzy na mieru a špeciálne kurzy
2. Excel - Základy Excelu pre pokročilých 4
3. Excel - Základy Excelu pre pokročilých 3
4. Excel - Základy Excelu pre pokročilých 2
5. Excel - Základy Excelu pre pokročilých 1
Pozrieť videokurzy
Bezplatné opakovanie kurzu
Tento kurz môžete bezplatne opakovať, ak by ste kurz nezvládli na prvý raz.
Certifikovaný akreditovaný kurz
Certifikát získavate ihneď po kurze - bezplatne.
Všetko je v cene kurzu
Nemusíte si k nám nič nosiť, v cene kurzu sú materiály aj občerstvenie.

Termíny a cena kurzu Excel vzorce a funkcie III - Analyzovanie hodnôt funkciami bez použitia kontingenčnej tabuľky:

všetky termíny kurzov
Vysvetlivky a informácie

skupinové kurzy - tieto termíny sa realizujú ako skupinové od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov v našich učebniach, alebo živou on-line formou.
otvorený termín - tento termín kurzu je plánovaný a môžete sa prihlásiť, v tomto termíne budeme po naplnení kurz realizovať
garantovaný termín - na tento termín sú už prihlásení viacerí účastníci, kurz sa bude realizovať
online živý kurz - realizuje sa bez fyzického kontaktu prostrednístvom online výučby
denný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - kurz prebieha v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
zlavnený termín - na tento termín je aktuálne zľava, ktorá sa može zrušiť alebo znížiť po dopredaní určitého počtu miest. Ak chcete získať zľavu, ponáhľajte sa!

Termín kurzu musíme otvoriť

Pre tento kurz, aktuálne nemáme otvorený ani plánovaný žiadny denný termín. Bez problémov vieme pre vás v dohľadnej dobe tento kurz otvoriť.

Kontaktujte nás čo najskôr s vašou predstavou a my pre vás tento kurz otvoríme - skupinovo alebo individuálne v našich učebniach alebo online formou.

online kurz
Živé online kurzy

denný kurz - kurz prebieha online formou cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - kurz prebieha online formou cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - kurz prebieha online formou v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
Skupinové živé online kurzy sa realizujú v našej virtuálnej učebni s účastníkmi pripojenými online. Pre absolvovanie kurzu nebudete potrebovať nikam fyzicky chodiť, budete potrebovať bežný počítač, internetové pripojenie a minimálne mikrofón, ideálna je aj kameru, aby vás lektor videl – nie je to ale podmienka.

Ako to funguje?

Vy uvidíte lektora, jeho prezentáciu, výklad a lektor uvidí vašu prácu a pracovnú plochu, aby vás mohol viesť a usmerňovať pri praktických zadaniach a príkladoch.

Pripojenie do virtuálnej učebne je jednoduché a nebudete potrebovať žiadny špeciálny software, postačí Vám internetový prehliadač. Pripojenie a technické detaily s Vami pred kurzom prekonzultuje náš pracovník a pomôže Vám pripraviť Váš počítač na online kurz. Všetky študijné materiály sú pre Vás pripravené online.

denný termín
Skupinové denné termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 9:00 do 15:00

Denný kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 15:00 hod. Medzi 12:00 a 13:00 hod. je prestávka určená na obed. Počas dňa sú ešte 2 krátke prestávky na kávu, vodu, čaj a iné.

Denné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5.

večerné termíny
Skupinové večerné termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 16:00 do 20:00

Večerný kurz sa realizuje v čase od 16:00 do 20:00 hod. Približne okolo 18:00 hod. je kratučká prestávka na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety.

Večerné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

víkendové termíny
Skupinové víkendové termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez víkendy v našich učebniach od 9:00 do 14:00

Víkendový kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 14:00 hod. iba v sobotu a v nedeľu podľa počtu dní trvania kurzu. Ak má kurz viac ako 2 dni, jeho trvanie sa rozloží na viacero víkendov.

Kurzy sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

Cez víkend sú počas kurzu 3 kratučké prestávky na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety. Hodinová prestávka na obed nie je plánovaná, no pokiaľ sa skupina s lektorom dohodne na obedovej prestávke - je možná.

individuálny počítačový kurz

Individuálny kurz a jeho termíny

Okrem skupinových kurzov vám ponúkame aj individuálne kurzy či konzultácie. Termín kurzu Excel vzorce a funkcie III - Analyzovanie hodnôt funkciami bez použitia kontingenčnej tabuľky si stanovíte podľa poteby a Vášho voľného času a my sa Vám pokúsime prispôsobiť.

cena individuálneho počítačového kurzu
Cena individuálneho termínu kurzu

Cena individuálneho vzdelávania je prirodzene vyššia ako cena skupinového školenia, pretože sa naše kapacity venujú iba Vám.

Cena za individuálny kurz Excel vzorce a funkcie III - Analyzovanie hodnôt funkciami bez použitia kontingenčnej tabuľky sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba?
Nevyhovuje Vám skupinové vzdelávanie?

Aj tento kurz Vám vieme ponúknuť ako individálny. Individuálny kurz znamená, že lektor sa bude venovať iba Vám a môžete si upravovať učebnú kurzu osnovu v rámci dĺžky kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti individuálneho kurzu Excel vzorce a funkcie III - Analyzovanie hodnôt funkciami bez použitia kontingenčnej tabuľky

forma kurzu: online, denná, večerná, víkendová, iná
termín kurzu: môžete si vybrať
miesto kurzu: prezenčne u nás, u vás vo firme
angličtina a nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
môžete sa pýtať na Vaše konkrétne problémy a otázky
lektor sa prispôsobí Vášmu vnímaniu a prispôsobí tempo výučby Vám
lektor môže vysvetľovať a prezentovať na Vašich príkladoch

Zaujala Vás táto ponuka?
Máte záujem o tento kurz v individuálnej forme?

Firemné uzatvorené termíny

Aj tento kurz vieme uzatvoriť a realizovať iba pre vašu firmu. Od troch účastníkov sa nemusíte zaradiť do skupín, ale pripravíme vám uzatvorený vlastný termín kurzu, ktorý si navrhnete a to kdekoľvek na Slovensku. Kurz zrealizujeme v našich počítačových učebniach alebo u vás na našich počítačoch.


Cena uzatvoreného terminu kurzu pre vašu spoločnosť

Cena sa určuje podľa miesta školenia, formy školenia a odvíja sa od počtu účastníkov a pripadnej modifikácie dĺžky alebo obsahu kurzu.

Cena za uzatvorený kurz Excel vzorce a funkcie III - Analyzovanie hodnôt funkciami bez použitia kontingenčnej tabuľky sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba a vašich kolegov?
Nevyhovuje vám otvorený kurz?

Aj kurz Excel vzorce a funkcie III - Analyzovanie hodnôt funkciami bez použitia kontingenčnej tabuľky vám vieme ponúknuť vo forme firemného vzdelávania. Táto forma je vhodná, ak chcete prihlásiť viac ako 6 osôb a prajete si kurz uzatvoriť iba pre seba a pre vašich kolegov. S termínmi kurzu sa vám prispôsobíme v maximálnej možnej miere a lektor sa bude venovať iba vašej skupine, môžete si aj upravovať učebnú osnovu kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti firemného uzatvoreného kurzu

termín kurzu: môžete si navrhnúť
miesto kurzu: u nás alebo u vás vo firme
kdekoľvek na Slovesnku, prídeme za vami aj s technikou
angličtina, nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
možnosť kurz skrátiť, predĺžiť alebo upraviť osnovu kurzu
lektor sa prispôsobí tempu skupiny
pomôžeme vám s rozdelením účastníkov do skupin podľa úrovne prostredníctvom on-line testov
komplexné zastrešenie vzdelávania od analýzy vedomostí a plánovania vzdelávacích aktivít, až po samotnú realizáciu kurzov

Pri firemných otvorených termínoch môžete využiť skupinové zľavy:
skupina od troch účastníkov: ZĽAVA 10%,
skupina od piatich účastníkov: ZĽAVA 15%,
skupina od ôsmich účastníkov: ZĽAVA 25%
skupina od 10 účastníkov na skupinu – zľava na vyžiadanie

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o uzatvorený kurz pre vašu firmu?

Napíšte nám Vašu predstavu a my Vám obratom zašleme nielen cenovú ponuku, ale aj referencie a profily lektorov. Môžeme Vám pripraviť aj školenie na mieru, zložiť učebnú osnovu z viacerých kurzov.

vlastný termín kurzu

Mám záujem o vlastný termín

My sme tu v prvom rade pre Vás a ak vám nevyhovuje žiaden skupinový termín kurzu - ani denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online termímn, kontaktujte nás. Nájdeme pre Vás riešenie.

Navrhnite si vlastný termín kurzu

U nás kurzy neotvárame podľa toho, ako to vyhovuje nám, ale v prvom rade podľa toho, ako to vyhovuje vám. Naše otvorené skupinové terminy kurzov sú predovšetkým zrkadlom vašich potrieb, teda potrieb našich zákazníkov.

Ak vám nevyhovuje žiadny skupinový termín kurzu - denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online kurz - napíšte nám. Preveríme možnosti a pokiaľ budeme mať voľné kapacity a učebne, Váš termín vyhlásime za verejný. Všetci sa prispôsobíme Vám.

Výhody a možnosti vlastného termínu

návrh termínu je bezplatný
od jednej osoby
pre firmy aj pre jednotlivcov
ideálna možnosť pri dlhodobom plánovaní kurzov v balíku
forma termínu: denná, večerná, víkendová, online živý kurz
obratom preverujeme naše kapacity a dáme Vám vedieť, aké sú možnosti
všetci sa prispôsobujú Vám a Vášmu kalendáru

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o vlastný termín kurzu?

Napíšte nám do správy Vašu predstavu a my Vám obratom odpíšeme.

Nevyhovuje Vám žiadny termín ani miesto?

Sme tu pre Vás aj mimo bežných otvorených termínov či už pre jednotlivca alebo pre firemné skupiny. Vieme Vám ponúknuť individuálny kurz alebo pripraviť skupinový termín podľa Vašej potreby. Vyberte si, ako Vám môžme pomôcť s termínom pre kurz Excel vzorce a funkcie III - Analyzovanie hodnôt funkciami bez použitia kontingenčnej tabuľky.

Aktivujte si strážneho psa - posielanie nových termínov priamo na Váš e-mail

Strážny pes

Aktivovať stráženie

Otvoríme nový skupinový termín, ktorý Vám bude vyhovovať

Vlastný termín

Vyžiadať vlastný termín

Ponúkneme Vám uzatvorený termín pre väčšiu skupinu u nás alebo u Vás vo firme

Firemný termín

Mám záujem

Učebná osnova počítačového školenia
Excel vzorce a funkcie III - Analyzovanie hodnôt funkciami bez použitia kontingenčnej tabuľky

Základné agregačné funkcie

 • Opakovanie základných princípov pokročilého tvorenia vzorcov
  • Dôležité klávesové skratky
  • Typy adresovania buniek a tabuľky
  • Použitie premenných cez funkciu LET
 • Úvod to agregačných výpočtov
  • Čo sú to agregačné funkcie
  • Prehľad základných agregačných funkcií (súčet, počet, maximum, minimum a aritmetický priemer)
  • Porovnanie agregačných funkcií s nástrojom kontingenčná tabuľka
 • Súčty hodnôt
  • Súčet hodnôt (SUM)
  • Súčet hodnôt s podmienkou (SUMIF, SUMIFS)
  •  Súčet hodnôt reagujúci na automatický filter (SUBTOTAL, AGREGATE)
 • Analýza početnosti
  • Úvod do zisťovania počtu hodnôt, problém počtu hodnôt v stĺpci tabuľky
  • Možnosti eliminovania duplicitných údajov v stĺpci
  • Problém početnosti pri prázdnych a nulových hodnotách
  • Výpočet počtu (COUNT, COUNTA, COUNTBLANK)
  • Počet hodnôt s podmienkou (COUNTIF, COUNTIFS)
  • Počet hodnôt v intervale (FREQUENCY)
 • Aritmetický priemer a iné typy priemerov a stredných hodnôt
  • Aritmetický priemer (AVERAGE, AVERAGEA)
  • Aritmetický priemer s podmienkou (AVERAGEIF)
  • Iné priemerné hodnoty (MEDIAN, MODE)
 • Hľadanie extrémnych hodnôt a poradia
  • Minimálna a maximálna hodnota (MAX, MIN)
  • Hľadanie n-tej najväčšej a najmenšej hodnoty (LARGE, SMALL)
  • Hľadanie maxima a minima na základe podmienky (MAXIFS, MINIFS)
  • Hľadanie poradia (QUARTILE,  PERCENTILE, RANK, PERCENTRANK)
 • Špeciálne filtrovacie podmienky
  • Filtrovanie čísel a dátumov v intervale
  • Filtrovanie textov podľa podobnosti

Databázové agregačné funkcie

 • Predstavenie databázových funkcií
  • Čo sú to databázové funkcie
  • Zápis kritérií funkcie cez tabuľku
  • Zápis kritérií cez vzorec
  • Zápis kritérií cez pole konštánt
 • Prehľad a použitie databázových funkcií
  • Súčet hodnôt (DSUM)
  • Aritmetický priemer (DAVERAGE)
  • Počet hodnôt (DCOUNT, DCOUNTA)
  • Maximum a minimum (DMAX, DMIN)

Vlastné podmienky pomocou funkcie IF a filtračných funkcií FILTER a UNIQUE

 • Vysvetlenie základných mechanizmov
  • Čo je dynamický vzorec poľa
  • Čo je to maticový vzorec (funkcia)
 • Tvorba vlastných podmienok pomcou dynamických polí
  • Predstavenie funkcií FILTER, UNIQUE a SORT
  • Tvorba agregačných funkcii s filtračnými funkciami
 • Tvorba vlastných podmienok pomcou maticových výpočtov
  • Ako používame funkciu IF v maticových výpočtoch
  • Kombinovanie agregačných funkcií s funkciou IF
  • Logické operácie AND, OR a NOT v maticových výpočtoch

Špeciálne možnosti adresovania pri agregačných výpočtoch

 • Adresovanie v 3D tabuľkách
  • Definícia 3D tabuľky v Exceli
  • Štandardné možnosti adresovania niekoľkých hárkov
 • Dynamické generovanie adresy
  • Opakovanie syntaktickej štruktúry adresy
  • Tvorba Adresy z textu (Funkcia INDIRECT)
  • Práca s posunom a zmenou veľkosti rozsahu (Funkcia OFFSET)

Výstupné vedomosti po kurze / školení:

Absolvent kurzu bude schopný:
• Správne používať základné agregačné funkcie s jednou alebo viacerými podmienkami
• Identifikovať problémy pri analyzovaní údajov
• Vytvárať výpočty počítajúce frekvenciu výskytu, početnosť či už textových alebo číselných údajov
• Vytvárať výpočty s aritmetickým, geometrickým a harmonickým priemerom
• Vyhľadať extrémne hodnoty, rankovať hodnoty, kvartil alebo percentil hodnôt
• Používať databázové agregačné funkcie
• Používať funkciu IF v podobe maticového výpočtu pri tvorbe agregačných funkcií

Bezplatné videokurzy pre účastníkov kurzu:

Naši lektori tohto kurzu - zistite, kto Vás bude učiť

Ing. Patrik Toman
Ing. Patrik Toman
Hodnotenie lektora 98,66% spokojnosť

Patrik je našim najväčším odborníkom na balík Microsoft Office. Zameriava sa najmä na analýzu údajov v Exceli Power BI alebo v MS SQL. Okrem toho sa dobre orientuje aj vo svete počítačových sietí a serverových operačných systémov ako sú Windows Server a Linux. Je našim odborným garantom pri väčšine kurzov a tvorí obsahovú časť Office kurzov, učebné osnovy a príručky. Má dlhoročnú prax v učení, prednáša IT viac ako 15 rokov.

Posledné komentáre účastníkov, ktorí už absolvovali tento kurz

Kurz Excel vzorce a funkcie III - Analyzovanie hodnôt funkciami bez použitia kontingenčnej tabuľky od roku 2008 u nás absolvovalo už približne 79 účastníkov. Hodnotenia a reakcie sa zobrazujú iba z vyplnených hodnotení od roku 2014.
zobrazených komentárov: 1 z celkového počtu 1 priemerné hodnotenie: 100,00%
Martina P.
14.06.2024

hodnotenie lektora:
100%
Ing. Patrik Toman
lektor kurzu Ing. Patrik Toman
lektor kurzu


U nás si nekupujete iba kurz,
ponúkame Vám komplexné vzdelávanie

Ak nám na niečom naozaj maximálne záleží, tak je to Vaša spokojnosť a tej sa snažíme všetko prispôsobiť. Nechceme Vám ponúknuť iba kurz, na ktorý prídete a odídete, ale už 16. rok ponúkame komplexné a garantované vzdelávanie.
V cene tohto kurzu máte nasledovné výhody:
garancia spokojnosti, ak nebudete spokojný, vrátime Vám peniaze
tento kurz môžete zadarmo opakovať po absolvovaní
v cene kurzu máte materiály a písacie potreby
špičkové, moderné učebne a kvalifikovaní lektori z praxe
bohaté občerstvenie, kvalitná káva, čaje, voda a rôzne nápoje


Máte otázky, alebo sa chcete prihlásiť?

Získajte ďalšie informácie ohľadom počítačového kurzu Excel vzorce a funkcie III - Analyzovanie hodnôt funkciami bez použitia kontingenčnej tabuľky a zavolajte nám, alebo nám napíšte nám správu cez kontaktný formulár.

Sme tu pre Vás od 8:00 do 20:00
poradenstvo, objednávky a informácie: 02/4920 3080
e-mailový kontakt: info@itlearning.sk


Zaujal Vás tento počítačový kurz? Chcete sa prihlásiť na kurz a potrebujete pomôcť? Chcete sa poradiť pred nástupom na kurz s lektorom? Radi Vám zodpovieme Vaše otázky ohľadom kurzu Excel vzorce a funkcie III - Analyzovanie hodnôt funkciami bez použitia kontingenčnej tabuľky, prihlásime Vás na kurz, alebo Vám poradíme vybrať si vhodné metodické riešenie pre Vás alebo Vašu firmu.
Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave