Nováčik v tvorbe webstránok? Tu je riešenie!

článok na blog uverejnený: 11. augusta 2018

názov kurzu:
Kurz tvorby webstránok I.
HTML, CSS základy, praktické CSS + úvod do JavaScript a PHP
lektor:
Peter Bačinský

Už ste rozmýšľali nad vlastným webom, ale nenabrali ste odvahu sa do neho pustiť? Je dôvodom nedostatok času alebo chýbajúce vedomosti, bez ktorých sa nedá pohnúť ďalej? V tomto článku sa dozviete, prečo absolvovať kurz tvorby webstránok I. a pochopíte, že tri dni po 4 hodiny (večerný kurz) z vás síce neurobia experta na tvorbu webstránok, ale odídete s prvým výsledkom svojej práce a prehľadom ako ďalej …a možno ešte hladnejší po vedomostiach 🙂

Kurz ako každý a predsa odlišný!

Ako všetky kurzy od IT Learningu, aj tento má (a už ich mám pár za sebou ?), podľa môjho názoru, peknú tradíciu. Začína sa predstavením účastníkov kurzu. Na tomto konkrétnom sme sa stretli skupinka šiestich ľudí. Grafička, architekt, obchodný zástupca, programátor, obchodný asistent a ja – testerka. Takí fajn ľudia z rôznych oblastí s dobrou náladičkou, pripravení nekompromisne zdolávať prekážky v HTML a CSS…

Ak by som mala jednotlivé dni kurzu postupne charakterizovať, vyzeralo by to takto:

  • prvý deň patril celý programovaniu v jazyku HTML – pomocou známeho programíku Notepad2 (poznámkový blok),
  • druhý deň bol kombináciou HTML a CSS – aktívne sme využívali oba jazyky pri tvorbe našej webstránky v programe Brackets,
  • tretí deň – skĺbenie HTML, CSS, Javascript a PHP a posledné úpravy na našej novej webovej stránke.

A ako kurz prebiehal?

Úvodná teória bola pre niektorých nekonečný príbeh pojmov ohľadom client side a server side – všetko nové informácie, bez ktorých sa však vo svete HTML  len ťažko pohneme. Po nej už len nainštalujeme programy, s ktorými budeme celý zvyšok kurzu pracovať.

Základné princípy značkovacieho jazyka HTML musí vedieť každý začiatočník v HTML! Hlavička, telo, pätička! A opäť sa dostávame k ďalšej sprche informácií, ktorá nám pomôže posunúť sa ďalej. Postupne sa učíme formátovanie textu, vkladanie nadpisov, prácu s odstavcami a oddielmi, vkladanie obrázkov a hypertextové odkazy. Lektor nás medzičasom upozorňuje na parametre a tagy, ktoré sa v praxi nepoužívajú.
Po prvom dni mám hlavu mierne preplnenú informáciami a verte mi, v noci sa mi o tom aj snívalo. 🙂

A to stále nie je všetko! Už po prvom dni bolo vidieť výsledky. Novovytvorená webová stránka má už farebný dizajn, logo v hlavičke, text v pätičke a je aj pekne rozdelená do blokov.

Prepojenie jazykov HTML a CSS

Začiatok druhého dňa venujeme opakovaniu z prvého a pokračujeme už v inom programe nazývanom Brackets. Dovolím si tvrdiť, že sa mi s ním pracovalo o čosi jednoduchšie, nakoľko sme mali z predchádzajúceho dňa kvalitné základy a súčasne existuje množstvo pluginov, ktoré sa dajú k nemu nainštalovať.
V Brackets sme si z obyčajného obrázku loga urobili klikateľné logo, ktoré nás presmerovalo na nami zadanú URL adresu. Vytvorili sme si menu v hlavičke, ktoré po nabehnutí myšou menilo farbu.

Celý tento deň patril hlavne kombinácií HTML a CSS. Taktiež sa na kurze dozviete ako stiahnuť kvalitné fonty z internetu a ako ich premietnuť do HTML kódu na vašu webstránku. Užitočné, však?

tvorba a programovanie web-stránok

Záverečný tretí deň

Plní očakávania ako dopadne tretí deň sme sa tešili na kurz. A stálo to naozaj za to! Vytvárali sme si totiž klikateľné menu v PHP a formulár na zadanie mena a textu s odoslaním takisto v PHP. Následne sme si vyskúšali funkciu JS, ktorá nám vrátila text do browsera. A samozrejme, okrem spoločných aktivít toho sme ďalej pracovali každý na svojej webovej stránke. Výsledky boli po zapracovaní nových poznatkov čarovné. Stačil pohľad na tváre našej skupinky a bolo všetko jasné 🙂

Kurz bez mihnutia oka odporúčam všetkým, ktorí sa zaujímajú o jazyk HTML. Či už si chcú vytvoriť vlastný web alebo len vedieť čítať kód a pliesť sa do práce svojmu tvorcovi webstránky (nemyslím vážne, nikto nemá rád, keď mu pozeráte na prsty). V každom prípade bude absolvent kurzu poznať širokú škálu možností pri tvorbe stránok a bude vedieť formulovať svoje očakávania a požiadavky na stránku.

A áno, kurz je vhodný aj pre začiatočníkov, nie je potrebná žiadna predchádzajúca skúsenosť s tvorbou webstránok. Všetko sa dozviete na kurze!

Ako bonus si po môžete doma skúšať všetko, čo ste sa na kurze naučili. Pretože v IT Learningu automaticky dostanete na pol roka webhosting a doménu s podporou PHP zadarmo.
Idete do toho?

Plusy a mínusy

+ nabitý program plný informácií
+ účastník nadobudne všeobecný rozhľad v oblasti tvorby webstránok
+ každý si môže vybrať, či robí na vlastnom projekte alebo spoločnom
+ po kurze je účastník schopný bez problémov spravovať jednoduchú webstránku
+ účastník kurzu získa webhosting a doménu s podporou PHP ZADARMO

– zo začiatku na môj vkus prirýchle tempo, ale po chvíli som si zvykla, pretože problematika človeka doslova pohltí

autorom článku je: Kristína Lörinczová
Absolventka Ekonomickej univerzity v Bratislave, nadšenkyňa vzdelávania so záľubou o oblasť IT, ekonómiu a podnikanie. Testuje SW a po práci kurzy IT Learningu. Rada sa s vami podelí o svoje pocity a dojmy prostredníctvom blogov.

Páčil sa vám článok? Pošleme vám podobné.
Aktivujte si okamžité zasielanie noviniek a článkov – už vám od nás nikdy nič neunikne. Môžeme vás okamžite informovať o aktuálnej akcii, novinke, špeciálnej kampani či zľave alebo novom článku na našom blogu. Akonáhle sa u nás v novinkách niečo zmení alebo pridá, do pár minút vám automaticky posielame email s odkazom na novinku na našu stránku. A odhlásiť sa môžete kedykoľvek. Nič neriskujete.


Nikam neodchádzajte, pozrite si naše novinky, akcie alebo si
prečítajte ďalšie podobné články:

Podobné články z kategórie
html, jazyk CSS, jazyk HTML, jazyk Javacript, Kurz HTML I., tvorba web-stránok, web stránky


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave