Počítačový kurz Microsoft 365 - MOC MS-203: Nasadenie, správa a údržba Microsoft Exchange a Exchange Online

Počítačový kurz Microsoft 365
MOC MS-203: Nasadenie, správa a údržba Microsoft Exchange a Exchange Online

Najbližší termín
Najlepší termín kurzu denný kurz
19.08.2024
denný kurz v Bratislave
Cena: 1 051,50 € bez DPH
Objednať tento termín
Zobraziť všetky termíny (4)
Dĺžka kurzu / počítačového školenia
dĺžka kurzu
5 dní
Cena kurzu / počítačového školenia
cena kurzu bez zliav
1 051,50 € bez DPH
1 261,80 € s DPH
Otvorených termínov kurzu / školenia
otvorených termínov:
skupinové: 4
Zľavnená cena kurzu / počítačového školenia
lastminute zľava
nie je
Hotnotenia kurzu / počítačového školenia
hodnotenia účastníkov
veľmi dobré
Miesto kurzu
Miesta otvorených kurzov:
Bratislava - centrum

Anotácia, popis kurzu:

certifikované školiace stredisko - garancia spokojnosti - opakovanie kurzu zdarma

E-mailová komunikácia je v dnešnej dobe bežnou súčasťou každej organizácie. V rámci organizácie je preto veľmi dôležité mať spoľahlivého, efektívneho a hlavne bezpečného poskytovateľa, e-mailových služieb. Veľa organizácií má tieto služby vyriešené na svojich vlastných zariadeniach (serveroch), teda má nasadené tzv. on-premise riešenie. V posledných rokoch však dramaticky stúpa počet organizácií, ktoré presúvajú e-mailové služby do cloudu, pretože je to efektívnejšie, menej náročné na údržbu, bezpečnejšie a vo väčšine prípadov aj lacnejšie. V súčasnosti najväčším poskytovateľom takýchto služieb je práve spoločnosť Microsoft, ktorá prostredníctvom svojej služby Microsoft 365 pokrýva komplexne tímovú spoluprácu a komunikáciu. V cene balíčkov Microsoft 365 pre firmy alebo pre veľké podniky nájdete okrem klasických aplikácií Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) aj nespočetné množstvo cloudových služieb, ktoré sa každodenne používajú. Medzi tieto služby patrí aj Exchange Online, teda služba elektronickej pošty v cloude.
Kurz je určený pre administrátorov poštových služieb bez ohľadu na to, či organizácia používa riešenie on-premise (vlastné servery so službami Microsoft Exchange) alebo cloudové riešenie (služba Exchange Online), či hybridné prostredie (kombinácia predošlých dvoch). Ak aj nepoužívate cloudové služby, na kurze sa naučíte veľa informácií, ktoré budete vedieť využiť v praxi, nakoľko cloudové služby Exchange Online sú postavené na rovnakých službách Microsoft Exchange, ako máte vo svojom on-premise prostredí.
V rámci tohto kurzu sa spoločne pozrieme na to, ako služby elektronickej pošty fungujú, nastavíme tok pošty medzi odosielateľmi a príjemcami, pozrieme sa na dôležité možnosti, ako zabezpečiť e-mailovú komunikáciu a ako nastaviť rôzne bezpečnostné pravidlá, ktoré upozornia alebo zabránia úniku informácií, ako nastaviť kompletné komunikačné prostredie na platforme Microsoft 365. V zvyšnej časti kurzu sa naučíte, ako nastaviť prístupové práva pre administrátorov, ako nastaviť príjemcov pošty (používateľov, skupiny, kontakty, externých partnerov a prostriedky ako napr. zasadacie miestnosti, či firemné autá, ktoré sa takto dajú efektívne plánovať). V poslednej časti si vyskúšate, ako nasadiť hybridné prostredie, t.j. prostredie, v ktorom koexistuje Vaša on-premise infraštruktúra Microsoft Exchange spolu so službami Exchange Online a ako migrovať poštové schránky v rámci hybridného prostredia.
Tento kurz je oficiálnym kurzom od spoločnosti Microsoft. Keďže cloudové prostredie sa priebežne mení, aj spoločnosť Microsoft tento kurz priebežne aktualizuje. Na našom kurze sa vždy preberá aktuálna verzia kurzu, ktorý zverejňuje spoločnosť Microsoft na svojej webovej stránke: https://docs.microsoft.com/en-us/training/courses/ms-203t00. Kurz zároveň slúži ako oficiálna príprava k skúške Microsoft 365 Messaging Administrator - MS-203
materiály, ktoré sú súčasťou kurzu: V cene kurzu je pre každého účastníka k dispozícii oficiálna príručka od spoločnosti Microsoft a prístup k on-line praktickým cvičeniam po dobu 180 dní.
používaná verzia software: aktuálna verzia Microsoft Exchange a cloudová služba Exchange Online
3x

BONUS ku kurzu - po absolvovaní kurzu získavate bezplatný prístup k týmto našim videám, videokurzom a praktickým návodom:
1. Vzdialené pripojenie do konzoly Hyper-V Manager z počítača mimo domény
2. Inštalácia Hyper-V na Windows 11
3. Inštalácia Hyper-V na Windows 10
Pozrieť videokurzy
Bezplatné opakovanie kurzu
Tento kurz môžete bezplatne opakovať, ak by ste kurz nezvládli na prvý raz.
Certifikovaný akreditovaný kurz
Certifikát získavate ihneď po kurze - bezplatne.
Všetko je v cene kurzu
Nemusíte si k nám nič nosiť, v cene kurzu sú materiály aj občerstvenie.

Termíny a cena kurzu Microsoft 365 - MOC MS-203: Nasadenie, správa a údržba Microsoft Exchange a Exchange Online:

všetky termíny kurzov
Vysvetlivky a informácie

skupinové kurzy - tieto termíny sa realizujú ako skupinové od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov v našich učebniach, alebo živou on-line formou.
otvorený termín - tento termín kurzu je plánovaný a môžete sa prihlásiť, v tomto termíne budeme po naplnení kurz realizovať
garantovaný termín - na tento termín sú už prihlásení viacerí účastníci, kurz sa bude realizovať
online živý kurz - realizuje sa bez fyzického kontaktu prostrednístvom online výučby
denný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - kurz prebieha v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
zlavnený termín - na tento termín je aktuálne zľava, ktorá sa može zrušiť alebo znížiť po dopredaní určitého počtu miest. Ak chcete získať zľavu, ponáhľajte sa!
Otvorený termín

denný
19.08. - 23.08.
od pondelka v Bratislave
1 051,50 €
1 261,80 € s DPH
Otvorený termín

denný
19.08. - 23.08.
od pondelka živý online kurz
1 051,50 €
1 261,80 € s DPH
Poznámka: Online skupinový živý kurz - tento termín budeme realizovať online, ako živý kurz, to znamená, že nemusíte nikam fyzicky chodiť. Učivo v kurze vás naučíme do vašej pracovne, obývačky alebo firmy. Realizovať sa bude v malej skupine v našej virtuálnej učebni, kde naživo uvidíte a budete počuť lektora, uvidíte jeho prezentáciu a on taktiež uvidí vašu prácu a pracovnú plochu. Pri výuke môžete aj vy používať mikrofón a kameru. Pripojenie je jednoduché a nebudete pre výuku potrebovať žiadny špeciálny software, postačí internetový prehliadač.
Otvorený termín

denný
09.12. - 13.12.
od pondelka v Bratislave
1 051,50 €
1 261,80 € s DPH
Otvorený termín

denný
09.12. - 13.12.
od pondelka živý online kurz
1 051,50 €
1 261,80 € s DPH
Poznámka: Online skupinový živý kurz - tento termín budeme realizovať online, ako živý kurz, to znamená, že nemusíte nikam fyzicky chodiť. Učivo v kurze vás naučíme do vašej pracovne, obývačky alebo firmy. Realizovať sa bude v malej skupine v našej virtuálnej učebni, kde naživo uvidíte a budete počuť lektora, uvidíte jeho prezentáciu a on taktiež uvidí vašu prácu a pracovnú plochu. Pri výuke môžete aj vy používať mikrofón a kameru. Pripojenie je jednoduché a nebudete pre výuku potrebovať žiadny špeciálny software, postačí internetový prehliadač.
Lektori uvedení pri kurzoch budú s najväčšou pravdepodobnosťou termín kurzu aj prednášať. Lektor sa však pri termíne kurzu môže zmeniť v prípade choroby, obsadenia alebo zmeny kurzu v danom termíne.

online kurz
Živé online kurzy

denný kurz - kurz prebieha online formou cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - kurz prebieha online formou cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - kurz prebieha online formou v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
Skupinové živé online kurzy sa realizujú v našej virtuálnej učebni s účastníkmi pripojenými online. Pre absolvovanie kurzu nebudete potrebovať nikam fyzicky chodiť, budete potrebovať bežný počítač, internetové pripojenie a minimálne mikrofón, ideálna je aj kameru, aby vás lektor videl – nie je to ale podmienka.

Ako to funguje?

Vy uvidíte lektora, jeho prezentáciu, výklad a lektor uvidí vašu prácu a pracovnú plochu, aby vás mohol viesť a usmerňovať pri praktických zadaniach a príkladoch.

Pripojenie do virtuálnej učebne je jednoduché a nebudete potrebovať žiadny špeciálny software, postačí Vám internetový prehliadač. Pripojenie a technické detaily s Vami pred kurzom prekonzultuje náš pracovník a pomôže Vám pripraviť Váš počítač na online kurz. Všetky študijné materiály sú pre Vás pripravené online.

denný termín
Skupinové denné termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 9:00 do 15:00

Denný kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 15:00 hod. Medzi 12:00 a 13:00 hod. je prestávka určená na obed. Počas dňa sú ešte 2 krátke prestávky na kávu, vodu, čaj a iné.

Denné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5.

večerné termíny
Skupinové večerné termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 16:00 do 20:00

Večerný kurz sa realizuje v čase od 16:00 do 20:00 hod. Približne okolo 18:00 hod. je kratučká prestávka na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety.

Večerné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

víkendové termíny
Skupinové víkendové termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez víkendy v našich učebniach od 9:00 do 14:00

Víkendový kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 14:00 hod. iba v sobotu a v nedeľu podľa počtu dní trvania kurzu. Ak má kurz viac ako 2 dni, jeho trvanie sa rozloží na viacero víkendov.

Kurzy sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

Cez víkend sú počas kurzu 3 kratučké prestávky na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety. Hodinová prestávka na obed nie je plánovaná, no pokiaľ sa skupina s lektorom dohodne na obedovej prestávke - je možná.

individuálny počítačový kurz

Individuálny kurz a jeho termíny

Okrem skupinových kurzov vám ponúkame aj individuálne kurzy či konzultácie. Termín kurzu Microsoft 365 - MOC MS-203: Nasadenie, správa a údržba Microsoft Exchange a Exchange Online si stanovíte podľa poteby a Vášho voľného času a my sa Vám pokúsime prispôsobiť.

cena individuálneho počítačového kurzu
Cena individuálneho termínu kurzu

Cena individuálneho vzdelávania je prirodzene vyššia ako cena skupinového školenia, pretože sa naše kapacity venujú iba Vám.

Cena za individuálny kurz Microsoft 365 - MOC MS-203: Nasadenie, správa a údržba Microsoft Exchange a Exchange Online sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba?
Nevyhovuje Vám skupinové vzdelávanie?

Aj tento kurz Vám vieme ponúknuť ako individálny. Individuálny kurz znamená, že lektor sa bude venovať iba Vám a môžete si upravovať učebnú kurzu osnovu v rámci dĺžky kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti individuálneho kurzu Microsoft 365 - MOC MS-203: Nasadenie, správa a údržba Microsoft Exchange a Exchange Online

forma kurzu: online, denná, večerná, víkendová, iná
termín kurzu: môžete si vybrať
miesto kurzu: prezenčne u nás, u vás vo firme
angličtina a nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
môžete sa pýtať na Vaše konkrétne problémy a otázky
lektor sa prispôsobí Vášmu vnímaniu a prispôsobí tempo výučby Vám
lektor môže vysvetľovať a prezentovať na Vašich príkladoch

Zaujala Vás táto ponuka?
Máte záujem o tento kurz v individuálnej forme?

Firemné uzatvorené termíny

Aj tento kurz vieme uzatvoriť a realizovať iba pre vašu firmu. Od troch účastníkov sa nemusíte zaradiť do skupín, ale pripravíme vám uzatvorený vlastný termín kurzu, ktorý si navrhnete a to kdekoľvek na Slovensku. Kurz zrealizujeme v našich počítačových učebniach alebo u vás na našich počítačoch.


Cena uzatvoreného terminu kurzu pre vašu spoločnosť

Cena sa určuje podľa miesta školenia, formy školenia a odvíja sa od počtu účastníkov a pripadnej modifikácie dĺžky alebo obsahu kurzu.

Cena za uzatvorený kurz Microsoft 365 - MOC MS-203: Nasadenie, správa a údržba Microsoft Exchange a Exchange Online sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba a vašich kolegov?
Nevyhovuje vám otvorený kurz?

Aj kurz Microsoft 365 - MOC MS-203: Nasadenie, správa a údržba Microsoft Exchange a Exchange Online vám vieme ponúknuť vo forme firemného vzdelávania. Táto forma je vhodná, ak chcete prihlásiť viac ako 3 osoby a prajete si kurz uzatvoriť iba pre seba a pre vašich kolegov. S termínmi kurzu sa vám prispôsobíme v maximálnej možnej miere a lektor sa bude venovať iba vašej skupine, môžete si aj upravovať učebnú osnovu kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti firemného uzatvoreného kurzu

termín kurzu: môžete si navrhnúť
miesto kurzu: u nás alebo u vás vo firme
kdekoľvek na Slovesnku, prídeme za vami aj s technikou
angličtina, nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
možnosť kurz skrátiť, predĺžiť alebo upraviť osnovu kurzu
lektor sa prispôsobí tempu skupiny
pomôžeme vám s rozdelením účastníkov do skupin podľa úrovne prostredníctvom on-line testov
komplexné zastrešenie vzdelávania od analýzy vedomostí a plánovania vzdelávacích aktivít, až po samotnú realizáciu kurzov

Pri firemných otvorených termínoch môžete využiť skupinové zľavy:
skupina od troch účastníkov: ZĽAVA 10%,
skupina od piatich účastníkov: ZĽAVA 15%,
skupina od ôsmich účastníkov: ZĽAVA 25%
skupina od 10 účastníkov na skupinu – zľava na vyžiadanie

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o uzatvorený kurz pre vašu firmu?

Napíšte nám Vašu predstavu a my Vám obratom zašleme nielen cenovú ponuku, ale aj referencie a profily lektorov. Môžeme Vám pripraviť aj školenie na mieru, zložiť učebnú osnovu z viacerých kurzov.

vlastný termín kurzu

Mám záujem o vlastný termín

My sme tu v prvom rade pre Vás a ak vám nevyhovuje žiaden skupinový termín kurzu - ani denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online termímn, kontaktujte nás. Nájdeme pre Vás riešenie.

Navrhnite si vlastný termín kurzu

U nás kurzy neotvárame podľa toho, ako to vyhovuje nám, ale v prvom rade podľa toho, ako to vyhovuje vám. Naše otvorené skupinové terminy kurzov sú predovšetkým zrkadlom vašich potrieb, teda potrieb našich zákazníkov.

Ak vám nevyhovuje žiadny skupinový termín kurzu - denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online kurz - napíšte nám. Preveríme možnosti a pokiaľ budeme mať voľné kapacity a učebne, Váš termín vyhlásime za verejný. Všetci sa prispôsobíme Vám.

Výhody a možnosti vlastného termínu

návrh termínu je bezplatný
od jednej osoby
pre firmy aj pre jednotlivcov
ideálna možnosť pri dlhodobom plánovaní kurzov v balíku
forma termínu: denná, večerná, víkendová, online živý kurz
obratom preverujeme naše kapacity a dáme Vám vedieť, aké sú možnosti
všetci sa prispôsobujú Vám a Vášmu kalendáru

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o vlastný termín kurzu?

Napíšte nám do správy Vašu predstavu a my Vám obratom odpíšeme.

Nevyhovuje Vám žiadny termín ani miesto?

Sme tu pre Vás aj mimo bežných otvorených termínov či už pre jednotlivca alebo pre firemné skupiny. Vieme Vám ponúknuť individuálny kurz alebo pripraviť skupinový termín podľa Vašej potreby. Vyberte si, ako Vám môžme pomôcť s termínom pre počítačový kurz Microsoft 365 - MOC MS-203: Nasadenie, správa a údržba Microsoft Exchange a Exchange Online.

Aktivujte si strážneho psa - posielanie nových termínov priamo na Váš e-mail

Strážny pes

Aktivovať stráženie

Otvoríme nový skupinový termín, ktorý Vám bude vyhovovať

Vlastný termín

Vyžiadať vlastný termín

Ponúkneme Vám uzatvorený termín pre väčšiu skupinu u nás alebo u Vás vo firme

Firemný termín

Mám záujem

Učebná osnova počítačového školenia
Microsoft 365 - MOC MS-203: Nasadenie, správa a údržba Microsoft Exchange a Exchange Online

Modul 1: Správa transportnej pipeline v Microsoft 365

V prvom module sa zoznámite s rôznymi komponentami služby Exchange, ktoré poskytujú služby transportu pošty, t.j. ktoré odosielajú a prijímajú poštu. Dozviete sa, ako funguje smerovanie pošty (message routing) a ako konfigurovať tok pošty v rámci organizácie. Vyskúšate si rutinné úlohy poštového administrátora, ktoré musia byť spravené, aby fungoval prenos pošty. Spolu s lektorom si prejdete možnosti transportu správ, naučíte sa, ako nakonfigurovať domény a konektory. Dozviete sa, ako fungujú transportné pravidlá, ktoré sú veľmi silným a efektívnym nástrojom na kontrolu toku pošty v rámci orgranizácie.

 • Preskúmanie transportných služieb
 • Konfigurácia transportu pošty
 • Práca s transportnými pravidlami
 • Praktické cvičenie: Konfigurácia transportu pošty a vytváranie konektorov

Modul 2: Správa a riešenie problémov s tokom pošty v službách Microsoft 365

V tejto časti sa spolu pozrieme na jednotlivé komponenty toku pošty, naučíte sa, ako spravovať tok pošty, čo je veľmi dôležitá úloha každého Exchange administrátora. Pochopíte rozdiely v toku pošty v službe Exchange Online a v službe Microsoft Exchange (on-premise) a pri hybridnom nasadení. Z časti, kde sa budete oboznamovať s tým, ako funguje tok pošty sa plynulo presunieme na druhú časť tohto modulu, ktorá sa bude venovať riešeniu problémov s tokom pošty ako napríklad nesprávne smerovanie správ v rámci organizácie alebo mimo nej alebo si ukážeme, čo robiť, ak nie je možné nadviazať zabezpečené spojenie s poštovými servermi. Naučíte sa používať nástroje, ktoré Microsoft ponúka administrátorom na zistenie informácií a odhalenie príčiny nefunkčného prenosu pošty, napríklad problémy so sieťovou konektivitou, s konektormi a s agentmi a s nastavením architektúry a ukážeme si aj to, ako riešiť problémy v prípade koexistencie cloudových a on-premise poštových serverov. Na záver modulu sa dozviete, ako prehľadávať udalosti, protokoly a tracking logy ak žiadny z nástrojov neodhalí problém, no tok pošty stále nefunguje korektne alebo v prípade, ak potrebujete vyhľadať historické údaje z minulosti.

 • Správa toku pošty
 • Riešenie problémov s tokom pošty
 • Riešenie problémov s transportom
 • Riešenie problémov s tokom pošty pomocou logov
 • Praktické cvičenie: Nastavenie podmieneného smerovania pošty

Modul 3: Ochrana správ, anti-spam, anti-malware

V tomto module sa zoznámite so službou Microsoft Exchange Online Protection (EOP), jej možnosťami a funkcionalitami. Naučíte sa, ako plánovať smerovanie pošty pre službu EOP, ktorá poskytuje pravidlá pre anti-malware a anti-spam, ktoré chránia vaše poštové prostredie proti hrozbám, s ktorými sa celý svet denno-denne stretáva. Naučíte sa konfigurovať jednotlivé časti služby EOP ako napríklad SPAM filtre, malware filtre a prejdeme si jednotlivé politiky a nastavenia, ktoré chránia Vašich používateľov. Na záver modulu si predstavíme službu Defender for Office 365 a naučíte sa, ako táto služba dopĺňa ochranu, ktorú poskytuje služba EOP pomocou filtrovania cielených útokov, ktoré by mohli prejsť cez filtre služby EOP, čo zahŕňa napríklad aj rôzne pokročilé hrozby a tzv. zero-day útoky v prílohách e-mailov a v dokumentoch Microsoft Office a nastavíme ochranu pri kliknutí na škodlivé URL odkazy. Naučíte sa, ako služba Defender for Office 365 chráni používateľov pred pokročilými hrozbami prostredníctvom funkcionalít, akými sú napríklad safe attachments a safe links a ako služba generuje reporty, ktoré administrátorom poskytujú náhľad na útoky, ktoré cielia na ich prostredia prostredníctvom e-mailu.

 • Plánovanie zabezpečenia správ
 • Správa politík pre anti-spam a anti-malware
 • Ochrana pred hrozbami v službe Microsoft 365 Defender
 • Praktické cvičenie: Správa hygieny elektronickej pošty

Modul 4: Súlad s bezpečnostnými pravidlami v službe Exchange

Modul začína popisom rôznymi možnosťami tzv. compliance, čo si možno predstaviť ako určité pravidlá, ktoré organizácie implementujú, aby spĺňali legislatívne požiadavky a aby zabránili úniku informácií. V rámci tohto modulu si predstavíme aj možnosti bezpečnostných pravidiel, ktoré sú dostupné v aplikácii Exchange Admin Center pre on-premise Exchange Server a pre hybridné prostredie. Keďže väčšina prostredí potrebuje implementovať aj komplexné nastavenie uchovávania údajov (retention), tento modul sa zameriava aj na archiváciu pošty v službe Exchange, aby ste po jeho absolvovaní vedeli Vašim používateľom poskytnúť efektívne, jednoduché prostredie, ktoré je v súlade so všetkými požiadavkami Vašej organizácie. Naučíte sa tiež, ako je používateľom možné prideliť úložný priestor na archiváciu pošty, ako sa môžu správy sprocesovať a archivovať automaticky a ako funguje audit logging v službe Exchange, ktoré poskytuje informácie o aktivitách používateľov, delegátov a administrátorov v poštových schránkach v rámci Exchange infraštruktúry. Na záver modulu sa naučíte všetko potrebné na to, aby ste umožnili organizácii byť v súlade s nariadeniami organizácie a legislatívnymi požiadavkami zameriavajúcimi sa na ochranu osobných údajov (predovšetkým GDPR), napríklad sa naučíte, ako funguje služba eDiscovery a ako vyhľadávať relevantný obsah v rámci infraštruktúry naprieč všetkými poštovými schránkami.

 • Možnosti súladu v službe Microsoft 365
 • Možnosti súladu v službe Exchange
 • Správa archívov a auditu v službe Exchange Online a Microsoft Exchange
 • Vyhľadávanie obsahu pomocou eDiscovery
 • Praktické cvičenie: Správa súladu poštových služieb

Modul 5: Správa komunikačného prostredia v Microsoft 365

Na začiatku tohto modulu si povieme, ako spravovať autentifikáciu k poštovým službám. Modul sa zameriava na funkcionality, ktoré Vám umožnia uistiť sa, že používateľské účty sú výborne chránené a zabezpečené a naučíte sa, ako nasadiť viacero bezpečnostných možností, ktoré nekomplikujú život používateľom (čo by mohlo viesť k zníženiu produktivity ich práce a k ďalším bezpečnostným rizikám). Potom sa zameriame na nastavenia organizácie, kde sa naučíte, ako nastaviť pravidlá, ktoré sa aplikujú na celú organizáciu alebo na väčšiu skupinu používateľov naraz. Na záver si ukážeme, ako nastaviť zdieľanie medzi organizáciami.

 • Správa autentifikácie pre komunikačné služby
 • Konfigurácia nastavení organizácie
 • Konfigurácia zdieľania informácií medzi organizáciami

Modul 6: Nastavovanie prístupových práv v službách Microsoft 365

Tento modul Vás vovedie do problematiky prístupov riadených rolami (tzv. Role Based Access Control – RBAC). Naučíte sa, ako fungujú prístupové roly a ako ich nastaviť. Vzhľadom na to, že RBAC sa používa aj na on-premise Exchange aj na službe Exchange Online, prejdeme si navyše aj základy konceptu RBAC. Na konci modulu si vyskúšate, ako administrátori musia naplánovať a nakonfigurovať roly tak, aby neohrozili bezpečnosť prostredia alebo dokonca celej služby Active Directory.

 • Správa administrátorských rolí
 • Správa používateľských rolí
 • Analýza prístupov v koncepte RBAC
 • Praktické cvičenie: Správa rolí a prístupových práv

Modul 7: Správa príjemcov a prostriedkov v službe Exchange

Táto časť predstavuje niektoré z najčastejších úloh, ktoré administrátor vykonáva – vytváranie a konfiguráciu e-mailových príjemcov, zoznamov a prostriedkov. Vďaka tomuto modulu sa naučíte, aké typy príjemcov služba Exchange používa, ako sa líšia a ktorý typ príjemcu sa hodí na konkrétne scenáre využitia. Modul sa ďalej zameriava na rôzne úlohy, ktoré vyžadujú vytváranie a správu príjemcov s službe Exchange, ako sú napríklad používateľské poštové schránky (user mailboxes), schránky pre prostriedky (resource mailboxes), verejné priečinky (public folders), zdieľané schránky (shared mailboxes), poštové kontakty (mail contact) a poštových používateľov (mail users). Naučíte sa tiež, ako spravovať prístupové práva pre týchto príjemcov a ako vytvárať a spravovať skupiny.

 • Rôzne typy príjemcov v službe Microsoft Exchange a Exchange Online
 • Vytváranie a správa príjemcov pošty
 • Správa e-mailových adries, zoznamov a prostriedkov
 • Praktické cvičenie: Implementácia verejných priečinkov (Public folders)
 • Praktické cvičenie: Vytváranie rôznych typov príjemcov pošty

Modul 8: Hybridné nasadenie poštových služieb

V tomto module sa oboznámite s požiadavkami, ktoré sú potrebné na implementovanie hybridného nasadenia a naučíte sa, aké funkcionality a komponenty sú požadované, keď potrebujete nasadiť hybridné prostredie. Tento modul komplexne zahŕňa všetky aspekty plánovania, ktoré musíte vykonať predtým, ako spustíte Hybrid Configuration Wizard – samotné nasadenie hybridného prostredia. V tejto časti kurzu sa taktiež dozviete, aké sú možnosti konfigurácie pre HCW, prejdeme si detaily nástroja Organization Configuration Transfer (OCT) a Hybrid Agenta. Na záver tohto modulu sa oboznámite s rôznymi možnosťami toku pošty v hybridnom prostredí. Tento modul taktiež zahŕňa funkcionalitu tzv. Edge Transport serverov a ich využitie v hybridnom prostredí, naučíte sa požiadavky a best practices pri konfigurácii a nasadení hybridného prostredia, čo je prvý krok pre Vašu organizáciu bez ohľadu na to, či chcete Váš on-premise Exchange server a službu Exchange Online používať v režime dlhodobej koexistencii alebo iba ako súčasť migračnej stratégie on-premise prostredia do cloudu. Taktiež sa oboznámite s procesmi spravovania hybridného prostredia a naučíte sa implementovať pokročilú hybridnú funkcionalitu. Naučíte sa používať aj iné funkcionality, ktoré  využívajú hybridné nasadenie, ako napríklad ukladanie príloh z on-premise mailboxov do služby OneDrive for Business. Na konci modulu si predstavíme úvod do techník riešenia problémov v hybridnom prostredí, naučíte sa, ako riešiť problémy so synchronizáciou Active Directory do cloudu, ako riešiť problémy s autentifikáciou v režime Pass-through authentication (PTA) a so single-sign on, so službou Exchange Transport a s problémami klientov pri pripájaní sa k službe Exchange a s problémami služby replikácie poštových schránok.

 • Požiadavky na hybridné nasadenie prostredia Exchange
 • Plánovanie a konfigurácia hybridného prostredia pomocou nástroja Hybrid Configuration Wizard
 • Poskytnutie brány pre internetovú poštu pomocou Edge Transport serverov
 • Implementácia pokročilých funkcionalít v hybridnom nasadení
 • Riešenie problémov s hybridným nasadením
 • Praktické cvičenie: Nasadenie hybridného prostredia – konfigurácia
 • Praktické cvičenie: Nasadenie hybridného prostredia – testovanie a riešenie problémov
 • Praktické cvičenie: Príprava Azure AD na hybridnú synchronizáciu

Modul 9: Migrácia poštových schránok

Posledný modul tohto kurzu Vás oboznámi s možnosťami, ktoré sú k dispozícii na migráciu existujúceho poštového prostredia do služby Exchange Online. Tento modul sumarizuje proces migrácie a možnosti koexistencie a vďaka nemu sa budete vedieť v praxi správne rozhodnúť, ktorú metódu synchronizácie použiť. V module sa naučíte, aké sú požiadavky na vykonanie IMAP migrácie, aké možnosti migrácie sú k dispozícii a kroky, ktoré musíte vykonať, aby bola migrácia úspešná. V ďalšej časti sa naučíte plánovať a vykonávať migrácie typu cutover a staged migration. Porovnáme si obidve z týchto možností a naučíte sa požiadavky na vykonanie obidvoch typov migrácií, prejdeme si aktivity, ktoré sú potrebné na naplánovanie migrácie a aj samotný migračný proces. Na záver si ukážeme ďalšie dôležité úlohy pri migrácii poštových schránok, ako je napríklad scenár cross tenant migration a migrácia s použitím PST súborov.

 • Plánovanie migrácie poštových schránok
 • Vykonanie IMAP migrácie
 • Vykonanie cutover a staged migrácie
 • Pokročilé možnosti migrácie
 • Praktické cvičenie: Plánovanie migrácie poštových schránok do služby Microsoft 365

Výstupné vedomosti po kurze / školení:

- spravovať transportnú pipeline v Microsoft 365 - spravovať a riešiť problémy s tokom pošty v službe Microsoft Exchange a Exchange Online - spravovať zabezpečenie poštových správ - spravovať súlad s politikami v službách Exchange - spravovať poštové prostredie v službe Microsoft 365 - nasadzovať a konfigurovať prístupové práva pomocou RBAC - vytvárať a spravovať príjemcov pošty - naplánovať, nasadiť, otestovať a prevádzkovať hybridné prostredie pošty - naplánovať a vykonávať migráciu poštových schránok

Bezplatné videokurzy pre účastníkov kurzu:

Naši lektori tohto kurzu - zistite, kto Vás bude učiť

Mgr. Michal Dobšovič
Mgr. Michal Dobšovič
Hodnotenie lektora 98,43% spokojnosť

Michal je našim lektorom už od vzniku spoločnosti. Venuje sa administrácii operačných systémov Windows Server a Linux, administrácii serverových služieb, najmä SQL Server a Exchange Server a implementáciou cloudových služieb Azure a Office 365. Michal je držiteľom v súčasnosti najvyššej úrovne certifikácie od spoločnosti Microsoft: MCSE – Microsoft Certified Solutions Expert v oblastiach Productivity (Office 365 a Exchange Server) a Core Infrastructure (Windows Server) a je aj držiteľom prestížneho titulu Microsoft Certified Trainer už od roku 2008. Okrem toho pôsobí ako konzultant a externý správca serverov pre rôzne, aj nadnárodné spoločnosti. V našej spoločnosti ho môžete stretnúť na kurzoch Windows Server, SQL Server, Microsoft Exchange, PowerShell a na kurzoch počítačových sietí. Vo voľnom čase sa venuje vývoju webových aplikácií na platforme PHP, pričom sa zameriava najmä na objektové programovanie.


U nás si nekupujete iba kurz,
ponúkame Vám komplexné vzdelávanie

Ak nám na niečom naozaj maximálne záleží, tak je to Vaša spokojnosť a tej sa sanžíme všetko prispôsobiť. Nechceme Vám ponúknuť iba kurz, na ktorý prídete a odídete, ale už 16. rok ponúkame komplexné a garantované vzdelávanie.
V cene tohto kurzu máte nasledovné výhody:
garancia spokojnosti, ak nebudete spokojný, vrátime Vám peniaze
tento kurz môžete zadarmo opakovať po absolvovaní
v cene kurzu máte materiály a písacie potreby
špičkové, moderné učebne a kvalifikovaní lektori z praxe
bohaté občerstvenie, kvalitná káva, čaje, voda a rôzne nápoje


Máte otázky, alebo sa chcete prihlásiť?

Získajte ďalšie informácie ohľadom počítačového kurzu Microsoft 365 - MOC MS-203: Nasadenie, správa a údržba Microsoft Exchange a Exchange Online a zavolajte nám, alebo nám napíšte nám správu cez kontaktný formulár.

Sme tu pre Vás od 8:00 do 20:00
poradenstvo, objednávky a informácie: 02/4920 3080
e-mailový kontakt: info@itlearning.sk


Zaujal Vás tento počítačový kurz? Chcete sa prihlásiť na kurz a potrebujete pomôcť? Chcete sa poradiť pred nástupom na kurz s lektorom? Radi Vám zodpovieme Vaše otázky ohľadom kurzu Microsoft 365 - MOC MS-203: Nasadenie, správa a údržba Microsoft Exchange a Exchange Online, prihlásime Vás na kurz, alebo Vám poradíme vybrať si vhodné metodické riešenie pre Vás alebo Vašu firmu.
Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave