Počítačový kurz Microsoft 365 - MOC MS-100: Správa prostredia, identít a služieb Microsoft 365

Počítačový kurz Microsoft 365
MOC MS-100: Správa prostredia, identít a služieb Microsoft 365

Najbližší termín
Najlepší termín kurzu denný kurz
27.05.2024
denný kurz v Bratislave
Cena: 1 051,50 € bez DPH
Objednať tento termín
Zobraziť všetky termíny (4)
Dĺžka kurzu / počítačového školenia
dĺžka kurzu
5 dní
Cena kurzu / počítačového školenia
cena kurzu bez zliav
1 051,50 € bez DPH
1 261,80 € s DPH
Otvorených termínov kurzu / školenia
otvorených termínov:
skupinové: 4
Zľavnená cena kurzu / počítačového školenia
lastminute zľava
nie je
Hotnotenia kurzu / počítačového školenia
hodnotenia účastníkov
priemerne 100,00 %
Miesto kurzu
Miesta otvorených kurzov:
Bratislava - centrum

Anotácia, popis kurzu:

certifikované školiace stredisko - garancia spokojnosti - opakovanie kurzu zdarma

Tento kurz je oficiálnym kurzom spoločnosti Microsoft pod číslom MS-100T00A a slúži ako príprava na oficiálny Microsoft test MS-100 Microsoft 365 identity and Services. Test MS-100 aj spoločne s testom MS-101 slúžia na získanie oficiálnej Microsoft certifikácie Microsoft 365 Certified: Enterprise Administrátor Expert.
O kurze:
Tento kurz pokrýva tri hlavné oblasti podnikovej administrácie Microsoft 365 – správa Microsoft 365 tenanta a služieb, správa Office 365, správa účtov Microsoft 365. V prvej časti správa Microsoft 365 tenanta a služieb sa preberajú všetky kľúčové časti ktoré musia byť naplánované pri nasadzovaní Microsoft 365 tenanta. Po dokončení plánovacej fázy sa kurz venuje konfigurácií Microsoft 365 tenanta, v rátane organizačného profilu, možností predplatného, dostupných služieb, používateľských účtov a licencií a bezpečnostných skupín. Konfigurácia tenanta je zakončená prehľadom možností správy tenanta ako je konfigurácia rolí a kontrola stavu tenanta a služieb. Kurz pokračuje druhou časťou správa Office 365. Táto časť začína prehľadom produktov Office 365 a ich funkcionality v rátane Exchange online, SharePoint Online, Microsoft Teams, a iných menších aplikácií. Potom preberá konfigurácia Office 365, s primárnym dôrazom na konfiguráciu klientskej konektivity do Office 365. Pokračuje správou nasadenia Office 365 ProPlus od užívateľskej inštalácie až po centralizované podnikové nasadenie. Časť Office 365 je ukončená konfiguráciou Office telemetrie a Microsoft Analytics. Posledná tretia časť kurzu je venovaná hĺbkovému prehľadu synchronizácie Microsoft 365 identity, pričom najväčšia pozornosť je venovaná Azure Active Directory Connect. Konkrétne sa zaoberá implementáciou Azure AD Connect, správou synchronizovaných identít, implementáciou multifaktorovej autentifikácie a správu hesiel systémom self-sercice. Záverečná časť kurzu je venovaná komplexnému pohľadu na implementáciu externého prístupu k aplikáciám a procesu pridávania a správy aplikácií v Azure Active Directory, v rátane konfigurácie multi-tentatových aplikácií. Konkrétne rozoberá ako konfugurovať Azure AD Application Proxy, v rátane inštalácie a registrácie konektora a ako publikovať lokálne (on-premises) aplikácie na vzdialené používanie. V neposlednom rade sa zaoberá ako navrhovať a spravovať softvérové riešenia pre externé používanie. To zahŕňa licenčné poradenstvo pre Azure AD B2B collaboration, vytvorenie účtu používateľa, a riešenie problémov s B2B collaboration.
Profil účastníka:
Účastníci kurzu by mali mať skúsenosti s administráciou firemných prostredí, sieťovaním a mali by mať aspoň základný prehľad o infraštruktúrnych službách ako DNS a Active Directory. Odporúčame aspoň 1-ročné skúsenosti so správou prostredia Microsoft Windows Server, znalosť skriptovacieho jazyka PowerShell je výhodou, nie však nutnosťou. Pri tomto kurze sa odporúča mať taktiež skúsenosti so správou niektorej zo služieb Microsoft 365.
materiály, ktoré sú súčasťou kurzu: Oficiálna elektronická príručka ku kurzu od spoločnosti Microsoft v cene 440,- EUR je zahrnutá v cene kurzu.
používaná verzia software: Praktické cvičenia sa robia v on-line prostredí Microsoft Azure a Microsoft 365.
3x

BONUS ku kurzu - po absolvovaní kurzu získavate bezplatný prístup k týmto našim videám, videokurzom a praktickým návodom:
1. Vzdialené pripojenie do konzoly Hyper-V Manager z počítača mimo domény
2. Inštalácia Hyper-V na Windows 11
3. Inštalácia Hyper-V na Windows 10
Pozrieť videokurzy
Bezplatné opakovanie kurzu
Tento kurz môžete bezplatne opakovať, ak by ste kurz nezvládli na prvý raz.
Certifikovaný akreditovaný kurz
Certifikát získavate ihneď po kurze - bezplatne.
Všetko je v cene kurzu
Nemusíte si k nám nič nosiť, v cene kurzu sú materiály aj občerstvenie.

Termíny a cena kurzu Microsoft 365 - MOC MS-100: Správa prostredia, identít a služieb Microsoft 365:

všetky termíny kurzov
Vysvetlivky a informácie

skupinové kurzy - tieto termíny sa realizujú ako skupinové od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov v našich učebniach, alebo živou on-line formou.
otvorený termín - tento termín kurzu je plánovaný a môžete sa prihlásiť, v tomto termíne budeme po naplnení kurz realizovať
garantovaný termín - na tento termín sú už prihlásení viacerí účastníci, kurz sa bude realizovať
online živý kurz - realizuje sa bez fyzického kontaktu prostrednístvom online výučby
denný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - kurz prebieha v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
zlavnený termín - na tento termín je aktuálne zľava, ktorá sa može zrušiť alebo znížiť po dopredaní určitého počtu miest. Ak chcete získať zľavu, ponáhľajte sa!
Otvorený termín

denný
27.05. - 31.05.
od pondelka v Bratislave
1 051,50 €
1 261,80 € s DPH
Otvorený termín

denný
27.05. - 31.05.
od pondelka živý online kurz
1 051,50 €
1 261,80 € s DPH
Poznámka: Online skupinový živý kurz - tento termín budeme realizovať online, ako živý kurz, to znamená, že nemusíte nikam fyzicky chodiť. Učivo v kurze vás naučíme do vašej pracovne, obývačky alebo firmy. Realizovať sa bude v malej skupine v našej virtuálnej učebni, kde naživo uvidíte a budete počuť lektora, uvidíte jeho prezentáciu a on taktiež uvidí vašu prácu a pracovnú plochu. Pri výuke môžete aj vy používať mikrofón a kameru. Pripojenie je jednoduché a nebudete pre výuku potrebovať žiadny špeciálny software, postačí internetový prehliadač.
Otvorený termín

denný
16.09. - 20.09.
od pondelka v Bratislave
1 051,50 €
1 261,80 € s DPH
Otvorený termín

denný
16.09. - 20.09.
od pondelka živý online kurz
1 051,50 €
1 261,80 € s DPH
Poznámka: Online skupinový živý kurz - tento termín budeme realizovať online, ako živý kurz, to znamená, že nemusíte nikam fyzicky chodiť. Učivo v kurze vás naučíme do vašej pracovne, obývačky alebo firmy. Realizovať sa bude v malej skupine v našej virtuálnej učebni, kde naživo uvidíte a budete počuť lektora, uvidíte jeho prezentáciu a on taktiež uvidí vašu prácu a pracovnú plochu. Pri výuke môžete aj vy používať mikrofón a kameru. Pripojenie je jednoduché a nebudete pre výuku potrebovať žiadny špeciálny software, postačí internetový prehliadač.
Lektori uvedení pri kurzoch budú s najväčšou pravdepodobnosťou termín kurzu aj prednášať. Lektor sa však pri termíne kurzu môže zmeniť v prípade choroby, obsadenia alebo zmeny kurzu v danom termíne.

online kurz
Živé online kurzy

denný kurz - kurz prebieha online formou cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - kurz prebieha online formou cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - kurz prebieha online formou v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
Skupinové živé online kurzy sa realizujú v našej virtuálnej učebni s účastníkmi pripojenými online. Pre absolvovanie kurzu nebudete potrebovať nikam fyzicky chodiť, budete potrebovať bežný počítač, internetové pripojenie a minimálne mikrofón, ideálna je aj kameru, aby vás lektor videl – nie je to ale podmienka.

Ako to funguje?

Vy uvidíte lektora, jeho prezentáciu, výklad a lektor uvidí vašu prácu a pracovnú plochu, aby vás mohol viesť a usmerňovať pri praktických zadaniach a príkladoch.

Pripojenie do virtuálnej učebne je jednoduché a nebudete potrebovať žiadny špeciálny software, postačí Vám internetový prehliadač. Pripojenie a technické detaily s Vami pred kurzom prekonzultuje náš pracovník a pomôže Vám pripraviť Váš počítač na online kurz. Všetky študijné materiály sú pre Vás pripravené online.

denný termín
Skupinové denné termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 9:00 do 15:00

Denný kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 15:00 hod. Medzi 12:00 a 13:00 hod. je prestávka určená na obed. Počas dňa sú ešte 2 krátke prestávky na kávu, vodu, čaj a iné.

Denné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5.

večerné termíny
Skupinové večerné termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 16:00 do 20:00

Večerný kurz sa realizuje v čase od 16:00 do 20:00 hod. Približne okolo 18:00 hod. je kratučká prestávka na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety.

Večerné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

víkendové termíny
Skupinové víkendové termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez víkendy v našich učebniach od 9:00 do 14:00

Víkendový kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 14:00 hod. iba v sobotu a v nedeľu podľa počtu dní trvania kurzu. Ak má kurz viac ako 2 dni, jeho trvanie sa rozloží na viacero víkendov.

Kurzy sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

Cez víkend sú počas kurzu 3 kratučké prestávky na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety. Hodinová prestávka na obed nie je plánovaná, no pokiaľ sa skupina s lektorom dohodne na obedovej prestávke - je možná.

individuálny počítačový kurz

Individuálny kurz a jeho termíny

Okrem skupinových kurzov vám ponúkame aj individuálne kurzy či konzultácie. Termín kurzu Microsoft 365 - MOC MS-100: Správa prostredia, identít a služieb Microsoft 365 si stanovíte podľa poteby a Vášho voľného času a my sa Vám pokúsime prispôsobiť.

cena individuálneho počítačového kurzu
Cena individuálneho termínu kurzu

Cena individuálneho vzdelávania je prirodzene vyššia ako cena skupinového školenia, pretože sa naše kapacity venujú iba Vám.

Cena za individuálny kurz Microsoft 365 - MOC MS-100: Správa prostredia, identít a služieb Microsoft 365 sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba?
Nevyhovuje Vám skupinové vzdelávanie?

Aj tento kurz Vám vieme ponúknuť ako individálny. Individuálny kurz znamená, že lektor sa bude venovať iba Vám a môžete si upravovať učebnú kurzu osnovu v rámci dĺžky kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti individuálneho kurzu Microsoft 365 - MOC MS-100: Správa prostredia, identít a služieb Microsoft 365

forma kurzu: online, denná, večerná, víkendová, iná
termín kurzu: môžete si vybrať
miesto kurzu: prezenčne u nás, u vás vo firme
angličtina a nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
môžete sa pýtať na Vaše konkrétne problémy a otázky
lektor sa prispôsobí Vášmu vnímaniu a prispôsobí tempo výučby Vám
lektor môže vysvetľovať a prezentovať na Vašich príkladoch

Zaujala Vás táto ponuka?
Máte záujem o tento kurz v individuálnej forme?

Firemné uzatvorené termíny

Aj tento kurz vieme uzatvoriť a realizovať iba pre vašu firmu. Od troch účastníkov sa nemusíte zaradiť do skupín, ale pripravíme vám uzatvorený vlastný termín kurzu, ktorý si navrhnete a to kdekoľvek na Slovensku. Kurz zrealizujeme v našich počítačových učebniach alebo u vás na našich počítačoch.


Cena uzatvoreného terminu kurzu pre vašu spoločnosť

Cena sa určuje podľa miesta školenia, formy školenia a odvíja sa od počtu účastníkov a pripadnej modifikácie dĺžky alebo obsahu kurzu.

Cena za uzatvorený kurz Microsoft 365 - MOC MS-100: Správa prostredia, identít a služieb Microsoft 365 sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba a vašich kolegov?
Nevyhovuje vám otvorený kurz?

Aj kurz Microsoft 365 - MOC MS-100: Správa prostredia, identít a služieb Microsoft 365 vám vieme ponúknuť vo forme firemného vzdelávania. Táto forma je vhodná, ak chcete prihlásiť viac ako 3 osoby a prajete si kurz uzatvoriť iba pre seba a pre vašich kolegov. S termínmi kurzu sa vám prispôsobíme v maximálnej možnej miere a lektor sa bude venovať iba vašej skupine, môžete si aj upravovať učebnú osnovu kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti firemného uzatvoreného kurzu

termín kurzu: môžete si navrhnúť
miesto kurzu: u nás alebo u vás vo firme
kdekoľvek na Slovesnku, prídeme za vami aj s technikou
angličtina, nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
možnosť kurz skrátiť, predĺžiť alebo upraviť osnovu kurzu
lektor sa prispôsobí tempu skupiny
pomôžeme vám s rozdelením účastníkov do skupin podľa úrovne prostredníctvom on-line testov
komplexné zastrešenie vzdelávania od analýzy vedomostí a plánovania vzdelávacích aktivít, až po samotnú realizáciu kurzov

Pri firemných otvorených termínoch môžete využiť skupinové zľavy:
skupina od troch účastníkov: ZĽAVA 10%,
skupina od piatich účastníkov: ZĽAVA 15%,
skupina od ôsmich účastníkov: ZĽAVA 25%
skupina od 10 účastníkov na skupinu – zľava na vyžiadanie

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o uzatvorený kurz pre vašu firmu?

Napíšte nám Vašu predstavu a my Vám obratom zašleme nielen cenovú ponuku, ale aj referencie a profily lektorov. Môžeme Vám pripraviť aj školenie na mieru, zložiť učebnú osnovu z viacerých kurzov.

vlastný termín kurzu

Mám záujem o vlastný termín

My sme tu v prvom rade pre Vás a ak vám nevyhovuje žiaden skupinový termín kurzu - ani denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online termímn, kontaktujte nás. Nájdeme pre Vás riešenie.

Navrhnite si vlastný termín kurzu

U nás kurzy neotvárame podľa toho, ako to vyhovuje nám, ale v prvom rade podľa toho, ako to vyhovuje vám. Naše otvorené skupinové terminy kurzov sú predovšetkým zrkadlom vašich potrieb, teda potrieb našich zákazníkov.

Ak vám nevyhovuje žiadny skupinový termín kurzu - denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online kurz - napíšte nám. Preveríme možnosti a pokiaľ budeme mať voľné kapacity a učebne, Váš termín vyhlásime za verejný. Všetci sa prispôsobíme Vám.

Výhody a možnosti vlastného termínu

návrh termínu je bezplatný
od jednej osoby
pre firmy aj pre jednotlivcov
ideálna možnosť pri dlhodobom plánovaní kurzov v balíku
forma termínu: denná, večerná, víkendová, online živý kurz
obratom preverujeme naše kapacity a dáme Vám vedieť, aké sú možnosti
všetci sa prispôsobujú Vám a Vášmu kalendáru

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o vlastný termín kurzu?

Napíšte nám do správy Vašu predstavu a my Vám obratom odpíšeme.

Nevyhovuje Vám žiadny termín ani miesto?

Sme tu pre Vás aj mimo bežných otvorených termínov či už pre jednotlivca alebo pre firemné skupiny. Vieme Vám ponúknuť individuálny kurz alebo pripraviť skupinový termín podľa Vašej potreby. Vyberte si, ako Vám môžme pomôcť s termínom pre počítačový kurz Microsoft 365 - MOC MS-100: Správa prostredia, identít a služieb Microsoft 365.

Aktivujte si strážneho psa - posielanie nových termínov priamo na Váš e-mail

Strážny pes

Aktivovať stráženie

Otvoríme nový skupinový termín, ktorý Vám bude vyhovovať

Vlastný termín

Vyžiadať vlastný termín

Ponúkneme Vám uzatvorený termín pre väčšiu skupinu u nás alebo u Vás vo firme

Firemný termín

Mám záujem

Učebná osnova počítačového školenia
Microsoft 365 - MOC MS-100: Správa prostredia, identít a služieb Microsoft 365

Modul 1: Návrh tenanta Microsoft 365

Táto časť sa zameriava na plánovanie použitia prostredia Microsoft 365. To zahŕňa výber vhodnej možnosti predplatného, plánovanie integrácie Microsoft 365 s aktuálnou firemnou infraštruktúrou, plánovanie identít a autentifikačného modelu, ktoré bude vyhovovať konkrétnej organizácii, plánovanie nasadenia cloudových služieb, plánovanie hybridného prostredia a plánovanie migrácie dát organizácie do prostredia Microsoft 365

 • Plánovanie tenanta Microsoft 365
 • Plánovanie on-premises infraštruktúry pre službu Microsoft 365
 • Plánovanie identít (účtov) a autentifikačného riešenia pre Microsoft 365
 • Plánovanie podpornej infraštruktúry pre Microsoft 365
 • Plánovanie požiadaviek pre hybridné nasadenie služieb Microsoft 365
 • Plánovanie migrácie do služby Microsoft 365
 • Praktické cvičenie: Prechod na služby Microsoft 365

Modul 2: Konfigurácia tenanta Microsoft 365

Predošlý modul sa primárne zameriaval na plánovanie nasadenia tenanta Microsoft 365, táto časť pokračuje s praktickým nasadením plánu do produkcie. To zahŕňa konfiguráciu prostredia Microsoft 365, nastavenie profilu organizácie, predplatného a licencií, služieb, doplnkov a konfiguráciu tenanta. Potom sa zameriame na správu používateľských účtov v službe Microsoft 365 a ich licencií, bezpečnostných skupín a doménových služieb. Naučíte sa konfigurovať konektivitu klientov a na konci modulu sa dozviete, ako využiť službu FastTrack a služby partnerov spoločnosti Microsoft.

 • Konfigurácia prostredia Microsoft 365
 • Správa používateľských účtov a licencií v službe Microsoft 365
 • Správa skupín v Microsoft 365
 • Pridanie vlastnej domény do Microsoft 365
 • Konfigurácia prístupu  klientskych zariadení k službe Microsoft 365
 • Využitie služby FastTrack a služieb partnerov spoločnosti Microsoft
 • Praktické cvičenie: Vytvorenie tenanta Microsoft 365
 • Praktické cvičenie: Správa používateľov a skupín
 • Praktické cvičenie: Pridanie vlastnej domény do Microsoft 365 tenanta

Modul 3: Správa tenanta Microsoft 365

V predošlých moduloch sme spoločne naplánovali tenanta pre službu Microsoft 365 a v praxi sme ho vytvorili a nastavili základné nastavenia. V tejto časti sa posunieme o krok ďalej v procese nasadenia tým, že sa naučíme spravovať tenanta po jeho implementácii. To zahŕňa konfiguráciu administrátorských roli v službe Microsoft 365, monitorovanie behu služieb, naučíme sa nastaviť nasadenie aplikácií Microsoft 365 Apps for Enterprise (predtým Office 365 ProPlus) jednotlivcom a centrálne, vysvetlíme si, ako funguje Office Telemetry a ako nám môže pomôcť predchádzať problémom a povieme si, čo je Worklpace Analytics.

 • Konfigurácia administrátorských rolí v Microsoft 365
 • Monitorovanie služieb Microsoft 365
 • Možnosti nasadenia Microsoft 365 Apps for Enterprise používateľom
 • Možnosti nasadenia Microsoft 365 Apps for Enterprise centrálne v orgranizácii
 • Implementácia Office Telemetry
 • Implementácia Workplace Analytics
 • Praktické cvičenie: Nastavenie delegovania administrátorského prístupu
 • Praktické cvičenie: Monitorovanie a troubleshooting služby Microsoft 365
 • Praktické cvičenie: Inštalácia Microsoft 365 Apps for Enterprise

Modul 4: Služby platformy Microsoft 365

Tento modul sa primárne zameriava na možnosti a funkcionality služieb Microsoft 365, konkrétne služieb Exchange Online, SharePoint Online, Microsoft Teams a Microsoft Power Platform – Power Apps, Power Automate, Power BI a Power Virtual Agents.

 • Služba Exchange Online z pohľadu administrátora služby Microsoft 365
 • Služba SharePoint Online z pohľadu administrátora služby Microsoft 365
 • Služba Microsoft Teams z pohľadu administrátora služby Microsoft 365
 • Služba Microsoft Power Platform z pohľadu administrátora služby Microsoft 365
 • Vytváranie aplikácii pomocou Power Apps
 • Automatizácia procesov pomocou Power Automate
 • Vytváranie reportov a dashboardov pomocou Power BI
 • Vytváranie chatbotov pomocou Power Virtual Agents
 • Praktické cvičenie: Nastavenie služby Exchange Online
 • Praktické cvičenie: Nastavenie služby SharePoint Online
 • Praktické cvičenie: Vytvorenie systému úloh v službe SharePoint Online
 • Praktické cvičenie: Nastavenie služby Microsoft Teams
 • Praktické cvičenie: Nastavenie Power Platform v Power Platform Admin Center
 • Praktické cvičenie: Vytvorenie aplikácie Power App z dátového zdroja zo služby SharePoint
 • Praktické cvičenie: Vytvorenie aplikácie Power App od úplneho začiatku
 • Praktické cvičenie: Vytvorenie a zdieľanie procesov pomocou Power Automate
 • Praktické cvičenie: Implementácia DLP politík pomocou Power Automate
 • Praktické cvičenie: Vytvorenie Power BI reportu a dashboardu

Modul 5: Plánovanie a implementácia synchronizácie identít

V tejto časti sa dostaneme do hĺbky do problematiky synchronizácie identít (používateľských účtov a skupín) z on-premise Active Directory domény do služby Azure Active Directory. Naučíme sa naplánovať, nainštalovať, nakonfigurovať a otestovať nasadenie služby Azure AD Connect, spravovať synchronizované identity a implementovať správu hesiel v Microsft 365 pomocou viacfaktorovej autentifikácie a nastavíme možnosť Self-service password management.

 • Možnosti synchronizácie identít
 • Plánovanie implementácie software Azure AD Connect
 • Implementácia synchronizácie pomocou Azure AD Connect
 • Správa synchronizovaných identít
 • Možnosti správy hesiel v službe Microsoft 365
 • Praktické cvičenie: Príprava na synchronizáciu identít
 • Praktické cvičenie: Implementácia synchronizovaných identít
 • Praktické cvičenie: Implementácia správy hesiel

Modul 6: Implementácia aplikácií a externého prístupu do Azure AD

Tento modul poskytuje prehľad možností, ako implementovať aplikácie a externý prístup. Naučíte sa spravovať aplikácie v službe Azure AD, vrátane implementácie multi-tenant aplikácií. Zistíte, ako implementovať a konfigurovať Azure AD Application Proxy, vrátane inštalácie a registrácie connectora a ako publikovať on-premises aplikáciu pre vzdialený prístup pomocou Azure AD. V poslednej časti sa dozviete, ako navrhnúť a spravovať riešenia pre externý prístup, čo zahŕňa licencovanie, možnosti pre spoluprácu Azure AD B2B, vytvorenie tzv. collaborative používateľa a riešenie problémov s B2B spoluprácou.

 • Implementácia aplikácií v Azure AD
 • Konfigurácia Azure AD Application Proxy
 • Riešenia pre externý prístup

Výstupné vedomosti po kurze / školení:

Účastník sa počas kurzu oboznámi s prostredím konfigurácie služieb Microsoft 365, získa prehľad v službách Microsoft 365, ako sú napríklad Exchange Online, SharePoint Online alebo Microsoft Teams. Na kurze si účastník vyskúša založiť vlastné prostredie Microsoft 365, nasadí produkt Microsoft 365 Apps for Enterprise (predtým Office 365 ProPlus) do fiktívneho firemného prostredia a oboznámi sa s možnostťami synchronizácie firemných (on-premise) identít do Azure Active Directory.
Po skončení kurzu bude absolvent schopný:
• Navrhnúť, konfigurovať a spravovať Microsoft 365 tenant
• Poznať funkcionalitu produktov Microsoft 365
• Konfigurovať a nasadiť služby Microsoft 365
• Spravovať nasadenie aplikácií Microsoft 365 Apps for Enterprise (Office 365 ProPlus)
• Plánovať a implementovať synchronizáciu identít (účtov)
• Implementovať aplikácie a externý prístup

Bezplatné videokurzy pre účastníkov kurzu:

Naši lektori tohto kurzu - zistite, kto Vás bude učiť

Ing. Patrik Toman
Ing. Patrik Toman
Hodnotenie lektora 98,65% spokojnosť

Patrik je našim najväčším odborníkom na balík Microsoft Office. Zameriava sa najmä na analýzu údajov v Exceli Power BI alebo v MS SQL. Okrem toho sa dobre orientuje aj vo svete počítačových sietí a serverových operačných systémov ako sú Windows Server a Linux. Je našim odborným garantom pri väčšine kurzov a tvorí obsahovú časť Office kurzov, učebné osnovy a príručky. Má dlhoročnú prax v učení, prednáša IT viac ako 15 rokov.
Mgr. Michal Dobšovič
Mgr. Michal Dobšovič
Hodnotenie lektora 98,43% spokojnosť

Michal je našim lektorom už od vzniku spoločnosti. Venuje sa administrácii operačných systémov Windows Server a Linux, administrácii serverových služieb, najmä SQL Server a Exchange Server a implementáciou cloudových služieb Azure a Office 365. Michal je držiteľom v súčasnosti najvyššej úrovne certifikácie od spoločnosti Microsoft: MCSE – Microsoft Certified Solutions Expert v oblastiach Productivity (Office 365 a Exchange Server) a Core Infrastructure (Windows Server) a je aj držiteľom prestížneho titulu Microsoft Certified Trainer už od roku 2008. Okrem toho pôsobí ako konzultant a externý správca serverov pre rôzne, aj nadnárodné spoločnosti. V našej spoločnosti ho môžete stretnúť na kurzoch Windows Server, SQL Server, Microsoft Exchange, PowerShell a na kurzoch počítačových sietí. Vo voľnom čase sa venuje vývoju webových aplikácií na platforme PHP, pričom sa zameriava najmä na objektové programovanie.

Posledné komentáre účastníkov, ktorí už absolvovali tento kurz

Počítačový kurz Microsoft 365 - MOC MS-100: Správa prostredia, identít a služieb Microsoft 365 od roku 2008 u nás absolvovalo už približne 147 účastníkov. Hodnotenia a reakcie sa zobrazujú iba z vyplnených hodnotení od roku 2014.
zobrazených komentárov: 6 z celkového počtu 6 priemerné hodnotenie: 100,00%
Peter L.
01.12.2021

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu
Absolvoval/a: Microsoft 365 - MOC MS-100: Správa prostredia, identít a služieb Microsoft 365
profesionalne a vidno ze p. Dobsovic uci to co aj aplikuje aj v praxi-super vdaka profesiaonal so schopnostou dobre podat info studentom bol som online , ale ked som bol na 70-240 pred rokom prezencne, nemam ziadne vyhrady. dakujem
Radovan P.
06.10.2021

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu
Absolvoval/a: Microsoft 365 - MOC MS-100: Správa prostredia, identít a služieb Microsoft 365
Ziskal som vela uzitocnych informacii. Lektor ma obdivuhodne znalosti Obcerstvenie ma prijemne prekvapilo
Erik P.
19.04.2021

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu
Absolvoval/a: Microsoft 365 - MOC MS-100: Správa prostredia, identít a služieb Microsoft 365
Lektor kurzu pán Mgr. Michal Dobšovič: veľmi vysoká profesionálna úroveň lektora, vysoká odborná zdatnosť v odbore, vysoká orientácia v príbuzných tematikách, zrozumiteľné vyjadrovanie, veľmi príjemné vystupovanie. Oceňujem lektorovu znalosť problematiky aj zo širšieho prostredia. Krásna práca s učebným materiálom, časom, veľmi dobre zorganizovaný priebeh celého kurzu. Vynikajúca komunikácia, spätná väzba a pomoc pri riešení úloh a otázok.
Michal S.
19.04.2021

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu
Absolvoval/a: Microsoft 365 - MOC MS-100: Správa prostredia, identít a služieb Microsoft 365
S kurzom som bol celkovo spokojny. Lektor preukazal hlboku znalost a skusenosti v danej problematike.
Ivan H.
30.11.2020

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu
Jozef B.
10.06.2020

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu
Absolvoval/a: Microsoft 365 - MOC MS-100: Správa prostredia, identít a služieb Microsoft 365
odbornost a vedomostna kapacita lektora je obdivuhodna.... cez teams


U nás si nekupujete iba kurz,
ponúkame Vám komplexné vzdelávanie

Ak nám na niečom naozaj maximálne záleží, tak je to Vaša spokojnosť a tej sa sanžíme všetko prispôsobiť. Nechceme Vám ponúknuť iba kurz, na ktorý prídete a odídete, ale už 16. rok ponúkame komplexné a garantované vzdelávanie.
V cene tohto kurzu máte nasledovné výhody:
garancia spokojnosti, ak nebudete spokojný, vrátime Vám peniaze
tento kurz môžete zadarmo opakovať po absolvovaní
v cene kurzu máte materiály a písacie potreby
špičkové, moderné učebne a kvalifikovaní lektori z praxe
bohaté občerstvenie, kvalitná káva, čaje, voda a rôzne nápoje


Máte otázky, alebo sa chcete prihlásiť?

Získajte ďalšie informácie ohľadom počítačového kurzu Microsoft 365 - MOC MS-100: Správa prostredia, identít a služieb Microsoft 365 a zavolajte nám, alebo nám napíšte nám správu cez kontaktný formulár.

Sme tu pre Vás od 8:00 do 20:00
poradenstvo, objednávky a informácie: 02/4920 3080
e-mailový kontakt: info@itlearning.sk


Zaujal Vás tento počítačový kurz? Chcete sa prihlásiť na kurz a potrebujete pomôcť? Chcete sa poradiť pred nástupom na kurz s lektorom? Radi Vám zodpovieme Vaše otázky ohľadom kurzu Microsoft 365 - MOC MS-100: Správa prostredia, identít a služieb Microsoft 365, prihlásime Vás na kurz, alebo Vám poradíme vybrať si vhodné metodické riešenie pre Vás alebo Vašu firmu.
Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave