VideoClass novinky na apríl 2024

Testovanie IT kurzov po novom

kategória: novinka pridané: 1. júna 2024

Začiatkom marca sme vypísali konkurz na pozície testovačov IT kurzov v IT Learningu. Z prihlášok došlých do polnoci 31. marca sme vybrali desiatku tých, ktorí sa ocitli v širšom finále výberu. Finále 7. ročníka tých, ktorí budú testovať bezplatne kurzy IT Learningu, sa mohlo začať.
Vraj sedmička je šťastné číslo…

7. ročník - finále

Pre koho bude sedmička šťastná?
Apríl býva veselý mesiac. Aj v IT Learningu.

7. ročník finále výberu testovačov našich kurzov sa začal veselo. V poslednej desiatke bol len jeden muž. Fakt je, že posledné roky v tomto našom netradičnom konkurze výrazne dominujú ženy. Budeme mať opäť testovačky – podobne ako pred pár rokmi – samé dámy?
Po prvom hodnotení sme rozdelili desiatku na dve kôpky. A zistili, že v päťke, ktorá opúšťala finálny výber, je päť dám. Všetky mali veľmi blízko k úspechu, avšak… tesne im čosi chýbalo – jedno z kritérií.
V zvyšnej kôpke veľmi vyrovnaných uchádzačov tak ostal popri 4 dámach spomenutý jeden mužský zástupca.

No čo už, muži asi nie sú súťaživí. Alebo sa nepotrebujú vzdelávať. Ani zadarmo.
Naozaj už všetko vedia?

Let’s go!

Spracovali sme a spísali charakteristiky s prihliadnutím na naše kritériá výberu pre celú desiatku. Teda záujmová oblasť, predpokladaná forma výstupu z kurzov, kvalita prihlášky a tiež lokalita uchádzačov sa ocitli spísané vo veľkej excelovskej tabuľke. Po nenaplnení niektorého kritéria a vyradení piatich uchádzačiek ostala finálová päťka. Nad ňou sme fakt hodnú chvíľu rozmýšľali, zvažovali kritériá a nakoniec sa zhodli na trojici, ktorú sme pozvali na pohovor.

Všetci traja adepti prešli začiatkom mája vstupným pohovorom  – presvedčili prejavom aj prístupom. Tak trochu sme čakali, že niekto z nich to vzdá alebo sa pri osobnom stretnutí ukáže ako nevyhovujúci. Dali to všetci.
A tak máme na obdobie 2024/2025 až troch testerov – dve dámy a jedného pána.

Nech sa páči, zoznámte sa!

Hoci sa ich záujmy v niektorých častiach prelínajú, budú pre vás testovať naše kurzy zoširoka. Z pohľadu záujemcov, bežných účastníkov našich otvorených kurzov. A súčasne aj z pohľadu človeka, ktorý sa chce na IT kurze naučiť niektorú konkrétnu tému – a vysvetliť ju čitateľovi.
Takže sa môžete tešiť na články výučbové s hodnotným obsahom i na články približujúce priebeh aktuálnych IT kurzov 2024.

Kto bude pre vás testovať IT kurzy? Hoci medzi kritériami od začiatku nemáme požiadavku na vzdelanie, všetci traja finalisti majú vysokoškolské, dokonca tento rok sú všetci ekonómovia. Aká náhoda!

Tu je krátke predstavenie víťazov konkurzu na rok 2024/2025.

ANDREA ŽITŇANOVÁ

Milá absolventka 2 univerzít z oblasti cestovného ruchu. Slovenskej Ekonomickej univerzity a rakúskej IMC University of Applied Sciences.
Priateľský a spoľahlivý človek, ktorý – podľa jej slov – najlepšie relaxuje pri ilustrovaní a tvorbe nových dizajnov. Vo voľnom čase sa vzdeláva a venuje oblasti webového dizajnu a UX/UI. Takže grafika je to, čo ju priťahuje a z tej oblasti bude aj časť ňou navštívených kurzov.

Pracuje ako komunikačná manažérka Ministerstva životného prostredia SR. Medzi jej vášne patrí príroda, turistika a spoločnosť jej chlpatého kamaráta králika.

ALEXANDRA ČEBEKOVÁ

Ekonómka z Kotešovej neďaleko Bytče. Vyškolená v oblasti zahraničného obchodu Ekonomickou univerzitou, t.č. doma vyťažená starostlivosťou o potomkov.
Riadi sa heslom, že sebarozvoj je tá najlepšia investícia. Preto sa nenecháva na ceste k sebarozvoju ničím odradiť, veď vždy môžeme byť lepší. Ak práve nebude testovať niektorý z našich kurzov, nájdete ju s rodinou okolo domu v záhradke.

Pred nástupom na materskú zodpovedala v menšej súkromnej firme za komunikáciu a spoluprácu so zákazníkmi, tvorila cenové ponuky, riešila prijaté objednávky, vystavovala faktúry a tak. Miluje kávu, dobrú knihu a príjemnú spoločnosť.

PATRIK RICHNÁK

Do tretice ekonóm. Pohodový Trnavčan žijúci v Bratislave, ktorý po ukončení Ekonomickej univerzity stihol ešte aj doktorandské štúdium. Sympatický empatický perfekcionalista, ktorý hľadá ako sa dajú veci zlepšovať. Svoje písanie namakanou desaťprstovou metódou využije aj pri písaní článkov na blog o svojich skúsenostiach z kurzov IT Learningu 🙂 Moderátor odborných konferencií a vysokoškolský učiteľ, ktorý viedol projekty ohľadom digitalizácie a Industry 4.0. Rád si rozširuje vedomosti a zručnosti v oblasti online marketingu, grafiky a tvorby web stránok, čím sa snaží udržať krok s dynamickou povahou marketingu, ktorý sa neustále vyvíja vplyvom nových technológií.

Spolupracuje s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a aktívne sa zúčastňuje na domácich a zahraničných konferenciách.

Priatelia a fanúšikovia vzdelávania,

srdečne ďakujeme za zaslané životopisy a motivačné listy. Všetci, ktorí ste nad ich prípravou strávili nejednu minúty, možno aj 2 hodiny, si zaslúžite náš obdiv. Odmenili sme vašu snahu a účasť v konkurze zriedkavou zľavou na naše kurzy. Je len na vás, či ju využijete, rozšírite svoje obzory na IT kurzoch, alebo ju niekomu blízkemu venujete…

Po kurzoch absolvovaných v priebehu mája sa v júni môžete tešiť na prvé výstupy tohoročných testovačov kurzov.
Nazriete ich prostredníctvom do priebehu i obsahu kurzov IT Learningu. Niečo sa v nich naučíte, v niečom možno rozšírite svoje vedomosti.
Veríme, že sme vybrali dobre a budete sa s nami tešiť pri čítaní a sledovaní ich výstupov.

Užite si to s nimi!


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave