Testovanie kurzu Adobe After Effects I. – Hollywood na počkanie pre začiatočníkov

článok na blog uverejnený: 2. júna 2024

Spracovávanie videí vie byť celkom odstrašujúce, pokiaľ ste začiatočník a pri otvorení Adobe After Effects na vás vyskočí plno okienok a ikoniek, ktoré vám nič nehovoria. Aspoň tak to bolo u mňa… Nevedela som, kam vložiť nahraté videá, čo znamená skratka FPS, ako funguje animovanie textu alebo objektu na obrazovke a pod. Budem musieť každú snímku kresliť, či to bude vedieť za mňa program doplniť?
Vlastne som si nebola ani celkom istá, aký je rozdiel medzi Adobe Premiere Pro a Adobe After Effects, keďže oba programy z dielne firmy Adobe pracujú s videom.

Prečo Adobe After Effects?

Chcela som sa v práci s videom zdokonaliť a poznať odpovede na uvedené otázky, pretože možnosti úprav videa v telefóne sú síce fajn, ale už mi nestačili. Viem, že množstvo ľudí by chcelo vedieť o upravovaní videa viac a preto som sa rozhodla v IT Learningu otestovať ako prvý kurz Adobe After Effects I pre začiatočníkov. A dobre som spravila!
Zistila som, že After Effects je o video efektoch, pokročilej postprodukcií videa. Kurz je pre začínajúcich animátorov alebo video-editorov, nadšencov filmových efektov, ktorí potrebujú do natočených záberov doplniť efekty podľa svojej fantázie.

Ak vás Adobe After Effects tiež láka, ale neviete presne, čo od neho čakať, pozrite si video, ktoré som pre vás z kurzu pripravila. Vysvetlím vám v ňom tiež základné pojmy, s ktorými sa v After Effects stretnete, ukážem, ako vyzerá pracovné prostredie tohto programu a uvidíte, že animovať/rozpohybovať objekt nie je žiadna raketová veda. Keď vám niekto vysvetlí význam okienok a ikoniek a súvislosti medzi nimi.

Kurz Adobe After Effects I. – Hollywood na počkanie pre začiatočníkov

Lektor: Marek Chrenko

Tester kurzu a autor videa: Andrea Žitňanová

Verím, že vám video poslúži hlavne na to, aby z vás opadla prvotná neistota a mohli ste naplno nasávať informácie na kurze, lebo verte, že ich bude neúrekom. A ešte sa pri tom dobre zabavíte. 😊

autorom článku je: Andrea Žitňanová
Aďa vyštudovala cestovný ruch a marketing v Rakúsku, ale COVID-19 prekazil jej plány pracovať v turizme. Za srdce ju však chytila grafika a marketing, ktorej sa začala naplno venovať. Má blízko aj k environmentálnym témam a všetky tieto záujmy skĺbila dokopy na pozícii komunikačnej manažérky na Ministerstve životného prostredia, kde mala na starosti sociálne siete, písanie článkov a výpomoc s vizuálmi na projekte o kvalite ovzdušia na Slovensku. Vo svojom voľnom čase rada ilustruje pre deti a trávi čas v prírode.

Páčil sa vám článok? Pošleme vám podobné.
Aktivujte si okamžité zasielanie noviniek a článkov – už vám od nás nikdy nič neunikne. Môžeme vás okamžite informovať o aktuálnej akcii, novinke, špeciálnej kampani či zľave alebo novom článku na našom blogu. Akonáhle sa u nás v novinkách niečo zmení alebo pridá, do pár minút vám automaticky posielame email s odkazom na novinku na našu stránku. A odhlásiť sa môžete kedykoľvek. Nič neriskujete.


Nikam neodchádzajte, pozrite si naše novinky, akcie alebo si
prečítajte ďalšie podobné články:

Podobné články z kategórie
Adobe, Adobe After Effects, grafika a video, pohybová grafika, testovanie


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave