Kurz MOC 20698 – Windows Client - Inštalácia a konfigurácia Windows 10

Kurz MOC 20698 – Windows Client
Inštalácia a konfigurácia Windows 10

Najbližší termín
Najlepší termín kurzu denný kurz
17.06.2024
denný kurz v Bratislave
Cena: 895,00 € bez DPH
Objednať tento termín
Zobraziť všetky termíny (4)
Dĺžka kurzu / počítačového školenia
dĺžka kurzu
5 dní
Cena kurzu / počítačového školenia
cena kurzu bez zliav
895,00 € bez DPH
1 074,00 € s DPH
Otvorených termínov kurzu / školenia
otvorených termínov:
skupinové: 4
Zľavnená cena kurzu / počítačového školenia
lastminute zľava
nie je
Hotnotenia kurzu / počítačového školenia
hodnotenia účastníkov
veľmi dobré
Miesto kurzu
Miesta otvorených kurzov:
Bratislava - centrum

Anotácia, popis kurzu:

certifikované školiace stredisko - garancia spokojnosti - opakovanie kurzu zdarma

Tento kurz je oficiálnym kurzom spoločnosti Microsoft pod číslom 20698B a slúži zároveň aj ako príprava na oficiálny Microsoft test 70-698 Installing and Configuring Windows 10.

O kurze:
Tento päťdňový kurz poskytuje IT profesionálom schopnosti a znalosti potrebné na inštaláciu a konfiguráciu Windows 10 v malom až stredne veľkom sieťovom prostredí s AD DS. Schopnosti zahŕňajú inštaláciu a prispôsobenie operačného systému Windows 10 ako aj jeho aplikácii, konfigurácia lokálnej a vzdialenej sieťovej konektivity, a konečne konfiguráciu lokálnych a online úložných priestorov.

Zameranie:
Tento kurz je určený pre IT profesionálov ktorí robia podporu a správu Windows 10 v malých až stredne veľkých sieťach. Tieto siete sú spravidla nakonfigurované ako AD DS doménové prostredia so spravovaným prístupom ku Internetovým a cloudovým službám. Okrem toho môže byť kurz zaujímavý pre zamestnancov technickej podpory ktorí pracujú ako prvý a druhý stupeň a poskytujú podporu používateľom pracujúcich na zariadeniach s Windows 10 v doménovom prostredí.
materiály, ktoré sú súčasťou kurzu: Demo príklady ako aj Praktické cvičenia z kurzu sú voľne stiahnuteľné na webových stránkach spoločnosti Microsoft. Oficiálna príručka ku kurzu od spoločnosti Microsoft v cene 270,- EUR je zahrnutá v cene kurzu.
používaná verzia software: Tento kurz je postavený na Windows 10, s prístupom ku doménovým službám na Windows Server 2016.
Bezplatné opakovanie kurzu
Tento kurz môžete bezplatne opakovať, ak by ste kurz nezvládli na prvý raz.
Certifikovaný akreditovaný kurz
Certifikát získavate ihneď po kurze - bezplatne.
Všetko je v cene kurzu
Nemusíte si k nám nič nosiť, v cene kurzu sú materiály aj občerstvenie.

Termíny a cena kurzu MOC 20698 – Windows Client - Inštalácia a konfigurácia Windows 10:

všetky termíny kurzov
Vysvetlivky a informácie

skupinové kurzy - tieto termíny sa realizujú ako skupinové od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov v našich učebniach, alebo živou on-line formou.
otvorený termín - tento termín kurzu je plánovaný a môžete sa prihlásiť, v tomto termíne budeme po naplnení kurz realizovať
garantovaný termín - na tento termín sú už prihlásení viacerí účastníci, kurz sa bude realizovať
online živý kurz - realizuje sa bez fyzického kontaktu prostrednístvom online výučby
denný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - kurz prebieha v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
zlavnený termín - na tento termín je aktuálne zľava, ktorá sa može zrušiť alebo znížiť po dopredaní určitého počtu miest. Ak chcete získať zľavu, ponáhľajte sa!
Otvorený termín

denný
17.06. - 21.06.
od pondelka v Bratislave
895,00 €
1 074,00 € s DPH
Otvorený termín

denný
17.06. - 21.06.
od pondelka živý online kurz
895,00 €
1 074,00 € s DPH
Poznámka: Online skupinový živý kurz - tento termín budeme realizovať online, ako živý kurz, to znamená, že nemusíte nikam fyzicky chodiť. Učivo v kurze vás naučíme do vašej pracovne, obývačky alebo firmy. Realizovať sa bude v malej skupine v našej virtuálnej učebni, kde naživo uvidíte a budete počuť lektora, uvidíte jeho prezentáciu a on taktiež uvidí vašu prácu a pracovnú plochu. Pri výuke môžete aj vy používať mikrofón a kameru. Pripojenie je jednoduché a nebudete pre výuku potrebovať žiadny špeciálny software, postačí internetový prehliadač.
Otvorený termín

denný
04.11. - 08.11.
od pondelka v Bratislave
895,00 €
1 074,00 € s DPH
Otvorený termín

denný
04.11. - 08.11.
od pondelka živý online kurz
895,00 €
1 074,00 € s DPH
Poznámka: Online skupinový živý kurz - tento termín budeme realizovať online, ako živý kurz, to znamená, že nemusíte nikam fyzicky chodiť. Učivo v kurze vás naučíme do vašej pracovne, obývačky alebo firmy. Realizovať sa bude v malej skupine v našej virtuálnej učebni, kde naživo uvidíte a budete počuť lektora, uvidíte jeho prezentáciu a on taktiež uvidí vašu prácu a pracovnú plochu. Pri výuke môžete aj vy používať mikrofón a kameru. Pripojenie je jednoduché a nebudete pre výuku potrebovať žiadny špeciálny software, postačí internetový prehliadač.
Lektori uvedení pri kurzoch budú s najväčšou pravdepodobnosťou termín kurzu aj prednášať. Lektor sa však pri termíne kurzu môže zmeniť v prípade choroby, obsadenia alebo zmeny kurzu v danom termíne.

online kurz
Živé online kurzy

denný kurz - kurz prebieha online formou cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - kurz prebieha online formou cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - kurz prebieha online formou v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
Skupinové živé online kurzy sa realizujú v našej virtuálnej učebni s účastníkmi pripojenými online. Pre absolvovanie kurzu nebudete potrebovať nikam fyzicky chodiť, budete potrebovať bežný počítač, internetové pripojenie a minimálne mikrofón, ideálna je aj kameru, aby vás lektor videl – nie je to ale podmienka.

Ako to funguje?

Vy uvidíte lektora, jeho prezentáciu, výklad a lektor uvidí vašu prácu a pracovnú plochu, aby vás mohol viesť a usmerňovať pri praktických zadaniach a príkladoch.

Pripojenie do virtuálnej učebne je jednoduché a nebudete potrebovať žiadny špeciálny software, postačí Vám internetový prehliadač. Pripojenie a technické detaily s Vami pred kurzom prekonzultuje náš pracovník a pomôže Vám pripraviť Váš počítač na online kurz. Všetky študijné materiály sú pre Vás pripravené online.

denný termín
Skupinové denné termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 9:00 do 15:00

Denný kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 15:00 hod. Medzi 12:00 a 13:00 hod. je prestávka určená na obed. Počas dňa sú ešte 2 krátke prestávky na kávu, vodu, čaj a iné.

Denné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5.

večerné termíny
Skupinové večerné termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 16:00 do 20:00

Večerný kurz sa realizuje v čase od 16:00 do 20:00 hod. Približne okolo 18:00 hod. je kratučká prestávka na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety.

Večerné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

víkendové termíny
Skupinové víkendové termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez víkendy v našich učebniach od 9:00 do 14:00

Víkendový kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 14:00 hod. iba v sobotu a v nedeľu podľa počtu dní trvania kurzu. Ak má kurz viac ako 2 dni, jeho trvanie sa rozloží na viacero víkendov.

Kurzy sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

Cez víkend sú počas kurzu 3 kratučké prestávky na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety. Hodinová prestávka na obed nie je plánovaná, no pokiaľ sa skupina s lektorom dohodne na obedovej prestávke - je možná.

individuálny počítačový kurz

Individuálny kurz a jeho termíny

Okrem skupinových kurzov vám ponúkame aj individuálne kurzy či konzultácie. Termín kurzu MOC 20698 – Windows Client - Inštalácia a konfigurácia Windows 10 si stanovíte podľa poteby a Vášho voľného času a my sa Vám pokúsime prispôsobiť.

cena individuálneho počítačového kurzu
Cena individuálneho termínu kurzu

Cena individuálneho vzdelávania je prirodzene vyššia ako cena skupinového školenia, pretože sa naše kapacity venujú iba Vám.

Cena za individuálny kurz MOC 20698 – Windows Client - Inštalácia a konfigurácia Windows 10 sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba?
Nevyhovuje Vám skupinové vzdelávanie?

Aj tento kurz Vám vieme ponúknuť ako individálny. Individuálny kurz znamená, že lektor sa bude venovať iba Vám a môžete si upravovať učebnú kurzu osnovu v rámci dĺžky kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti individuálneho kurzu MOC 20698 – Windows Client - Inštalácia a konfigurácia Windows 10

forma kurzu: online, denná, večerná, víkendová, iná
termín kurzu: môžete si vybrať
miesto kurzu: prezenčne u nás, u vás vo firme
angličtina a nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
môžete sa pýtať na Vaše konkrétne problémy a otázky
lektor sa prispôsobí Vášmu vnímaniu a prispôsobí tempo výučby Vám
lektor môže vysvetľovať a prezentovať na Vašich príkladoch

Zaujala Vás táto ponuka?
Máte záujem o tento kurz v individuálnej forme?

Firemné uzatvorené termíny

Aj tento kurz vieme uzatvoriť a realizovať iba pre vašu firmu. Od troch účastníkov sa nemusíte zaradiť do skupín, ale pripravíme vám uzatvorený vlastný termín kurzu, ktorý si navrhnete a to kdekoľvek na Slovensku. Kurz zrealizujeme v našich počítačových učebniach alebo u vás na našich počítačoch.


Cena uzatvoreného terminu kurzu pre vašu spoločnosť

Cena sa určuje podľa miesta školenia, formy školenia a odvíja sa od počtu účastníkov a pripadnej modifikácie dĺžky alebo obsahu kurzu.

Cena za uzatvorený kurz MOC 20698 – Windows Client - Inštalácia a konfigurácia Windows 10 sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba a vašich kolegov?
Nevyhovuje vám otvorený kurz?

Aj kurz MOC 20698 – Windows Client - Inštalácia a konfigurácia Windows 10 vám vieme ponúknuť vo forme firemného vzdelávania. Táto forma je vhodná, ak chcete prihlásiť viac ako 3 osoby a prajete si kurz uzatvoriť iba pre seba a pre vašich kolegov. S termínmi kurzu sa vám prispôsobíme v maximálnej možnej miere a lektor sa bude venovať iba vašej skupine, môžete si aj upravovať učebnú osnovu kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti firemného uzatvoreného kurzu

termín kurzu: môžete si navrhnúť
miesto kurzu: u nás alebo u vás vo firme
kdekoľvek na Slovesnku, prídeme za vami aj s technikou
angličtina, nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
možnosť kurz skrátiť, predĺžiť alebo upraviť osnovu kurzu
lektor sa prispôsobí tempu skupiny
pomôžeme vám s rozdelením účastníkov do skupin podľa úrovne prostredníctvom on-line testov
komplexné zastrešenie vzdelávania od analýzy vedomostí a plánovania vzdelávacích aktivít, až po samotnú realizáciu kurzov

Pri firemných otvorených termínoch môžete využiť skupinové zľavy:
skupina od troch účastníkov: ZĽAVA 10%,
skupina od piatich účastníkov: ZĽAVA 15%,
skupina od ôsmich účastníkov: ZĽAVA 25%
skupina od 10 účastníkov na skupinu – zľava na vyžiadanie

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o uzatvorený kurz pre vašu firmu?

Napíšte nám Vašu predstavu a my Vám obratom zašleme nielen cenovú ponuku, ale aj referencie a profily lektorov. Môžeme Vám pripraviť aj školenie na mieru, zložiť učebnú osnovu z viacerých kurzov.

vlastný termín kurzu

Mám záujem o vlastný termín

My sme tu v prvom rade pre Vás a ak vám nevyhovuje žiaden skupinový termín kurzu - ani denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online termímn, kontaktujte nás. Nájdeme pre Vás riešenie.

Navrhnite si vlastný termín kurzu

U nás kurzy neotvárame podľa toho, ako to vyhovuje nám, ale v prvom rade podľa toho, ako to vyhovuje vám. Naše otvorené skupinové terminy kurzov sú predovšetkým zrkadlom vašich potrieb, teda potrieb našich zákazníkov.

Ak vám nevyhovuje žiadny skupinový termín kurzu - denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online kurz - napíšte nám. Preveríme možnosti a pokiaľ budeme mať voľné kapacity a učebne, Váš termín vyhlásime za verejný. Všetci sa prispôsobíme Vám.

Výhody a možnosti vlastného termínu

návrh termínu je bezplatný
od jednej osoby
pre firmy aj pre jednotlivcov
ideálna možnosť pri dlhodobom plánovaní kurzov v balíku
forma termínu: denná, večerná, víkendová, online živý kurz
obratom preverujeme naše kapacity a dáme Vám vedieť, aké sú možnosti
všetci sa prispôsobujú Vám a Vášmu kalendáru

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o vlastný termín kurzu?

Napíšte nám do správy Vašu predstavu a my Vám obratom odpíšeme.

Nevyhovuje Vám žiadny termín ani miesto?

Sme tu pre Vás aj mimo bežných otvorených termínov či už pre jednotlivca alebo pre firemné skupiny. Vieme Vám ponúknuť individuálny kurz alebo pripraviť skupinový termín podľa Vašej potreby. Vyberte si, ako Vám môžme pomôcť s termínom pre kurz MOC 20698 – Windows Client - Inštalácia a konfigurácia Windows 10.

Aktivujte si strážneho psa - posielanie nových termínov priamo na Váš e-mail

Strážny pes

Aktivovať stráženie

Otvoríme nový skupinový termín, ktorý Vám bude vyhovovať

Vlastný termín

Vyžiadať vlastný termín

Ponúkneme Vám uzatvorený termín pre väčšiu skupinu u nás alebo u Vás vo firme

Firemný termín

Mám záujem

Učebná osnova počítačového školenia
MOC 20698 – Windows Client - Inštalácia a konfigurácia Windows 10

Modul 1: Inštalácia Windows 10

Tento modul vysvetľuje funkcionalitu Windows 10  ako aj proces inštalácie a nasadzovania. Okrem modul vysvetľuje ako upgradovať na Windows 10, a ako vykonávať poinštalačnú údržbu systému ako aj aktiváciu väčšieho množstva počítačov.

 • Lekcie:
  •  Prehľad Windows 10
  •  Plánovanie nasadenia Windows 10
  •  Inštalácia a nasadenie Windows 10
  •  Upgrade na Windows 10
  •  Údržba systému Windows 10
  •  Správa aktivácie väčšieho množstva staníc
 • Praktické cvičenie: Upgrade na Windows  10
  •  Migrácia užívateľských nastavení
  •  Upgrade z Windows 8.1 na Windows 10
 • Praktické cvičenie: Správa Windows 10 s pomocou nástroja Windows Configuration designer
  •  Vytvorenie a konfigurácia nasadzovacieho balíka Windows Configuration designer

Modul 2: Vykonávanie po-inštalačnej konfigurácie

Tento modul poskytuje prehľad nástrojov vo Windows 10. Vysvetľuje ako prispôsobiť užívateľské prostredie, spravovať zariadenia, disky, služby a konfigurovať ďalšiu funkcionalitu. Okrem toho modul poskytuje prehľad klienta Hyper-V.

 • Lekcie:
  •  Prehľad nástrojov na správu
  •  Prispôsobenie užívateľského prostredia
  •  Správa zariadení, ovládačov, a služieb
  •  Konfigurácia funkcionality, mobility a možností napájania
  •  Prehľad klienta Hyper-V
 • Praktické cvičenie: Správa zariadení
  •  Inštalácia ovládačov
  •  Riešenie problémov s ovládačmi
 • Praktické cvičenie: Konfigurácia možností napájania
  •  Aktivácia funkcionality Windows v Ovládacom paneli
  •  Správa nainštalovanej Windows funkcionality
  •  Konfigurácia možností napájania

Modul 3: Implementácia sieťovej konektivity

Tento modul vysvetľuje Domácu skupinu, pracovnú skupinu, a doménovú funkcionalitu vo Windows 10. Okrem toho vysvetľuje ako konfigurovať IPv4 a IPv6 sieťovú konektivitu, a ako implementovať rozlišovanie názvov. V neposlednom rade modul vysvetľuje ako riešiť problémy so sieťovou konektivitiou a ako vytvoriť sieťové spojenie do bezdrôtových sietí.

 • Lekcie:
  •  Domáca skupina, Pracovná skupina a Doména
  •  Konfigurácia siete IPv4
  •  Konfigurácia siete IPv6
  •  Implementácia rozlišovania názvov
  •  Riešenie problémov so sieťovým spojením
  •  Implementácia bezdrôtovej siete
 • Praktické cvičenie: Implementácia sieťového spojenia
  •  Kontrola a testovanie sieťového spojenia
  •  Konfigurácia automatického IPv4 adresovania
  •  Konfigurácia a testovanie rozlišovania názvov
 • Praktické cvičenie: Riešenie problémov so sieťovým spojením
  •  Riešenie sieťových problémov

Modul 4: Implementácia sieťovej bezpečnosti

Tento modul vysvetľuje ako implementovať sieťovú bezpečnosť s použitím funkcionality Windows 10 ako sú Firewall, bezpečnostné pravidlá, a Windows Defender.

 • Lekcie:
  •  Impelemtnácia Windows Defender Firewall
  •  Bezpečnostné pravidlá
  •  Implementácia Windows Defender Antivirus
 • Praktické cvičenie: Implementácia sieťovej bezpečnosti
  •  Vytvorenie a testovanie „inbound“ pravidiel
  •  Vytvorenie a testovanie „outband“ pravidiel
  •  Vytvorenie a testovanie bezpečnostných pravidiel
  •  Konfigurácia Windows Defender Antivirus

Modul 5: Správa Windows 10 pomocou GPO

Tento modul vysvetľuje ako používať politiky skupiny AD DS na správu pracovných staníc s Windows 10.

 • Lekcie:
  •  Prehľad politík skupiny
  •  Konfigurácia Windows 10 zariadení pomocou GPO
 • Praktické cvičenie: Konfigurácia Group Policy objektov a nastavení
  •  Správa Windows 10 pomocou GPO

Modul 6: Implementácia vzdialenej správy

Tento modul vysvetľuje ako implementovať vzdialené správu s použitím Windows 10 funkcionality ako je Remote Desktop (vzdialené plocha), Remote Assistance (vzdialená pomoc), a Windows PowerShell.

 • Lekcie:
  •  Používanie Remote Desktop
  •  Používanie Remote Assistance
  •  Používanie Windows PowerShell

Modul 7: Správa úložiska

Tento modul vysvetľuje ako spravovať úložisko v zariadeniach s Windows 10pri použití rôznych dostupných úložiskových možností. Okrem toho vysvetľuje ako spravovať a udržiavať disky, partitions (zväzky), a volumes (jednotky). V neposlednom rade modul vysvetľuje ako sa dá použiť funkcionalita Storage spaces, Microsoft OneDrive a ukladanie na virtuálne disky.

 • Lekcie:
  •  Prehľad dostupných úložiskových riešení
  •  Správa diskov, parícií a volumes
  •  Správa Storage Spaces
  •  Implementácia a správa OneDrive
  •  Práca s virtuálnymi diskami
 • Praktické cvičenie: Správa úložiska
  •  Pridanie disku
  •  Vytvorenie simple volume
  •  Vytvorenie storage space

Modul 8: Správa súborov a zdrojov

Tento modul vysvetľuje ako spravovať súbory a zdroje vo Windows 10. Modul začína poskytnutím celkového prehľadu file systému a toho ako funguje prístup k súborom. Modul vysvetľuje zdieľané priečinky a funkcionalitu pracovných priečinkov (Work forlders). Záverom sa venuje správe a zdieľaním tlačiarní.

 • Lekcie:
  •  Prehľad file systému
  •  Konfigurácia a správa prístupov k súborom
  •  Správa zdieľaných priečinkov
  •  Pracovné priečinky
  •  Správa tlačiarní
 • Praktické cvičenie: Vytváranie, zabezpečovanie a zdieľanie priečinkov
 • Praktické cvičenie: Implementácia pracovných priečinkov
 • Praktické cvičenie: Správa tlačiarní

Modul 9: Nasadzovanie a správa aplikácii

Tento modul vysvetľuje rôzne metódy dostupné na nasadzovanie a správu aplikácií vo Windows 10. Okrem toho sa modul robí prehľad do Microsoft Store a Microsoft Store for Business. V neposlednom rade sa venuje konfigurácií webových prehliadačov.

 • Lekcie:
  •  Prehľad aplikácii vo Windows 10
  •  Microsoft Store a Microsoft Store for Business
  •  Automatizovanie nasadzovania aplikácii
  •  Konfigurácia webových prehliadačov
 • Praktické cvičenie: Nasadzovanie a správa aplikácii cez Microsoft Store
  •  Sťahovanie aplikácie na pozadí
 • Praktické cvičenie: Nasadzovanie aplikácií pomocou Windows Configuration Designer
  •  Vytvorenie nasadzovacieho balíka
  •  Nasadenie balíka
  •  Kontrola nasadenia
 • Praktické cvičenie: Konfigurácia Microsoft Edge
  •  Konfigurácia a používanie Microsoft Edge

Modul 10:  Zabezpečenie Windows  10

Tento modul vysvetľuje ako implementovať bezpečnosť v zariadeniach s Windows 10. Okrem toho sa modul zaoberá správou užívateľských účtov ako aj prístupom cez funkcionalitu UAC (User Acount Control). V nesposlednom rade sa modul zaoberá implementáciou a správou šifrovania BitLocker.

 • Lekcie:
  •  Správa užívateľských účtov
  •  Konfigurácia UAC
  •  Implementácia a správa UAC
 • Praktické cvičenie:  konfigurácia užívateľských účtov
  •  Správa užívateľských účtov
  •  Konfigurácia UAC
 • Praktické cvičenie: Správa bezpečnosti údajov
  •  Používanie šifrovania BitLocker

Modul 11: Implementácia konektivity do vzdialených sietí

Tento modul vysvetľuje ako implementovať konektivitu do vzdialených sietí pomocou dostupných možností v rátane VPN a DirectAccess.

 • Lekcie:
  •  Prehľad možností pripájania vzdialených sietí
  •  Implementácia VPN
  •  Implementácia DirectAccess
 • Praktické cvičenie: Implementácia VPN
  •  Nasadenie VPN servera
  •  Vytvorenie VPN Spojenia

Modul 12: Údržba Windows 10

Tento modul vysvetľuje ako udržiavať systém Windows 10 s pomocou aktualizácií a monitorovania. Modul vysvetľuje nastavenia aktualizácie, ako používať Windows Server Update Services (WSUS), Microsoft System Center Configuration Manager a Microsoft Intune na pravidelnú aktualizáciu Windows 10. Modul okrem toho rozoberá možnosti monitorovania Windows 10 pomcou vstavaných nástrojov Centrum akcií, Event Viewer a Windows Performance Monitor.

 • Lekcie:
  •  Aktualizácia Windows 10
  •  Monitorovanie Windows 10
 • Praktické cvičenie: Správa Windows
  •  Konfigurácia aktualizácii pre jedno zariadenie
  •  Konfigurácia aktualizácii pomocou GPO
  •  Monitorovanie spoľahlivosti a výkonnosti

Modul 13: Obnova Windows 10

Tento modul rozoberá možnosti obnovy operačného systému Windows 10. Okrem toho vysvetľuje ako postupovať pri obnove stratených súborov, a ako spravovať zariadenia a ich ovládače pri obnove systému.

 • Lekcie:
  •  Obnova súborov
  •  Vykonávanie obnovy systému
 • Praktické cvičenie: riešenie problémov a obnova systému
  •  Použitie histórie súborov na obnovu súborov
  •  Použitie predošlých verzii na obnovu súborov
  •  Obnova zariadenia pomocou bodu návratu
  •  Použitie pokročilých štartovacích možností na obnovu zariadenia

Výstupné vedomosti po kurze / školení:

Po skončení kurzu bude študent schopný:
• Plánovať, inštalovať a upgradovať na Windows 10
• Vykonávať poinštalačnú konfiguráciu
• Implementovať sieť
• Implementovať sieťovú bezpečnosť
• Spravovať Windows 10 pomocou GPO
• Implementovať vzdialenú správu
• Spravovať lokálne úložisko
• Spravovať súbory a zdroje
• Inštalovať a spravovať aplikácie
• Zabezpečiť Windows 10
• Implementovať konektivitu do vzdialených sietí
• Spravovať a aktualizovať Windows 10
• Obnoviť a riešiť problémy s Windows 10

Naši lektori tohto kurzu - zistite, kto Vás bude učiť

Mgr. Michal Dobšovič
Mgr. Michal Dobšovič
Hodnotenie lektora 98,42% spokojnosť

Michal je našim lektorom už od vzniku spoločnosti. Venuje sa administrácii operačných systémov Windows Server a Linux, administrácii serverových služieb, najmä SQL Server a Exchange Server a implementáciou cloudových služieb Azure a Office 365. Michal je držiteľom v súčasnosti najvyššej úrovne certifikácie od spoločnosti Microsoft: MCSE – Microsoft Certified Solutions Expert v oblastiach Productivity (Office 365 a Exchange Server) a Core Infrastructure (Windows Server) a je aj držiteľom prestížneho titulu Microsoft Certified Trainer už od roku 2008. Okrem toho pôsobí ako konzultant a externý správca serverov pre rôzne, aj nadnárodné spoločnosti. V našej spoločnosti ho môžete stretnúť na kurzoch Windows Server, SQL Server, Microsoft Exchange, PowerShell a na kurzoch počítačových sietí. Vo voľnom čase sa venuje vývoju webových aplikácií na platforme PHP, pričom sa zameriava najmä na objektové programovanie.


U nás si nekupujete iba kurz,
ponúkame Vám komplexné vzdelávanie

Ak nám na niečom naozaj maximálne záleží, tak je to Vaša spokojnosť a tej sa sanžíme všetko prispôsobiť. Nechceme Vám ponúknuť iba kurz, na ktorý prídete a odídete, ale už 16. rok ponúkame komplexné a garantované vzdelávanie.
V cene tohto kurzu máte nasledovné výhody:
garancia spokojnosti, ak nebudete spokojný, vrátime Vám peniaze
tento kurz môžete zadarmo opakovať po absolvovaní
v cene kurzu máte materiály a písacie potreby
špičkové, moderné učebne a kvalifikovaní lektori z praxe
bohaté občerstvenie, kvalitná káva, čaje, voda a rôzne nápoje


Máte otázky, alebo sa chcete prihlásiť?

Získajte ďalšie informácie ohľadom počítačového kurzu MOC 20698 – Windows Client - Inštalácia a konfigurácia Windows 10 a zavolajte nám, alebo nám napíšte nám správu cez kontaktný formulár.

Sme tu pre Vás od 8:00 do 20:00
poradenstvo, objednávky a informácie: 02/4920 3080
e-mailový kontakt: info@itlearning.sk


Zaujal Vás tento počítačový kurz? Chcete sa prihlásiť na kurz a potrebujete pomôcť? Chcete sa poradiť pred nástupom na kurz s lektorom? Radi Vám zodpovieme Vaše otázky ohľadom kurzu MOC 20698 – Windows Client - Inštalácia a konfigurácia Windows 10, prihlásime Vás na kurz, alebo Vám poradíme vybrať si vhodné metodické riešenie pre Vás alebo Vašu firmu.
Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave