Kurz MOC20697–1 – Windows Client - Nasadenie a správa Windows 10

Kurz MOC20697–1 – Windows Client
Nasadenie a správa Windows 10

Najbližší termín
Najlepší termín kurzu denný kurz
21.10.2024
denný kurz v Bratislave
Cena: 895,00 € bez DPH
Objednať tento termín
Zobraziť všetky termíny (2)
Dĺžka kurzu / počítačového školenia
dĺžka kurzu
5 dní
Cena kurzu / počítačového školenia
cena kurzu bez zliav
895,00 € bez DPH
1 074,00 € s DPH
Otvorených termínov kurzu / školenia
otvorených termínov:
skupinové: 2
Zľavnená cena kurzu / počítačového školenia
lastminute zľava
nie je
Hotnotenia kurzu / počítačového školenia
hodnotenia účastníkov
veľmi dobré
Miesto kurzu
Miesta otvorených kurzov:
Bratislava - centrum

Anotácia, popis kurzu:

certifikované školiace stredisko - garancia spokojnosti - opakovanie kurzu zdarma

Tento kurz je oficiálnym kurzom spoločnosti Microsoft číslo 20697-1D a slúži zároveň aj ako príprava na oficiálny test spoločnosti Microsoft 70-697: Configuring Windows Devices.

O kurze:
Tento kurz poskytuje študentom znalosti a schopnosti potrebné na inštaláciu a konfiguráciu desktopov a iných zariadení s operačným systémom Windows 10 v korporátnom doménovom prostredí s Windows Serverom. Vedomosti, ktoré tento kurz pokrýva sú: inštalácia a prispôsobenie OS Windows 10 a aplikácií, konfigurácia lokálnej siete, sieťovej konektivity k vzdialeným zariadeniam a konfigurácia úložiska. Študenti sa naučia, ako konfigurovať bezpečnosť údajov na lokálnych a sieťových zariadeniach. V neposlednom rade sa naučia spravovať, aktualizovať a obnovovať systém Windows 10.

Zameranie:
Tento kurz je určený pre IT profesionálov, ktorí spravujú a podporujú zariadenia s operačným systémom Windows 10, užívateľov a súvisiace sieťové a bezpečnostné zdroje. Sieťové prostredie, v ktorom sa títo profesionáli pohybujú, je nakonfigurované ako doménové prostredie so spravovaným prístupom k intranetovým a cloudovým službám. Okrem toho účastníci kurzu získajú schopnosti potrebné pre zamestnancov technickej podpory (Enterprise Device Support Technician), ktorí poskytujú druhú úroveň technickej podpory užívateľom na zariadeniach s Windows 10 vo Windows doménovom prostredí stredne veľkej až veľkej organizácie.
materiály, ktoré sú súčasťou kurzu: Demo príklady ako aj praktické cvičenia z kurzu sú voľne stiahnuteľné na webových stránkach spoločnosti Microsoft. Oficiálna príručka ku kurzu od spoločnosti Microsoft v cene 270,- EUR je zahrnutá v cene kurzu.
používaná verzia software: Tento kurz je postavený na operačnom systéme Windows 10.
Bezplatné opakovanie kurzu
Tento kurz môžete bezplatne opakovať, ak by ste kurz nezvládli na prvý raz.
Certifikovaný akreditovaný kurz
Certifikát získavate ihneď po kurze - bezplatne.
Všetko je v cene kurzu
Nemusíte si k nám nič nosiť, v cene kurzu sú materiály aj občerstvenie.

Termíny a cena kurzu MOC20697–1 – Windows Client - Nasadenie a správa Windows 10:

všetky termíny kurzov
Vysvetlivky a informácie

skupinové kurzy - tieto termíny sa realizujú ako skupinové od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov v našich učebniach, alebo živou on-line formou.
otvorený termín - tento termín kurzu je plánovaný a môžete sa prihlásiť, v tomto termíne budeme po naplnení kurz realizovať
garantovaný termín - na tento termín sú už prihlásení viacerí účastníci, kurz sa bude realizovať
online živý kurz - realizuje sa bez fyzického kontaktu prostrednístvom online výučby
denný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - kurz prebieha v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
zlavnený termín - na tento termín je aktuálne zľava, ktorá sa može zrušiť alebo znížiť po dopredaní určitého počtu miest. Ak chcete získať zľavu, ponáhľajte sa!
Otvorený termín

denný
21.10. - 25.10.
od pondelka v Bratislave
895,00 €
1 074,00 € s DPH
Otvorený termín

denný
21.10. - 25.10.
od pondelka živý online kurz
895,00 €
1 074,00 € s DPH
Poznámka: Online skupinový živý kurz - tento termín budeme realizovať online, ako živý kurz, to znamená, že nemusíte nikam fyzicky chodiť. Učivo v kurze vás naučíme do vašej pracovne, obývačky alebo firmy. Realizovať sa bude v malej skupine v našej virtuálnej učebni, kde naživo uvidíte a budete počuť lektora, uvidíte jeho prezentáciu a on taktiež uvidí vašu prácu a pracovnú plochu. Pri výuke môžete aj vy používať mikrofón a kameru. Pripojenie je jednoduché a nebudete pre výuku potrebovať žiadny špeciálny software, postačí internetový prehliadač.
Lektori uvedení pri kurzoch budú s najväčšou pravdepodobnosťou termín kurzu aj prednášať. Lektor sa však pri termíne kurzu môže zmeniť v prípade choroby, obsadenia alebo zmeny kurzu v danom termíne.

online kurz
Živé online kurzy

denný kurz - kurz prebieha online formou cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - kurz prebieha online formou cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - kurz prebieha online formou v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
Skupinové živé online kurzy sa realizujú v našej virtuálnej učebni s účastníkmi pripojenými online. Pre absolvovanie kurzu nebudete potrebovať nikam fyzicky chodiť, budete potrebovať bežný počítač, internetové pripojenie a minimálne mikrofón, ideálna je aj kameru, aby vás lektor videl – nie je to ale podmienka.

Ako to funguje?

Vy uvidíte lektora, jeho prezentáciu, výklad a lektor uvidí vašu prácu a pracovnú plochu, aby vás mohol viesť a usmerňovať pri praktických zadaniach a príkladoch.

Pripojenie do virtuálnej učebne je jednoduché a nebudete potrebovať žiadny špeciálny software, postačí Vám internetový prehliadač. Pripojenie a technické detaily s Vami pred kurzom prekonzultuje náš pracovník a pomôže Vám pripraviť Váš počítač na online kurz. Všetky študijné materiály sú pre Vás pripravené online.

denný termín
Skupinové denné termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 9:00 do 15:00

Denný kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 15:00 hod. Medzi 12:00 a 13:00 hod. je prestávka určená na obed. Počas dňa sú ešte 2 krátke prestávky na kávu, vodu, čaj a iné.

Denné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5.

večerné termíny
Skupinové večerné termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 16:00 do 20:00

Večerný kurz sa realizuje v čase od 16:00 do 20:00 hod. Približne okolo 18:00 hod. je kratučká prestávka na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety.

Večerné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

víkendové termíny
Skupinové víkendové termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez víkendy v našich učebniach od 9:00 do 14:00

Víkendový kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 14:00 hod. iba v sobotu a v nedeľu podľa počtu dní trvania kurzu. Ak má kurz viac ako 2 dni, jeho trvanie sa rozloží na viacero víkendov.

Kurzy sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

Cez víkend sú počas kurzu 3 kratučké prestávky na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety. Hodinová prestávka na obed nie je plánovaná, no pokiaľ sa skupina s lektorom dohodne na obedovej prestávke - je možná.

individuálny počítačový kurz

Individuálny kurz a jeho termíny

Okrem skupinových kurzov vám ponúkame aj individuálne kurzy či konzultácie. Termín kurzu MOC20697–1 – Windows Client - Nasadenie a správa Windows 10 si stanovíte podľa poteby a Vášho voľného času a my sa Vám pokúsime prispôsobiť.

cena individuálneho počítačového kurzu
Cena individuálneho termínu kurzu

Cena individuálneho vzdelávania je prirodzene vyššia ako cena skupinového školenia, pretože sa naše kapacity venujú iba Vám.

Cena za individuálny kurz MOC20697–1 – Windows Client - Nasadenie a správa Windows 10 sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba?
Nevyhovuje Vám skupinové vzdelávanie?

Aj tento kurz Vám vieme ponúknuť ako individálny. Individuálny kurz znamená, že lektor sa bude venovať iba Vám a môžete si upravovať učebnú kurzu osnovu v rámci dĺžky kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti individuálneho kurzu MOC20697–1 – Windows Client - Nasadenie a správa Windows 10

forma kurzu: online, denná, večerná, víkendová, iná
termín kurzu: môžete si vybrať
miesto kurzu: prezenčne u nás, u vás vo firme
angličtina a nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
môžete sa pýtať na Vaše konkrétne problémy a otázky
lektor sa prispôsobí Vášmu vnímaniu a prispôsobí tempo výučby Vám
lektor môže vysvetľovať a prezentovať na Vašich príkladoch

Zaujala Vás táto ponuka?
Máte záujem o tento kurz v individuálnej forme?

Firemné uzatvorené termíny

Aj tento kurz vieme uzatvoriť a realizovať iba pre vašu firmu. Od troch účastníkov sa nemusíte zaradiť do skupín, ale pripravíme vám uzatvorený vlastný termín kurzu, ktorý si navrhnete a to kdekoľvek na Slovensku. Kurz zrealizujeme v našich počítačových učebniach alebo u vás na našich počítačoch.


Cena uzatvoreného terminu kurzu pre vašu spoločnosť

Cena sa určuje podľa miesta školenia, formy školenia a odvíja sa od počtu účastníkov a pripadnej modifikácie dĺžky alebo obsahu kurzu.

Cena za uzatvorený kurz MOC20697–1 – Windows Client - Nasadenie a správa Windows 10 sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba a vašich kolegov?
Nevyhovuje vám otvorený kurz?

Aj kurz MOC20697–1 – Windows Client - Nasadenie a správa Windows 10 vám vieme ponúknuť vo forme firemného vzdelávania. Táto forma je vhodná, ak chcete prihlásiť viac ako 6 osôb a prajete si kurz uzatvoriť iba pre seba a pre vašich kolegov. S termínmi kurzu sa vám prispôsobíme v maximálnej možnej miere a lektor sa bude venovať iba vašej skupine, môžete si aj upravovať učebnú osnovu kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti firemného uzatvoreného kurzu

termín kurzu: môžete si navrhnúť
miesto kurzu: u nás alebo u vás vo firme
kdekoľvek na Slovesnku, prídeme za vami aj s technikou
angličtina, nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
možnosť kurz skrátiť, predĺžiť alebo upraviť osnovu kurzu
lektor sa prispôsobí tempu skupiny
pomôžeme vám s rozdelením účastníkov do skupin podľa úrovne prostredníctvom on-line testov
komplexné zastrešenie vzdelávania od analýzy vedomostí a plánovania vzdelávacích aktivít, až po samotnú realizáciu kurzov

Pri firemných otvorených termínoch môžete využiť skupinové zľavy:
skupina od troch účastníkov: ZĽAVA 10%,
skupina od piatich účastníkov: ZĽAVA 15%,
skupina od ôsmich účastníkov: ZĽAVA 25%
skupina od 10 účastníkov na skupinu – zľava na vyžiadanie

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o uzatvorený kurz pre vašu firmu?

Napíšte nám Vašu predstavu a my Vám obratom zašleme nielen cenovú ponuku, ale aj referencie a profily lektorov. Môžeme Vám pripraviť aj školenie na mieru, zložiť učebnú osnovu z viacerých kurzov.

vlastný termín kurzu

Mám záujem o vlastný termín

My sme tu v prvom rade pre Vás a ak vám nevyhovuje žiaden skupinový termín kurzu - ani denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online termímn, kontaktujte nás. Nájdeme pre Vás riešenie.

Navrhnite si vlastný termín kurzu

U nás kurzy neotvárame podľa toho, ako to vyhovuje nám, ale v prvom rade podľa toho, ako to vyhovuje vám. Naše otvorené skupinové terminy kurzov sú predovšetkým zrkadlom vašich potrieb, teda potrieb našich zákazníkov.

Ak vám nevyhovuje žiadny skupinový termín kurzu - denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online kurz - napíšte nám. Preveríme možnosti a pokiaľ budeme mať voľné kapacity a učebne, Váš termín vyhlásime za verejný. Všetci sa prispôsobíme Vám.

Výhody a možnosti vlastného termínu

návrh termínu je bezplatný
od jednej osoby
pre firmy aj pre jednotlivcov
ideálna možnosť pri dlhodobom plánovaní kurzov v balíku
forma termínu: denná, večerná, víkendová, online živý kurz
obratom preverujeme naše kapacity a dáme Vám vedieť, aké sú možnosti
všetci sa prispôsobujú Vám a Vášmu kalendáru

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o vlastný termín kurzu?

Napíšte nám do správy Vašu predstavu a my Vám obratom odpíšeme.

Nevyhovuje Vám žiadny termín ani miesto?

Sme tu pre Vás aj mimo bežných otvorených termínov či už pre jednotlivca alebo pre firemné skupiny. Vieme Vám ponúknuť individuálny kurz alebo pripraviť skupinový termín podľa Vašej potreby. Vyberte si, ako Vám môžme pomôcť s termínom pre kurz MOC20697–1 – Windows Client - Nasadenie a správa Windows 10.

Aktivujte si strážneho psa - posielanie nových termínov priamo na Váš e-mail

Strážny pes

Aktivovať stráženie

Otvoríme nový skupinový termín, ktorý Vám bude vyhovovať

Vlastný termín

Vyžiadať vlastný termín

Ponúkneme Vám uzatvorený termín pre väčšiu skupinu u nás alebo u Vás vo firme

Firemný termín

Mám záujem

Učebná osnova počítačového školenia
MOC20697–1 – Windows Client - Nasadenie a správa Windows 10

Modul 1: Prehľad Windows 10

Tento modul predstavuje operačný systém Windows 10. Popisuje novú funkcionalitu vo Windows 10, ako aj dôležité zmeny oproti systému Windows 8.1. Vysvetľuje správne použitie navigácie a možnosti úpravy rozšíreného užívateľského prostredia vo Windows 10. Okrem toho tento modul vysvetľuje, ako využiť výhody funkcionality Windows 10 v organizáciách rôznych veľkostí.

 • Lekcie:
  •  Predstavenie Windows 10
  •  Navigácia užívateľským prostredím Windows 10
 • Praktické cvičenie: Navigácia a prispôsobenie užívateľského prostredia Windows 10

Modul 2: Inštalácia Windows 10

Tento modul ponúka prehľad rôznych edícií Windows 10 a rozdielov medzi nimi. Vysvetľuje požiadavky a dostupnosť inštalácie pre konkrétne typy zariadení a inštrukcie pre inštaláciu a upgrade na Windows 10. Okrem toho tento modul poskytuje dôležité body na zváženie pri rozhodovaní sa medzi migráciou a upgrade na Windows 10, ako aj podporované varianty pri upgrade zo staršej verzie operačného systému Windows.

 • Lekcie:
  •  Inštalácia Windows 10
  •  Upgrade na Windows 10
 • Praktické cvičenie: Inštalácia Windows 10
  •  Upgrade z Windows 7 na Windows 10
  •  Migrácia užívateľských nastavení

Modul 3: konfigurácia zariadenia

Tento modul vysvetľuje, ako konfigurovať Windows 10 s použitím aplikácie Nastavenia, Ovládací panel, Windows PowerShell a GPO (Group Policy Objets). Popisuje rôzne typy užívateľských účtov, ako aj výhody použitia účtu Microsoft. Zároveň pokrýva štandardné konfiguračné možnosti vo Windows 10. V neposlednom rade tento modul popisuje cloudové úložisko OneDrive a jeho integráciu s Windows 10.

 • Lekcie:
  •  Prehľad nástrojov na konfiguráciu Windows 10
  •  Prehľad častých konfiguračných scenárov
  •  Správa užívateľských účtov
  •  Používanie OneDrive
 • Praktické cvičenie: Konfigurácia Windows 10
  •  Používanie aplikácie Nastavenia
  •  Používanie Ovládacieho panela
  •  Používanie Windows PowerShell
  •  Používanie GPO
 • Praktické cvičenie: Synchronizácia nastavení pomocou OneDrive
  •  Vytvorenie a nastavenie užívateľského účtu Microsoft
  •  Synchronizácia nastavení medzi zariadeniami

Modul 4: Konfigurácia Sieťovej konektivity

Tento modul vysvetľuje využitie nástrojov na konfiguráciu sieťových nastavení vrátane aplikácie Nastavenia, Centrum sietí a zdieľania a Windows PowerShell. Vysvetľuje rozdiely medzi Internet Protocol verziou 4 (IPv4) a verziou 6 (IPv6), ako aj výhody IPv6. Okrem toho vysvetľuje, ako implementovať rozlišovanie názvov a poskytuje prehľad služby Domain Name System (DNS). V neposlednom rade tento modul vysvetľuje, ako konfigurovať bezdrôtovú konektivitu vo Windows 10 a vysvetľuje možnosti prístupu k vzdialeným počítačom a serverom ako sú VPN, DirectAccess, a Remote Desktop.

 • Lekcie:
  •  IP konfigurácia sieťovej konektivity
  •  Implementácia rozlišovania názvov
  •  Implementácia bezdrôtovej sieťovej konektivity
  •  Prehľad vzdialeného prístupu
 • Praktické cvičenie: Konfigurácia sieťovej konektivity
  •  Kontrola a testovanie IPv4 nastavení
  •  Automatická konfigurácia IPv4 nastavení
  •  Konfigurácia a testovanie rozlišovania názvov

Modul 5: Správa úložiska

Tento modul poskytuje prehľad možností úložiska vrátane pevných diskov, serverových úložísk, ako aj virtuálnych pevných diskov. Vysvetľuje možnosti sieťového ukladania údajov pomocou technológií network-attached storage (NAS), storage area networks (SAN) a možnosti cloudových úložísk OneDrive a Microsoft Azure Storage. Okrem toho sa tento modul zaoberá správou a údržbou diskov, partícií a zväzkov (volumes) ako aj konfiguráciou funkcionality Storage Spaces.

 • Lekcie:
  •  Prehľad možností ukladania dát
  •  Správa diskov, partícií a zväzkov
  •  Údržba diskov a zväzkov
  •  Správa Storage Spaces
 • Praktické cvičenie: Správa úložísk
  •  Pridanie disku
  •  Vytvorenie jednoduchého zväzku
  •  Kompresia priečinka
  •  Aktivácia a nastavenie diskovej kvóty
  •  Vytvorenie Storage Space

Modul 6: Správa súborov a tlačiarní

Tento modul poskytuje prehľad súborového systému, ktorý podporuje Windows 10. Vysvetľuje, ako konfigurovať prístupové práva, význam rôznych prístupových práv, ako funguje dedenie práv, ako pridať do prístupových práv užívateľov a zariadenia. V tomto module sa naučíte, ako zdieľať priečinky, budete pracovať s nástrojmi na prístup k zdieľaným priečinkom a zistíte, ako zobraziť výsledné práva, ktoré sa aplikujú pri prístupe k údajom. Okrem toho modul vysvetľuje ako vytvoriť a používať Pracovné priečinky (Work Folders). Záverečná časť modulu je venovaná základným činnostiam potrebným pri zdieľaní tlačiarní, ako sú pridanie a zdieľanie tlačiarne a správa klientskej alebo serverovej tlačiarne.

 • Lekcie:
  •  Prehľad súborového systému
  •  Konfigurácia a správa prístupu k súborom
  •  Konfigurácia a správa zdieľaných priečinkov
  •  Work Folders
  •  Správa tlačiarní
 • Praktické cvičenie: Konfigurácia a správa prístupových práv a zdieľaných priečinkov
  •  Vytvorenie, správa a zdieľanie priečinkov
  •  Použitie podmienok na kontrolovanie prístupu a efektívne prístupové práva
 • Praktické cvičenie: Inštalácia a správa tlačiarní
  •  Správa a použitie tlačiarne

Modul 7: Správa aplikácií vo Windows 10

Tento modul vysvetľuje, ako inštalovať a konfigurovať desktopové aplikácie a aplikácie z obchodu Microsoft Store vo Windows 10. Vysvetľuje, ako inštalovať aplikácie manuálne a automaticky, ako používať Microsoft System Center Configuration Manager a Microsoft Intune na nasadzovanie aplikácií. Okrem toho sa oboznámite s Microsoft Store for Bussiness a spôsobom, ako môžete k nemu získať prístup. V neposlednom rade popisuje prehliadače Internet Explorer 11 a Microsoft Edge, ako ich konfigurovať a ako ich spravovať.

 • Lekcie:
  •  Prehľad poskytovania aplikácií užívateľom
  •  Microsoft Store
  •  Webové prehliadače
 • Praktické cvičenie: Inštalácia a aktualizácia aplikácií s Microsoft Store
  •  Postranné načítavanie aplikácií
  •  Prihlasovanie sa účtom Microsoft
  •  Inštalácia a aktualizácia aplikácií s Microsoft Store
 • Praktické cvičenie: Konfigurácia Webových prehliadačov vo Windows 10
  •  Konfigurácia a používanie aplikácie Microsoft Edge
  •  Konfigurácia a používanie aplikácie Internet Explorer

Modul 8: Správa bezpečnosti údajov

Tento modul vysvetľuje, ako  technológie dostupné vo Windows 10 spolupracujú pri ochrane proti rôznym dátovým bezpečnostným hrozbám. Poskytuje prehľad týchto hrozieb, možné spôsoby minimalizácie škôd a najvhodnejšie spôsoby pri vysporiadaní sa s nimi. Vysvetľuje koncept defense-in-depth a Encrypting File System (EFS) a naučí Vás čeliť bezpečnostným hrozbám pomocou týchto funkcií. Okrem toho modul vysvetľuje ako konfigurovať, spravovať a monitorovať šifrovanie BitLocker drive encryption.

 • Lekcie:
  •  Prehľad dátových bezpečnostných hrozieb
  •  Zabezpečenie údajov pomocou EFS
  •  Implementácia a správa EFS
 • Praktické cvičenie: Správa bezpečnosti údajov
  •  Použitie EFS
  •  Použitie BitLocker

Modul 9: Správa bezpečnosti zariadenia

Tento modul vysvetľuje, ako minimalizovať bezpečnostné hrozby s použitím nástrojov Security Compliance Toolkit, Windows Defender Exploit Guard a bezpečnostných nastavení v GPO. Okrem toho vysvetľuje funkcionalitu User Acount Control (UAC) a jej konfiguráciu. V tomto module sa taktiež naučíte používať nástroj AppLocker, ktorým budete povoľovať alebo zakazovať spúšťanie jednotlivých aplikácií.

 • Lekcie:
  •  Použitie nastavení na minimalizáciu hrozieb
  •  Konfigurácia UAC
  •  Konfigurácia obmedzovania aplikácií
 • Praktické cvičenie: Správa bezpečnosti zariadenia
  •  Vytvorenie bezpečnostných politík
  •  Testovanie bezpečnostných politík
  •  Konfigurácia UAC hlásení
  •  Konfigurácia a testovanie nástroja AppLocker

Modul 10: Správa sieťovej bezpečnosti

Tento modul vysvetľuje bezpečnostné hrozby súvisiace so sieťovou komunikáciou a vysvetľuje možnosti minimalizácie týchto hrozieb. Popisuje nástroje Windows Defender Firewall, Connection Security Rules (IPSec), Windows Defender Antivirus, ako aj konfiguráciu týchto nástrojov na správu sieťovej bezpečnosti.

 • Lekcie:
  •  Prehľad sieťových bezpečnostných hrozieb
  •  Windows Defender Firewall
  •  Connection Security Rules (IPSec)
  •  Windows Defender Antivirus
 • Praktické cvičenie: Správa sieťovej bezpečnosti
  •  Vytvorenie a testovanie Inbound pravidiel
  •  Vytvorenie a testovanie Outbound pravidiel
  •  Vytvorenie a testovanie bezpečnostných pravidiel IPSec
  •  Konfigurácia Windows Defender Antivirus

Modul 11: Riešenie problémov a obnova systému

Tento modul popisuje ovládače zariadení, naučí Vás používať nástroj Správca zariadení (Device Manager) na získanie prehľadu, konfiguráciu, aktualizáciu a vrátenie zmien ovládačov. Vysvetľuje metódy obnovy súborov vo Windows 10 pomocou nástrojov Zálohovanie a obnova (Backup and Restore), História súborov (File History) a Predchádzajúce verzie (Previous Versions). Tento modul popisuje funkcionalitu Obnova systému (System Restore), Oprava pri spustení systému (Startup Recovery), Obnovenie obrazu systému (System Image Recovery) a vysvetľuje, ako používať body obnovy na vrátenie konfigurácie zariadenia.

 • Lekcie:
  •  Správa zariadení a ovládačov
  •  Obnova súborov
  •  Obnova systému
 • Praktické cvičenie: Riešenie problémov a obnova systému
  •  Správa ovládačov zariadení
  •  Použitie histórie súborov a obnovy súborov
  •  Použitie predchádzajúcich verzií na obnovu súboru
  •  Obnova zariadenie pomocou bodu obnovy
  •  Použitie pokročilých štartovacích možností na obnovu zariadenia

Modul 12: Údržba Windows 10

Tento modul vysvetľuje, ako funguje služba Windows Update, Windows Update for Business a ako správne konfigurovať nastavenia aktualizácií Windows 10. Naučíte sa používať Windows Server Update Services (WSUS), System Center Configuration Manager a Intune na distribúciu aktualizácií v rámci organizácie. Okrem toho tento modul rozoberá použitie nástrojov Event Viewer a Performance Monitor.

 • Lekcie:
  •  Aktualizovanie Windows
  •  Monitorovanie Windows
  •  Optimalizovanie výkonnosti
 • Praktické cvičenie: Údržba Windows 10
  •  Konfigurácia aktualizácií pre jedno zariadenie
  •  Konfigurácia aktualizácií pomocou GPO
  •  Monitorovanie udalostí
  •  Monitorovanie spoľahlivosti a výkonu

Výstupné vedomosti po kurze / školení:

Po skončení kurzu bude študent schopný:
• Popísať dôležitú novú funkcionalitu vo Windows 10
• Inštalovať Windows 10
• Konfigurovať zariadenia s operačným systémom Windows 10
• Konfigurovať sieťovú konektivitu pre zariadenia s Windows 10
• Spravovať úložisko vo Windows 10
• Spravovať priečinky a tlačiarne
• Spravovať aplikácie
• Spravovať bezpečnosť údajov
• Spravovať bezpečnosť zariadenia
• Implementovať funkcionalitu Windows 10 na zvýšenie sieťovej bezpečnosti
• Obnovovať súbory a obnovovať operačný systém Windows 10
• Monitorovať a aktualizovať zariadenia s Windows 10.

Naši lektori tohto kurzu - zistite, kto Vás bude učiť

Mgr. Michal Dobšovič
Mgr. Michal Dobšovič
Hodnotenie lektora 98,44% spokojnosť

Michal je našim lektorom už od vzniku spoločnosti. Venuje sa administrácii operačných systémov Windows Server a Linux, administrácii serverových služieb, najmä SQL Server a Exchange Server a implementáciou cloudových služieb Azure a Office 365. Michal je držiteľom v súčasnosti najvyššej úrovne certifikácie od spoločnosti Microsoft: MCSE – Microsoft Certified Solutions Expert v oblastiach Productivity (Office 365 a Exchange Server) a Core Infrastructure (Windows Server) a je aj držiteľom prestížneho titulu Microsoft Certified Trainer už od roku 2008. Okrem toho pôsobí ako konzultant a externý správca serverov pre rôzne, aj nadnárodné spoločnosti. V našej spoločnosti ho môžete stretnúť na kurzoch Windows Server, SQL Server, Microsoft Exchange, PowerShell a na kurzoch počítačových sietí. Vo voľnom čase sa venuje vývoju webových aplikácií na platforme PHP, pričom sa zameriava najmä na objektové programovanie.


U nás si nekupujete iba kurz,
ponúkame Vám komplexné vzdelávanie

Ak nám na niečom naozaj maximálne záleží, tak je to Vaša spokojnosť a tej sa snažíme všetko prispôsobiť. Nechceme Vám ponúknuť iba kurz, na ktorý prídete a odídete, ale už 16. rok ponúkame komplexné a garantované vzdelávanie.
V cene tohto kurzu máte nasledovné výhody:
garancia spokojnosti, ak nebudete spokojný, vrátime Vám peniaze
tento kurz môžete zadarmo opakovať po absolvovaní
v cene kurzu máte materiály a písacie potreby
špičkové, moderné učebne a kvalifikovaní lektori z praxe
bohaté občerstvenie, kvalitná káva, čaje, voda a rôzne nápoje


Máte otázky, alebo sa chcete prihlásiť?

Získajte ďalšie informácie ohľadom počítačového kurzu MOC20697–1 – Windows Client - Nasadenie a správa Windows 10 a zavolajte nám, alebo nám napíšte nám správu cez kontaktný formulár.

Sme tu pre Vás od 8:00 do 20:00
poradenstvo, objednávky a informácie: 02/4920 3080
e-mailový kontakt: info@itlearning.sk


Zaujal Vás tento počítačový kurz? Chcete sa prihlásiť na kurz a potrebujete pomôcť? Chcete sa poradiť pred nástupom na kurz s lektorom? Radi Vám zodpovieme Vaše otázky ohľadom kurzu MOC20697–1 – Windows Client - Nasadenie a správa Windows 10, prihlásime Vás na kurz, alebo Vám poradíme vybrať si vhodné metodické riešenie pre Vás alebo Vašu firmu.
Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave