Webstránka za 3 dni? Čaba, neblázni…

článok na blog uverejnený: 12. augusta 2018

„Ja a naučiť sa vytvárať webstránku??? Neexistuje! Neverím!“, znelo mi v hlave. Moje myšlienky síce neboli veľmi lichotivé smerom k mojej vzácnej osobe, ale čo už s nimi, myšlienky sa človeku vyroja v mozgu a niekedy to chce veľa sily, aby ich ovládol a skrotil. Ale že by som sa ja dokázala naučiť vytvoriť si vlastný web, tak v tomto prípade som pochybnosti veru nevedela ovládnuť.

V popise kurzu stojí, že je to tvorba webstránok bez programovania. No, tak to som zvedavá, čo to bude…

Milujem IT Learning!

Lektor: Ondrej Krumlovský

Kurz: WordPress I.

 

Hneď na začiatku, čuduj sa svete, lektor vysvetlil základnú terminológiu. To sa mi už dávno nestalo. Takže aj pre nás, úplne neznalých problematiky webu, rozhraní a redakčných systémov, sa opona roztvorila a my sme mali šancu chytiť sa pekne od začiatku. Áno, niektorých, čo sú v tom zbehlí, tento úvod nudil, ale ja som to veľmi ocenila. Už viem, že tá sranda, ktorou upravujem webstránku do mojej vysnenej podoby, sa volá redakčný systém. Ale dobre, poďme ďalej.

 

Postupne sme sa prihlásili do webhostingu, ktorý nám IT Learning zdarma v rámci kurzu pokytol. No nie sú milí??? Super. Hosting na 6 mesiacov. Človek si to aspoň môže aj doma skúšať. Nainštalovali sme si WordPress a mohli sme sa pustiť do práce.

Kurz trvá 3 dni, ale ja som už pred obedom prvého dňa posielala kamošom link na môj prvý web! S textom „mrkaj, čo som dokázala!“ A veru, s Ondrejom sme naozaj po prvom poldni mali každý hotovú úvodnú stránku vlastného webu.

Takto to vyzerá, keď lektor chápe zákazníka...

Bolo to veľmi jednoduché, ale to najmä preto, že to Ondrej výborne vysvetlil a viedol nás krok za krokom. A aj neskôr, keď som sa „stratila“ v pluginoch, tak bol milý a ochotný opraviť, vysvetliť, skorigovať. Takto si predstavujem kvalitného lektora. Nikam sa neponáhľal, mal nekonečnú trpezlivosť a stále sa nás snažil ťahať dopredu. Ukázal nám, čo sa dá vytvoriť vo finále, keď už s WordPressom naozaj budeme vedieť pracovať. Po prvom dni som prišla domov síce unavená, ale nadšená. Hneď som sadla za počítač a pokračovala som v tvorbe webu, ktorý sme začali na kurze.

Prišiel na psa mráz, alebo poraď si sám...

Prešli tri dni kurzu a mne volajú z klubu, kde pomáham ako tréner – dobrovoľník (synchronizované plávanie – moja láska), že či nepoznám niekoho, kto by nám vytvoril webstránku. „To fakt?“, myslím si… Dobrá šanca vyskúšať si naučené. A tak som sa pustila do tvorby. Základná kostra mi išla ľahko, poznatky z kurzu boli dostatočné, a pretože som si robila dobré poznámky, tak som nemala problém. Potom som sa však zasekla a musela som začať skúšať. Nie nadarmo má IT Learning pre WordPress kurzy od I. po IV. A ja som absolvovala len I. Vytrápila som sa a samozrejme, že to nie je ako od profíka. Ale viete čo, ja som so sebou spokojná. A pôjdem na WordPress II. a aj ďalšie kurzy a postupne ten web vylepším.

Tak čo, nalákala som vás na kurz? Je to pecka, fakt som sa za 3 dni naučila, ako si vytvoriť web. A že nie je dokonalý? Nevadí, PPC reklama sa naň dá spustiť aj tak. A ja som na seba náramne pyšná!

Som si istá, že keď absolvujem ďalšie kurzy, tak si webstránku opravím, zdokonalím, vyšperkujem… To ešte len bude paráda! Tak šup-šup, milí čitatelia, prihláste sa na 1-ku WordPress, aby ste ma dobehli, a potom sa vidíme na 2-ke! Teším sa na vás.

 

Vaša Martina

Záverečné zhrnutie:

+ kurz ideálny pre začiatočníka, naozaj sa netreba báť, všetko je dôkladne vysvetlené

+ IT Learning poskytuje v rámci kurzu zdarma hosting pre WordPress

+ káva, čaj, voda, občerstvenie… a klíííííma v učebni, vďaka ti, IT Learning!!!

autorom článku je: Martina Gaislová
Úspešná manažérka, ktorá po 25 rokoch zanechala vrcholovú pozíciu v nadnárodnej firme. A konečne má čas na seba. Pretože miluje výzvy, rozhodla sa ďalej vzdelávať, naučiť sa nové veci, popasovať sa s tým, čo jej nie je až také blízke. Rada sa prostredníctvom blogu podelí o nové poznatky z kurzov aj s inými.

Páčil sa vám článok? Pošleme vám podobné.
Aktivujte si okamžité zasielanie noviniek a článkov – už vám od nás nikdy nič neunikne. Môžeme vás okamžite informovať o aktuálnej akcii, novinke, špeciálnej kampani či zľave alebo novom článku na našom blogu. Akonáhle sa u nás v novinkách niečo zmení alebo pridá, do pár minút vám automaticky posielame email s odkazom na novinku na našu stránku. A odhlásiť sa môžete kedykoľvek. Nič neriskujete.


Nikam neodchádzajte, pozrite si naše novinky, akcie alebo si
prečítajte ďalšie podobné články:

Podobné články z kategórie
akvabely, tvorba web-stránok, web-design, WordPress


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave