Aj laik ako ja urobil grafický návrh do 15min!

článok na blog uverejnený: 20. júna 2018

názov kurzu:
Kurz modernej a kreatívnej grafiky bez Photoshopu pre začiatočníkov
lektor:
Ing. Ján Tóth

 

Takmer každý sa už stretol so slovíčkom grafika. Či už je to firma, podnikateľ alebo len obyčajný človek, ktorý si chce vytvoriť pozvánku na narodeninovú párty. Chceme pôsobiť profesionálne a prezentovať sa na čo najvyššej úrovni, no rozpočet alebo budget niekedy jednoducho nepustia. Predstavte si, že by sme to vedeli zvládnuť úplne sami a dokonca by nám to zabralo iba pár minút. Canva je to pravé orechové!

 

Keď nie ste kreatívny, použite Canva

Canva je online grafická platforma, ktorá je intuitívna a pomerne jednoduchá na použitie. Dizajn a jeho aktuálne podoby sprístupňuje pre všetkých, ktorí si chcú vytvoriť reklamné materiály, prezentácie alebo zavesiť zaujímavý post na sociálne siete. Canva obsahuje šablóny, fotografie a mnoho ďalších možností pre dokonalý dizajn. Koncept je zadarmo s možnosťou priplatiť si za prémiové služby.

A to najdôležitejšie – aj človek, ktorý nie je graficky zručný, dokáže za pár minút vytvoriť ,,veľdielo“. Ak Canvu ovláda. Ak nie, treba nejaký čas, kým pochopí súvislosti, postupy, objaví cesty k cieľu a triky ako si prácu urýchliť. Potom to ide skoro samo 🙂 Ten čas čakania na oslnivé výsledky je možné výrazne skrátiť. Absolvovaním kurzu, s pomocou IT Learning Slovakia.  Bola som na ňom a tu je moja skúsenosť.

Priebeh kurzu

Kurz Canva začal oboznámením sa s obsahom a predstavením sa navzájom. Po ňom lektor kurzu smeroval obsah tak, aby každý účastník odchádzal čo najviac spokojný.

Kurz trvá dva dni a je rozdelený do dvoch častí. Začína sa teoretickou časťou, kde sa rieši úvod do grafiky, marketingu, ktorý s grafikou úzko súvisí a programami, ktoré sa v praxi na dizajnové čarovanie najčastejšie používajú.  Druhá časť je praktická – účastníci realizujú svoje grafické predstavy v programe Canva s aktívnou pomocou a ukážkami konkrétnych postupov lektora.

Záber z kurzu Canva v IT Learning Slovakia v Bratislave

Canva v praxi

Ako konkrétne vyzeral priebeh druhého dňa?
Na kurze, ktorý som navštívila, sme sa rozhodli vytvoriť newsletter pre luxusnú značku pánskych oblekov. Lektor nás upozornil, že pred samotným návrhom je dôležité zvoliť cieľovú skupinu, ktorej je newsletter adresovaný.  Až potom využiť pravidlá psychológie, dizajnu a marketingovej komunikácie, upozornil nás na nekalé marketingové triky. Veľmi poučné!
Išlo nám to jedna radosť. Zavŕšením kurzu bol dizajnový newsletter, ktorý nielenže vyzeral k svetu, ale okrem iného aj obsahoval prepojenie – odkaz na webstránku. Stačilo naň kliknúť a otvoril sa prehliadač s naprogramovanou stránkou. Wau!

Tvorba grafiky jednoducho a rýchlo

Canva má aj v neplatenej verzii naozaj čo ponúknuť, je v nej k dispozícii nespočetne veľa fotografií zadarmo, ikon, rámčekov, rôznych tvarov pre docielenie efektu, po ktorom túžite. Počas kurzu si vyskúšate rôzne typy dizajnov, prácu s prvkami, rámikmi a textom.
Zakončenie kurzu bolo podľa môjho názoru veľkolepé. Za výsledný produkt – newsletter – by sa nehanbil žiadny grafik. A keď nám lektor ukázal newslettre a grafiky z predchádzajúcich kurzov, videli sme, že Canva je aj pre negrafikov to pravé orechové. Fakt. 🙂

Záverečné zhrnutie

+ Aktívna komunikácia s účastníkmi kurzu
+ Lektor prispôsobil kurz zručností účastníkov
+ Účastníci nadobudli všeobecný rozhľad v oblasti grafiky a časti marketingu
+ Kurz je plný tipov a trikov ako si uľahčiť prácu s programom

– Nezačali sme načas, čakali sme na oneskorených účastníkov
– Za prémiové služby sa v Canve platí, avšak pre základné používanie úplne postačí zadarmo verzia

autorom článku je: Kristína Lörinczová
Absolventka Ekonomickej univerzity v Bratislave, nadšenkyňa vzdelávania so záľubou o oblasť IT, ekonómiu a podnikanie. Testuje SW a po práci kurzy IT Learningu. Rada sa s vami podelí o svoje pocity a dojmy prostredníctvom blogov.

Páčil sa vám článok? Pošleme vám podobné.
Aktivujte si okamžité zasielanie noviniek a článkov – už vám od nás nikdy nič neunikne. Môžeme vás okamžite informovať o aktuálnej akcii, novinke, špeciálnej kampani či zľave alebo novom článku na našom blogu. Akonáhle sa u nás v novinkách niečo zmení alebo pridá, do pár minút vám automaticky posielame email s odkazom na novinku na našu stránku. A odhlásiť sa môžete kedykoľvek. Nič neriskujete.


Nikam neodchádzajte, pozrite si naše novinky, akcie alebo si
prečítajte ďalšie podobné články:

Podobné články z kategórie
grafika a video, kreativita, kurz canva, originalita


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave