Prečo sa vzdelávať v roku 2021?

článok na blog uverejnený: 11. decembra 2020

Veľa firiem sa tento rok muselo rýchlo adaptovať a začať ponúkať svoje služby online. Kto zaostal, dobieha doteraz. Vzdelávanie počas pandémie koronavírusu by pre nich mohla byť cesta ako sa posunúť vpred, ale…
Spotrebitelia si na novú situáciu zvykli oveľa ľahšie. Veľa vecí zrazu môžu vybaviť online a už je úplne bežné, že sa stretnutia plánujú len virtuálne.

Prečo to vôbec spomínam? Po prvé, o koľko rýchlejšie (a lacnejšie) by sa podnikom prechádzalo na online fungovanie, keby hneď od začiatku vedeli ako na to? Po druhé, na dobré (jednoduchšie, výhodnejšie) si človek veľmi rýchlo zvykne, takže prečo by sa spotrebitelia mali chcieť vrátiť k starému systému, ak je to pre nich teraz pohodlnejšie? A po tretie, keď hľadáte nejaký produkt, alebo službu, čo spravíte ako prvé? Hľadáte na internete? Myslela som si. Pretože ja tiež.

Pozrime sa na to ešte z druhej strany. Čo takí zamestnanci firiem, ktorým hrozí prepúšťanie? Hypotéka sa bez stáleho príjmu sama platiť nebude… Takže po štvrté, akú konkurenčnú výhodu oproti ostatným viete ponúknuť, ak by ste sa neplánovane ocitli na úrade práce?

Vzdelávanie je celoživotný proces

Samozrejme, trochu zveličujem, ale asi tušíte, kam tým mierim. Áno, k potrebe vzdelávania. To, ako byť online, ako ponúkať produkty a služby online, ako si nájsť klientov online, to sú všetko veci, ktoré nás v škole neučili. (Alebo ak náhodou aj hej, online svet je tak dynamický, že informácie spred 2 rokov sú už zastaralé, mnohé len obmedzene použiteľné v praxi.) Ale kto hovorí, že musíte mať vedomosti len zo školy?
Vzdelávanie počas pandémie koronavírusu (a nielen počas nej) je spôsob ako sa posunúť vpred. Pre podniky i pre jednotlivcov.

Po absolvovaní (doteraz) štyroch kurzov v IT Learning-u úprimne verím, že ak sa tak rozhodnete, môžete sa kľudne stať aj online marketérom. Alebo programátorom. Alebo ako expert na Excel analytikom. Alebo grafikom. Jednoducho vy si vyberiete, aké “špeciálne schopnosti” chcete mať a v IT Learning-u vás ich naučia. Wau? Môžem len potvrdiť.

Vzdelávanie = nové možnosti

Ja osobne som sa o kurzy z IT Learning začala zaujímať práve preto, že som potrebovala nejaké nové “špeciálne schopnosti”. Chcem sa pohnúť z miesta, mať v perspektíve viac možností. A presne to pre mňa vzdelanie predstavuje. Nové možnosti. Či už je to pretavenie biznisu do online formy, alebo úplne nová kariéra, je to len a len na mne. Sama sa rozhodnem, čo, ako a kedy chcem robiť – nenechám rozhodovať nejakú koronu za mňa 😉

Súhlasne prikyvujete a už si predstavujete, že ste taký odborník, že si môžete vyberať, akú prácu/klientov/zákazky prijmete, akú prácu si vyberiete, pretože sa o vás jednoducho všetci bijú? Prečo si to len predstavovať? IT Learning ponúka tieto vaše nové možnosti za neuveriteľne výhodných podmienok – teraz ako poukazy na kurzy za polovičnú cenu.

Keby som nemala to šťastie a nebola od jesene testerkou kurzov, určite by som si nakúpila poukazy na celý ďalší rok. Ako som počula, viacerí to tak aj robia. Počkajú na túto akciu, ktorá býva len raz do roka pred Vianocami a „predzásobia sa“ na celý rok. (Inak, skvelý tip na darčeky pod stromček!)

Vzdelávanie počas pandémie koronavírusu jednotlivcov i skupín je spôsob ako sa posunúť vpred. Hoci počty ľudí na stretnutiach sú limitované hygienikmi, existujú v IT Learningu i živé online kurzy, keď je lektor na druhej strane pred kamerou. A ak vám nevyhovuje cestovanie do Bratislavy, môžete sa vzdelávať z domu.

Dúfam, že som vám dala minimálne chrobáka do hlavy, a teraz uvažujete, aké “špeciálne schopnosti” sa chcete naučiť. Neváhajte dlho, nie je nad čím. Sadnite si a napíšte 10 činností/zamestnaní, ktoré by ste robili aj zadarmo. Rýchlo zistíte, aká práca vás bude baviť a v čom sa chcete tiež vzdelávať. Vzdelávanie (počas pandémie koronavírusu, alebo aj po nej) je celoživotný proces a hoci na internete je všetko, internet nehovorí vždy rečou, ktorej rozumiete, alebo spôsobom, ktorý potrebujete na porozumenie. Na kurzoch sa môžete pýtať živého špecialistu, ktorý je v téme doma. Ja sa pýtam…
Uvidíme sa na kurzoch 😉

Prajem vám krásne sviatky.

Testerka kurzu ukazuje palec hore

P.S.: Počet miest na jednotlivé kurzy je obmedzený, takže váhajte len krátko.

P.S.2: Spomínaní „predzásobitela“ ich už za prvých 10 dní čiastočne vykúpili (viac ako 50 % ponuky je fuč).

autorom článku je: Hana Jokelová
Absolventka FMFI UK, ktorá sa po pár rokoch v poisťovníctve rozhodla objavovať nové chodníčky. Pripravená preskúmať všetky príležitosti, ktoré sa jej počas toho pripletú pod nohy. Jednou z nich je aj testovanie IT Learning kurzov, a nielen z oblasti digitálneho marketingu a grafiky. Ak práve netestuje, pomáha ľuďom učiť sa cudzie jazyky efektívne, alebo je sama v nejakom zahĺbená.

Páčil sa vám článok? Pošleme vám podobné.
Aktivujte si okamžité zasielanie noviniek a článkov – už vám od nás nikdy nič neunikne. Môžeme vás okamžite informovať o aktuálnej akcii, novinke, špeciálnej kampani či zľave alebo novom článku na našom blogu. Akonáhle sa u nás v novinkách niečo zmení alebo pridá, do pár minút vám automaticky posielame email s odkazom na novinku na našu stránku. A odhlásiť sa môžete kedykoľvek. Nič neriskujete.


Nikam neodchádzajte, pozrite si naše novinky, akcie alebo si
prečítajte ďalšie podobné články:

Podobné články z kategórie
Adobe, Excel, grafika a video, Internet marketing a reklama, IT kurzy, SEO, vzdelávanie


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave