Vďaka kurzu PHP I. nebudete (tak skoro) plešatí

článok na blog uverejnený: 30. júna 2019

názov kurzu:
Počítačový kurz PHP I.
lektor:
Vladislav Ladický

Chcete programovať moderné webstránky? Chete sa stať moderným webdeveloperom? Ak poznáte už základy jazykov HTML a CSS, nastal čas naučiť sa PHP-čko. Prečo?
Čítajte ďalej…

4 hlavné výhody jazyka PHP

  1. S PHP môžete programovať dynamicky – Ak ste doteraz vytvárali stránky iba v značkovacích jazykoch, tvorili ste tzv. statické stránky. Do takýchto webov nielenže nedokážete pridať ozajstnú registráciu alebo zobrazovať dátumy, statické stránky vidia len to, čo ste do nich napísali.
  2. PHP vám ušetrí čas – Predstavte si, že robíte web, ktorý má 30 podstránok a do každej by ste chceli vložiť meno autora. Neostáva nič iné než  ho ručne dopísať do každej z nich. To je otravné, nie? PHP vám umožní tvoriť stránky dynamicky. Ušetríte čas, prácu i vlasy, ktoré by ste si isto vytrhali, keby ste neustále prepisovali súbory …a oplešiviete 🙂
  3. PHP vám dáva krííídla – Jazyk PHP je kompatibilný so všetkými platformami, fičí na väčšine serverov a podporuje viac ako 20 databáz. Čo to v praxi znamená? Ak by ste si na programovanie svojej aplikácie zvolili C# alebo Ruby, pravdepodobne sa vám bude ťažšie hľadať vyhovujúci webhosting.
  4. Jednoduchá syntax – Písať kód v jazyku PHP je omnoho jednoduchšie v porovnaní s jazykom C# alebo C++.
kurz php I

Čo sa dá naučiť na kurze programovania PHP

Lektor Vlado vás počas trojdňového kurzu naučí, ako tvoriť funkčnosťou zaujímavé webstránky v roku 2019. Prvý deň vás prevedie základnými funkciami a konštrukciami jazyka. Vysvetlí dátové typy, využitie premenných, pole, podmienky, cykly a to všetko na praktických príkladoch bez zbytočných omáčok. Naučíte sa používať vstavané funkcie a písať vlastné. Viete, aká je to funkcia bez vedľajšieho efektu? Dozviete sa na kurze… O tretej hodine popoludní budete odchádzať s hlavou plnou vedomostí a vypísaným zošitom. A to nie ste ani v polovici!

Druhý a tretí deň bude na pohľad – podľa výsledku – poriadna makačka. Oboznámite sa s objektovo-orientovaným programovaním, vytvoríte niekoľko jednoduchých webových aplikácii s formulármi a vysvetlí vám, ako ich zabezpečiť proti hackerom. Osobne ma prekvapilo, ako veľa nám toho lektor stihol podať.

php pre zaciatocnikov

Konkrétne výstupy kurzu

V úvode kladiem otázku, prečo sa naučiť PHP. Odpoveď je praktická. V súčasnosti beží na PHP asi 80% webov, teda človek znalý veci má o prácu postarané. A ešte pár rokov sa to nezmení… Aj v prípade, že budete webstránky robiť pomocou redakčného systému  WordPress, Joomla, PrestaShop a pod., znalosť PHP bude vašou veľkou výhodou – dokážete výsledok „došiť“ na mieru.

Na kurz som prišla už so základnou znalosťou jazyka PHP, no odišla som s novým pohľadom na tvorbu webstránok. Okrem PHP sme si totiž „privoňali“ ako bonbónik aj k obľúbenému Java Script frameworku Vue. Keďže sme boli podľa lektora šikovná skupina, ukázal nám na pripravenej ukážke ako vytvoriť modernú single-page webovú aplikáciu pomocou JavaScriptu a zistíte, že všetko, čo ste doteraz vedeli o webstránkach je „pasé“… ide to aj inak. Avšak je fajn vedieť, že kým HTML a CSS predstavujú základ,  JavaScript a PHP sú nadstavba – aby stránky mali svoju funkčnosť, pohyb, život,…

Teším sa na JavaScript 🙂

Na tomto kurze mínusy nájdete ťažko…

+ kurz ideálny pre úplných začiatočníkov i mierne pokročilých

+ oboznámite sa s tvorbou moderných webov na praktických príkladoch

+ lektor je profík a vie vysvetľovať, dokáže zodpovedať i zložité otázky  k téme

+ individuálny prístup – lektor osobne skontroloval každému z účastníkov každé zadanie a vysvetlil nejasnosti, ktoré sme mali

autorom článku je: Lívia Kelebercová
Študuje aplikovanú informatiku, baví ju pracovať a vzdelávať sa v rôznych oblastiach IT i online marketingu. Vo voľnom čase sa s Vami rada podelí o svoje skúsenosti, vedomosti, zážitky a dojmy z prostredia IT Learningu vo forme článkov.

Páčil sa vám článok? Pošleme vám podobné.
Aktivujte si okamžité zasielanie noviniek a článkov – už vám od nás nikdy nič neunikne. Môžeme vás okamžite informovať o aktuálnej akcii, novinke, špeciálnej kampani či zľave alebo novom článku na našom blogu. Akonáhle sa u nás v novinkách niečo zmení alebo pridá, do pár minút vám automaticky posielame email s odkazom na novinku na našu stránku. A odhlásiť sa môžete kedykoľvek. Nič neriskujete.


Nikam neodchádzajte, pozrite si naše novinky, akcie alebo si
prečítajte ďalšie podobné články:

Podobné články z kategórie
css, html, php, programovacie jazyky, tvorba web-stránok, web stránky


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave