Váš Instagram profil môže vyzerať aj takto

článok na blog uverejnený: 3. júla 2019

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako vyzerá váš účet na Instagrame? Ako pôsobí na ľudí, keď si ho otvoria? Chceli by ste, aby vaša galéria bola nádherná? Alebo taká, akú nemá nik široko-ďaleko?
Ak hľadáte nové impulzy, ste na správnom mieste. Nechajte sa inšpirovať.

Niektoré z nasledovných inšpirácií sú zaujímavé len pri pohľade na kompletnú galériu fotiek – mriežku. A to je Ok. Nezabúdajte, že veľké tlačidlo „sledovať“ sa nachádza v hornej časti Instagram feed. A tak vizuál mriežky fotografií zohráva obrovskú úlohu pri zvyšovaní počtu sledovateľov. Tam sa ľudia rozhodujú, či vás budú sledovať, alebo nie. To si treba uvedomiť. Pozrite sa na svoj Instagram feed a zamyslite sa, ako na vás váš profil pôsobí a či by ste sa chceli sledovať. ?

Ukážem vám pár skvelých nápadov ako dosiahnuť zaujímavejší vzhľad pre svoj FEED, všetky pochádzajú z reálnych insta účtov…

Cukríková galéria

Máte radi sladké farby? Ako na vás pôsobia? Zažiarte. Vyplňte svoj Instagram jasom. Foťte čo najviac pri svetle, slniečku, zachyťte žiarivé farby. Čím jasnejšie, tým lepšie.

instagram-cukriky.jpg

Čierna a biela

Čiernou a bielou nemôžete nič pokaziť. Je to klasika a pri správnom použití je aj insta profil veľmi šik.

instagram-cierno-biela-galeria.jpg

Color splash

Galéria, na vytvorenie ktorej je potrebná trocha úsilia. Je jednou z najkreatívnejších na Instagrame. Základom je čierno-biely záber a do toho „šplechnutá“ jedna-dve farby. Dáva priestor na zvýraznenie toho, čo je potrebné dať do pozornosti a je to cool.
Kreatíve sa medze nekladú. Zvýraznite farbu balóna, rúžu, tulipánu, … čohokoľvek.

instagram-color-splash

Flat lay fotografie

Mnoho úspešných značiek používa Flatlays pravidelne, pretože sú stále jedným z najlepších spôsobov prezentácie produktu.
Naučte sa vyrozprávať príbeh na vašich fotografiách.

Fotografie typu flatlay sú čoraz obľúbenejšie, vďaka nim môžete povedať čokoľvek a pritom sa kreatívne vyžiť. Flat lay je predovšetkým o „plochom“ vzhľade. V zásade ide o aranžované zátišie, vždy konkrétnej témy. Fotenie je potrebné si premyslieť a nie fotiť bez ladu a skladu. Pri ukladaní veci dbajte na kompozíciu, farby, skúste sa pohrať aj s textom.. Ideálne pre I_G profil reštaurácie.

instagram-flat-lay

Mono vášeň

Ak ste posadnutí konkrétnou vecou, toto je vaša cesta. Píšte vášnivo o rovnakom predmete znova a znova. Fotíte predmet v rôznych situáciách? Držte sa toho a vysoko pravdepodobne budete úspešní.

instagram-mono-vasen

Black or white? Čierna alebo biela?

Svoje fotografie skúste orámovať. Použitie bielych okrajov vytvára priestor na fotografiách. Vyzerá to jednoducho, napriek tomu bude váš Insta profil výnimočný.

Ak nechcete biele bordúry, možno máte záujem o čierne. Alebo by sa vám pačili obrysy vo vašej korporátnej farbe? Prečo nie?! Corporate identity nadovšetko!

instagram-border

Chuť na niečo výnimočné

Fotografie nemusia byť len vo štvorcovom formáte. Nahrajte to inak, takto napríklad. Vkusne zmiešajte formy v dokonalú galériu, ktorá je plná prázdnych bielych miest. Pomáhajú zvýrazniť fotografie. Váš profil na Instagrame bude naozaj zaujímavý.

instagram-vynimocne-formaty

Šachovnica

Vyzerá veľmi elegantne a dá sa kombinovať napríklad s citáciami, je to jeden z najbežnejších spôsobov.

instagram-sachovnica

Vertikálna alebo horizontálna prezentácia?

Zvislé/horizontálne čiary, to je nápad!  Toto je odlišné vnímanie  „pravidla tretín“ na Instagrame. Použite stredný zvislý pás na informácie, citácie – budú stredobodom pozornosti a zachytia oko publika.

… alebo …

Pridajte tri po sebe idúce fotografie s rovnakým predmetom alebo náladou, uistite sa, že všetky majú rovnakú farbu, filter alebo atmosféru. A v ďalšom riadku budete rozprávať príbeh zľava doprava tiež v troch po sebe nasledujúcich „štvorcoch“.

A dajte pozor, aby to spolu pekne ladilo :).

instagram-feed-horizontalne-citaty

Puzzle

Použite jeden záber na 9 až 12 fotografií. Kreatívne riešenie, ale pozor na riziká. Dáva každý jeden obrázok zmysel aj samostatne? Ak vám na tom nezáleží, v pohode, kreatíve sa medze nekladú. Ak vám ide o angažovanosť, premýšľajte, koľko komentárov získa fotografia, kde je fragment niečoho ničhovoriaceho. Koľko ľudí bude komentovať všetkých 9 fotografií z rozrezaného obrázku?
Ak ste dúfali, že sa vám podarí vytvoriť sériu top komentovaných 9 fotografií, takto sa vám to asi nepodarí.

instagram-feed-puzzle

Naprieč mriežkou

Tak toto nie je niečo, čo by ste videli na Instagrame na dennej báze, ale je to zaujímavé, brandotvorné. Bez znalosti grafických programov takúto galériu asi nevytvoríte.  Chce to viac úsilia a zručnosť. Takáto mriežka nie je bežná. Ale efektná je, čo poviete?

Pri detailnom pohľade na jednotlivé fotografie vidíte, že presahujú svojim obsahom do susediacich fotografií, čiže vytvárajú jeden kompaktný celok. Na rozdiel od mriežky, ktorú sme nazvali Puzzle však veľmi dobre komunikujú aj samostatne.

Pre mňa jednoznačne TOP!

instagram-across-the-grid

Ktorá z uvedených možností sa vám pozdáva natoľko, že si ju vyskúšate na svojom Instagram účte? Používate niektorú? Napíšte do komentárov…

autorom článku je: Ela Hmeľarová
Jej svetom sa po absolvovaní univerzity stal na dlhé roky marketing. Kariéru marketingového manažéra však zavesila na klinec a momentálne "freelancuje". Zväčša ju nájdete pri počítači. Analyzuje, navrhuje, testuje. Tvorí printovú grafiku, dizajnuje web stránky a aplikácie. Rozhodla sa pustiť tiež do ďalšieho vzdelávania a prostredníctvom blogu vás informuje o postrehoch a nových skúsenostiach z navštívených kurzov.

Páčil sa vám článok? Pošleme vám podobné.
Aktivujte si okamžité zasielanie noviniek a článkov – už vám od nás nikdy nič neunikne. Môžeme vás okamžite informovať o aktuálnej akcii, novinke, špeciálnej kampani či zľave alebo novom článku na našom blogu. Akonáhle sa u nás v novinkách niečo zmení alebo pridá, do pár minút vám automaticky posielame email s odkazom na novinku na našu stránku. A odhlásiť sa môžete kedykoľvek. Nič neriskujete.


Nikam neodchádzajte, pozrite si naše novinky, akcie alebo si
prečítajte ďalšie podobné články:

Podobné články z kategórie
IG profil, Insta účet, Instagram, Instagram Feed, Internet marketing a reklama, Profil na Instagrame


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave