Ako Google Consent Mode v2 mení pravidlá hry pre webovú analytiku a povinnú ochranu súkromia

Zmeny v kurze Hyper-V

kategória: novinka pridané: 6. mája 2019

Zmenili, upravili a modernizovali sme učebnú osnovu kurzu Kurz Virtualizácia a cloud computing Hyper-V. Za zmenami stojí náš lektor Michal Dobšovič.

Zmenila sa osnova aktualizovali sme osnovu na najnovšie trendy, pribudla kapitola Hyper-V Replica, kde si ukážeme, ako jednoducho sa dá zabezpečiť replikácia virtuálnych strojov medzi viacerými servermi, aby v prípade výpadku jedného servera alebo v prípade výpadku celého dátového centra nedošlo k strate dát, ale aby sa stratilo maximálne 30 sekúnd práce a všetko bežalo ďalej.

Kurz Virtualizácia a cloud computing
Hyper-V

Doba, kedy boli servery výsadou veľkých firiem je dávno za nami. Počítače, alebo inak servery v „oblakoch“ sú nie len moderné, ale umožňujú aj efektívne využitie zdrojov. Dnes sú servery – serverové počítače mimoriadne výkonné a to je hlavný dôvod, prečo na jednom fyzickom počítači beží často krát množstvo virtuálnych strojov. Či už sa rozhodnete mať server fyzicky pri sebe, alebo si prenajmete server – tento kurz je úvodom do virtualizácie a úvodom do témy inštalácie viacerých serverových operačných systémom na jeden fyzický stroj. 


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave