Zabudnite na tabuľky, tento chlapík v Exceli kreslí obrazy

článok na blog uverejnený: 10. decembra 2017

Keď sa povie Excel, mnohým sa vybaví veľká kalkulačka, bunky, vzorce, funkcie a sivá mriežka netrpezlivo čakajúca na vloženie čísel alebo textov. Je to tak?
Až na jedného Japonca, ktorý sa v roku 2000 rozhodol inak. Nebude vkladať čísla alebo texty,  bude Excel používať na niečo iné. Na kreslenie. Ak ste si teraz pomysleli, že pán Tatsuo Horiuchi vyfarbuje bunky, ste na omyle. Japonský Michelangelo dal kresleniu v Exceli naozaj úroveň.

kresliť obrazy v exceli

Čiary, kruhy a štvorce

Pán Tatsuo je 77-ročný muž z japonského Nagana. Pred rokmi si pri odchode do dôchodku povedal, že keď už má počítač, bude na ňom nielen písať a počítať, ale aj kresliť. Čiary, kruhy, štvorce,… alebo prírodu. Kreslenie ho vždy lákalo, no špinavé ruky od farby, príprava prác a cena farieb (v Japonsku) ho odradili od bežného kreslenia. Vo svojej šetrnosti nechcel investovať ani do nového grafického programu. Zvolil si to, čo mal už nainštalované v počítači. Excel.
Otázkou ostáva, prečo nie Word alebo PowerPoint. Proste sa rozhodol pre Excel.
V priebehu rokov zdokonalil svoje postupy a pomocou jednoduchých nástrojov, ktoré  má k dispozícií, dnes dokáže divy. Časti obrazov vytlačí na lacnej tlačiarni, orezáva ich a zlepuje do veľkých celkov. Naozaj nevyzerajú zle.

Inšpiratívne video a ukážky prác

Toto sa na kurze nenaučíte

Hoci je pravda, že na kurzoch Excel I. a aj Excel II. pre mierne pokročilých ukážeme ako kresliť vektorové tvary – čiary, štvorce, ako vyfarbovať a tieňovať, dve veci nemožno pánovi z Japonska uprieť. Značnú dávku fantázie a obrovskú trpezlivosť. Pretože v Illustratore by obrázok nakreslil rýchlejšie.

Ak ste aj vy kreatívny a máte predstavivosť, poďme na to… Otvorte si Excel a pustite sa do svojho prvého obrazu. Ak sa vám nebude dariť, zastavte sa u nás na kurze. Možno sa naučíte kresliť v Exceli tak, že pri húževnatosti, tvorivom prístupe a trpezlivosti budú o vás písať svetové médiá, kto vie…

Poznámka:
Prosím vás vopred o jednu vec. Ak sa lektor bude na začiatku kurzu v otvorenej diskusii pýtať, čo vás priviedlo na kurz a ako vám môže byť kurz nápomocný, nepovedzte, že kvôli kresleniu. Pretože vás s najlepším úmyslom odprevadí do iných dverí, kde bude prebiehať kurz Photoshopu alebo Illustratora…

autorom článku je: Peťo Hecht
Peťo je lektorom od vzniku spoločnosti, jeho hlavným zameraním je programovanie web stránok, grafika a internetový marketing. Aktívne učí a prednáša 100 hodín mesačne, stretnete ho na kurzoch online marketingu. Má na svedomí vzhľad našich web stránok, je zároveň marketingovým riaditeľom a vedie marketingové oddelenie. Jeho prácou je takmer každé slovo na našom webe, každý obrázok a farba. Okrem iného navrhuje, programuje, kreslí a konzultuje ohľadom online marketingu aj pre iné spoločnosti. Nebojí sa na kurzoch podeliť o praktické skúsenosti a svoje know-how. Prednáša vybrané marketingové témy na Fakulte manažmentu Univerzity Komenského.

Páčil sa vám článok? Pošleme vám podobné.
Aktivujte si okamžité zasielanie noviniek a článkov – už vám od nás nikdy nič neunikne. Môžeme vás okamžite informovať o aktuálnej akcii, novinke, špeciálnej kampani či zľave alebo novom článku na našom blogu. Akonáhle sa u nás v novinkách niečo zmení alebo pridá, do pár minút vám automaticky posielame email s odkazom na novinku na našu stránku. A odhlásiť sa môžete kedykoľvek. Nič neriskujete.


Nikam neodchádzajte, pozrite si naše novinky, akcie alebo si
prečítajte ďalšie podobné články:

Podobné články z kategórie
Excel, Kancelária a MS Office, kreslenie, MS Office, rôzne, tabuľky


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave