Technické požiadavky a odporúčania pre živé online kurzy

Program Microsoft Teams

Obsah celého školenia je prenášaný pomocou programu Microsoft Teams. To znamená, že to, čo lektor vysvetľuje (audio aj video), počujete a vidíte vďaka tomuto programu. MS Teams slúži zároveň na vašu komunikáciu s lektorom a dáva možnosť komunikovať i medzi účastníkmi navzájom. Program MS Teams je k dispozícií pre všetky typy počítačov, notebookov, aj pre smartfóny iPhone a Android.

Videonávod na inštaláciu sa objaví po kliknutí na ikonu:

 • Pozvánka na školenie cez MS Teams vám príde e-mailom 1 až 2 dni pred začiatkom školenia,
 • Odkaz/pozvánka na pripojenie ku školeniu platí počas celej doby školenia, pri viacdňových kurzoch sa takisto prihlásite aj nasledujúce dni,
 • Prosíme účastníkov, aby sa na školenie prihlasovali 15 minút pred začatím školenia.

Mikrofón

Počas našich online kurzov sa účastníci zapájajú do priebehu školenia. Či už je to v zadaniach, cvičeniach, alebo v diskusiách. Účastník teda potrebuje na úspešný priebeh mikrofón na komunikáciu s lektorom.

Poznámka:
Väčšina notebookov má mikrofón priamo vstavaný vo konštrukcii. V prípade, že máte notebook bez mikrofónu, je možné použiť pripojenie zvuku cez mobilný telefón. Prihlásite sa cez telefón kliknutím na ten istý odkaz Teams-u, ktorý ste dostali na pripojenie cez notebook (na mobilnom telefóne vám pôjde zvuk i mikrofón cez Teams, na obrazovke počítača/notebooku obraz – MS Teams/virtuálna učebňa).

Dve obrazovky alebo dva počítače

Veľkú časť obsahu našich kurzov realizujeme formou spoločného tvorenia obsahu (účastník spolu s lektorom tvoria obsah ako praktické cvičenie k téme). To znamená že účastník potrebuje vidieť, čo lektor prezentuje (na to slúži MS Teams) a zároveň potrebuje obsah tvoriť. Preto je žiadúce mať dva monitory alebo dve zariadenia (PC + notebook, alebo dva notebooky).

Alternatívne je možné použiť aj jeden veľmi veľký monitor, ktorého obrazovku rozdelíte na dve okná – v jednom uvidíte, čo ukazuje lektor a v druhom budete priebežne pracovať vo virtuálnej učebni, alebo vo svojom počítači (podľa typu školenia). Ak neviete ako rozdelenie zrealizovať, spýtajte sa lektora, prípadne technika – kontakt je na konci stránky.

 Virtuálna učebňa

Školenia používajú tzv. online- alebo virtuálnu učebňu. Online učebňa IT Learningu je výkonný počítač so softvérom, ktorý používajú účastníci školení. Po prihlásení sa na server budete mať cez vzdialenú pracovnú plochu k tomuto softvéru prístup. Do virtuálnej učebne sa prihlásite kliknutím na ikonu, ktorú ste si stiahli na svoj počítač (normálna verzia), alebo prostredníctvom prehliadača (webová verzia).
Súbor s ikonou nájdete na svojom počítači v priečinku Stiahnuté súbory. Jeho názov môže vyzerať napríklad takto:
cpub-AutoCAD_a_Adobe-AutoCAD_a_Adobe-CmsRdsh.rdp

 • Prihlasovacie údaje a inštrukcie obdržíte e-mailom pár dni pred začiatkom školenia.
  Konkrétne videonávody na používanie online učebne sa objavia po kliknutí na ikonu:
 • Virtuálnu učebňu nepoužívajú všetky kurzy.
  Ak nedostanete e-mail s prihlasovacími údajmi a inštrukciami, vaše školenie virtuálnu učebňu nepoužíva.
 • Technická poznámka pre IT oddelenie:
  Virtuálna učebňa používa protokol RDP (port 3389) na adrese online.itlearning.sk

Potenciálne problémy

 • VPN-ky
  Ak na počítači používate VPN pripojenie do práce, počas školenia ho vypnite. Môže spôsobiť oneskorenie v MS Teams-e a spôsobovať problémy pri pripojení do virtuálnej učebne.
  Ak VPN nemôžete vypnúť kvôli firemným nastaveniam počítača, zvážte radšej použitie vlastného počítača / notebooku.
 • wi-fi
  V prípade že sa na školenie pripájate cez wi-fi, zabezpečte si pripojenie s kvalitným dostatočne silným signálom. To znamená napríklad požiadajte rodinu, prípadne kolegov, aby počas školenia nepoužívali wi-fi, resp. v minimálnej miere (teda žiadne prezeranie online videí a pod.). Program MS Teams má relatívne väčšie požiadavky na rýchlosť spojenia. Pri slabom wi-fi signále vám môže obraz v MS Teams-e sekať, prípadne môže spojenie vypadávať.

Kontakt na technika

po-pia 9:00 – 18:00: +421 948 310 830

nonstop: bachraty@itlearning.sk

Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave