Kurzy pre firmy cez úrad práce

Nové možnosti cielenia Facebook reklám na B2B segment

kategória: Blog pridané: 13. septembra 2023

V súčasnom svete digitálnej reklamy, kde konkurencia o pozornosť online zákazníkov stále rastie je neustále hľadanie nových a efektívnych spôsobov cielenia na cieľové skupiny kľúčové pre úspešné B2B kampane. V tejto súvislosti prináša spoločnosť Meta (známa aj ako Facebook) zaujímavé zmeny a novinky v oblasti cielenia platenej reklamy alebo aj propagácií príspevkov, ktoré vám otvárajú dvere pre ešte presnejšie a účinnejšie cielenie v reklamách na Facebooku a Instagrame pre B2B, alebo ak chcete pre firemný segment.

Čo je to B2B segment

B2B (Business-to-Business) segment je dôležitým pojmom v oblasti podnikania a marketingu. Tento segment predstavuje trhový sektor, kde podniky a spoločnosti predávajú svoje produkty, služby alebo riešenia iným podnikom alebo organizáciám, nie koncovým spotrebiteľom. V tomto kontexte sú podniky sami svojím zákazníkom. Firma teda svoj produkt alebo službu nepredáva tomu, kto ju bude využívať, ale potrebuje nájsť a predávať inej firme, ktorá ju predá zákazníkovi.

A tu sa dostávame k bežnej potrebe – reklama. Platená reklama niekde v online priestore, alebo stará dobrá možnosť – obchodný zástupca. My sa dnes pozrieme na to, čo je nové vo svete reklamy, a ako vám môže pomôcť, ak ste teda B2B a potrebujete osloviť firmy – čítajte ďalej.

Novinky od Mety, ktoré pomôžu

Meta tento mesiac (september 2023) predstavila niekoľko nových možností cielenia v reklamách na Facebooku a Instagrame pre B2B segment. Aj ich staršie možnosti cielenia na B2B pomohli výrazne zlepšiť kvalitu potenciálnych zákazníkov z reklám na Facebooku a Instagrame, ale vaše možnosti posunula ešte ďalej. Nové možnosti cielenia sú nasledovné:

Veľkosť Spoločnosti:

  • Veľkosť Spoločnosti: 1-11 zamestnancov
  • Veľkosť Spoločnosti: 11-100 zamestnancov
  • Veľkosť Spoločnosti: 101-500 zamestnancov
  • Veľkosť Spoločnosti: viac ako 500 zamestnancov

Obrat Spoločnosti:

  • Obrat Spoločnosti: menej ako $1M
  • Obrat Spoločnosti: $1M až $10M
  • Obrat Spoločnosti: viac ako $10M

 

Zlepšiť efektivitu vašich kampaní

Meta vám priniesla nástroje (napríklad aj business manager), ktoré môžu zmeniť spôsob, akým dosahujete na potenciálnych klientov a môžete tak zlepšiť efektivitu našich kampaní. Príde doba, kedy jeden klik a jedna kampaň môže kľudne nahradiť aj tým obchodných zástupcov. A vy môžete byť pri tom.

Ak ste medzi tými, ktorí sa práve zoznamujú s Facebook reklamou alebo cítia, že by ste mohli využiť viac znalostí, pozývame vás k účasti na našich kurzoch na Facebook marketingu alebo platenej reklame na Facebooku a Instagrame. Bude to príležitosť naučiť sa viac o tom, ako efektívne využívať tieto nové nástroje a dosahovať lepšie výsledky pre vaše B2B podnikanie. Pozrite si ponuku kurzov, termíny, recenzie a hodnotenia a nezmeškajte túto príležitosť na zlepšenie vašej digitálnej marketingovej stratégie a dosiahnutie lepších výsledkov vo vašom B2B podnikaní.


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave