Novinka pre web programátorov v ponuke - Vue.JS

Myslíte si, že viete všetko o Outlooku?

kategória: Blog pridané: 28. júna 2018

názov kurzu:
Počítačový kurz Outlook I.  – práca s e-mailom
lektor:
Mgr. art., Mgr. Ladislav Šipeky, PhD.

 

Každodenný život by nemusel byť tak náročný, keby sme si ho správne zorganizovali. Vravíte si, nedá sa? Vyskúšajte kurz Outlooku, zmení váš názor na obyčajnú e-mailovú ,,schránku“. Pretože Outlook toho ponúka oveľa viac než sa na prvý pohľad zdá!

Outlook v skratke

Či podnikáte, ste zamestnaný alebo nezamestnaný, skôr či neskôr sa s nástrojom Outlook stretnete. Je to vlastne komunikačný nástroj, ktorý využíva množstvo firiem, ale aj domácností v každodennom živote nielen pri prijímaní a odosielaní mailov…
Je jedným z programov balíka Microsoft Office. Outlook vám umožňuje pracovať s viacerými e-mailovými účtami na jednom mieste. Nie je mu však cudzia ani organizácia času – obsahuje nástroje ako Kalendár, Úlohy a ďalšie, ktoré mnohým uľahčujú organizovanie termínov porád, meetingov, vybavovačiek a iných radostí života. Dokonca niektorí v ňom majú zapísané i rande 🙂

Priebeh kurzu

Bez základnej terminológie by to nešlo. Na úvod sa dozviete dôležitý detail – aký je rozdiel medzi systémami POP3 a IMAP. Je dôležitý pri úvodnom nastavení vašej schránky. Niekto tomu hovorí tiež nastavenie konta alebo účtu. Že to znie príliš ajťácky? Nemusíte sa báť, na kurze je to vysvetlené jednoduchou formou a s IT Learning to pochopí každý 🙂

Po 20 minútach ideme na vec – prihlásenie, nastavenie konta, a šup-šup – nazrieme ako vyzerá základná obrazovka. V polčase kurzu už ovládame odosielanie pošty, prácu s doručenou poštou a jej organizáciu. Popri učení sa dozvedáme rôzne tipy a triky ako si uľahčiť prácu. A tiež pravidlá slušného správania pri komunikácii na sieti, tzv. netiketa. Skvelé zapadla k téme.
Vedeli ste, že písanie textu veľkými písmenami je akoby ste na adresáta kričali?

Otestujte sa! Viete, čo znamenajú v Outlooku skratky CTRL + 1, CTRL + 2, CTRL + 3 a CTRL + 4?

Kalendár v Outlooku je veľmi efektívny nástroj, ktorý pomôže pri riešení otázky ako si organizovať čas.
Z kurzu si odnesiete super tipy ako si plánovať rôzne aktivity a činnosti –  či už pracovné alebo súkromné. Udalosti, ktoré sa opakujú (napríklad pracovné porady alebo jazykový kurz) sa dajú jednoducho zaznačiť. A budete ich mať poznačené v kalendári na každý týždeň, mesiac, ba aj rok.
Udalostiam sa dajú priradiť kategórie, takže ich vidíte aj farebne odlíšené.

Potrebujete nastaviť pripomenutie dôležitej udalosti alebo aktivity? Aj to je možné, dokonca v rôznom časovom rozpätí. Výborné na Outlooku je aj to, že kalendár je možné stiahnuť vo formáte PDF alebo vytlačiť, prípadne zdieľať s kolegami či priateľmi.

Kontakty sú ďalšou významnou súčasťou Outlooku. Na kurze som sa dozvedela ako ľahko a jednoducho vytvoriť skupinový kontakt, ako z neho člena odobrať ba aj pridať. Čo je skupinový kontakt? Ak píšete niektoré maily skupine ľudí, nemusíte ich zakaždým po jednom vyhľadávať, nastavíte ich raz ako skupinu a potom vždy len vyberiete ako adresáta názov skupiny.
Dobrá rada od lektora na ušetrenie času – kontakty by sme mali kvôli prehľadnosti rozdeliť do priečinkov.

Odoslanie e-mailu jednoducho alebo šetrenie času? Obe!

Po absolvovaní kurzu zistíte, že Outlook je výborný nástroj na odosielanie e-mailov a zároveň na organizáciu času. Okrem e-mailu sme sa na kurze venovali aj funkciám Kalendár, Kontakty, Úlohy či Poznámky. Odniesli sme si veľa super tipov nielen ako zefektívniť prácu s programom, ale aj ako ho správne integrovať do svojho života tak, aby sa stal pre nás skvelým pomocníkom. V práci i doma.

Odpovede k testu – uvedené skratky prepínajú rôzne režimy Outlooku nasledovne:
Ctrl + 1 maily, Ctrl + 2 kalendár, Ctrl + 3 kontakty a Ctrl + 4 úlohy.
Existujú aj ďalšie skratky 😉

Záverečné zhrnutie

+ výborne vysvetlená teória aj pre tých, čo s PC nepracujú vôbec
+ lektor odovzdal množstvo praktických skúseností z praxe
+ vysvetlenie e-mailovej etikety (tzv. netiketa)
+ kurz je plný tipov a trikov – klávesové skratky a pod.
– mierne pokročilí užívatelia môžu mať pocit, že kurz nie je pre nich, no dozvedia sa veľa zaujímavých informácií, z ktorých určite niektoré zužitkujú v praxi

autorom článku je: Kristína Lörinczová
Absolventka Ekonomickej univerzity v Bratislave, nadšenkyňa vzdelávania so záľubou o oblasť IT, ekonómiu a podnikanie. Testuje SW a po práci kurzy IT Learningu. Rada sa s vami podelí o svoje pocity a dojmy prostredníctvom blogov.