Kam po vysokej škole?

článok na blog uverejnený: 24. júna 2017

Nebudem Vám tu písať siahodlhé eseje o tom aké je vzdelávanie dôležité a že človek sa učí celý život. Tak sa to hovorí a všetci túto frázu poznáme. Môj pohľad je trošku iný, ja sa nechcem vzdelávať a učiť sa nové veci preto lebo je to očakávané a teda nemali by sme po škole jednoducho len sedieť doma a len mdlo civieť do televízora. Ako sa teda vzdelávať po vysokej škole alebo čo s voľným časom po robote?

Ja sa učím nové veci preto lebo ma to baví! Ak by napríklad existovala práca na učenie sa jazykov, tak idem hneď do toho. Avšak IT kurzy sú celkom iná kapitola a pritom vlastne ani nie sú tak vzdialené od učenia sa nového jazyka. Nikdy nestačí len počuť v škole, že áno existuje nejaký ten WordPress a PPC kampane. Naučíme sa poučku a čo ďalej? Nič.

Kúpiť si knihu o Google Adwords alebo ísť na kurz?

Práve preto som si zamilovala kurzy v IT Learningu, absolvovala som tri a každý bol odučený a vysvetlený na 100%. Myslím si, že už je dosť čo povedať, že ľudia rôznych vekových kategórií vydržia obsedieť 4 až 5 hodín a naozaj sa sústredia. Učiť sa nové veci, keď človek o danej tematike nemá ani páru ale má pre ňu nadšenie a chce sa zdokonaliť je pre mňa najväčšia motivácia. Nedá sa vedieť všetko ale pre mňa má aj to niečo malé význam, práve vďaka tomu sa človek začne zaújímať o vzdelávanie sa ešte viac. Vždy ma fascinovalo, že si ešte niekto kúpi knihu napríklad o Google Adwords, predsa žijeme v digitálnej dobe plnej inovácií kde nič nie je rovnaké a nemenné. Updejty a inovácie sú na dennom poriadku, tak podobnými knihami si prosím len dorovnávajte krivé nohy stola.

Ako sa odlíšiť od ostatných absolventov?

Skončila vysoká škola a prichádza nekonečné množstvo posielania životopisov a hľadanie práce. Keď sa pozeráte na svoj životopis, je v ňom niečo čím sa môžete odlíšiť? Nezabúdajte, že s Vami skončilo vysokú školu ďaľšie tisíce ľudí, musíte sa teda nejako odlíšiť. Napísať si do CV-čka, že ovládate Microsoft Office je síce pekné tvrdenie ale ruku na srdce, koľkí z Vás by vedeli pri konfrontácii na pohovore povedať z hlavy formulky alebo nebodaj vytvoriť rýchlo nejaký zložitejší graf? Veľa firiem tak isto hľadá ľudí, ktorí majú všeobecný prehľad a vedeli by priniesť aj nové vedomosti a inovácie. Myslím si, že každý by ocenil aktívneho človeka, ktorý by vedel jednoducho zlepšiť webstránku vo WordPresse, nakódiť komplikovanejšie požiadavky a vytvoriť perfektné PPC kampane.

Prebuďte v sebe podnikavého ducha!

Tak isto si myslím, že IT kurzy veľmi podporujú mladých podnikateľov. Ja som si tiež založila svoju vlastnú firmu s gumičkami, ktoré nevytrhávajú vlasy. Nápad bol, gumičky som tiež mala a čo ďalej? Zistila som, že bez znalostí WordPressu, Photoshopu, online marketingu a mnohých iných jednoducho v dnešnom svete nemám šancu. Keďže sama si nemôžem dovoliť zaplatiť programátorov, grafikov, SEO a PPC špecialistov, musela som si pomôcť sama. Tu som zistila, že Youtube videá sú síce super ale keď raz netuším ani ako sa len do WordPress admin prostredia dostanem, tak mi nič z online tutoriálov nepomôže. Samozrejme tieto tutoriály sú väčšinou všeobecné a na moje konkrétne problémy mi nikdy neodpovedali. Online tutoriály sú často len rýchlym riešením nejakého malého problému ale človek to už za mesiac nevie zopakovať, keďže nasledoval len odpozerané kroky z videa. Kurzy Vás teda tak isto môžu motivovať urobiť niečo viac, bude Vás to síce stáť trochu menej spánku ale budete si budovať niečo svoje a učiť sa za pochodu.

Nezostaňte teda po výške kysnúť doma a nič nerobiť. Skúšať nové veci, vzdelávať sa a tvoriť je tá najlepšia investícia akú si môžete dopriať. Začnite s tým čo Vás baví! To že ste niekedy mali sen vytvoriť cool appku a stať sa druhým Angry Birds vôbec nemusí byť fantázia. Stačí si pozrieť ponuku kurzov a určite si tam každý nájde to svoje. Ja mám to šťastie, že sa mi podarilo stať sa IT Learning oficiálnym testerom. Budem teda testovať rôzne kurzy, čo ma nesmierne teší! Pripravte sa teda na množstvo recenzií a článkov, ktoré Vám priblížia čo všetko sa môžete naučiť a hlavne ako to môžete ďalej využiť.

autorom článku je: Erika Žišková
Erika úspešne ukončila MBA štúdium na City University of Seattle a tak isto získala aj Magistra na Univerzite Komenského, Fakulta Managementu. Po štúdiu pracovala v Španielsku vo firme, ktorá sa zaoberá vývojom aplikácií. Technólogie a digitálny svet sú jej koníček a ako testerka kurzov Vám bude prinášať jej pohľad a recenzie. Hor sa do učenia! 🙂

Páčil sa vám článok? Pošleme vám podobné.
Aktivujte si okamžité zasielanie noviniek a článkov – už vám od nás nikdy nič neunikne. Môžeme vás okamžite informovať o aktuálnej akcii, novinke, špeciálnej kampani či zľave alebo novom článku na našom blogu. Akonáhle sa u nás v novinkách niečo zmení alebo pridá, do pár minút vám automaticky posielame email s odkazom na novinku na našu stránku. A odhlásiť sa môžete kedykoľvek. Nič neriskujete.


Nikam neodchádzajte, pozrite si naše novinky, akcie alebo si
prečítajte ďalšie podobné články:

Podobné články z kategórie
adwords, Internet marketing a reklama, kurz, kurzy, motivácia


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave