Kurzy pre firmy cez úrad práce

Excel vzorce a funkcie inak

kategória: novinka pridané: 6. decembra 2021

A je to tu!

Nejedno „excelovské srdce“ zaplesalo nad informáciou, že v nových verziách Excel-u (365 a 2021) je možnosť vo vzorcoch používať premenné. Premenné!
Nebudeme to skrývať, sme nimi nadšení.

Pre menej náruživých excelákov – niektoré vzorce sa doteraz nedali napísať jednoducho. Mnohé museli mať veľmi zložitú štruktúru. Zavedením nových funkcií a  premenných sa veľa vecí zjednodušuje.

Že neviete o čom píšeme? Nevadí. Na nových školeniach vám to vysvetlíme, ukážeme,… Pochopíte! 🙂

Už dlhšiu dobu si uvedomujeme, že naše školenia programu MS Excel si pýtajú doplnenie, rozšírenie. Doterajší dvojdňový kurz Excel vzorce a funkcie obsahoval jeden deň vzorce a druhý funkcie. Neobsahoval to, o čom už pár piatkov vieme a čo všetko by sme vám chceli odovzdať.

Spomínané možnosti sa síce objavili v Exceli vo verzii Office 365, ale tá zatiaľ nie je u nás v podnikoch a medzi verejnosťou dosť rozšírená (čo je škoda). Museli sme čakať na nový balíček MS Office a jeho Excel.

...tak na čo vlastne čakáte?

...tak na čo vlastne čakáte?

Je tu. Microsoft prišiel s Office 2021. S vylepšeným Excelom! A vy máte u nás k nemu nový prírastok do rodiny školení MS Excel. A nie jeden. Sú to štvoričky.

Excel vzorce a funkcie po novom

S plnou vážnosťou vám oznamujeme, že sme prepracovali a rozšírili
školenie Excel vzorce a funkcie:

Kurz Excel vzorce a funkcie I – Základy tvorby vzorcov a funkcií; obsahuje nielen sumarizáciu základov tvorenia vzorcov a funkcií, ale v osnove nájdete aj rozšírené adresovanie, analýzu a odstraňovanie chýb, plus celý rad praktických funkcií, ktoré sa každému používateľovi Excelu budú určite hodiť.

Kurz Excel vzorce a funkcie II – Vyhľadávacie funkcie; funkcia VLOOKUP síce asi nikdy nevyjde z módy úplne, no Excel má aj iné efektívne možností na prehľadávanie a vyhľadávanie ako len túto jednu. A nielen INDEX a MATCH. Ak ste ešte nikdy nepočuli o funkciách ako napr. XLOOKUP, GETPIVOTDATA, DGET alebo UNIQUE, zoznámite sa s nimi. A budete nimi nadšení.

Kurz Excel vzorce a funkcie III – Analyzovanie hodnôt funkciami bez použitia kontingenčnej tabuľky; áno, aj kontingenčná tabuľka má svoje limity. Neveríte? Ak s ňou pracujete, už ste na jej limity akiste neraz narazili. U nás uveria aj tí, ktorí s ňou nepracujú… A jedným dychom vám predstavíme celý zástup agregačných funkcií v Exceli, ktoré vám konečne dajú výsledky, ktoré potrebujete.

Kurz Excel vzorce a funkcie IV – Čistenie údajov pomocou textových funkcií; na našich školeniach sa stretávame príliš často s prosbou o pomoc s čistením zle importovaných údajov. Ak sa aj vy potýkate s problémami pri importovaní údajov, alebo ich musíte importovať cez ďalšie programy, zistite ako importovať s prehľadom aj to, čo doteraz odolávalo. Kurz Excel vzorce a funkcie IV. bude pre vás čerešnička na torte.

Excel - expert...

Takúto peknú paletu kurzov z oblasti vzorcov a funkcií Excelu na Slovensku len tak ľahko nenájdete. A užijete si aj lektorov
s humorom, ktorým je cudzie „padla“ poslednou minútou kurzu.

K nám nechodíte len na kurz, chodíte si pre vedomosti.
Našliapnite si aj vy k titulu Excel – expert!

autorom článku je: Ladislav Šipeky
Expert na program AutoCAD a vysoko pokročilý v MS Office. Vyštudovaný pedagóg s dlhoročnou praxou od ZŠ až po univerzitu. Je zvyknutý riešiť najrozmanitejšie problémy a úlohy spojené s týmito softvérmi. Rád rozširuje obzory zvedavým študentom, miluje hľadanie správnych odpovedí na ich otázky.

Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave