Čo znamená vybrať si správny kurz Excel

článok na blog uverejnený: 21. júla 2019

„S Excelom som už pracoval. Ktoré vaše školenie si mám vybrať?“ – jedna z otázok, na ktorú v spoločnosti IT LEARNING SLOVAKIA s.r.o. veľmi často odpovedáme.  A odpovedáme radi. Správne nasmerovanie záujemcov o školenie je totiž prvým krokom k ich spokojnosti.

Ako ste na tom vy? Už ste s programom MS Excel pracovali? Na akej úrovni? Na čo ste hrdý, že ste v Exceli vyriešili?

Podarilo sa? Gratulujem!
…no trúfam si na základe skúseností s účastníkmi kurzov povedať, že by sa to dalo vyriešiť rýchlejšie, možno i za polovičný čas! Ak neveríte, presvedčte sa na našich školeniach. Aj ľudia s 12-ročnou praxou v Exceli sa o nich vyjadrujú uznanlivo, stále je čo nové sa naučiť.

SOm manažér, nepotrebujem ovládať excel - výrok slovenského manažéra

Ako si vybrať dobrý kurz Excel

MS Excel je úžasný, ale veľmi komplexný program. Z množstva školení, ktoré k nemu máme v ponuke, je pre neznalého problematiky ťažké si vybrať. Vieme vám poradiť pri výbere týmto článkom i v kancelárii IT Learning (zavolajte, alebo príďte osobne).

Základný komplexný prehľad o možnostiach programu MS Excel a ich využití získate po postupnom absolvovaní kurzov Microsoft Excel I., Microsoft Excel II.Microsoft Excel III.Microsoft Excel IV. Budete sa po nich v Exceli cítiť naozaj doma.

Začať s Excel I alebo Excel II?

Určite nič nepokazíte, ak začnete školením Excel I napriek tomu, že už máte s Excelom skúsenosti. Najmä excel-samouk objaví na ňom súvislosti a skratky, na ktoré metódou pokus-omyl narazí len náhodou… Zosystematizujete si vedomosti a doplníte medzery, ktoré vám môžu ušetriť každý deň hoci len 10 minút (osobný postreh pokročilého absolventa po kurze Excel I). Uvedené školenia na seba prirodzene nadväzujú a bola by škoda, ak by ste nevedeli plnohodnotne pokračovať.

V prípade, že patríte k tým, ktorí si chcú byť svojimi vedomosťami istí, neprehliadnite doplnkové školenia ku „dvojke“ a „trojke“ s názvom Excel II. cvičeniaExcel III. cvičenia.
Precvičenie vedomostí na vybraných príkladoch je pre mnohých veľmi efektívna cesta ako sa presvedčiť, že nemajú len certifikát, ale naozaj vedia nástroje a funkcie Excelu používať pri riešení úloh v praxi.

lektor na kurze excelu vysvetľuje princípy

Špecializované školenia Excel

Excel sa používa v rôznych profesiách a je prirodzené, že požiadavky naň sú rôzne. Z tohoto dôvodu máme v ponuke aj (najmä) špecializované školenia.
Pre prácu s databázami a pre prácu s veľkým množstvom údajov sú vhodné školenia Microsoft Excel – Kontingenčné tabuľky, Microsoft Excel Databázy I. a Microsoft Excel Databázy II.
Analytik pracujúci so vzorcami ocení školenia Excel – Vzorce a funkcieExcel – štatistické výpočty a analýzy. Na druhom z nich preniknete do oblasti práce v Exceli pri riešení a zobrazovaní výsledkov štatistických výpočtov, ktoré aj neznalých očaria svojou zrozumiteľnosťou.
Potrebujete vedieť vytvoriť a upraviť „makro“ na automatizovanie mnohokrát sa opakujúcich operácií? Určite neprehliadnite školenia Excel VBA I. a Excel VBA II.
Používate Excel pri práci a chcete vedieť vhodne interpretovať výsledky? Zoznámiť sa s viac i menej známymi možnosťami vizuálneho jazyka Excelu (MS Office) – s grafickými prvkami SmartArt umožňujúcimi  zobrazovať organizačné schémy, zoznamy, procesy, cykly, vzťahy či matrice? S grafmi či krivkami reprezentujúcimi priebeh údajov vo výberových oblastiach? Dozviete sa na kurze Pokročilá vizualizácia údajov, špičkové grafy v praxi.

Čo znamená vybrať si správny kurz Excel?

Na základe odoziev si dovolím uviesť, že väčšinu našich absolventov potešil najmä významný posun vo vedomostiach a spoznané efektívne spôsoby práce s Excelom (na to prihliadajú všetky naše základné kurzy Excel). Prínos kurzu konkretizovala jedna z účastníčok v závere kurzu slovami: „Tieto poznatky by som štúdiom literatúry alebo pozeraním videí získala za dlhý čas. Tu to bolo za pár dní. Hneď zajtra ich použijem v práci, proste skvelé!“.

Podľa čoho vybrať kurz Excel

Pomôcť pri výbere kurzu Excel u nás vám môže aj nasledujúci diagram s odporúčaným poradím. Vychádza z odporúčaní a skúseností absolventov i našich lektorov.

Excel - štruktúra kurzov Excelu v IT Learning Slovakia

V ponuke služieb školiaceho strediska je aj možnosť individuálnych konzultácií a školení na mieru (v diagrame fialový ovál) – v takom prípade nás vopred kontaktujte e-mailom: info@itlearning.sk

Ešte zo zákulisia prezradím – aj keď by som asi nemal 😉 – na základe vašich otázok a požiadaviek pripravujeme ďalšie školenia Excel, o ktorých vás budeme včas radi informovať. Je sa na čo tešiť 🙂
Už viete, ktorý kurz Excelu je pre vás?
Vyberte si…

P.S.
Aby som nezabudol – školenia programu MS Excel ponúkame aj v anglickom jazyku. Pre bližšie informácie si pozrite na našej stránke časť, kde nájdete v závere excelovskej časti anglické kurzy Excel (učíme ich nielen v Bratislave).

…not to forget – we also offer MS Excel trainings in English. For more information, see the section on our website, where you can find English Excel courses (we teach them not only in Bratislava).
Are you interested in Excel courses in Slovakia?

autorom článku je: Ladislav Šipeky
Expert na program AutoCAD a vysoko pokročilý v MS Office. Vyštudovaný pedagóg s dlhoročnou praxou od ZŠ až po univerzitu. Je zvyknutý riešiť najrozmanitejšie problémy a úlohy spojené s týmito softvérmi. Rád rozširuje obzory zvedavým študentom, miluje hľadanie správnych odpovedí na ich otázky.

Páčil sa vám článok? Pošleme vám podobné.
Aktivujte si okamžité zasielanie noviniek a článkov – už vám od nás nikdy nič neunikne. Môžeme vás okamžite informovať o aktuálnej akcii, novinke, špeciálnej kampani či zľave alebo novom článku na našom blogu. Akonáhle sa u nás v novinkách niečo zmení alebo pridá, do pár minút vám automaticky posielame email s odkazom na novinku na našu stránku. A odhlásiť sa môžete kedykoľvek. Nič neriskujete.


Nikam neodchádzajte, pozrite si naše novinky, akcie alebo si
prečítajte ďalšie podobné články:

Podobné články z kategórie
Excel, IT kurzy, Kancelária a MS Office, kontingenčné tabuľky, VBA


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave