Vyskúšajte naše kurzy zadarmo (hľadáme testerov našich IT kurzov)

Aby ste nám na kurzoch nevyschli, alebo ako sme nestíhali nosiť barely

kategória: akcia pridané: 27. júna 2017

Za 9 rokov poskytovania služieb v oblasti vzdelávania sme u nás v bratislavskom školiacom stredisku vyskúšali „na účastníkoch“ všeličo, pretože sme sa už dávno rozhodli, že nechceme poskytovať iba vzdelávanie. Jasné – povieme si, prišiel na kurz Excel či Word, sadne si do učebne, zvládne výuku, zoberie certifikát do ruky a ide preč. Veď prišiel na kurz, prečo dranká drahú kávu, prečo frfle za obed alebo bagetu počas prestávky alebo v lete chce vodu – veď prišiel na kurz, nie do cukrárne. Nie, nie a ešte raz nie. S takýmto prístupom sa u nás nestretávate, pretože nás zaujíma akú vodu pijete, či káva chutí, či sú pripravené čerstvé bagety a sendviče na každý deň a či budete mať cez prestávku drobné občerstvenie.

Chceme aby ste boli spokojní nielen s kurzami

Základ spokojnosti je nesústrediť sa iba na dodávku hlavnej služby a poskytnúť „ful servis“. Jedna z hlavných vecí je voda. Leto je v plnom prúde a každý z nás má väčšiu potrebu dopĺňať tekutiny. Máme v Bratislave deväť učební a pri plnej kapacite zvládneme denne vyše 120 účastníkov kurzov, ale málokedy ideme „naplno“. Priemerne máme 70 účastníkov kurzov denne a asi polovicu večerne. Každý účastník kurzu denne vypije takmer liter vody, spolu viac ako 70 litrov denne.
„Keď je teplo, spotreba vody sa prudko zvyšuje,“ potvrdzuje Marek, manažér našej studničky s pitnou vodou. „A voda musí byť navyše chladná, čistá a nesmie mať žiadnu pachuť. Čistá voda je ako poklad,“ dodáva a spokojne pokračuje v čistení uhlíkových filtrov na našom automate na vodu, ktorý voláme studnička.

Ako sme vláčili barely – vydržali sme to týždeň

Keď sme sa pred rokmi rozhodovali, ako budeme účastníkov „napájať“, veľa možností nebolo. Stavili sme na tú najbežnejšiu – barely s vodou. Podpísala sa zmluva, firma nám dodala stojan, výdajník a doviezla 3 barely. Je pravda, že sme v tej dobe mali 3 počítačové učebne a počet denne preškolených účastníkov sa dal porátať na jednej ruke, ale voda sa aj tak rýchlo míňala. Voda bola super. Zadarmo a studená. Ľudia, smädní nielen po vedomostiach sa húfne „napájali“. Nezdá sa to, ale spotreba – najmä v lete – je naozaj vysoká. Za jeden deň padli 2 barely a my sme toto tempo vydržali len týždeň. Prečo?
Firma, ktorá barely nosila, nestíhala, dlho sme čakali na termín dodania, prázdne barely sa váľali po chodbe a plné boli tak ťažké, že ich vedel zdvihnúť a vložiť do „studničky“ iba silnejší chlap. Katastrofa! Hodnotenie? Barely s vodou sú vhodné pre firmu maximálne dvoch ľudí a z toho jeden musí mať silu dvíhať ich a druhý málo piť (vodu).

Žiadneho Mareka nemáme, máme Marlus

Vykúpenie z problémov prišlo náhodou. Dostali sme odporúčanie na firmu v Nitre, ktorá nám vedela zapojiť automat na vodu, ktorý je „bezodný“, pretože je pripojený na vodovod. Automat má v sebe filtre, ktoré skvalitnia vodu a majú v sebe zabudovanú nádobu na studenú a teplú/horúcu vodu.
Znelo to dobre, akurát nás trápila tá Nitra – nevedeli sme si predstaviť, že pri každom probléme budeme platiť technika až z Nitry. Upokojenie prišlo po tom, keď nám objednaný automat na mesiac namontovali na skúšku zadarmo – technik bol z Bratislavy. Doviezli, nainštalovali a odvtedy funguje!
Máme automat od Marlusu, ktorý bez závažného problému roky krásne funguje.
Jediná „nevýhoda“ je pravidelný zmluvný servis, keď sa automat čistí a vymieňajú vodné filtre. Pohľad na filtre po dvoch mesiacoch prevádzky a možno aj tisícke litrov prefiltrovanej vody je nezávideniahodný. Nič to, vymenia sa za nové, čisté a pokračujeme v prevádzke.
Toto vážne pijeme doma? – pýtajú sa v IT LEARNINGu všetci zamestnanci už roky, keď nám technik prinesie filtre po výmene ukázať.

Vaša spokojnosť s vodou

Ľudia náš automat majú radi. Cez prestávky, ale aj po kurzoch, sa na studenú vodu nečaká, a na horúcu, s ktorou sa dá zalievať čaj alebo káva, taktiež nie. Problémy s dodávkou nie sú ani keď máme denne 80 účastníkov (plus viac ako 12 zamestnancov) – možnosti dodávok sú naozaj vysoké. Po kurzoch sa dokonca pravidelne stáva, že si účastníci čapujú do svojich plastových fliaš priamo z automatu vodu na cestu domov – či do autobusu alebo do auta. Typické slovenské, však? 🙂 Napriek tomu všetkému automat stihne pripraviť a vychladiť dostatok vody na večerné kurzy.

Odporúčanie nielen pre školiace strediská

Barely vody patria do učebníc dejepisu ako spôsob, akým sa kedysi do firiem distribuovala voda. Je to drahé, neefektívne a hlavne nezmyselné vláčiť vodu tam, kde je vodovod. Už pre firmu od pár ľudí sa automat vyplatí. Ak sa k vášmu vodovodu pridajú filtre a jeden krásny výdajník na studenú a horúcu vodu od Marlusu, firma získa moderné a efektívne riešenie.
Iste, existuje množstvo firiem, ktoré ponúkajú rôzne výdajníky vody, ale za roky spokojnosti s Marlusom určite značku nezmeníme.
Tešíme sa, že účastníci našich kurzov sú spokojní so servisom a službami, ktoré poskytujeme aj mimo počítačových učební. K tomu nám firma Marlus pomáha nemalým dielom.


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave