Obchodný referent - Kurzy pre obchodného referenta

Práca Obchodný referent, poradenstvo pre pracovné ponuky Obchodný referent

Práca Obchodný referent, poradenstvo pre pracovné ponuky Obchodný referent
Tagy a kľúčové slová pre kurzy: sap, oracle, 365, outlook, teams, powerpoint
Čo robí Obchodný referent ?

Obchodný referent je zodpovedný za administratívnu podporu obchodného oddelenia, spracovanie objednávok, komunikáciu so zákazníkmi a zabezpečenie plynulého chodu obchodných procesov. Hlavnou úlohou obchodného referenta je zabezpečiť, aby všetky obchodné transakcie prebiehali efektívne a v súlade s internými predpismi a požiadavkami zákazníkov.


Hlavné pracovné povinnosti pre pracovnú pozíciu Obchodný referent

 • Spracovanie objednávok: Prijímanie, spracovanie a sledovanie objednávok zákazníkov, zabezpečenie ich včasného a správneho vybavenia.
 • Komunikácia so zákazníkmi: Poskytovanie informácií a podpory zákazníkom, riešenie otázok a reklamácií.
 • Administratívna podpora: Vedenie obchodnej agendy, príprava dokumentov, zmlúv a faktúr.
 • Koordinácia s oddeleniami: Spolupráca s ostatnými oddeleniami na zabezpečenie plynulého chodu obchodných procesov.
 • Udržiavanie záznamov: Správa a aktualizácia zákazníckych databáz a obchodných záznamov.
 • Príprava správ: Tvorba pravidelných správ a prehľadov o stave objednávok, predaji a výkonnosti obchodného oddelenia.

IT vedomosti, ktoré by mal vedieť a ovládať Obchodný referent

 • ERP systémy: SAP, Oracle. Používanie týchto systémov umožňuje efektívnu správu objednávok a obchodných procesov.
 • CRM systémy: Salesforce, HubSpot. Používanie týchto systémov umožňuje správu vzťahov so zákazníkmi a sledovanie obchodných aktivít.
 • Nástroje na správu dokumentov: Google Drive, Microsoft OneDrive. Tieto nástroje umožňujú efektívne zdieľanie a správu dokumentov.
 • Komunikačné a prezentačné nástroje: Microsoft Outlook, Slack, Microsoft Teams, PowerPoint. Tieto nástroje zabezpečujú efektívnu komunikáciu a prezentáciu obchodných správ a dokumentov.
 • Softvér na správu úloh: Trello, Asana. Používanie týchto nástrojov umožňuje efektívnu organizáciu a sledovanie úloh a projektov.

Odporúčané kurzy pre pracovnú pozíciu Obchodný referent

Funkcionalitu pripravujeme, ak sa potrebujete poradiť ohľadom kurzov, môžete nás kontaktovať. Poradenstvo, objednávky a informácie: 02 / 49 20 30 80 alebo info@itlearning.sk
Všetky informácie uvedené na tejto stránke sú všeobecné a odporúčania nemožno brať ako záväzné, len ako informačné. Cieľom tejto podstránky je poradiť ohľadom pracovnej pozície pre správny výber kurzu, nie ponúkať prácu ani pracovné pozície. Každé zameranie kurzu, ako aj konkrétnu pozíciu, o ktorú má uchádzač záujem, je nutné si preveriť u potenciálneho zamestnávateľa, ktorý môže mať iné požiadavky na uchádzača, ako sú napísané na tejto podstránke. Nezodpovedáme za pravdivosť údajov a informácie môžu obsahovať chyby a nepresnosti. Kurzy uvedené na stránke sú uvedené ako odporúčania a nemusia sa zhodovať s konkrétnou pracovnou pozíciou.


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave