Nové a vylepšené kurzy Raketového Copywritingu

Naše kurzy grafiky Adobe učíme už na verziách 2019

kategória: novinka pridané: 25. februára 2019

Každý rok prichádza firma Adobe s množstvom vylepšení pre svoje aplikácie. My s nimi nielenže pracujeme, ale vás ich aj učíme používať v praxi. Zakúpili sme pre vás preto 12 nových licencií Adobe Creative Cloud 2019 – aby ste sa u nás vzdelávali naozaj aktuálne a hlavne, aby ste neprišli o žiadne novinky. Chcete predsa aktuálne kurzy, či nie? Naši lektori upravili aj učebné osnovy a príklady, ktoré na kurzoch preberiete.


Zoznam zmien a prehľad noviniek pre vás pripravila naša lektorka Ing. Marianna Lutková.
Majka je grafička každou svojou bunkou. Externe spolupracuje s viacerými spoločnosťami a keď práve netvorí grafiku pre marketing, zabŕda do ilustrácie a grafiky kreatívnej. Je hlavne špecialistkou na online svet a na web design, ale vyzná sa aj do printu. Svoje skúsenosti a vedomosti vždy rada odovzdáva ďalej. Stretnúť ju u nás môžete práve na kurzoch grafiky.


Pozrite si prehľad zmien v nových verziách programov Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Indesign.

Zmeny vo všeobecnosti

V nových verziách programov nie ste limitovaný písmami nainštalovanými v počítači alebo aktivovanými z Adobe Fonts. Priamo v niektorých aplikáciach si viete na svojom projekte prezerať stovky písiem z Adobe Fonts a jedným klikom ich aktivovať a použiť.

Nie úplnou novinkou sú tzv. knižnice. Adobe ich však každý rok vylepšuje. Vďaka nim vieme jednoducho zdieľať farby, štýly znakov a odsekov, grafiky a aj samostatné texty medzi jednotlivými projektami v rámci viacerých aplikácií Adobe. A samozrejme, vieme ich zdielať s kolegami 🙂

Vedieť pracovať s programami Adobe Photoshop, Adobe Illustrator a Adobe InDesign nie je len o tom, čo všetko s  nimi vieme vytvoriť, ale aj o tom, aby sme pritom použili najjednoduchší spôsob. Je predsa rozdiel, či strávite nad grafickým projektom hodinu alebo pol dňa. Práve novinky v najnovších verziách pomáhajú prácu výrazne zefektívniť. To, ako a pri čom ich efektívne použiť, vás už na kurze naučíme.

Adobe Photoshop 2019

Okrem základných užívateľských zmien (zmeny klávesovej skratky kroku späť, zmeny spôsobu proporčnej transformácie a výberu textu) Adobe vypočulo užívateľov a dodalo do Photoshopu matematické operácie v číselných poliach. Už napríklad nemusíte zadávať presnú hodnotu polovice, stačí zadať *2 a Photoshop to vypočíta za vás.

Skvelou novinkou je aj nástroj „rámček“, pomocou ktorého môžete obrázky jednoducho maskovať pomocou vytvorených eliptických alebo štvorcových rámov. Navyše môžte hocijaký tvar previesť na rám a vyplniť ho obrázkom.

Výplň podľa obsahu už vo Photoshope bola, no tento rok Adobe prišlo s jej vylepšením. Chcete  rýchlo vyplniť nejakú plochu vzorom z okolia? Za pár klikov to máte. Jednoducho tak odstránite napríklad neželané objekty z pozadia. Vymažete a prázdny priestor vyplníte vzorom z najbližšieho okolia.

Na kurze sa učíme napríklad tiež ako kresliť dokonalé symetrické obrázky pomocou skvelého nástroja „symetria“. Namaľovať takú mandalu nikdy nebolo ľahšie.

Kurz Illustrator

Adobe Illustrator 2019

Azda najkrajšou novinkou v Adobe Illustrator je „voľný prechod“. Prechodov medzi farbami je neúrekom, avšak „voľný prechod“ nám dáva možnosť zadať si pri prechode ľubovoľný počet bodov (alebo čiar) v ľubovoľných farbách. Vektorové objekty tak napríklad vieme jednoducho tieňovať. A nielen to…

V priebehu kurzu sa učíme tiež ako si jednoducho prispôsobiť panel nástrojov a čo všetko dokážeme pomocou okna „vlastnosti“.

Adobe InDesign 2019

Panel „vlastnosti“ známy z Adobe Illustratora pribudol aj v InDesigne. Zmena rozhrania tak prináša intuitívnejšie možnosti na rýchle nájdenie ovládacích prvkov a ich aplikovanie.

Veľkou novinkou je funkcia prispôsobenia podľa obsahu. Táto funkcia využíva technológiu strojového učenia Adobe Sensei a umožňuje jednoducho upraviť veľkosť a pozíciu vložených obrázkov tak, že sa zameria na ich hlavný prvok. Pre nás to znamená menej práce s ich následnou úpravou.

Zmena veľkosti už existujúceho dokumentu nikdy nebola jednoduchšia. Pomocou možnosti „úpravy rozvrhnutia“ si vieme jedným klikom zmeniť usporiadanie textov a grafiky a takto ich prispôsobiť novej veľkosti stránky.


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave