Máte chuť na kávu? V ponuke je zmyselná chuť v podobe Java

článok na blog uverejnený: 28. septembra 2018

názov kurzu:
Počítačový kurz Java I. – pre začiatočníkov
lektor:
Ing. Marek Ladický

Hovoríte si, že programovanie je len pre počítačových géniov? Nepripadá do úvahy, aby sa človek ako vy (alebo ja) mohol naučiť programovať? Ako testerka kurzov som sa rozhodla tento mýtus otestovať a zistiť ako to je naozaj…

Čo je programovací jazyk Java?

Počuli ste už slovo Džava? Alebo jednoducho len čítaj ako píšeš – Java? Nie, nemyslím indonézsky ostrov.
Java je objektovo orientovaný jazyk na vysokej úrovni. Aktuálne ho vyvíja spoločnosť Oracle (po nadobudnutí spoločnosti Sun Microsystems). Jeho spôsob zápisu – syntax – vychádza z jazykov C a C++. Programovací jazyk Java bol vytvorený na uľahčenie komunikácie medzi zariadeniami a vďaka nej sú dnes webové aplikácie dynamickejšie a zábavnejšie.

Tento jazyk je „preslávený“ tým, že je všestranný a po posledných aktualizáciách od roku 2017 aj relatívne bezpečný.  Javisti ho využívajú na rôznych operačných systémoch ako Windows, Linux, AIX atď. Aplikácie naprogramované v Java sú dostupné na rôznych typoch počítačov a operačných systémov. Java sa používa v rôznych zariadeniach ako bankomaty či kamery, pre webstránky a online hry. Pre fungovanie systému počítačov nie je nutná, ale na spustenie niektorých aplikácií ju môžeme potrebovať. Je to podobný doplnok systému ako napríklad FlashPlayer a pod.

Je náročné naučiť sa programovať v jazyku Java? Ako prebieha kurz Java v IT Learningu?
Come on!

Raz, dva, tri,… idem do toho!

Lektor Marek bol priateľský hneď od začiatku, predstavil nám na úvod programovací jazyk Java so všetkými výhodami aj nevýhodami. Povedal v krátkosti, čo nás čaká nasledujúce 2 dni a čo budeme vedieť naprogramovať.
Postupne nás previedol  inštaláciou vývojového prostredia a o dušu nám so zanietením vysvetľoval syntax jazyka. Paráda! Dátové typy a operátory… pomocou vysvetlených techník sme boli naozaj po kurze schopní napísať jednoduché príkazy. A vysvetlenie princípov ako zapúzdrenie, dedičnosť a polymorfizmus – o tom je Java – nám umožnilo porozumieť princípom jazyka. Pozerala som si čosi o jazyku Java pred kurzom v literatúre a na internete. Nebolo mi to jasné.  To, čo bolo v knihe asi na 100 stranách, dávalo zrazu po hodinke lektorovho vysvetľovania zmysel. Do budúcna mi to určite uľahčí programovanie v Jave.

Počas celého kurzu prevládala príjemná atmosféra a účastníci kládli otázky k téme. Na prospech nás všetkých. Dozvedeli sme sa aj to, čo by nám nenapadlo spýtať sa.
Len tak mimochodom – osadenstvo bolo zložené poväčšine z mužského pokolenia rôznych vekových kategórií. Takže dámy, ak hľadáte partnera z oblasti IT, šup na kurz Javy do IT Learningu 🙂

Moje postrehy a odporúčania

Vypísaný zošit a plná hlava vedomosti… takto sa skončil druhý deň kurzu Java I.

Ak sa chcete hlbšie ponoriť do problematiky Java, je dobré si zopakovať vedomosti z oblasti databáz, HTML, prípadne akékoľvek iné programovacie jazyky, s ktorými ste sa stretli.
Mne osobne pomohli už absolvované kurzy:

Základy databáz:

Základy HTML:

…a áno, tá zmyselná káva je naozaj v cene kurzu. Nielen pre samotné logo Java.
Pri recepcii je automat, v ktorom si môžete nechať pripraviť rôzne druhy kávy. Čerstvo namletá, veľmi slušná kvalita – Café Montenero Brazil s intenzívnou, sladkou a sviežou arómou, sladkastou chuťou s čokoládovými nuansami a príjemnými dozvukmi na jazyku vďaka špičkovej kvalite arabiky.
Pre účastníkov kurzov zadarmo.

Výhody kurzu Java I.

+ nabitý program plný informácií za dva dni
+ po kurze je účastník schopný pracovať s jednoduchými príkazmi
+ účastník nadobudne všeobecný rozhľad v oblasti programovania v Java
+ kurz je plný tipov a trikov 
+ občerstvenie v cene kurzu 🙂

autorom článku je: Kristína Lörinczová
Absolventka Ekonomickej univerzity v Bratislave, nadšenkyňa vzdelávania so záľubou o oblasť IT, ekonómiu a podnikanie. Testuje SW a po práci kurzy IT Learningu. Rada sa s vami podelí o svoje pocity a dojmy prostredníctvom blogov.

Páčil sa vám článok? Pošleme vám podobné.
Aktivujte si okamžité zasielanie noviniek a článkov – už vám od nás nikdy nič neunikne. Môžeme vás okamžite informovať o aktuálnej akcii, novinke, špeciálnej kampani či zľave alebo novom článku na našom blogu. Akonáhle sa u nás v novinkách niečo zmení alebo pridá, do pár minút vám automaticky posielame email s odkazom na novinku na našu stránku. A odhlásiť sa môžete kedykoľvek. Nič neriskujete.


Nikam neodchádzajte, pozrite si naše novinky, akcie alebo si
prečítajte ďalšie podobné články:

Podobné články z kategórie
IT kurzy, kurz Java, programovacie jazyky, programovanie


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave