Testovanie kurzu Adobe After Effects I. - Hollywood na počkanie pre začiatočníkov

Kurz, ktorý nehryzie, lebo nie je pes…

kategória: Blog pridané: 4. novembra 2018

Tentoraz sa v mojom blogovom článku nedočítate o MOJICH postrehoch z kurzov, dám priestor aj iným „študentom“. Nielen preto, aby ste si mohli prečítať názory dvoch mimoriadne úspešných a skutočne odborne zdatných ľudí, ale tak som si pomyslela, že aj zmena z monológu na dialóg v rámci štylistiky blogu bude príjemným osviežením… Hm, akoby sme to osvieženie v tento hmlistý deň potrebovali..

Oslovila som Zuzanu Slovincovú a Jozefa Ondrušku, aby mi porozprávali o tom, ako sa im na kurzoch v IT Learningu študovalo, reku, bolo by fajn, keby sa so mnou podelili o svoje názory a skúsenosti.

it-learning-rozhovor

Let´s talk about...

Na úvod – povedzte mi prosím niečo o sebe, o svojej práci.

Zuzana: Som vyštudovaný ekonóm,  daňový poradca, so skúškami ACCA, skúsenosťami z Big 4 aj finančného riadenia a plánovania.  V súčasnosti vediem asociáciu finančných riaditeľov na Slovensku- CFO Club, kde zodpovedám za celý manažment klubu a jeho podujatí, odborného ako aj networkingového charakteru pre CFOs na Slovensku.

Jozef: Som manažér s viac ako 20 ročnom praxou v biznise. Vo svojej praxi som viedol tímy od 8 pracovníkov až po 50. Bol som zodpovedný za strategické rozhodnutia i smerovanie obchodnej divízie i pracovný a osobnostný rozvoj zamestnancov.

 

Čo Vás viedlo k tomu, že ste sa prihlásili na kurz do IT Learning? Prečo vôbec ste sa rozhodli vzdelávať?

Zuzana: Pravidelne navštevujem rôzne konferencie a školenia, platené aj neplatené, hard aj soft skillové. A nad IT kurzami som rozmýšlala už dlhšie, len som nevedela nájsť ten správny.

Jozef: Na kurz do IT Learning som sa prihlásil, pretože som cítil potrebu zlepšiť sa v Exceli. A naozaj sa to podarilo. Išlo o to, že kurz viedol výborný lektor v príjemnom prostredí a v tempe, ktoré bolo primerané všetkým študentom.

Dospeláci do školy!

Ľudia sa často vyhýbajú školeniam a kurzom, považujú to za stratu času, niekedy zamestnávateľ musí priam na nich tlačiť, aby sa ich zúčastnili. Čo myslíte, prečo je to tak?

Zuzana: Tak tomuto absolútne nerozumiem, keď od niekoho počujem, že som tu preto, lebo ma sem poslal zamestnávateľ. Buď z nejakého dôvodu pochybuje, že mu to školenie bude prínosom, nevie, či lektor bude stáť za to alebo či to bude vedieť využiť vo svojej praxi.

Jozef: Myslím si, že ľudia majú iba obavy, že kurz nezvládnu, prípadne sa strápnia ak položia zdanlivo nesúvisiacu otázku. Na kurzoch však lektor priam vyzýval k otázkam a počas dňa si niekoľkokrát overoval, či tomu rozumieme. Myslím, že najlepšie je, ak sa stretnú žiak, ktorý sa chce učiť s učiteľom, ktorý chce naučiť. A tam potom ostych alebo neochota nenájdu miesto.

Kurz, ktorý nehryzie, lebo nie je pes...

Aký je Váš postoj k školeniam, seminárom, kurzom a pracovným workshopom?

Zuzana: Veľmi pozitívny a som vďačná, že aj vďaka CFO Clubu sa neustále vzdelávam a inšpirujem príbehmi a skúsenosťami zaujímavých ľudí. Veď všetko je aj investícia do seba.

Jozef: Som zástancom názoru, že rôzne školenia, semináre, workshopy nám rozširujú obzory. Poskytujú nám nové a ďalšie informácie, spoznávame nové tváre z oblastí, ktoré nás zaujímajú a osobne aj profesijne posúvajú.

kurzy-it-pre-dospelych

Nevedieť nie je hanba. Hanba je neopýtať sa...

Aké sú Vaše skúsenosti z kurzu v IT Learning?

Zuzana: Všetci lektori v IT-Learning sú odborníci s veľkou praxou. Keďže sa stretávam s množstvom rôznych lektorov a prednášajúcich, mám aj vyššie očakávania. Väčšinou som bola spokojná, i keď vždy mám aj pár tipov na vylepšenie, ale to je už asi choroba z praxe.

Jozef: Moja skúsenosť s kurzom v IT Learning je veľmi pozitívna. Ako som už uviedol, kurzy viedol skúsený lektor-pedagóg, ktorý pozná metódy ako svojich študentov naučiť to, prečo tam prišli a dôležité bolo aj tempo výuky, aby stíhali rovnako všetci. Nikto sa nestratil v spleti informácií, vzorcov, buniek a stĺpcov a formátovania tabuliek… J Oceňujem tiež príjemné školiace prostredie s najmodernejším IT vybavením a samozrejme občerstvenie v cene kurzu, voda, káva, čaj (pestrý výber).

 

Od Vášho kurzu uplynul už nejaký čas… Mali ste možnosť uplatniť nové poznatky vo svojej praxi? Ako?

Zuzana: digitálnom marketingu som už niečo vedela, a potrebovala som získať istotu, praktické tipy a update. Z Copywritingu som odišla s poznatkom, že dnes to bez kvalitného obsahu ide len ťažko. Utvrdila som sa v tom, že Facebook marketing nie je žiadna veda a trúfnem si aj na platenú kampaň a nemusím míňať budget na mediálnu agentúru.  Alebo aké chyby nerobiť v Email marketingu. Naučila som sa, ako hľadať správne kľúčové slová pri PPC reklamách a  všeličo nové  viem vyčítať z Google analytics. SEO je pre mňa stále ešte tvrdý oriešok, ale dala som si opakovanie kurzu, tak sa už teším, lebo ten lektor mal zo všetkých lektorov najviac dobrých tipov a skúseností z praxe, a preto uvažujem aj o doobjednaní kurzu Pokročilé SEO.

Jozef: Nedávno som začal so štúdiom MBA a pre jednotlivé práce k témam potrebujem spracovávať rôzne tabuľky a grafy, takže poznatky z kurzu Excel rozhodne uplatňujem v praxi a výrazne mi moje nové poznatky šetria čas. Dnes už „viem ako na to“. A rozmýšľam nad kurzom Word III., aby som si „diplomovku“ dokázal spraviť na špičkovej úrovni.  Ale samozrejme, aj v práci potrebujem dobre ovládať Excel a tak by som rád v kurze pokračoval, lebo termín Big data sa stáva realitou a ak chce človek byť v biznise úspešný, potrebuje mať zanalyzované vstupné údaje. Ale tých dát je tak veľa, že tabuľka s 50-timi stĺpcami a 10 000 riadkami nie je ničím nezvyčajným. A nejako z toho treba vybrať to podstatné a zúžiť to do prehľadných grafov, aby človeku z toho vypadol logický záver. Takže Excel pokračovanie, teš sa, idem na to!

 

Ďakujem za rozhovor a teším sa niekedy nabudúce.

 

Martina

 

P.S. A čo vy, milí čitatelia? Aký je váš názor na vzdelávanie formou kurzov? Prišli by ste, keby vám ich preplatil zamestnávateľ, alebo ste pripravení investovať do svojho rozvoja sami?

autorom článku je: Martina Gaislová
Úspešná manažérka, ktorá po 25 rokoch zanechala vrcholovú pozíciu v nadnárodnej firme. A konečne má čas na seba. Pretože miluje výzvy, rozhodla sa ďalej vzdelávať, naučiť sa nové veci, popasovať sa s tým, čo jej nie je až také blízke. Rada sa prostredníctvom blogu podelí o nové poznatky z kurzov aj s inými.

Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave