Ako sa stať analytikom, časť 8: Ako vyberať údaje z SQL databázy

Kto testuje pre vás tento rok IT kurzy

kategória: novinka pridané: 12. mája 2019

Keď sme vypísali výzvu pre záujemcov o vzdelávanie, aby sa v priebehu mesiaca uchádzali o pozíciu testovača našich kurzov, čakali sme stovku prihlášok. IT kurzy sú žiadané nielen medzi mladými. A možnosť absolvovať kurzy v IT Learningu za články o nich je lákavá. Prišlo „len“ tesne pod päťdesiat žiadostí. Ale naozaj dobrých…

Veľká šestka

Záujem „na poslednú chvíľu“ nám priniesol pár prekvapení – prihlásili sa aj mená známe v internetovom priestore, prišli skvelé motivačné listy od zaujímavých ľudí.
Vyberalo sa ťažko, naozaj starostlivo – na stole ostalo 12 žiadostí, ktoré postúpili do druhého kola. Samé dámy, ani jeden zo siedmich pánov. Páni už asi všetko vedia…
Čo však s takým vyrovnaným výberom?
Rozhodli sme sa šesť z poslednej dvanástky telefonicky pozvať na pohovor. Každá z nich mala výborný motivačný list, ktorým sa odlíšila od ostatných. Každá bola výnimočná a iná. Nech v priebehu apríla pri rozhovore ukážu, čo v nich je, aká je ich predstava, či vôbec vedia, do čoho idú. Pretože robiť rok testovača IT kurzov nie je prechádzka záhradou ako sa na prvý pohľad zdá…

Myslíte, že hej? Naozaj nie je.
Prídete na kurz, ktorý trvá dva, niekedy tri dni. Niekedy jeden.
V dohode stojí, že testovačka napíše po kurze minimálne dva články alebo spraví video a post na FB. Zvyčajne trvá deň, kým človek napíše prvý dobrý článok. Ďalší deň treba počítať na druhý článok. Pretože článok pre článok nie je našou métou. Písať pre ľudí, aby napísané aj radi prečítali, nie je celkom ľahké. Napíšete teda dva články…
A už čaká na vás ďalší kurz – dohodnuté minimum sú dva kurzy mesačne. Suma sumárum je tester vyťažený ako v práci na polovičný úväzok. A podľa toho si treba na rok preorganizovať život.
Hoci sa testovanie zdá ľahké, nič pre mamičky s malými deťmi.
Pri rozhovore sme každú na to upozornili.

vyber_testerov

Vybrať jednu? Dve? Všetky!

No ani po rozhovoroch sme sa neposunuli výrazne ďalej, iba jedna dáma bola „slabšia“ ako iné. O chĺpok.
Zvažovali sme preto aj možnosť vybrať tri.
Jednu na video, dva na blog. Dali sme si navyše ešte deň na zváženie pre a proti.

Nakoniec hra osudu zamiešala karty a vyriešila výberovú dilemu. Z elitnej päťky jedna nedvihla ani raz v priebehu dňa telefón. Chceli sme jej len oznámiť, že sme ju vybrali. A nedvihla ani na druhý deň. Sorry, smola, milá dáma. Ďalšia získala pár dní po našom pohovore príležitosť vydať knihu v oblasti, ktorá je jej srdcovkou. Dlho sme spolu rozprávali. Má malé dieťa a zváži ako ďalej. Rozhodla sa pre dieťa a časovo menej náročnú knihu. O rok to bude možno už inak! 🙂 Ďalšie dve dámy vyradilo jediné kritérium – zameranie kurzov – tri dámy sa profilovali do oblasti marketingu, prípadne grafiky… a ostať mohla iba jedna. Rozhodli sme sa pre tú, ktorá nás očarila svojím životným príbehom a skromnosťou. A pre slečnu, ktorej učarovali programovacie jazyky a databázy.
Kurzy budú testovať… ta-dááá.

testovacky IT kurzov 2019

Go, Ela, go, Liv!

Predstavujeme nové testovačky kurzov na rok 2019!
Obidve dámy sú z regiónov mimo Bratislavy, takže – ako vidíte – úvaha o tom, že uchádzať sa o pozíciu testera má zmysel len ak ste z Bratislavy, nevedie k úspešnému cieľu stať sa testerom!

Ela
– roztomilá, rozvážna dáma v strednom veku so zvláštnym úsmevom a šarmom, rozhľadená vo svete marketingu, UX a UI designu, komunikácie, trochu i programovania a ktoviečoho ešte. Profesionálka i samouk. S chuťou naučiť sa nové veci, možno objaviť i svoje nové smerovanie do ďalších rokov. Zavesila na klinec kariéru marketingového manažéra a momentálne „freelancuje“. Zväčša ju nájdete pri počítači, kde analyzuje, navrhuje, testuje, tvorí printovú grafiku, dizajnuje web stránky a aplikácie. Vzdelávanie sa stalo v minulosti nevyhnutnou súčasťou jej života – naozaj pestrý životný príbeh to dokazuje. Taký má naostatok i veľká časť starších záujemcov o kurzy IT Learningu… Ela žije v Nitre a na kurzy bude dochádzať.
Sme presvedčení, že jej články budú príjemným čítaním najmä pre tých, ktorí už čosi prežili, dosť veľa z praxe aj poznajú a cítia, že doba sa zmenila. Že čo vedeli pred desiatimi rokmi, dnes a zajtra už nebude pre uplatnenie stačiť… Uvidíme, čo ju osloví a čo prinesie. Uvidíme, kam až bude siahať jej motivácia. Rozhodla sa pustiť do ďalšieho vzdelávania a prostredníctvom blogu vás bude informovať o svojich nových skúsenostiach z navštívených kurzov. Jej triezve a uvážlivé postrehy a hodnotenia pomôžu i nám ďalej kurzy zlepšovať. Tešíme sa!

Lívia 
– príjemná mladá dáma so sugestívnym pohľadom zastupuje mladú vekovú kategóriu. Študuje odbor Aplikovaná informatika v Nitre a tak jej veľká časť kurzov príde vhod i ku štátniciam. Pozná WordPress v programátorskej aj neprogramátorskej rovine, základné SEO, venuje sa písaniu produktových popisov a tvorbe iného obsahu podľa požiadaviek. Písať vie. Pokorne a s úctou pristúpila k prvým kurzom u nás a sme zvedaví, čo z nich prinesie pre vás. Lívia žije v Nových Zámkoch, na kurzy bude tiež cestovať. Ako sa vyjadrila: „Aspoň si cestou niečo prečítam…“
Jej pohľad podobný našej druhej veľkej skupiny záujemcov o kurzy – mladých ľudí oceňujúcich kvalitné vzdelanie a vedomosti – prinesie zaiste viacero podnetov na zamyslenie.
Vo voľnom čase sa s vami podelí o svoje skúsenosti, vedomosti, zážitky a dojmy z prostredia IT Learningu. Veríme, že jej reportáže z kurzov vám pomôžu pri hľadaní odpovede na otázku „kde nájsť dobré IT kurzy“, pretože zistíte jej postrehmi a očami, čo sa za našimi kurzami skrýva…

Ďakujeme!

Hoci sme už písali všetkým uchádzačom a uchádzačkám, touto cestou ešte raz ďakujeme všetkým za záujem o testovanie!
V súčasnosti sa už rodia prvé výsledky z testovania – prvé kurzy už obe dámy absolvovali a zaujímavé články pre vás sú na ceste. Veríme, že vám v nich priblížia atmosféru, ktorá je u nás na kurzoch a tiež prinesú užitočné tipy a poznatky z nich. Tak znie výzva, ktorú sme pred ne na rok 2019 postavili.

Veríme, že ich články budete radi čítať, majú na to všetky predpoklady. Ak sa vám budú páčiť, povzbuďte ich komentárom či hodnotiacimi hviezdičkami.
Go, Ela! Go, Liv!

autorom článku je: Ján Tóth
- absolvent FEI STU a FM UK. Po ukončení štúdia pracoval rok vo vydavateľstve ako vedúci IT, následne na vedúcich pozíciách súkromných firiem a tiež ako riaditeľ slovenského zastúpenia nadnárodnej spoločnosti. Autor a spoluautor kníh z oblasti IT, článkov z oblasti zdravia a kozmetiky, prekladateľ, prednášateľ, v súčasnosti pracuje ako lektor a konzultant na voľnej nohe.

Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave