Ako Google Consent Mode v2 mení pravidlá hry pre webovú analytiku a povinnú ochranu súkromia

Kto testuje IT kurzy? (aktualizované)

kategória: informácia pridané: 14. novembra 2020

Stalo sa už tradíciou, že každoročne testuje niekto naše kurzy. Ich úroveň, prístupnosť, lektorov, kvalitu získaných poznatkov, priestory. Všetko, čo môže zaujímať našich klientov. Podobne ako počas minulých rokov čakali sme čosi do stovky prihlášok. Po minuloročnej päťdesiatke prišlo tento rok o čosi viac. Dobrá správa! Hoci prieskumy hovoria, že mladí ľudia strácajú záujem o vzdelávanie, nie je to v oblasti IT tak 🙂

Zlá správa – priebeh výberu testerov nám oproti minulému roku skomplikovala nútená koronavírusová prestávka. Takže po prvom a druhom kole sme na začiatku marca ostali stáť. Riešili sme, či naša vzdelávacia agentúra prežije výpadok kurzov. Prežili sme. A dokončili výberové konanie na pozíciu testerov IT kurzov u nás. Kto testuje pre vás naše kurzy v období 2020/2021?

Podobne ako minulý rok, prišli nám skvelé motivačné listy od záujemcov o testovanie. Hoci podľa prieskumov medzi mladými je stále menej záujemcov o vzdelávanie, našli sa i medzi mladšími ročníkmi. Možnosť absolvovať kurzy v IT Learningu výmenou za prácu v podobe písania článkov o kurzoch a získaných vedomostiach je stále zaujímavá.

testovaci kurzov 2020 IT Learning

Ako prebiehal výber

Po dvoch kolách ostalo na kôpke 12 žiadostí. Kým v prvom kole bolo ľahké oddeliť záujemcov, ktorí napísali „skusmo“ bez väčšej aktivity a snahy o cielenie vzájomnej komunikácie, v druhom to bolo oveľa náročnejšie. Medzi uchádzačmi boli ľudia s praxou z redakcie BBC, z marketingových projektov, so stážami v oblasti vzdelávania i bez, zamestnaní i bez zamestnania,… Čo potešilo, že sa do druhého kola dostali aj páni, nie ako minulý rok.

Po zredukovaní na počet 10 sme sa rozhodli všetkých pozvať na rozhovor. Každý mal za sebou prípravu, poslal premyslený naozaj dobrý motivačný list, každý sa snažil vyniknúť a odlíšiť sa od ostatných. To bol začiatok marca.

Nastúpila štátna karanténa. Nám neostalo len poďakovať sa uchádzačom z predchádzajúcich kôl a poslednú desiatku odložiť na neurčito. S tým, že sa ozveme neskôr. A ak bude záujem, že sa radi stretneme a veci dotiahneme…

Vďaka!

Ďakujeme

všetkým záujemcom o pozíciu testerov!

Dúfame, že darček, ktorým sme odmenili vašu aktivitu,
dobre zužitkujete  🙂

 

Prvých desať

Prešiel mesiac, dva, tri,… Však viete. V júni sa pomaly začali napĺňať učebne, riešili sme ďalšiu prevádzku kurzov. V júli, keď bolo jasné, že je čas zvolať všetkých a dokončiť výber, sme napísali, zavolali. Hoci sa polovici uchádzačov v priebehu posledných mesiacov dosť zmenil život, zo zoznamu nevypadol ani jeden.

Chceli sme sa stretnúť a zistiť, aká je ich predstava o testovaní. Zistiť, či majú ružové okuliare alebo vedia, do čoho idú. Práca testovača je náročná, hoci sa nezdá. Robiť rok testovača IT kurzov nie je to, čo sa na prvý pohľad zdá.
Kurz trvá niekedy jeden, niekedy dva, niekedy i tri dni.  Na základe dohody má absolvent – testovač kurzu – vytvoriť dva výstupy – napísať po kurze dva články, video,… Trvá spravidla deň-dva, kým vznikne dobrý výstup. Ďalší deň treba počítať na ďalší výstup. Jeden trojdňový tak kurz zaberie aj jeden celý týždeň.
Súčasťou dohody je spodný limit – testovať minimum dva kurzy mesačne. Dalo by sa povedať, že testovač sa venuje testovaniu IT kurzov na polovičný úväzok. O tom je dobre vedieť a organizovať si tak i prácu, život.

Pri rozhovore sme to viackrát zdôraznili.
Aj to, že spolupráca je na rok, nie na mesiac-dva.

Polovica po desiatich-pätnástich minútach vedela, že v tejto podobe im to zasiahne do života viac ako si predstavovali, resp. viac ako si môžu aktuálne dovoliť. A tak ostala posledná päťka – veľmi vyrovnaná štvorica ambicióznych dám a jeden pán. Finále bolo náročné až-až.

nové testerky IT kurzov 2020

Raz, dva… ideme na to?

Všetci boli príma! Nedalo sa inak. Nakoniec sme zostavili rebríček vlastností, schopností, možností a bodovali.
Ostali traja. Na druhom a treťom mieste s rozdielom jediného bodu. Ešte dva razy sme prehodnotili výber. Aby sme naozaj vybrali spravodlivo.
Tak jo!

Zmena!

Koncom augusta sme vám predstavili dvojicu testerov, ktorí mali v nasledujúcich mesiacoch prinášať v blogu svoju skúsenosť z kurzov, pohľady do našich učební a svoje poznatky… Simi a Joja. Prešlo však pár týždňov a pôvodným testerom naša ponuka nevyhovovala, tak sme s výberom pokračovali.

Čo už… Siahli sme do výsledkov a zavolali ďalším uchádzačom v poradí. Dve dámy. Toto je nová dvojica testeriek, ktoré vám budú v nasledujúcich mesiacoch prinášať v blogu svoju skúsenosť z kurzov, pohľady do našich učební a svoje poznatky. Hanka a Sandra.

Hanka
– usmievavá mladá dáma vzdelaná v manažmente (v Nemecku) i matematike (FMFI UK). So skúsenosťami v poisťovníctve, s vedením ľudí a práci v medzinárodnom prostredí. Stále sa učí nové veci. Spracováva analýzy a píše články pre jeden významný výučbový portál. Písanie ju baví! Vo voľnom čase sa venuje fotografii, štúdiu cudzích jazykov a vylepšovaniu skriptov písaných v jazyku Google Apps Script. Koumáčka.

U nás ju zaujali predovšetkým kurzy z oblasti marketingu, s ktorými flirtuje už pár rokov, ale nielen tie… Nechajme sa prekvapiť, ako a o čom bude písať. Jej motivačný list vyzeral sľubne.

Sandra
– zaujala i očarila nás svojím motivačným long story short. A podpisom v závere – 01010011 01100001 01101110 01100100 01110010 01100001. Srandistka. Dekódovali ste v tom Sandra? Jej príbeh „nefunguje specialist“ si určite v budúcnosti prečítate na našom blogu. V minulosti navštívila u nás zopár kurzov programovania. Netrúfa si síce povedať, že vie programovať, no s istotou tvrdí, že nadobudnuté vedomosti jej pomáhajú orientovať sa a efektívne riešiť akýkoľvek problém, s ktorým sa (nielen) v práci stretáva.

Je zrejmé, že svoje záujmy smeruje k programovaniu a jazykom, možno i serverom a kancelárskemu balíku Office. Písať o nich bude pre ňu asi chuťovka, pretože i jej long story shor nebol až tak short, ale povedzme, že to bol jasný dôkaz toho, že má záľubu v písaní 🙂 A čítal sa dobre.

Ideme na to?

Ideme na to!

Sme presvedčení, že ich príspevky vám budú prinášať to, čo potrebujete pri riešení svojich úloh, či pri rozhodovaní sa o kvalite kurzov. A že ich budete radi pozerať, čítať. V prípade, že sa vám budú/nebudú páčiť, napíšte nám na účet IT Learningu na FB.

Držíme palce, testerky!


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave