Keď dobrá práca neostane iba snom

článok na blog uverejnený: 3. júna 2018

Je známe, že sme krajinou automobilového priemyslu, krajinou robotníkov za pásom. Ale čoraz častejšie počúvame o robotizácii, o Industry 4.0, o vážnych zmenách, ktoré čakajú mnohé manuálne pozície. Poznáte to, jedného dňa prídu nákladniaky, vyložia robotickú linku a vám ostanú len oči pre plač. S počítačom robiť neviete a máte obavy, že to ani nedokážete.

Bojíme sa ťažkých situácií, čelíme im rôznymi spôsobmi, zvyčajne až vtedy, keď nastanú. A čo tak pripraviť sa vopred? Nečakať na osud, ale chopiť ho do vlastných rúk?

Opäť sa potvrdzuje, že základy sú základ.

Spravili sme si prieskum medzi zamestnávateľmi, aké počítačové zručnosti by u svojich zamestnancov ocenili najviac: základná práca s počítačom, Word základy, Excel základy, Outlook základy.

 

A dobrá správa je, že takéto kurzy sú ľahko dostupné, finančne zvládnuteľné a trvajú 1 deň! Za jediný deň sa naučíte to, čo vám počas mnohých rokov v budúcnosti môže pomôcť zaistiť lepšiu prácu. Treba len začať.

učiť sa pomáha na ceste životom i za lepšou prácou

Ako sme sa skamarátili s počítačom.

Aj my sme si vybrali kurz Excel I. a išli sme si to vyskúšať osobne. V skupine boli ľudia rôzneho veku 27 – 58, zamestnaní i nezamestnaní a ani jeden nebol veľký kamarát s počítačmi. Väčšina mala obavy, či tomu budú rozumieť. Preto ich aj mňa veľmi príjemne prekvapila trpezlivosť lektora. Bolo vidieť, že je zvyknutý pracovať s úplnými začiatočníkmi, vysvetľovať znovu a znovu a po čase sme sa aj my prestali hanbiť pýtať sa. Od 9.00 do 15.00 sme zvládli vytvoriť tabuľku, vkladať do nej hodnoty, upravovať ju, kopírovať a prenášať, počítať súčty stĺpcov a veľa iného.

„Najmä starší ľudia majú z počítačov obavy a ja som tu na to, aby som im ich pomohol prekonať,“ hovorí lektor Ing. Ján Tóth.

Je veľa firiem na Slovensku, ktoré IT kurzy ponúkajú. Ale my poznáme IT Learning v Bratislave, na Kominárskej, len na skok od zastávky MHD. Sú tu výborne vybavené, klimatizované priestory, štruktúrovaný a prehľadný model vzdelávania, dobré občerstvenie grátis a hlavne majú trpezlivých a skúsených lektorov. A ak by ste si aj všetko z kurzu nezapamätali, máte možnosť bezplatného opakovania. Že už nemáte možnosť vziať si voľno? Učia aj po večeroch (16.00 – 20.00) a cez víkendy.

Chce to len kúsok odvahy.

Najlepší čas začať je hneď. Rozhodne odporúčame pozrieť si na webe aj našich lektorov a hodnotenia kurzov iných účastníkov. Vďaka tomu budete vedieť, kto vás bude školiť a ubezpečíte sa, že má dobré referencie. Tak vezmite svoju kariéru do vlastných rúk a príďte sa tiež niečo nové naučiť!

Záverečné zhrnutie:

+ kurz ideálny pre začiatočníka

+ nekonečne trpezlivý a ochotný lektor

+ klimatizovaná učebňa, občerstvenie v cene


– očakáva sa aktívny prístup (je to mínus, že vám na kurze nedovolia zaháľať???)

autorom článku je: Martina Gaislová
Úspešná manažérka, ktorá po 25 rokoch zanechala vrcholovú pozíciu v nadnárodnej firme. A konečne má čas na seba. Pretože miluje výzvy, rozhodla sa ďalej vzdelávať, naučiť sa nové veci, popasovať sa s tým, čo jej nie je až také blízke. Rada sa prostredníctvom blogu podelí o nové poznatky z kurzov aj s inými.

Páčil sa vám článok? Pošleme vám podobné.
Aktivujte si okamžité zasielanie noviniek a článkov – už vám od nás nikdy nič neunikne. Môžeme vás okamžite informovať o aktuálnej akcii, novinke, špeciálnej kampani či zľave alebo novom článku na našom blogu. Akonáhle sa u nás v novinkách niečo zmení alebo pridá, do pár minút vám automaticky posielame email s odkazom na novinku na našu stránku. A odhlásiť sa môžete kedykoľvek. Nič neriskujete.


Nikam neodchádzajte, pozrite si naše novinky, akcie alebo si
prečítajte ďalšie podobné články:

Podobné články z kategórie
Excel, kurz, rôzne, vzdelávanie


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave