Sociálne siete a Adobe Photoshop. Ide to vlastne dokopy?

Excel v opere

Excel excel pre pokročilých funkcie v exceli kurz lektor s hlasom z opery
kategória: Blog pridané: 29. novembra 2018

„Ľudia, ja mám kultúrny zážitok! Ten hlas je vážne skvelý! Tá hĺbka, výrazná melódia, dokonalá intonácia…,“ myslím si. Zavrtím sa na stoličke a snažím sa sústrediť. Nechápte ma zle, nie som na koncerte, ani na divadelnom predstavení. Sedím na kurze Excel III. v IT Learning na Kominárskej v Bratislave.

Chodím sem už pol roka na rôzne kurzy, o ktorých potom píšem na blog. Absolvovala som tu kopu dní a zažila mnohých lektorov. Väčšinou sú na 1, občas na 1-. Ale tento nielenže vie výborne učiť, on vám má aj fantastický hlas. A vie s ním pracovať.

excel-kontingencne-tabulky

Kurz: Excel III. pre pokročilých

Lektor: Mgr. art., Mgr. Ladislav Šipeky, PhD.

 

Funkcia OR

„V hovorovej reči má slovo „or“ (= „alebo“) iný význam ako excelovské, resp. matematické „or“. Ak dieťaťu povieme, že si poobede môže dať čokoládu alebo cukrík, myslíme tým jedno z toho, nie obidve sladkosti. Excel však „or“ chápe presne tak. Takže sa pozrime na to, ako by sme funkciu OR použili. Napríklad potrebujeme vypočítať výšku prémie pre zamestnancov, ktorí splnili aspoň jedno z požadovaných kritérií:

  1. Ročný obrat vyšší ako 100 000,- eur
  2. Reakčný čas nižší ako 1 hodina.

Zamestnanci, ktorí splnili aspoň 1 kritérium, majú nárok na odmenu vo výške 1% z dosiahnutého obratu.

Ako to vypočítame pomocou funkcie v Exceli?

Najprv potrebujeme funkciu IF, t.j. AK niečo platí, tak urob čosi a ak neplatí, urob niečo iné. Do nej musíme vložiť našu obľúbenú funkciu OR, t.j. ALEBO. Tým vyjadríme nasledovné:

AK platí, že dosiahnutý obrat je vyšší ako cieľový ALEBO platí, že reakčný čas obchodníka je nižší ako cieľový, tak vypočítaj 1% z dosiahnutého obratu ako odmenu. Ak neplatí ani jedna podmienka, bude odmena 0 (nula).

=IF(OR(B29>=$H$28;C29<=$H$30);B29*1%;0)

excel-funkcie

Niekto si spieva vo vani, niekto na kurze

A spieva o kontingenčných tabuľkách, grafoch a funkciách. Nie naozaj, ale tak akosi by som zhrnula svoje pocity z tohto 2-dňového kurzu.
Na záver, keď všetci odišli, dovolila som si otázku na lektora: „Kde ste sa tak naučili pracovať s hlasom?“ A na moje prekvapenie mi lektor odpovedal, že študoval operný spev!!!
Takže odtiaľ ten čistý barytón!
Avšak vyštudoval aj MATFYZ a po rokoch v opere a neskôr práce pedagóga na vysokej škole zakotvil v IT Learning, pretože tu má možnosť prednášať nielen Excel, ale aj AutoCad, rôznu grafiku,… A občas dostane aj úplných začiatočníkov – ako vraví „je to rozmanitejšie ako hocičo iné“.
Nuž, aj takýchto skvelých lektorov majú v IT Learningu. Čo vám poviem, najvyšší čas sa prihlásiť na kurz!
Ak máte radi operu OR Excel OR AutoCAD OR niektorý z predmetov, ktoré tento lektor školí 🙂

Vidíme sa!

 

Vaša Martina

baryton-lektor-excel-kurz

Záverečné zhrnutie:

+ kurz v dokonalej tónine a ideálnom tempe naučí kontingenčné tabuľky, kontingenčné grafy a funkcie a veľa iného

+ počas kurzu môžete v hľadisku konzumovať výbornú kávu alebo čaj, ktoré sú grátis

+ kurz poskytuje niekoľko dejstiev, ktoré sú vyhradené len a len precvičovaniu naučeného

autorom článku je: Martina Gaislová
Úspešná manažérka, ktorá po 25 rokoch zanechala vrcholovú pozíciu v nadnárodnej firme. A konečne má čas na seba. Pretože miluje výzvy, rozhodla sa ďalej vzdelávať, naučiť sa nové veci, popasovať sa s tým, čo jej nie je až také blízke. Rada sa prostredníctvom blogu podelí o nové poznatky z kurzov aj s inými.

Podeľte sa s nami o svoj názor:

Páči sa Vám článok alebo novinka?