VideoClass novinky na apríl 2024

Efektívna práca s MS Teams a online komunikácia

kategória: novinka pridané: 24. marca 2021

Aj vy dostávate denne desiatky pracovných e-mailov? Aj kolegovia? Celý tím?
Možno sa vám stáva, že riešite naraz rôzne projekty a strácate sa v tom.
Alebo vám spracovávanie dokumentov formou e-mailového ping-pongovania pripadá zdĺhavé a neefektívne. Alebo…
Čo keď máte toľko práce, že niet času hľadať riešenie ako zlepšiť efektivitu?

– Počuli ste o programe Microsoft Teams?
– Čoo? Teams?!
– V prípade, že ste o MS Teams počuli,
pravdepodobne to bolo v súvislosti s komunikáciou…
– Teams, Zoom, Messanger, Skype – všetko jedna komunikačná rodina, nie?
Definícia MS Teams zredukovaná na komunikačný nástroj nie je úplná. Ba čo, viac. Je priam hanebná. MS Teams toho dokáže oveľa viac než len zabezpečiť komunikáciu. Tímy, kanály, vlákna, schôdze, volania, bezplatné videohovory, videokonferencie, chat, spolupráca, komunikácia,…

Pripomenuli vám riadky vyššie vašu realitu? Cítite, že potrebujete zmenu.
Že to bude zložité? A keby vám niekto ukázal ako na to v praxi?

Tímová spolupráca a MS Teams

Microsoft Teams je komunikačný nástroj, ktorý plnohodnotne nahrádza a zastrešuje internú e-mailovú komunikáciu, chat, telefonovanie alebo videohovor. No nielen to. Je to tiež nástroj na tímovú spoluprácu. Umožňuje paralelne pracovať na jednom súbore viacerým používateľom. Vie dohliadnuť na váš osobný a tímový time-manažment – má vstavaný kalendár, časový rozvrh, a v nich prepojenia s komunikačnými nástrojmi. A k tomu veľa ďalších pokrokových možností, o ktorých väčšina používateľov netuší.

MS Teams sa posledné roky rýchlo vyvíja a pravidelne získava na kvalite. Pribúdajú v ňom ďalšie možnosti a nástroje, čo ho robí stále populárnejšou voľbou nielen pri komunikácii. Vedeli ste napríklad, že nemusíte mať za chrbtom poriadok, pretože viete v programe zmeniť počas hovoru svoje pozadie? Že si ako pozadie môžete dať i pláž, piesok a palmy a komunikovať akoby z dovolenky v Karibiku? Že sa môžete priamo z kalendára pripojiť na videokonferenciu, či školenie? Že v ňom viete komunikovať súčasne s viac než desiatimi ľuďmi?

Na našom kurze Microsoft Teams I. – moderná online komunikácia v tíme, audio a video hovory, súbory a chat, efektívna práca s programom, z ktorého ešte cítiť vôňu čerstvej stavby, vás niektorý z našich skúsených lektorov prehľadne prevedie možnosťami programu Microsoft Teams. Aj zákutiami súvisiacej  technológie Microsoft 365. A ukáže na praktických príkladoch ako Teams-y efektívne využívať pri práci vo firme, pri komunikácii s kolegami.

Čo sa na kurze dozviete?

Okrem zoznámenia sa s prostredím Microsoft 365 a úvodu do problematiky čakajú na vás zaujímavé témy ako je napríklad porovnanie MS Teams na webe vs aplikácia Teams – o ich výhodách i obmedzeniach, o štruktúre programu, prezriete si tímy a kanály, nezabudneme na súkromie a bezpečnosť. V ďalšej časti sa zoznámite s prácou v kartách, dozviete sa o predvolených kartách Konverzácia a Súbory i o tom ako pridávať na karty aplikácie, súbory i externý obsah. Tiež ako pracovať so súbormi a ich rozdelenie (osobné a tímové). Zaujímavá je i možnosť priamej úpravy súborov v MS Teams, check-in, check-out a schvaľovanie súborov, automatizovanie zasielania súborov v rámci tímov, komunikácia v chate atď. Spomenieme tiež možnosti automatizácie chatu cez boty. No a nezabudneme ani na populárne audio a video hovory. Okrem toho ešte pribudne do programu aj viacero málo známych informácií o možnostiach prepojenia s inými aplikáciami Microsoft 365.

Dostanete tiež odpovede na vaše How to“ (ako spraviť) otázky k MS Teams, na ktoré nenájdete odpovede na internete. Ešte tam pravdepodobne nie sú. Naši lektori prevetrali MS Teams zo všetkých strán a ako nadšení používatelia Microsoft 365 pripravili pre vás tento kurz. Odpovede budú výživné, plnohodnotné, zasadené do kontextu celej platformy tak ako sú ľudia zvyknutí z iných školení v IT LEARNING SLOVAKIA. 

Prečo prísť na kurz MS Teams

Potrebujete ušetriť svoj čas.
…uľahčiť si komunikáciu.
…objaviť nové možnosti
využitia programových technológii svetových lídrov.

Túto kurzovú novinku zavádzame online so živým lektorom na obrazovke, ktorý vás sprevádza prostredníctvom obrazovky práve cez MS Teams, odpovedá v priamom prenose na vaše otázky.
Nemusíte za nami cestovať.
Ušetríte čas i náklady na cestu, ale hlavne…
U
šetríte jediným dňom stráveným na kurze pre seba a blízkych nie hodinu, desať, ale za rok asi sto hodín!
N
ájdete odpovede na svoje problémy, získate nové pohľady na riešenia a rozšírite rady viac než spokojných používateľov tejto dôstojnej platformy tretieho desaťročia 21. storočia. 


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave