Kurzy pre firmy cez úrad práce

Dlho očakávaná novinka v ponuke – WordPress pre marketérov

kategória: novinka pridané: 14. februára 2020

Do ponuky IT Learningu sme zaradili nový kurz zameraný na kombináciu dvoch populárnych tém – WordPress a online marketing. Kurz je našou reakciou na neutíchajúcu popularitu redakčného systému WordPress a webových stránok postavených práve na tomto redakčnom systéme. Vidíme, ako sa stovky ľudí u nás učia tvoriť si svoje stránky, alebo ako upravovať a spravovať web stránky práve na tomto redakčnom systéme, ktoré, žiaľ, nepredávajú. A nikdy bez vašej pomoci samé ani nebudú.

Pre koho je nový kurz určený?

Tento praktický kurz je určený pre tvorcov alebo pre majiteľov a správcov WordPress stránok, ktorý si uvedomujú, že jej treba pomôcť s návštevnosťou a chcú začať tvoriť aj za jej pomoci dobrý online marketing. Ak teda máte webovú stránku, ktorá je postavená na WordPresse a zaujímate sa o možnosti jej podpory, o marketing a reklamu, tento kurz je presne pre vás. Ak je vám jasné, že žiadna web stránka bez návštevníkov nebude nikdy zarábať, potom práve vy sa na kurze naučíte aké pluginy, nastavenie a nástroje na zvýšenie návštevnosti budete potrebovať.

Obsah kurzu nie je zameraný na tvorbu web-stránok, ani na tvorbu digitálneho marketingu, ale na nástroje umožňujúce z hotovej stránky spraviť efektívny prvok vášho marketingového mixu. Zameriava sa na pluginy a nástroje, ktoré marketér nevyhnutne potrebuje na to, aby digitálny marketing vo WordPresse mohol robiť. Prakticky si ukážeme a priamo na kurze budeme pluginy inštalovať, nastavovať na našich web-stránkach a povieme si aj o ich úlohe v digitálnom marketingu. Každý bežný kanál si vysvetlíme, aby ste mohli vyhodnotiť, či je pre vás tento spôsob reklamy zaujímavý, ako sa nastavuje a vyhodnocuje priamo s web-stránkami postavenými na redakčnom systéme WordPress.

Autori a lektori kurzy

Autormi kurzu sú naši lektori Peťo Hecht a Ján Tóth, ktorí WordPress a online marketing nielen prednášajú, ale s ním majú obrovské skúsenosti. Obaja vedú a spravujú množstvo web stránok a podieľajú sa na konzultáciách pre malých aj veľkých podnikateľov. Obaja sú však aj marketéri a skĺbenie týchto dvoch vlastností je zárukou kvality.

Peťo: „Cieľom bolo vytvoriť praktický kurz. Za tie roky vidím, čo si môžu ľudia spraviť jednoducho sami a keďže prednášam online marketing prakticky denne a učím ročne stovky ľudí  – zobral som ich najčastejšie otázky a problémy v oblasti marketingu a pretavil som to do praktického kurzu – ako sa to dá spraviť na WordPresse.“ 

Janko: „Tento kurz sme plánovali dlho, zbierali sme spolu nápady, riešili metodiku tak, aby mal kurz hlavu a pätu. Pôvodne mal mať jeden deň, ale nakoniec sme to nastavili na 2 dni, aby bol čas aj na ukážky. Kurz reflektuje presne to, čo budú nový marketéri potrebovať – pluginy, bez ktorých sa nezaobídu a ukážeme si presne tie nástroje, bez ktorých sa marketing robiť nedá. Spravili sme s Peťom, myslím si, skvelý kurz pre prax.“

Kurz vám pomôže vašu WordPress stránku nastaviť tak, aby do marketingu zapadala, spolupracovala, a nie mu bránila. Samotný WordPress bez dodatočných pluginov nevie marketing efektívne podporovať, preto si v dôležitých oblastiach ukážeme, ako ho doplniť a nastaviť. Musím byť marketér? Nie je to podmienkou. Naše marketingové kurzy, ak pred kurzom niektoré absolvujete, vám viaceré témy pomôžu pochopiť v súvislostiach do hĺbky, avšak ich absolvovanie nie je podmienkou. Kurz je vhodný aj pre začiatočníkov marketérov.

Tento kurz vo výhodnom balíku

Nový kurz si môžete zakúpiť aj samostatne, ale zaradili sme ho aj do balíka Začíname podnikať, pretože presne tieto vedomosti a táto téma nám do skladačky tohoto balíka kurzov chýbala.


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave