Ako nainštalovať MS SQL Server 2016?

článok na blog uverejnený: 26. septembra 2017

Na mojich kurzoch MS SQL Server sa často stretávam s tým, že účastníci nemajú skúsenosti s inštaláciou databázového servera na „domáce použitie“. Keďže postup inštalácie nie je zložitý, no obsahuje viacero okien, rozhodol som sa v krátkom videu zachytiť celý postup inštalácie.

Upozornenie: Uvedený postup je vhodný iba pre „domáce použitie“, t. j. pre jedného používateľa s tým, že server nebude dostupný zo siete. Pokiaľ by ste chceli vedieť, ako nainštalovať SQL Server pre firemné využitie, navštívte môj kurz Microsoft SQL Server pre správcov I. – inštalácia a konfigurácia databázového servera .

autorom článku je: Mgr. Michal Dobšovič
K IT som sa dostal už v útlom veku, kedy som sa zoznámil s HTML, neskôr s PHP v čase, keď sa ešte heslá do databáz ukladali v plaintext podobe :-). Na základnej škole som mal možnosť zoznámiť sa so systémom Windows NT Server a táto technológia ma natoľko uchvátila, že som sa tomu začal venovať a čoskoro bol zo mňa administrátor celej školskej siete. Keďže škola nemala webovú stránku (písal sa školský rok 2001/2002) rozhodol som sa, že tento web spravím, čo sa mi aj podarilo a stránka bola na svete aj s vlastným CMS systémom.

V roku 2005 som hľadal brigádu popri vysokoškolskom štúdiu na FIIT STU v Bratislave a náhodou som narazil na možnosť robiť počítačové kurzy. Keďže aké-také skúsenosti som mal už zo školy, kde som viedol informatický krúžok, povedal som si, že to skúsim. Pôvodne som si myslel, že to bude fajn brigáda popri škole, ale osud zariadil, že ma lektorské povolanie tak chytilo za srdce, že som opustil školu a začal sa naplno venovať lektoringu. Následne som študoval dištančné štúdium priemyselnej informatiky na FEI STU, ale keďže to nebolo pre mňa„to pravé orechové“, školu som opäť nechal. Nakoniec som svoj akademický zen našiel na Fakulte manažmentu na Univerzite Komenského, ktorú som aj doštudoval 🙂

V roku 2007 som spolupracoval ako lektor so spoločnosťou Telegrafia a spravil som si potrebné certifikácie - stal sa zo mňa držiteľ titulu MCT – Microsoft Certified Trainer. V roku 2008 sme spolu s kolegom a priateľom Petrom Hechtom založili spoločnosť IT LEARNING SLOVAKIA, kde dodnes pôsobím okrem iného aj ako lektor kurzov, pričom sa zameriavam najmä na technológie Microsoft Windows Server, SQL Server a Exchange Server.

Okrem iného pôsobím aj ako konzultant pre rôzne firmy v oblasti správy serverov a bezpečnosti a spravujem viaceré serverové infraštruktúry pre malé firmy, ale medzi mojich "lientov patria aj medzinárodné firmy s viac ako 10 000 zamestnancami, kde pomáham korporátnym administrátorom udržať najnovšie bezpečnostné štandardy a navrhujem inovácie.

Páčil sa vám článok? Pošleme vám podobné.
Aktivujte si okamžité zasielanie noviniek a článkov – už vám od nás nikdy nič neunikne. Môžeme vás okamžite informovať o aktuálnej akcii, novinke, špeciálnej kampani či zľave alebo novom článku na našom blogu. Akonáhle sa u nás v novinkách niečo zmení alebo pridá, do pár minút vám automaticky posielame email s odkazom na novinku na našu stránku. A odhlásiť sa môžete kedykoľvek. Nič neriskujete.


Nikam neodchádzajte, pozrite si naše novinky, akcie alebo si
prečítajte ďalšie podobné články:

Podobné články z kategórie
Databázy a SQL servery


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave