Testovanie kurzu Adobe After Effects I. - Hollywood na počkanie pre začiatočníkov

Novinky v kurze WordPress pre začiatočníkov

kategória: novinka pridané: 12. marca 2017

Väčšinou upravujeme naše kurzu potichu. Vlastne vždy a pravidelne sa naše kurzy upravujú potichu, pretože je to naša povinnosť a zodpovednosť voči Vám, aby ste si u nás vždy mohli objednať aktuálny počítačový kurz. Pekár sa tiež každé ráno nechváli, že napiekol chlieb, či rohlíky – je to jeho práca a vlastne aj povinnosť. A naša povinnosť je každý deň prinášať vzdelávanie, ktoré je aktuálne. Tento krát sa to dotklo nášho kurzu WordPress I. Pre začiatočníkov.

Spravíme teda výnimku, pretože úprava prináša pozitívne zmeny a veľmi zaujímavé témy zmenila. Do kurzu sme pridali tému bezpečnosti, vizuálneho editora stránok a migrácie vašej web stránky.

Novinky v kurze WordPress

Bezpečnosť – WordPress je v skutku geniálny redakčný systém. Je až tak geniálny, že ho používa takmer 30% všetkých webových stránok na svete a preto sú web stránky na WordPresse denne pod paľbou hackerov. Iné redakčné systémy sú na tom s bezpečnosťou ešte horšie a nie je pravda, že je WordPress “deravý”, ale je rozdiel, či chybu a bezpečnostnú dieru hľadá jeden alebo tisíce ľudí, ako je tomu v prípade WordPressu. WordPress sa dá zopár pravidlami položiť do roviny veľmi dobre zabezpečeného, ale chce to vedomosti. Naše kurzy Vás teda prevedú aj témou bezpečnosti a spoločne sa pozrieme na to, ako sa Vaša stránka stane nedobitnou pevnosťou.

Migrácia web stránky, obnova a záloha – otázka, ktorá sa riešila takmer na každom kurze. Ako môžem web stránku zálohovať, ako obnoviť. Na každom kurze rozdávame webhostingy aj s doménou, na ktorých si budujete počas kurzu svoj web. Ale čo po kurze? Naučíme Vás, ako web stránku premigrovať na inú doménu, ako si ju zálohovať alebo obnoviť.

Vizuálna kompozícia – predstavte si písanie textu vo Worde. Presne tak isto sa tvorí obsah aj no WordPresse. Biela strana a čierny text, hore nadpis, sem tam pár obrázkov. Ale toto sa nám predsa nepáči, takže sme zaradili do výuky modul Visual Composer, ktorý Vám na kurze aj dáme a môžete si ho nainštalovať. Pomocou neho Vás naučíme robiť prekrásne web stránky a obsah, ktorý môže byť v stĺpcoch, môže sa animovať, môžete používať galérie, infoboxy, časové osy … proste všetko, čo je moderné a čo by ste museli inak nechať robiť programátora a designéra. Je čas na dokonalý obsah, je čas na Visual Composer, ktorý je od dnes súčasťou kurzu WordPress.

Aktuálny WordPress si môžete stiahnuť tu

 

Počítačový kurz WordPress I. - inštalácia, nastavenie a tvorba web stránok a blogu pre začiatočníkov

WordPress I. – inštalácia, nastavenie a tvorba web stránok a blogu pre začiatočníkov 3 dni

 


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave