Ste pythonic positive?

článok na blog uverejnený: 15. januára 2019

názov kurzu:
Kurz Python I. – pre začiatočníkov, základy programovania
lektor:
Mgr. Miroslav Sabo, PhD.

 

Multiplatformový? Áno!
Efektívny? Áno!
Predstavte si, že existuje jazyk, ktorý predstavuje málo kódu, je efektívny a multiplatformový, a dokonca free. Zaujímavá predstava, však?
S programovacím jazykom Python to je veľmi reálne. Je to jazyk, ktorý má jednoduchú syntax – mala som možnosť vyskúšať na kurze Python I.

 

Počuli ste o jazyku Python?

Tento populárny programovací jazyk bol vyvinutý holandským programátorom menom Guido van Rossum. Zaujímavosťou je vznik názvu tohoto programovacieho jazyka.
Je pomenovaný podľa vynálezcovho obľúbeného seriálu – Monty Python (britský komediálny seriál).

Ak by ste sa opýtali programátorov, ktorí používajú programovací jazyk Python, na jeho stručnú charakteristiku, povedali by vám: pomer cena a výkon na jednotku! Okrem toho písanie kódu umožňuje viac štýlov, jazyk sa kamaráti s databázami a zjednodušuje prácu so sieťami, čo napomáha sietiarom (aj hackerom). Python pomáha aj kutilom s menšou záľubou v programovaní. Predstavte si, že aj senzor teploty v záhrade sa dá naprogramovať prostredníctvom tohto programovacieho jazyka …alebo aj rôzne iné minizariadenia.

Kurz Python I. je pre…

…človeka, ktorý

1. sa chce venovať data science (robiť si štatistiku a vizulizovať ich…),
2. chce naprogramovať webstránku (áno, aj v jazyku Python je to možné),
3. chce automatizovať procesy (minizariadenia či kávomat jedným klikom),
4. chce testovať automatizovane (testeri ,,klikači“, toto je upgrade pre vás!).

Pekný záber, no nie?

Priebeh večerného kurzu Python I.

Kurz začína klasicky, predstavením lektora a zoznámením sa s účastníkmi. Zoznámenie stálo za to.
Na kurze sme sa stretli účastníci z naozaj rôznych oblastí (data science, vývoj SW, testing). Spájalo nás jedno – ochota naučiť sa programovací jazyk, ktorý nám zefektívni činnosti v práci, ba dokonca vytvorí web…

Na kurze sme postupne prechádzali syntax jazyka, údajové typy, operátory, príkazy a riadenie toku programu, podprogramy, iterátory a výnimky. Lektor Miro nám s jednoduchosťou vysvetľoval všetky tieto tematické okruhy a ku všetkým pridal aj jasné praktické príklady, čo naozaj oceňujem. Účastníci kurzu si mohli každú tému vyskúšať a precvičiť. O materiály taktiež nie je núdza – účastník kurzu dostal pero, notes a materiály v tlačenej a v elektronickej podobe.

Na kurze sme pracovali v programe Anaconda Navigator, ktorý obsahuje prostredie Jupyter. To umožňuje pracovať v Pythone. Práca v ňom je naozaj veľmi pohodlná, sama som sa o tom presvedčila na kurze. Napíšem o tom viac v ďalšom článku.

Vedeli ste, že Python má jednu z najkvalitnejších knižníc spomedzi programovacích jazykov? Po inštalácií ich máte k dispozícií hneď 200 …a ďalších 150 tisíc si môžete stiahnuť kedykoľvek. A zadarmo. Čo viac dodať? 🙂

Kurz Python-1 lektor Miro

Kurz vám šetrí čas…

…a veľa času, poviem vám. Mali sme pocit, že lektor nám na kurze dal celé svoje ja (samozrejme, čo sa týka Pythonu), jeho vedomosti a skúsenosti za celé svoje obdobie venujúce sa tomuto programovaciemu jazyku. Úžasné, fakt.

Kurz bol zaujímavý ešte aj niečím iným. Informáciou, že na kurze Python padne za dva dni priemerne 40 otázok. No, wau! Ako to vieme?
Lektor používa aplikáciu sli.do. Pre tých, čo o sli.do ešte nepočuli –  ide o aplikáciu, do ktorej je možné anonymne zadať otázku a ostatní prihlásení ju môžu následne ,,olajkovať“ a tak zvýšiť jej relevantnosť. Lektor počas kurzu aplikáciu sledoval a v priebehu kurzu na otázky odpovedal.

Tento kurz hodnotím veľmi pozitívne. Látka i témy sa preberajú od základov a náročnosť sa prispôsobuje účastníkom.
Lektor sa snažil kurz viesť tak, aby osnova bola do bodky prebraná a samozrejme – pridal aj dosť zaujímavých a cenných poznámok navyše.

Tak čo, ste už pythonic pozitív? 😉

Neprehliadnite plusy kurzu 🙂

+ Praktické ukážky jazyka
+ Účastník nadobudne všeobecný rozhľad v programovacích jazykoch
+ Kurz je plný tipov a trikov ako si uľahčiť prácu s programom
+ Pri absolvovaní kurzu dostane každý materiály v papierovej aj elektronickej podobe

autorom článku je: Kristína Lörinczová
Absolventka Ekonomickej univerzity v Bratislave, nadšenkyňa vzdelávania so záľubou o oblasť IT, ekonómiu a podnikanie. Testuje SW a po práci kurzy IT Learningu. Rada sa s vami podelí o svoje pocity a dojmy prostredníctvom blogov.

Páčil sa vám článok? Pošleme vám podobné.
Aktivujte si okamžité zasielanie noviniek a článkov – už vám od nás nikdy nič neunikne. Môžeme vás okamžite informovať o aktuálnej akcii, novinke, špeciálnej kampani či zľave alebo novom článku na našom blogu. Akonáhle sa u nás v novinkách niečo zmení alebo pridá, do pár minút vám automaticky posielame email s odkazom na novinku na našu stránku. A odhlásiť sa môžete kedykoľvek. Nič neriskujete.


Nikam neodchádzajte, pozrite si naše novinky, akcie alebo si
prečítajte ďalšie podobné články:

Podobné články z kategórie
IT kurzy, Kurz Python I., programovacie jazyky, programovanie, Python, večerný kurz


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave