VideoClass novinky na apríl 2024

Novinka v ponuke – vizualizácia údajov v Exceli, špičkové grafy

kategória: novinka pridané: 28. novembra 2019

V sortimente kurzov IT Learningu už dlhšie chýba kurz, na ktorý sa účastníci pýtali posledný rok oveľa častejšie nežpredtým. Keď sme zisťovali „prečo?“, dozvedeli sme sa…

Doba sa mení a požiadavky na rýchlu a zrozumiteľnú intepretáciu výsledkov rastú. Keď niekto povie ľuďom Excel, predstavia si najmä tabuľky. Avšak …reprezentačná vizualizácia údajov pri prezentovaní je súčasnosť. A tiež nastupujúca budúcnosť.
Patrí k prezentačným zručnostiam každého dobrého manažéra na všetkých stupňoch.
Aj preto Microsoft ako autor programu Excel postupne rozširoval možnosti vizuálnych nástrojov v Exceli a pred pár rokmi od základu zmenil zložité nastavovanie parametrov pri zobrazovaní v grafoch. Kde sa s nimi systematicky zoznámiť a naučiť sa ako ich efektívne využívať?

Pre tých, ktorí vedia nielen čítať a písať, ale aj niečo z Excelu, sú určené kurzy zamerané na oblasť vizualizácie údajov v Exceli (MS Office), na tvorenie špičkových grafov.

Prezentácia k Excel grafy-titul

Vizualizácia údajov? Grafy? Infografika?

Prečo sa pýtate na taký kurz? Zaujímalo nás…
Tu sú odpovede:

„Idete dnes na pohovor do podniku, a nespýtajú sa vás, či viete čítať a písať. Dokonca v mnohých podnikoch ani či viete Excel. To vie dnes každý. Spýtajú sa vás – ako viete Excel?“

„Pýtali sa, či ovládam kontingenčné tabuľky, či viem používať funkciu VLOOKUP. Alebo – podľa čoho viete vybrať vhodný graf?“

„Dostala som otázku ako by som vytvorila pre vizualizáciu údajov nástenku (dashboard)… No go!“

O čom je kurz?

Paretov graf - Excel grafy I

Kurz Pokročilá vizualizácia údajov, špičkové grafy v praxi je určený pre tých, ktorí potrebujú interpretovať výsledky svojej práce efektívne a presvedčivo. Zoznámite sa na ňom s viac i menej známymi možnosťami vizuálneho jazyka Excelu (MS Office), s grafickými prvkami SmartArt umožňujúcimi pár klikmi zobrazovať organizačné schémy, zoznamy, procesy, cykly, vzťahy či matrice a grafmi či krivkami reprezentujúcimi priebeh údajov vo výberových oblastiach. Naučíte sa vytvoriť grafy a nástenky na zobrazovanie údajov nielen o účastníkoch a výsledkoch medzifiremných turnajov, budete vedieť tiež vytvoriť novú formu prezentovania výsledkov pre vašu firmu či organizáciu.

k Excel grafy I - 3D v PowerPointe

Ste začiatočník v oblasti vizualizácie údajov a grafov, ale nie začiatočník v Exceli?
Na zvládnutie tohto kurzu nepotrebujete vedieť na začiatku viac než mierne pokročilý používateľ (t.j. úroveň nášho kurzu Excel II). Všetko potrebné – od výberu, základného nastavenia až po ovládanie a farebnú úpravu sa u nás naučíte.

Kto bude lektor?

Overení lektori Excelu, ktorí poznajú tému, majú trpezlivosť pri vysvetľovaní i skúsenosti z praxe a veľa pozitívnych hodnotení  iných excelovských kurzov. Nahliadnite na detail kurzu a uvidíte ich mená.

…od januára 2020

Na nový kurz sa všetci, ktorí ho pripravovali, už počas prípravy tešili. Spája sa v ňom krása, elegancia, nejaká tá matematika i logika… a kumšt. V roku 2020 si môžete naučiť orientovať v tomto nezvyčajnom mixe aj vy!
Príďte sa zorientovať vo vizuálnych možnostiach Excelu a užiť si 2 dni dizajnovania údajov do jednoduchých i zložitých kriviek, grafov, blokových schém,…
Očarí vás jednoduchosť nastavovania a široké možnosti uplatnenia!


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave