Ako správne zmeniť obrázok na pracovnej ploche

Ako vysvetliť svojmu starkému vyhľadávanie v Googli?

IT kurzy starý otec začiatočníci
kategória: Blog pridané: 25. novembra 2018

„Ja sa toto nikdy nenaučím,“ povzdychol si starší pán sediaci vedľa mňa. Sme na kurze IT Štart – práca s počítačom pre začiatočníkov. Sú malá skupinka 5 ľudí, z toho štyria nad 55 rokov. Majú už vnúčatá a doteraz aj úplne iné záujmy ako počítač. Vlastne, počítač vôbec nepoužívali. Doteraz. Ale čosi sa udialo a zrazu musia. Staršia dáma má vnúča v zahraničí a jediný spôsob, ako s ním komunikovať, sú maily a Facebook. Tak je na kurze. Iný pán pracuje vo firme, kde už aj pre jeho prácu je potrebný počítač. Doteraz nebol, ale už je. Preto je na kurze.

Lebo na to tu je IT Learning, aby ich naučil s počítačom pracovať.

Zápas s myšou

dvojklik-kurz

Ale v prvom rade sa musia prestať obávať, že by mohli niečo pokaziť. Bojujeme s klávesnicou, bojujeme s myšou. Pre netrénovanú ruku spraviť dvojklik je veľká výzva. Až teraz si uvedomujem, že úskalia, ktoré musia prekonať starší ľudia, nie sú vôbec bežné. A v žiadnom prípade jednoduché.

 

Kurz: IT Štart

Lektor: Ing. Ján Tóth

 

Tretí deň kurzu je venovaný internetu a emailu. Povedali by ste, že pracovať s internetom vie dnes každý. Nuž, nevie. A ja musím obdivovať lektora, ako obratne dokáže vysvetliť veci, ktoré sú pre mňa jasné, považujem ich za samozrejmé a nikdy mi ani nenapadlo sa zamyslieť nad tým, aké ťažké môže byť vysvetliť to niekomu po prvý raz. Opäť sa mi potvrdzuje, že kvalita lektora je rozhodujúca. Je výborné, že IT Learning takých lektorov má.

Skupinka je snaživá a po pár hodinách si aj pán vedľa mňa vyhľadá na internete slovo „ferrari“, a potom veľmi spokojne číta článok na wikipédii a pozerá video s červeným športiakom na youtube.

Začiatočnícke chyby pri e-mailoch

Na záver tretieho dňa sme sa učili, ako písať emaily. Že si treba dať pozor, či odpovedáme iba ako „odpovedať“ alebo „odpovedať všetkým“. A toto nie je téma iba pre začiatočníkov, som si istá, že každému sa už stalo – a nie raz – že na mail, na ktorý mal dať odpoveď všetkým, odpovedal iba odosielateľovi a ľudia, ktorí čakali na nejakú informáciu ju nedostali. Alebo dostali s oneskorením.

yes-it-learning-kurz

Darček pre starkého

Úplne chápem, že tento článok si dokážu prečítať len ľudia, ktorí s počítačom a internetom pracovať vedia. Otázka znie – a čo vaši starší príbuzní? Nerozmýšľate nad tým, že by sa im takýto kurz mohol hodiť? Či už pre prácu, pre zábavu, alebo len preto, aby sa týždeň s nami v IT Learningu socializovali?

Do Mikuláša máme čertovské zľavy. Ak si dovtedy objednáte kurz na rok 2019, dostanete 50% zľavu.  No nie je to skvelá ponuka?

Počas kurzu účastník získa vedomosti potrebné k bežnej užívateľskej práci s počítačom, operačným systémom Microsoft Windows, s internetom a e-mailom, ako aj úvodný prehľad o programoch Word a Excel, ktoré sú dnes bežne používané a ich znalosť sa považuje za automatickú súčasť počítačovej gramotnosti. Kurz trvá 5 dní a lektori sú skvelí. Zažila som to na vlastnej koži, preto ODPORÚČAM!

 

Vaša Martina

Záverečné zhrnutie:

+ kurz VÝHRADNE pre začiatočníkov
+ skúsený, trpezlivý lektor

– pretože menej je viac, zjednodušila by som obsah školenia a viac precvičovala

autorom článku je: Martina Gaislová
Úspešná manažérka, ktorá po 25 rokoch zanechala vrcholovú pozíciu v nadnárodnej firme. A konečne má čas na seba. Pretože miluje výzvy, rozhodla sa ďalej vzdelávať, naučiť sa nové veci, popasovať sa s tým, čo jej nie je až také blízke. Rada sa prostredníctvom blogu podelí o nové poznatky z kurzov aj s inými.

Podeľte sa s nami o svoj názor:

Páči sa Vám článok alebo novinka?