Ako posunúť ďalej vedomosti z jazyka Python?

článok na blog uverejnený: 17. januára 2019

názov kurzu:
Kurz Python II. : objektové programovanie pre mierne pokročilých
lektor:
Mgr. Miroslav Sabo, PhD.

 

Hľadáte kurz programovania, na ktorom sa zložité veci stanú jednoduchými? Potrebujete nájsť odpovede na niektoré otázky v oblasti programovacieho jazyka Python?
Ak ste odpovedali „áno“ minimálne na jednu z týchto otázok, odporúčam vám (na základe vlastnej skúsenosti) absolvovať kurz Python II. V tomto článku sa dozviete, prečo pokračovanie kurzu Python naozaj stojí za to… 🙂

Prečo kurz Python II.?

Po absolvovaní kurzu Python I. som sa rozhodla vyskúšať aj kurz venujúci sa mierne pokročilej úrovni jazyka Python. Veď jazyk vyvinutý holandským programátorom je v tomto období veľmi populárny. A ľudia, ktorí ho vedia používať, o dobre platenú prácu núdzu naozaj nemajú…
Už v ,,jednotke“ som sa presvedčila o tom, že tento lektor veľmi prijateľným a priateľským spôsobom poskytol  všetkým cenné informácie, ktoré potrebujete vedieť, ak chcete pracovať v tejto oblasti. A tak som bola zvedavá, čo nové prinesie účastníkom na pokračovacom kurze…
Mimochodom , vedeli ste, že programovací jazyk Python umožňuje viac štýlov písania kódu, že zjednodušuje prácu so sieťami a že databáza je jeho skvelá kamarátka?

Otáznik - preco kurz od IT Learning

Ako prebieha kurz Python II.?

Vybrala som si dvojdňový večerný kurz. Zaujímavosťou a potešiteľnou novinkou pre mňa bolo, že v roku 2018 sa v IT Learningu kurzy Python začali vyučovať ako večerné (dovtedy ste si mohli vybrať len spomedzi denných alebo víkendových kurzov). To ma naozaj veľmi potešilo, nakoľko som počas dňa normálne zamestnaný človek. A ocenili to aj viacerí účastníci kurzu Python II., s ktorými som kurz absolvovala.

Čo sa dialo priamo na kurze? Lektor sa predstavil a účastníkom dal vyčerpávajúcim spôsobom potrebné úvodné inštrukcie. Super!
Začíname s vysvetlením si rôznych pojmov, ktoré neskôr využijeme, či už na kurze alebo neskôr v praxi. Napríklad pojmy encoding a decoding. Ľudia si ich často zamieňajú.

Kurz-od-IT-Learning-Python-II

Praktické príklady sú dôležité…

Práca so súborovým systémom operačného systému, práca s metódami, práca s binárnymi a textovými súbormi a princípy objektovo-orientovaného programovania – toto boli ďalšie témy, ktorým sme sa venovali. Kurz nám pomohol tiež pochopiť a doplniť si informácie ohľadom procesov a vlákien, dokonca sme mali možnosť vyskúšať si vytvorenie vlastného pracovného vlákna.

Na kurze sme opäť – ako je na väčšine kurzov v IT Learningu zvykom – dostali kvalitné materiály. V papierovej aj elektronickej forme. Rozhodne odporúčam si ich po kurze prelistovať, vrátiť sa k nim. Napríklad už len preto, aby ste si odniesli z kurzu naozaj viac vedomostí (podrobnejšie o tom v článku Ako si odniesť z kurzu 5x viac vedomostí). Napriek tomu, že sa počas celého kurzu robí s elektronickými materiálmi, je dobré písať si poznámky. Po kurze si len jednoducho podľa inštrukcií lektora stiahnete vývojové prostredie (Jupyter), do ktorého sa súbory, s ktorými sa pracovalo na kurze, načítajú.
Počas celého kurzu sa jednotlivé učebné látky dali prakticky i vyskúšať, takže každý získal jasnú predstavu ako to funguje.
Vytlačené papierové materiály slúžia ako doplnenie teórie s praktickými príkladmi. A poskytli na okrajoch priestor pre poznámky, k tomu, čo mi nebolo úplne jasné…

Počas celého kurzu bolo možné diskutovať na odborné témy spojené s Python-om. Paráda!
Dokonca časť kurzu bola špeciálne vyhradená na diskusiu (väčšinou to býva na záver). To bola príležitosť spoznať názor lektora alebo tiež iného odborníka z praxe, ktorý je účastník kurzu. Veľmi poučné diskusie! Vďaka za ne.

Plusy, ktoré oceníte:

+ Pracuje sa v zaujímavom vývojovom prostredí
+ Účastník nadobudne všeobecný rozhľad v oblasti programovania
+ Po absolvovaní kurzu sa môže vrátiť účastník k materálom, ktoré dostane na kurze
+ Kurz je plný tipov a trikov ako jednoducho písať kód v jazyku Python

autorom článku je: Kristína Lörinczová
Absolventka Ekonomickej univerzity v Bratislave, nadšenkyňa vzdelávania so záľubou o oblasť IT, ekonómiu a podnikanie. Testuje SW a po práci kurzy IT Learningu. Rada sa s vami podelí o svoje pocity a dojmy prostredníctvom blogov.

Páčil sa vám článok? Pošleme vám podobné.
Aktivujte si okamžité zasielanie noviniek a článkov – už vám od nás nikdy nič neunikne. Môžeme vás okamžite informovať o aktuálnej akcii, novinke, špeciálnej kampani či zľave alebo novom článku na našom blogu. Akonáhle sa u nás v novinkách niečo zmení alebo pridá, do pár minút vám automaticky posielame email s odkazom na novinku na našu stránku. A odhlásiť sa môžete kedykoľvek. Nič neriskujete.


Nikam neodchádzajte, pozrite si naše novinky, akcie alebo si
prečítajte ďalšie podobné články:

Podobné články z kategórie
IT kurzy, programovacie jazyky, programovanie, Python


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave