Uprednostňujete knihu alebo kurz?

článok na blog uverejnený: 4. februára 2019

S narodeninami, meninami, Vianocami či s iným sviatkom sa blízkym vynárajú otázky čo k sviatku podarovať.. . Niekto sa rozhodne pre knižku, niekto pre zlatý či strieborný šperk, a niekto pre zážitkový escape room alebo skok s padákom. Alebo nejaký zaujímavý kurz? Začiatočníkom, ale aj nadšencom SAP-u poradím, po akej knižke siahnuť.
A ak sa rozhodnete pre kurz, ktorý si vybrať.

Vedomosti písané na papier…

Po absolvovaní kurzu SAP som sa totiž ďalej chcela vzdelávať v oblasti podnikových systémov, a to konkrétne v SAP-e. Rozhodla som sa posurfovať na internete, vyspovedať známych a potom sa prejsť do kamenných predajní.

A toto je výsledok a zároveň moje odporúčanie.
Je veľa publikácií, ktoré sa venujú podnikovým systémom. Nakoniec som si vybrala overenú klasiku… a nesklamala.

George W. Anderson: Naučte se SAP za 24 hodin

Kniha venovaná ľudom, ktorí sa chcú rýchlo naučiť základy systému SAP. Je písaná naozaj ľahkou formou, nielen pre IT profesionálov. Čitateľ sa dozvie ako naplánovať, nasadiť a využívať SAP. Kniha má aj kapitolu, v ktorej autor rieši vzájomnú spoluprácu medzi vedením a podnikovými používateľmi a ich efektívnou spoluprácou.
Publikáciu vydalo vydavateľstvo Computer Press – jednička na trhu s PC literatúrou.
Má 432 strán, váži 0,68 kg a je formou brožúry. Hoci býva vypredaná, nájdete ju ešte stále sem-tam aj v e-shopoch, ale aj v kamenných predajniach.

Patel Manish: SAP ERP Financials

Toto je kniha pre účtovníkov, manažérov, ekonómov… Všetkých, ktorí potrebujú aktívne pracovať so systémom SAP. Táto podrobná používateľská príručka je zameraná na všetky komponenty SAP ERP Financials (FI-GL – záznam účtovných výkazov, FI-AR – správa faktúr,platieb, FI-BL – bankové účtovníctvo, IM – riadenie, plánovanie a vyhodnocovanie investícií, FI-AA – správa investičného majetku, PY – zúčtovanie miezd a platov, CO-PC – plánovanie, správa, výpočet a analýza nákladov výroby a služieb, CO-PA – analýza ziskovosti podľa výrobkov, zákazníkov, FIN-FSCM – optimalizácia finančných a informačných tokov).
Na záver sú vytipované dôležité pojmy, ktoré by mal ovládať každý používateľ SAP-u.
Kniha má 464 strán, váži 0,71 kg a je takisto vydaná formou brožúry – tiež ju vydal rovnaký vydavateľ ako prvú odporúčanú.
V slovenských obchodoch ju nájdete v českom alebo v anglickom jazyku.

André Maassen a kol.: SAP R/3

Kniha je sprievodcom, ktorého oceníte. Vysvetľujú sa v nej teoretické i praktické skúsenosti autorov. Zameranie je na naozaj efektívne využívanie SAP R/3 – predstaví všetky moduly a ich reálne využitie v rámci bežných podnikových procesov a operácií v praxi. Na imaginárnom podniku. Prebrané sú témy ako napríklad Zavedenie systému ERP, Užívateľský koncept systému SAP R/3, Organizácia personálu, Nákup a controlling, Likvidácia faktúr, Plánovanie nákladov na výrobok a kontrola disponibility, Odbyt a riadenie úveru, Koncepty finančného účtovníctvo systému SAP R/3, Technologická infraštruktúra alebo Nastavenia customizingu systému.
Kniha má 736 strán, váži 0,71 kg a má praktickú tvrdú väzbu.
Vyšla vo vydavateľstve CPRESS.

Aký kurz som by som vám odporučila?

Možno poznáte z vlastnej skúsenosti – čítate, čítate a už vám to proste nejde do hlavy. Príliš veľa kompletných informácií, ktoré by ste potrebovali len zjednodušene vysvetliť. Vypichnúť to najpodstatnejšie, čo práve potrebujete a čo je hlava schopná akceptovať.
Na to poradím jedno riešenie. A tým je absolvovanie kurzu v IT Learningu. Môžem vám na základe vlastnej skúsenosti len potvrdiť, že lektori z IT Learning sú špecialisti v tom čo robia…
Na základe mnou absolvovaných kurzov odporúčam tieto kurzy, ktoré sa venujú SAPu na používateľskej úrovni.

Počítačový kurz SAP používateľ profesionál – cenovo zvýhodnený balík dvoch kurzov, na ktorom sa zoznámite so základmi aj pokročilými možnosťami práce so systémom SAP. Tento balík kurzov je určený pre tých, ktorí majú záujem sa naučiť pracovať od základov a chcú docieliť zvýšenie vedomostí a kvalifikácie. Je zložený z dvoch samostatných kurzov:

Ak máte pocit, že kurz je správna forma vzdelávania nielen pre vás, ale aj blízkych, máte tip na naozaj hodnotný darček. Lektori z IT Learning totiž každému radi pomôžu a vysvetlia problematiku, ktorú potrebuje objasniť či doštudovať. V prípade, že neviete čo originálne venovať na narodeniny alebo meniny, zvážte poukážky na kurz v IT Learningu.
Nemusí to byť práve SAP, z viac ako 300 kurzov a balíkov takmer určite vyberiete.
Takýmto netradičným darčekom potešíte každého čo len trochu vzdelávaniachtivého rodinného príslušníka, či blízkeho.
Viem, čo hovorím… podarovala som priateľovi a poznám aj reakciu 🙂

autorom článku je: Kristína Lörinczová
Absolventka Ekonomickej univerzity v Bratislave, nadšenkyňa vzdelávania so záľubou o oblasť IT, ekonómiu a podnikanie. Testuje SW a po práci kurzy IT Learningu. Rada sa s vami podelí o svoje pocity a dojmy prostredníctvom blogov.

Páčil sa vám článok? Pošleme vám podobné.
Aktivujte si okamžité zasielanie noviniek a článkov – už vám od nás nikdy nič neunikne. Môžeme vás okamžite informovať o aktuálnej akcii, novinke, špeciálnej kampani či zľave alebo novom článku na našom blogu. Akonáhle sa u nás v novinkách niečo zmení alebo pridá, do pár minút vám automaticky posielame email s odkazom na novinku na našu stránku. A odhlásiť sa môžete kedykoľvek. Nič neriskujete.


Nikam neodchádzajte, pozrite si naše novinky, akcie alebo si
prečítajte ďalšie podobné články:

Podobné články z kategórie
Balíček SAP, IT kurzy, Kancelária a MS Office, kniha, Kurz SAP I., Kurzy SAP, SAP, základy SAP


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave