Visual merchandiser / Vizualista - Kurzy pre vizualistu / visual merchandisera

Práca Visual merchandiser / Vizualista, poradenstvo pre pracovné ponuky Visual merchandiser / Vizualista

Práca Visual merchandiser / Vizualista, poradenstvo pre pracovné ponuky Visual merchandiser / Vizualista
Tagy a kľúčové slová pre kurzy: photoshop, illustrator, indesign, 365, outlook, teams
Čo robí Visual merchandiser / Vizualista ?

Visual merchandiser, alebo po slovensky aj vizualista, je zodpovedný za tvorbu a implementáciu vizuálnych prezentácií produktov v predajni, ktoré lákajú zákazníkov a podporujú predaj. Hlavnou úlohou visual merchandisera je zabezpečiť, aby boli produkty vystavené atraktívnym a efektívnym spôsobom, ktorý zodpovedá firemným štandardom a marketingovým stratégiám.

Ako toto povolanie vzniklo

Povolanie visual merchandisera vzniklo ako reakcia na potrebu vytvárať atraktívne a efektívne vizuálne prezentácie produktov v predajniach. S rastom konkurencie v maloobchodnom sektore sa stalo nevyhnutným vyniknúť a prilákať zákazníkov prostredníctvom vizuálnych prezentácií. Visual merchandiseri kombinujú kreativitu s obchodnými stratégiami na zlepšenie zákazníckej skúsenosti a zvýšenie predaja. Ich práca je kľúčová pre udržiavanie atraktívneho a efektívneho vzhľadu predajní.


Hlavné pracovné povinnosti pre pracovnú pozíciu Visual merchandiser / Vizualista

  • Tvorba vizuálnych prezentácií: Návrh a implementácia atraktívnych produktových displejov a výloh, ktoré podporujú predaj.
  • Udržiavanie vizuálnych štandardov: Zabezpečenie, aby všetky vizuálne prezentácie boli v súlade s firemnými štandardmi a marketingovými stratégiami.
  • Spolupráca s tímom: Koordinácia s predajným tímom a vedením predajne na implementácii vizuálnych prezentácií.
  • Monitorovanie a analýza: Sledovanie účinnosti vizuálnych prezentácií a analýza ich vplyvu na predaj.
  • Príprava vizuálnych materiálov: Tvorba a príprava vizuálnych materiálov, ako sú plagáty, bannery a iné propagačné materiály.
  • Školenie zamestnancov: Školenie predajných zamestnancov o správnych postupoch vizuálnej prezentácie produktov.

IT vedomosti, ktoré by mal vedieť a ovládať Visual merchandiser / Vizualista

  • Grafické softvéry: Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator, InDesign). Používanie týchto nástrojov umožňuje tvorbu vizuálnych materiálov a prezentácií.
  • Nástroje na správu dokumentov: Google Drive, Microsoft OneDrive. Tieto nástroje umožňujú efektívnu správu a zdieľanie vizuálnych materiálov.
  • Softvér na správu úloh: Trello, Asana. Používanie týchto nástrojov umožňuje efektívnu organizáciu a sledovanie úloh a projektov.
  • Komunikačné nástroje: Microsoft Outlook, Slack, Microsoft Teams. Tieto nástroje zabezpečujú efektívnu komunikáciu s tímom a vedením.

Odporúčané kurzy pre pracovnú pozíciu Visual merchandiser / Vizualista

Funkcionalitu pripravujeme, ak sa potrebujete poradiť ohľadom kurzov, môžete nás kontaktovať. Poradenstvo, objednávky a informácie: 02 / 49 20 30 80 alebo info@itlearning.sk
Všetky informácie uvedené na tejto stránke sú všeobecné a odporúčania nemožno brať ako záväzné, len ako informačné. Cieľom tejto podstránky je poradiť ohľadom pracovnej pozície pre správny výber kurzu, nie ponúkať prácu ani pracovné pozície. Každé zameranie kurzu, ako aj konkrétnu pozíciu, o ktorú má uchádzač záujem, je nutné si preveriť u potenciálneho zamestnávateľa, ktorý môže mať iné požiadavky na uchádzača, ako sú napísané na tejto podstránke. Nezodpovedáme za pravdivosť údajov a informácie môžu obsahovať chyby a nepresnosti. Kurzy uvedené na stránke sú uvedené ako odporúčania a nemusia sa zhodovať s konkrétnou pracovnou pozíciou.


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave