Promotér - Kurzy pre promotéra

Práca Promotér, poradenstvo pre pracovné ponuky Promotér

Práca Promotér, poradenstvo pre pracovné ponuky Promotér
Tagy a kľúčové slová pre kurzy: 365, outlook, teams, powerpoint
Čo robí Promotér ?

Promotér je zodpovedný za propagáciu produktov alebo služieb spoločnosti priamo zákazníkom, často prostredníctvom rôznych podujatí, ochutnávok, prezentácií a promo akcií. Hlavnou úlohou promotéra je zvýšiť povedomie o produkte, vzbudiť záujem zákazníkov a podporiť predaj. Promotér pracuje v úzkej spolupráci s marketingovým tímom na plánovaní a realizácii promo kampaní.

Ako toto povolanie vzniklo

Povolanie promotéra vzniklo ako reakcia na potrebu priamej interakcie so zákazníkmi a efektívneho predvádzania produktov. Ako sa marketingové stratégie vyvíjali, firmy začali využívať promo akcie a podujatia na zvýšenie povedomia o produktoch a podporu predaja. Promotéri zohrávajú kľúčovú úlohu pri vytváraní osobného kontaktu so zákazníkmi, ktorý môže viesť k vyššej angažovanosti a vernosti zákazníkov.


Hlavné pracovné povinnosti pre pracovnú pozíciu Promotér

  • Prezentácia produktov: Predvádzanie a prezentácia produktov alebo služieb zákazníkom na rôznych podujatiach a promo akciách.
  • Interakcia so zákazníkmi: Aktívna komunikácia so zákazníkmi, zodpovedanie otázok a poskytovanie informácií o produktoch.
  • Distribúcia promo materiálov: Rozdávanie letákov, vzoriek a iných propagačných materiálov zákazníkom.
  • Zber spätnej väzby: Získavanie spätnej väzby od zákazníkov a jej reportovanie marketingovému tímu.
  • Podpora predaja: Motivovanie zákazníkov k nákupu produktov prostredníctvom promo akcií a špeciálnych ponúk.
  • Príprava správ: Tvorba pravidelných správ o výsledkoch promo akcií a ich vplyve na predaj.

IT vedomosti, ktoré by mal vedieť a ovládať Promotér

  • Nástroje na správu úloh: Trello, Asana. Používanie týchto nástrojov umožňuje efektívnu organizáciu a sledovanie promo kampaní a úloh.
  • CRM systémy: Salesforce, HubSpot. Používanie týchto systémov umožňuje sledovanie interakcií so zákazníkmi a spracovanie spätnej väzby.
  • Nástroje na správu dokumentov: Google Drive, Microsoft OneDrive. Tieto nástroje umožňujú efektívnu správu a zdieľanie promo materiálov a správ.
  • Komunikačné nástroje: Microsoft Outlook, Slack, Microsoft Teams. Tieto nástroje zabezpečujú efektívnu komunikáciu s marketingovým tímom a koordináciu promo akcií.

Odporúčané kurzy pre pracovnú pozíciu Promotér

Funkcionalitu pripravujeme, ak sa potrebujete poradiť ohľadom kurzov, môžete nás kontaktovať. Poradenstvo, objednávky a informácie: 02 / 49 20 30 80 alebo info@itlearning.sk
Všetky informácie uvedené na tejto stránke sú všeobecné a odporúčania nemožno brať ako záväzné, len ako informačné. Cieľom tejto podstránky je poradiť ohľadom pracovnej pozície pre správny výber kurzu, nie ponúkať prácu ani pracovné pozície. Každé zameranie kurzu, ako aj konkrétnu pozíciu, o ktorú má uchádzač záujem, je nutné si preveriť u potenciálneho zamestnávateľa, ktorý môže mať iné požiadavky na uchádzača, ako sú napísané na tejto podstránke. Nezodpovedáme za pravdivosť údajov a informácie môžu obsahovať chyby a nepresnosti. Kurzy uvedené na stránke sú uvedené ako odporúčania a nemusia sa zhodovať s konkrétnou pracovnou pozíciou.


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave