Kurz Excel II. otestovaný! Čo ma šokovalo?

článok na blog uverejnený: 7. apríla 2019

názov kurzu:
Kurz Microsoft Excel II – pre mierne pokročilých
lektor:
Ing. Michal Mančík

Pred týždňom, či mesiacom ste boli na kurze Excel-u. a máte pocit, že ste už všetko zabudli? Nezúfajte, na pokračovacom kurze Excel II. si nadobudnuté vedomosti určite pripomeniete… Ja som sa tentokrát rozhodla navštíviť v IT Learningu kurz Excel II nadväzujúci na kurz Excel I a zistiť, v ktorých oblastiach mám ešte medzery.

Kurz Excel II pre mierne pokročilých

Prihlásila som sa na večerný kurz, ktorý trval tak isto ako predchádzajúci – 2 dni. Za tieto dva dni som si dokonale zopakovala nielen vedomosti z ,,jedničky“, ale postupne nabalila ďalšie informácie potrebné na to, aby som sa dostala na úroveň mierne pokročilý.
Kurz je zložený z väčších celkov – Práca s veľkými tabuľkami, Vzorce a funkcie, Podmienené formátovanie, Úvod do analýzy dát a záverečná diskusia.

Na kurze ma zaujalo, okrem iného, aj formátovanie dátumu a času, skúšali sme si rôzne formy použitia rôznych formátov času.
Čo sa týka funkcií v druhej časti, začínali sme s funkciou IF a potom sa pokračovali funkciami z kategórie Dátum a čas. Prácu nám v praxi zjednodušuje kategória ,,Naposledy použité“, hoci ju málokto naozaj využíva. Ak si rozkliknete okno vloženie funkcie, nájdete tam sekciu ,,Vybrať kategóriu“, okrem kategórie ,,Naposledy použité“ tam sú aj kategórie Finančné, Štatistické, Textové, Logické a ďalšie.

Kurz Excel II. - priebeh kurzu

Toto sa zaručene stalo aj vám

Poznáte dobre funkcie tlače? Určite sa vám v minulosti stalo, že ste dali vytlačiť excelovskú tabuľku a okrem želanej tabuľky vytlačila tlačiareň ďalších x papierov. Na kurze sme sa naučili ako efektívne a správne nastaviť možnosti tlače. Okrem toho sme sa dozvedeli ako si nastaviť hlavičku a pätu pred tlačou tak, aby sa opakovali na každej vytlačenej strane.

Zaujímavé bolo aj podmienené formátovanie. Nájdete ho na záložke Domov. Označte si bunku, či stĺpec a určte si podmienky. Naozaj sme boli prekvapení, čo všeličo Excel dokáže ľahko a rýchlo 🙂 Vyskúšala som si aj odstraňovanie chýb z bunky, či opravu pomocou fixovania. Na Excel dvojke je čas vyhradený aj pre oblasť filtrovania. Pre ľudí, ktorý majú radi klávesové skratky, je na kurze i chuťovka v podobe CTRL + L .

Pravidlá

Čo Excel ešte dokáže?

A použili ste už niekedy ,,minigraf“? Že neviete, čo to je? Ani ja som nevedela… Pre mňa prekvapenie – menší šok.
Nájdete ho na karte Vložiť vpravo v časti Krivky. Po označení buniek s hodnotami sa vo vybranej bunke zobrazí minigraf s vlastnou špeciálnou kartou na konci menu kariet. Na nej môžeme ešte dodatočne upraviť zobrazenie minigrafu podľa potreby – meniť typ minigrafu, jeho štýl, farebne odlíšiť najvyšší a najnižší bod a i.

Na záver kurzu nám lektor vysvetlil problematiku kontingenčných tabuliek a vyskúšali sme si tri príklady, aby sme tabuľkám zvaným aj „kontingenčky“ čo najlepšie porozumeli. Nakoniec sme si z kontingenčnej tabuľky vytvorili kontingenčný graf.

Lektor na záver ,,podčiarkol“ kurz zhodnotením a zhrnutím, čo všetko sme prebrali. A ukončil pozvánkou na kurz Excel III.
Za seba som bola hneď na 100% rozhodnutá, že ďalší týždeň som na kurze  – ako na koni. 🙂

Plusy a mínusy

+ pracuje sa tak, aby mali účastníci dostatok času na všetko,
+ po absolvovaní kurzu je účastník schopný doma sám začať pracovať s programom Excel,
+ kurz je plný tipov a trikov, najmä na klávesové skratky.

autorom článku je: Kristína Lörinczová
Absolventka Ekonomickej univerzity v Bratislave, nadšenkyňa vzdelávania so záľubou o oblasť IT, ekonómiu a podnikanie. Testuje SW a po práci kurzy IT Learningu. Rada sa s vami podelí o svoje pocity a dojmy prostredníctvom blogov.

Páčil sa vám článok? Pošleme vám podobné.
Aktivujte si okamžité zasielanie noviniek a článkov – už vám od nás nikdy nič neunikne. Môžeme vás okamžite informovať o aktuálnej akcii, novinke, špeciálnej kampani či zľave alebo novom článku na našom blogu. Akonáhle sa u nás v novinkách niečo zmení alebo pridá, do pár minút vám automaticky posielame email s odkazom na novinku na našu stránku. A odhlásiť sa môžete kedykoľvek. Nič neriskujete.


Nikam neodchádzajte, pozrite si naše novinky, akcie alebo si
prečítajte ďalšie podobné články:

Podobné články z kategórie
IT kurzy, Kancelária a MS Office, klávesové skratky, kontingenčná tabuľka, kurz excel


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave