Profesionálny vzhľad fotografie za dva dni. Wau!

článok na blog uverejnený: 23. novembra 2018

Máte grafické cítenie a grafika je vaše hobby? Alebo len potrebujete plagát dotiahnuť do dokonalosti a nemáte dostatočné informácie a skúsenosti, ako na to? Prečítajte si článok a zistite, čo sa dá očakávať od kurzu Adobe Photoshop I. Na ňom sa preberá softvér z ponúkaného balíčka od Adobe, ktorý vás posunie dopredu nie o pár metrov, ale o pár míľ.

Čo je Adobe Creative Cloud?

Úložisko od spoločnosti Adobe s týmto názvom umožňuje prístup k zabudovaným šablónam a takisto prístup k programom spoločnosti Adobe. Všetky programy sú primárne určené na grafický dizajn, strih videa, vývoj webových aplikácií a fotografovanie. Používateľ má možnosť si služby predplatiť prostredníctvom viacerých cenových balíčkov na rôzne časové obdobia (mesiac/rok).

Prečo práve Adobe Photoshop?

 • podpora
 • kompatibilita
 • prepojiteľnosť s iným Adobe softwarom
 • stabilnejší v porovnaní s inými programami
 • kvalitnejšie funkcie
  • pokročilé výbery
  • kvalitnejšie retuše
  • profesionálnejší vzhľad

Adobe Photoshop je ideálny software, výborný pomocník, ktorý dokáže pomôcť pri upravovaní akejkoľvek fotografie. Využíva sa najmä na retušovanie, tvorbu rôznych tlačových materiálov a vytváranie fotomontáží. Avšak dokáže ešte viac…

Priebeh kurzu Adobe Photoshop I.

Na začiatok kurzu sa nás lektor opýtal niekoľko otázok – prečo sme si zvolili práve tento kurz, aké máme skúsenosti, čo od neho očakávame a či máme grafické cítenie. A potom nám o sebe prezradil, že on je grafický dizajnér, baví ho tvorba videí a viac ako 7 rokov sa venuje grafike a dizajnu. Hovorím si, toto bude odborník! Tak aj bolo…

O pár minút neskôr nás previedol krokmi prihlásenia do vyššie spomínaného Adobe Creative Cloud. (Pozn.: Vedeli ste, že Adobe ponúka skúšobnú verziu na 7 dní zdarma?)
Po úspešnom otvorení Adobe Photoshop-u sme postupne preberali základné nastavenie, jednotlivé záložky, panely, nástroje a fungovanie samotnej pracovnej plochy.

Prvá grafická úloha, ktorej sme sa venovali, bola úprava fotografie mesta, podľa budov bolo pravdepodobne niekde v Amerike. Skúšali  a vysvetľovali sme si na nej pojmy ako automatická úroveň, jas a kontrast, vyvažovanie farieb, krivky, saturácia, selektívna farba, nahradzovanie farieb, odfarbovanie grafiky – desaturácia, mód black&white, invertovanie, equalizér či posterizácia. Ďalšia výzva bola využívanie nástrojov na vystrihnutie.
A následne sme sa trochu „potrápili“ nad obrázkom mužského obleku.

Zábavné retušovanie

Keď som si robila rekapituláciu, na kurze sme sa zoznámili s nástrojmi na vytvorenie výberu, nástrojmi na kreslenie, textovými nástrojmi i ďalšími, no najviac ma zaujali retušovacie. Je ich k dispozícií viacero. Postupne sme prechádzali jednotlivé na vybraných obrázkoch. Lektor nám prezradil tipy ako retušovať – základné princípy a postup ako na to.
Posledná – samostatná – úloha bola venovaná retušovaniu modelky. Sami sa pozrite, ako sme to zvládli.

Po úprave obrázku nie je ešte koniec. Hoci sa to nezdá, je dôležité myslieť aj na správne uloženie grafiky. Na kurze sme si vysvetlili kedy a za akých okolností ukladáme grafiku ako .jpeg, .pdf a .pds. Rozdiely, ktoré tieto formáty majú, sú naozaj nezanedbateľné a stojí za to o nich vedieť. Ešte by som privítala viac info o formátoch .png a .gif, ale to sa asi už od „jednotky“ nezmestilo.

Ak by ste zvažovali návštevu tohto kurzu, určite ho odporúčam všetkými desiatimi! Milý a ochotný lektor vám vysvetlí základy potrebné na prácu v programe a aj čosi dosť z praxe naviac. Na kurze sa nefláka –  okrem dvoch prestávok sme využili všetok čas dokonale. V prípade otázok bol lektor vždy k dispozícií. (Najlepšie je prísť na kurz rovno s premyslenými otázkami :)) Ak ich aj nebudete mať, počas kurzu sa určite objavia a vtedy ich lektor s úsmevom zodpovie…

A po kurze budete 100 %-ne vedieť, prečo sú modelky na fotkách tak úžasne krásne. Lebo Photoshop! 🙂

Na tomto kurze mínusy? Nenájdete…

+ pracuje sa tak, aby mali účastníci dostatok času na svoje ,,diela“
+ účastník nadobudne všeobecný rozhľad v oblasti úpravy fotografií a grafiky
+ po absolvovaní kurzu budete schopný doma upravovať fotografie, prípadne vytvoriť reklamné materiály a pod.
+ kurz je plný tipov a trikov ako si uľahčiť prácu s programom
+ okrem chýbajúceho komentáru k spomínaným dvom formátom grafiky som mínus nenašla… super!
+ po kurze budete 100 %-ne vedieť, prečo sú modelky na fotkách také dokonalé… a tiež budete vedieť ako na to

autorom článku je: Kristína Lörinczová
Absolventka Ekonomickej univerzity v Bratislave, nadšenkyňa vzdelávania so záľubou o oblasť IT, ekonómiu a podnikanie. Testuje SW a po práci kurzy IT Learningu. Rada sa s vami podelí o svoje pocity a dojmy prostredníctvom blogov.

Páčil sa vám článok? Pošleme vám podobné.
Aktivujte si okamžité zasielanie noviniek a článkov – už vám od nás nikdy nič neunikne. Môžeme vás okamžite informovať o aktuálnej akcii, novinke, špeciálnej kampani či zľave alebo novom článku na našom blogu. Akonáhle sa u nás v novinkách niečo zmení alebo pridá, do pár minút vám automaticky posielame email s odkazom na novinku na našu stránku. A odhlásiť sa môžete kedykoľvek. Nič neriskujete.


Nikam neodchádzajte, pozrite si naše novinky, akcie alebo si
prečítajte ďalšie podobné články:

Podobné články z kategórie
Adobe Photoshop, grafika a video, IT kurzy, Photoshop


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave