User Experience Expert - Kurzy pre User experience experta

Práca User Experience Expert, poradenstvo pre pracovné ponuky User Experience Expert

Práca User Experience Expert, poradenstvo pre pracovné ponuky User Experience Expert
Tagy a kľúčové slová pre kurzy: analytics, 365, teams, powerpoint
Čo robí User Experience Expert ?

User Experience (UX) Expert je zodpovedný za návrh a optimalizáciu užívateľských zážitkov s produktmi a službami organizácie. Hlavnou úlohou UX experta je zabezpečiť, aby produkty boli intuitívne, efektívne a príjemné na používanie, čím sa zvyšuje spokojnosť a angažovanosť užívateľov.

Ako toto povolanie vzniklo

Povolanie User Experience Experta vzniklo s rozvojom digitálnych technológií a rastúcou potrebou zlepšovať užívateľskú skúsenosť s produktmi a službami. Ako sa trhy stávali čoraz konkurenčnejšími, firmy si uvedomili, že kvalitná užívateľská skúsenosť je kľúčová pre udržanie zákazníkov a zvýšenie ich spokojnosti. UX experti kombinujú výskum, dizajn a analytické zručnosti na tvorbu produktov, ktoré sú intuitívne a príjemné na používanie.


Hlavné pracovné povinnosti pre pracovnú pozíciu User Experience Expert

 • Výskum užívateľov: Realizácia užívateľských prieskumov a analýza správania užívateľov na získanie informácií o ich potrebách a preferenciách.
 • Návrh užívateľských rozhraní: Tvorba wireframov, prototypov a dizajnov užívateľských rozhraní, ktoré sú intuitívne a používateľsky prívetivé.
 • Testovanie užívateľskej skúsenosti: Vykonávanie užívateľských testov a získavanie spätnej väzby na zlepšenie dizajnov a funkcií produktov.
 • Spolupráca s tímami: Úzka spolupráca s vývojármi, grafickými dizajnérmi a produktovými manažérmi na implementácii UX návrhov.
 • Analýza dát: Sledovanie a analýza dát o užívateľskej interakcii s produktmi na identifikáciu príležitostí na zlepšenie.
 • Tvorba dokumentácie: Vytváranie dokumentácie a špecifikácií pre UX dizajny a procesy.

IT vedomosti, ktoré by mal vedieť a ovládať User Experience Expert

 • UX dizajnové nástroje: Sketch, Adobe XD, Figma. Tieto nástroje umožňujú tvorbu wireframov a prototypov.
 • Analytické nástroje: Google Analytics, Hotjar. Používanie týchto nástrojov umožňuje sledovanie a analýzu užívateľského správania.
 • Nástroje na užívateľské testovanie: UserTesting, Optimal Workshop. Tieto nástroje umožňujú testovanie a získavanie spätnej väzby od užívateľov.
 • Nástroje na správu dokumentov: Google Drive, Microsoft OneDrive. Tieto nástroje umožňujú efektívnu správu a zdieľanie dokumentov.
 • Komunikačné nástroje: Slack, Microsoft Teams, MS PowePoint. Tieto nástroje zabezpečujú efektívnu komunikáciu s tímom a externými partnermi.

Odporúčané kurzy pre pracovnú pozíciu User Experience Expert

Funkcionalitu pripravujeme, ak sa potrebujete poradiť ohľadom kurzov, môžete nás kontaktovať. Poradenstvo, objednávky a informácie: 02 / 49 20 30 80 alebo info@itlearning.sk
Všetky informácie uvedené na tejto stránke sú všeobecné a odporúčania nemožno brať ako záväzné, len ako informačné. Cieľom tejto podstránky je poradiť ohľadom pracovnej pozície pre správny výber kurzu, nie ponúkať prácu ani pracovné pozície. Každé zameranie kurzu, ako aj konkrétnu pozíciu, o ktorú má uchádzač záujem, je nutné si preveriť u potenciálneho zamestnávateľa, ktorý môže mať iné požiadavky na uchádzača, ako sú napísané na tejto podstránke. Nezodpovedáme za pravdivosť údajov a informácie môžu obsahovať chyby a nepresnosti. Kurzy uvedené na stránke sú uvedené ako odporúčania a nemusia sa zhodovať s konkrétnou pracovnou pozíciou.


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave