Web dizajnér - Kurzy pre webdizajnéra

Práca Web dizajnér, poradenstvo pre pracovné ponuky Web dizajnér

Práca Web dizajnér, poradenstvo pre pracovné ponuky Web dizajnér
Tagy a kľúčové slová pre kurzy: photoshop, illustrator, indesign, sketch, html, 365, teams
Čo robí Web dizajnér ?

Web dizajnér je zodpovedný za návrh a tvorbu vizuálne atraktívnych a funkčných webových stránok. Hlavnou úlohou web dizajnéra je zabezpečiť, aby webové stránky boli esteticky príťažlivé, používateľsky prívetivé a technicky funkčné, čím sa zvyšuje angažovanosť a spokojnosť návštevníkov.

Ako toto povolanie vzniklo

Povolanie web dizajnéra vzniklo s rozvojom internetu a rastúcou potrebou esteticky príťažlivých a funkčných webových stránok. Ako sa webové technológie a digitálny marketing vyvíjali, firmy si uvedomili, že kvalitný dizajn webových stránok je kľúčový pre prilákanie a udržanie návštevníkov. Web dizajnéri kombinujú umelecké zručnosti s technickými vedomosťami na tvorbu webových stránok, ktoré podporujú obchodné ciele a zlepšujú užívateľskú skúsenosť.


Hlavné pracovné povinnosti pre pracovnú pozíciu Web dizajnér

 • Návrh webových stránok: Tvorba vizuálnych konceptov a dizajnov webových stránok, ktoré sú v súlade s firemnou identitou.
 • Tvorba prototypov: Vytváranie wireframov a interaktívnych prototypov na prezentáciu a testovanie návrhov.
 • Grafický dizajn: Tvorba grafických prvkov, ako sú obrázky, ikony a bannery, ktoré zlepšujú vzhľad webových stránok.
 • Spolupráca s vývojármi: Úzka spolupráca s webovými vývojármi na implementácii dizajnov a zabezpečení technickej funkčnosti.
 • Optimalizácia pre mobilné zariadenia: Zabezpečenie, aby webové stránky boli responzívne a fungovali správne na rôznych zariadeniach.
 • Testovanie a revízia: Testovanie webových stránok na rôznych prehliadačoch a zariadeniach, identifikácia a oprava dizajnových a funkčných chýb.

IT vedomosti, ktoré by mal vedieť a ovládať Web dizajnér

 • Dizajnové nástroje: Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator), Sketch. Tieto nástroje umožňujú tvorbu a úpravu grafických dizajnov.
 • Prototypovacie nástroje: Adobe XD, Figma, InVision. Používanie týchto nástrojov umožňuje tvorbu interaktívnych prototypov.
 • HTML/CSS: Znalosti HTML a CSS na tvorbu a úpravu webových stránok.
 • Nástroje na správu dokumentov: Google Drive, Microsoft OneDrive. Tieto nástroje umožňujú efektívnu správu a zdieľanie dizajnových súborov.
 • Komunikačné nástroje: Slack, Microsoft Teams. Tieto nástroje zabezpečujú efektívnu komunikáciu s tímom a klientmi.

Odporúčané kurzy pre pracovnú pozíciu Web dizajnér

Funkcionalitu pripravujeme, ak sa potrebujete poradiť ohľadom kurzov, môžete nás kontaktovať. Poradenstvo, objednávky a informácie: 02 / 49 20 30 80 alebo info@itlearning.sk
Všetky informácie uvedené na tejto stránke sú všeobecné a odporúčania nemožno brať ako záväzné, len ako informačné. Cieľom tejto podstránky je poradiť ohľadom pracovnej pozície pre správny výber kurzu, nie ponúkať prácu ani pracovné pozície. Každé zameranie kurzu, ako aj konkrétnu pozíciu, o ktorú má uchádzač záujem, je nutné si preveriť u potenciálneho zamestnávateľa, ktorý môže mať iné požiadavky na uchádzača, ako sú napísané na tejto podstránke. Nezodpovedáme za pravdivosť údajov a informácie môžu obsahovať chyby a nepresnosti. Kurzy uvedené na stránke sú uvedené ako odporúčania a nemusia sa zhodovať s konkrétnou pracovnou pozíciou.


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave