Grafik - Kurzy pre grafika

Práca Grafik, poradenstvo pre pracovné ponuky Grafik

Práca Grafik, poradenstvo pre pracovné ponuky Grafik
Tagy a kľúčové slová pre kurzy: photoshop, illustrator, indesign, sketch, project, outlook, teams
Čo robí Grafik ?

Grafik je kreatívny profesionál, ktorý sa zaoberá vizuálnou komunikáciou prostredníctvom tvorby grafických návrhov pre tlačové a digitálne médiá. Hlavnou úlohou grafika je vytvárať esteticky príťažlivé a efektívne vizuálne riešenia, ktoré komunikujú požadované posolstvo. Grafik úzko spolupracuje s klientmi, marketingovými špecialistami, copywritermi a ďalšími členmi kreatívneho tímu, aby zabezpečil, že návrhy spĺňajú požiadavky a očakávania klientov. Táto pozícia vyžaduje silné technické zručnosti, kreatívne myslenie a schopnosť pracovať s rôznymi grafickými nástrojmi a technológiami.


Hlavné pracovné povinnosti pre pracovnú pozíciu Grafik

 • Tvorba grafických návrhov: Vytváranie a úprava vizuálnych prvkov pre tlačové a digitálne médiá, vrátane log, brožúr, letákov, plagátov, webových stránok a sociálnych médií.
 • Spolupráca s klientmi a tímom: Konzultácia s klientmi na pochopenie ich požiadaviek a cieľov, spolupráca s členmi kreatívneho tímu na vývoji a realizácii grafických návrhov.
 • Zabezpečenie konzistencie značky: Dodržiavanie značkových smerníc a štandardov pri vytváraní grafických materiálov, aby bola zachovaná jednotná vizuálna identita.
 • Príprava súborov na tlač a publikovanie: Zabezpečenie, aby všetky grafické súbory boli správne pripravené na tlač alebo digitálne publikovanie, vrátane správneho formátovania a nastavení.
 • Práca s rôznymi grafickými nástrojmi: Používanie špecializovaných softvérov na tvorbu a úpravu grafických návrhov.
 • Úprava a retušovanie fotografií: Úprava obrázkov a fotografií na dosiahnutie požadovanej kvality a estetického vzhľadu.
 • Sledovanie trendov a inovácií: Udržiavanie prehľadu o aktuálnych trendoch a technológiách v oblasti grafického dizajnu a ich implementácia do práce.

IT vedomosti, ktoré by mal vedieť a ovládať Grafik

 • Grafické softvéry: Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator, InDesign), CorelDRAW. Tieto nástroje sú nevyhnutné na tvorbu a úpravu grafických návrhov pre tlačové a digitálne médiá.
 • Nástroje na tvorbu vektorovej grafiky: Adobe Illustrator, CorelDRAW. Znalosť týchto nástrojov je kľúčová pre tvorbu log a ďalších vektorových grafických prvkov.
 • Nástroje na úpravu fotografií: Adobe Photoshop, Lightroom. Použitie týchto nástrojov umožňuje retušovanie a úpravu fotografií na vysokú kvalitu.
 • Publikačné softvéry: Adobe InDesign, QuarkXPress. Tieto nástroje umožňujú tvorbu a rozloženie tlačových materiálov, ako sú brožúry, časopisy a knihy.
 • Webové grafické nástroje: Adobe XD, Figma, Sketch. Tieto nástroje sú užitočné pri navrhovaní užívateľských rozhraní a webových dizajnov.
 • Nástroje na správu projektov: Trello, Asana, Microsoft Project. Používanie týchto nástrojov umožňuje efektívne plánovanie a sledovanie grafických projektov.
 • Nástroje na správu dokumentov: Google Drive, Dropbox. Tieto nástroje umožňujú efektívne zdieľanie a správu grafických súborov a dokumentov.
 • Komunikačné nástroje: Microsoft Outlook, Slack, Microsoft Teams. Efektívna komunikácia s klientmi a tímom je kľúčová pre úspešné zvládnutie projektov.

Odporúčané kurzy pre pracovnú pozíciu Grafik

Funkcionalitu pripravujeme, ak sa potrebujete poradiť ohľadom kurzov, môžete nás kontaktovať. Poradenstvo, objednávky a informácie: 02 / 49 20 30 80 alebo info@itlearning.sk
Všetky informácie uvedené na tejto stránke sú všeobecné a odporúčania nemožno brať ako záväzné, len ako informačné. Cieľom tejto podstránky je poradiť ohľadom pracovnej pozície pre správny výber kurzu, nie ponúkať prácu ani pracovné pozície. Každé zameranie kurzu, ako aj konkrétnu pozíciu, o ktorú má uchádzač záujem, je nutné si preveriť u potenciálneho zamestnávateľa, ktorý môže mať iné požiadavky na uchádzača, ako sú napísané na tejto podstránke. Nezodpovedáme za pravdivosť údajov a informácie môžu obsahovať chyby a nepresnosti. Kurzy uvedené na stránke sú uvedené ako odporúčania a nemusia sa zhodovať s konkrétnou pracovnou pozíciou.


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave