Počítačový tábor Roblox – tvorba a programovanie vlastných hier

Niečo na úvod o tábore:

V rámci Roblox tábora sa deti naučia základy programovania, 3D dizajnu a tvorby obsahu pre hry na Roblox. S využitím príjemného a interaktívneho prístupu budú mať možnosť pretransformovať svoje nápady do virtuálnej reality. Okrem toho budú rozvíjať tímovú spoluprácu a komunikačné zručnosti prostredníctvom skupinových projektov a herných úloh. Naši lektori garantujú zábavné vyučovanie, ale zároveň bezpečné a stimulujúce prostredie, kde deti získajú dôležité digitálne a kreatívne kompetencie. Pridajte sa k nám a dajte svojmu dieťaťu príležitosť objaviť svet digitálnej tvorby hier v našom jedinečnom počítačovom tábore Roblox!

deti-tabor

Obsadenosť:
voľné

icons8-birthday

Tábor vhodný pre deti:
od 10 do 18 rokov

calendar-icon

Termíny denného tábora:

22.-26.07.2024termín obsadený – môžete sa hlásiť ako náhradník

26.-30.08.2024 (vrátane sviatku) – voľné miesta:  10

icons8-price_tag_euro

Základná cena tábora:
200,00 € / dieťa/ týždeň
s DPH

Cena tábora je 200,00€ s DPH a je konečná. Miesto na tábore je 100% zarezervované po úhrade proforma faktúry. V cene tábora je každý deň obed, desiata v podobe ovocia alebo jogurtov, olovrant a pitný režim, tlač rôznych poznámok, 16GB USB kľúč a záverečný diplom. Súčasťou sú aj iné náklady tábora –  ceny do denných súťaží, záverečná cena, náklady spojené s prípadnými výletmi.

 

Možné zľavy: získajte tábor za zvýhodnenú cenu 190,00 € s DPH v prípade, že ste v roku 2019 – 2024 absolvovali u nás akýkoľvek kurz, tábor alebo na jeden termín tábora prihlásite aspoň 2 účastníkov.

Čo sa na tábore naučíš?

V našom tábore Roblox nejde len o tvorbu hier, ale o fascinujúcu cestu objavovania vlastných schopností a kreativity a programovania. Deti sa naučia kľúčové programovacie jazyky a 3D dizajn, čo nie len rozvíja ich logické myslenie, ale tiež ich inovačný duch. Pri práci na vlastných hrách budú deti posilňovať svoje riešenie problémov, kritické myslenie a tímovú spoluprácu. Skrze tvorivé projekty budú musieť prekonať výzvy a objaviť, ako využiť svoje schopnosti na dosiahnutie konkrétnych cieľov. Týmto spôsobom deti získajú nielen technické zručnosti, ale aj dôležité životné dovednosti, ako je vytrvalosť, komunikačné schopnosti a schopnosť riešiť problémy.

Výsledkom týchto skúseností bude nielen vytvorenie vlastnej hry, ale aj sebavedomie a schopnosť prenášať svoje nápady do digitálneho sveta. V našom tábore podporujeme deti v tom, aby si verili a rozvíjali svoj potenciál, pretože veríme, že každý malý tvorca môže zmeniť svet. Počítačový tábor Roblox je miestom, kde sa začína nekonečná príbehová dobrodružstvo detí a ich kreatívnych snov.

Učebná osnova, čo sa deti naučia:

1. Pridávanie objektov
Pridávanie objektov do hry, presúvanie, otáčanie, zmena veľkosti objektov. Ovládanie
kamery. Postavíme si domček. Práca s terénom.
2. Nastavovanie vlastností
Ako zmeniť farbu, materiál, priehľadnosť, veľkosť, pozíciu objektov (nielen) pomocou
scriptov.
3. Udalosti
Ako spraviť, aby sa niečo stalo, ak sa hráč dotkne objektu, ak klikne na objekt, atď.
4. GUI
Pridáme do hry tlačidlá, texty, obrázky a naprogramujeme ich správanie. Vytvoríme si vlastný
obchod.
5. Premenné
Naučíme sa ako uložiť niečo do pamäte počítača, čo nám umožní tvoriť zložitejšie programy.
6. Podmienky
Príkaz if. Vetvenie programu.
7. Cykly
Príkazy for a while. Ako naprogramovať, aby sa niečo zopakovalo x-krát, prípadne aj
donekonečna.
8. Inventár hráča
Ako dať niečo do inventára hráča. Ako si vytvoriť vlastný predmet, ktorý sa dá dať do
inventára.
9. Zverejnenie hry
Zverejníme naše hry na stránke www.roblox.com. Otestujeme hry spolužiakov.
10. Gamepassy
Pridáme do hry predmet, ktorý si hráči našej hry budú môcť kúpiť. Ak si niekto náš predmet
kúpi, získame robuxy, za ktoré si môžeme kúpiť gamepassy v iných hrách.
11. (bonus) Animácie
Ako vytvoriť animáciu (napr. kráčanie, mávanie, útok) a naprogramovať, aby sa prehrala
v hre.

Čo je cieľom tábora?

Cieľom denného tábora o programovaní je rozvíjať počiatočný záujem detí o programovanie, v dôsledku čoho sa u detí zároveň rozvíja myslenie a kreativita. Rozvíjať a podchytiť talent dieťaťa v niektorej z oblastí programovania je dôležité už v mladom veku, z dôvodu ďalšieho rozvíjania svojich nadobudnutých znalostí a vedomostí v širšom rozmere (ďalšie programovacie jazyky, grafické programy a pod…).

Máte otázky, alebo chcete tábor objednať?

Zaujal vás tento denný počítačový tábor? Neváhajte prihlásiť svoje dieťa, pokiaľ sú voľné miesta. Objednávku môžete realizovať cez objednávkový formulár na tejto stránke, e-mailom na info@itlearning.sk alebo telefonicky na linke 02/49 20 30 80.

Pri objednávke na tejto stránke cez kontaktný formulár uveďte do textu meno a vek dieťaťa, kontakt na rodiča / zákonného zástupcu.

  • Odoslaním formuára súhlasíte s obchodnými podmienkami.
  • Odoslaním formuára súhlasíte so spracovaním osobných údajov (fakturačné údaje, e-mail, telefónne číslo) na účely fakturácie a zaslania potvrdenia objednávky.

Nevybral si si? Nevadí, pozri si ponuku ostatných táborov:

Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave